Ivoshek

nikdy mne nenapadlo, že to řeknu, ale zpětně vzato jsou filmy s Arnoldem Schwarzeneggerem docela hlubokomyslné a logické. Třeba Running Man. Samozřejmě, pouze pokud to beru komparativně a srovnávám třeba s Gamerem. Ten film není sám o sobě úplně špatný, jenom je to takový buřtguláš, kam se naházelo všechno od her (Sims, Counter Strike, GTA...) přes reality show až po sociálně-politické vize, přičemž ani jedna z myšlenek není pořádně rozvedená, část z nich ani není pořádně vymyšlené. Logických děr je v příběhu jak v ementálu a idiotský konec tomu všemu dává korunu. Navíc se to všechno nastříhalo tak rychle, že často - zvlášť u akčních scén - nebudete vůbec tušit, kdo po kom a proč vůbec střílí. Kdybych tenhle film viděl na plátně, bylo mi tak asi 12 let a byl jsem silně opilý, dal bych hvězdiček o hodně víc. ()

Thomick

Zmagořený Michael C. Hall, nařachaný, tupě vyhlížející hrdina Butler a pošahaná dvojice režisérů? Ale tak proč ne. Zas něco novýho. Akce taky byla opravdu vynalézavá, kulky sráží nejen Slayers, ale i vás, PC look nemůže nudit. Jenže tenhle námět měl tak obrovský potenciál, že je docela škoda, že mě pořádně bavily právě jen ty bojové scény. Nemůžu si pomoct, ale když to vezmu kolem a kolem, bylo to odfláklé, místy nechutně perverzní (sakra proč?) a celkově takové nesympaticky povrchní. Holt jedna věc je příběh a druhá provedení. Tady je to přesně půl na půl - jedna část mizerná, nebo spíš osekaná, druhá zase takřka dokonalá. 50%. ()

SOLOM.

Po vizuální stránce mě film docela zaujal, ale co se týká scénáře tak ten je dost děravý. Přitom nápad je to skvělý jen to chtělo ubrat na přemíře nepřehledných akčních scén a pokusit se vytvořit trochu zajímavější atmosféru. Pro hráče Halfa či CS to byl určitě skvělý zážitek, ale pro ostatní jen další průměrná akční střílečka, nedotažená do konce. ()

Ilicka

I videoklipní střih a kamera by měly mít své meze. To je první věc, která mě v souvislosti s Gamerem napadla. Hned za ní následovalo velké WTF?!?! Úchylné varování pro zanícené pařmeny? Nebo prostě jen film, který se vyžívá v úchylkách všeho druhu? MCHalla jsem si takřka neužila, Gerald Butler to nespraví, je přece jen loutka tažená scénářem a režisérem. A ten koncept tady už taky jednou byl. ()

ARI50

Překvapivě se mi táhle bláznivá věc líbila no zajímavý nápad na hru která se v reálu nikdy nestane ale pozor dá se téhle věci dobře zneužit. ()

claudel

Zběsilý film se všemi výklady, které v sobě tohle adjektivum nabízí. Jen je škoda, že poslední třetina už je nesmírně nudná a americká. Zapomenutelný film s Dexterem, který si určitě s chutí zahrál někoho jiného než Dextera. ()

Necrotongue

Tak ani Gamer neprošel revizí bez poškození a ztratil jednu hvězdičku z původního hodnocení. Jasně jsem pochopil zprávu, kterou chtěli tvůrci divákovi předat, protože si rád něco zahraju a moc dobře vím, jak jsou hry někdy chytlavé, je mi taky jasné, kam směřuje on- line hraní, ale tahle forma se mi nezdála být úplně šťastná. Film měl sice světlé momenty, ale po většinu času jsem se příliš nebavil a závěr byl zkratkovitý a celkově nevydařený. ()

becki_tu

Neveldine s Taylorem už zacházejí příliš za hranice vkusu a zdravého lidského rozumu. Z traileru sršely nápady, adrenalin a kulervoucí akce. Samotný film je však přesným opakem a až na pár scén (které by možná záviděl i Michael Bay), nenabízí Gamer prakticky vůbec nic a proto doufám, že chlapci neplánují pokračování. 30% ()

MeanWhile

Akční filmy, to je moje a ten nápad ? Nemám slov, parádní. Vůbec nad scénářem nebo logikou celého filmu nepřemýšlejte, protože pokud budete, vůbec si ho neužijete a to by byla vážně škoda. Gamer je dobrej akční film a Gerard Butler se k němu sakra hodí a celkovej dojem je průměrnej, tedy 3 hvězdy. ()

mm13

Nie len mierou násilia odvážne, avšak strašne nedotiahnuté ("bomba námet, zmotajte okolo toho nejaký príbeh!") a vo finále doslova zúfalé. ()

JASON_X

Výjimečně mi nevadila epileptická kamera a střih - to k filmu zobrazujícímu (zjednodušeně řečeno) PC hru nebo virtuální realitu asi patří. Námět (mám na mysli sci-fi zápletku) byl také vcelku dobrý a zajímavý, stejně tak i herci... Ale ta hromada stereotypních a otravných klišé mi film postupně hodně znechutila - velký zloduch který chce ovládnout svět, zneužitý a nespravedlivě odsouzený hrdina, který bojuje o návrat k milované ženušce a dcerušce, vůdce odboje spravedlivých hackerů je "samozřejmě" černoch s dikcí i vizáží pologramotného rapového opičáka, velký zloduch unese hrdinovi ženušku a dcerušku, před jejichž zraky se pak odehraje závěrečný souboj, ve kterém se velký zloduch snaží nečestně hrdinu porazit, ale hrdina zvítězí a vše je navíc přenášeno živě na televizní obrazovky do ulic, kde lidé jásají a volají "WOW!" a "YEAH!" a fandí hrdinovi... Boha, vždyť tohle všechno už jsem někdy někde viděl, a ne jednou... Trapné a hloupé. ()

Morholt

Vězni bojující v krvavé řežbě za svobodu, jeden nespravedlivě odsouzený správňák a jeden superpadouch, který tahá za nitky, takže šablona je veskrze průhledná, děj jasně narýsovaný a konec pochopitelně taky. Navíc z většiny scén jsem měl pocit, že už jsem je někde viděl a některé odkazy na Matrix byly až příliš okaté - alespoň pro mě. Notabene co se hlavní kulisy týče, tedy samotné hry, tak mám za to, že než aby scénárista vymýšlel nějáke extra novoty, měl se držet osvědčených vzorců a pak by z toho nevznikla taková hovadina. Na druhou stranu pozitivně hodnotím akční sekvence, které se vydařily a také výkon Gerarda Butlera, který sice nehrál bůhvíco, ale tady v té herecké šedi působil jako zjevení. 50% ()

prome odpad!

Čekal jsem akční výplach mozku, ale tady i ta akce děsně nudila. Nemastné, neslané, nudící a celkově zmatené. Naprosto zbytečný film a škoda času, který se dal využít úplně jinak. Kdybych se na to nedíval jako na film před spaním (nechtělo se mi vstávat z postele), tak to po cca 30 minutách vypnu. Škoda, protože trailery vypadaly mnohem lépe. ()

Sawy

Zosobnění filmové anarchie.Gamer je ničím neředěnou redefinicí všech pravidel pro točení akčních filmů,který se neohlíží na zažité a prověřené filmové postupy,což,jak je vidět na průměrných hodnoceních,řada diváků nestráví.Chaos,videohry,satira moderní společnosti,ztráta intimní sféry,sociální reflexe... Takhle nějak si představuji Cronenberga na drogách.Cool serepetičky okolo,kterými se to tu jen hemží,představují jen lahodný obal.O to větší škoda je těch logických nedomyšleností a nedotažených zákonitostí celého světa,ve kterém se film odehrává,a kterými je přeplněna především finálová desetiminutovka.ty ovšem vynahrazuje geniálně nasraný gerard Butler a skvostné taneční číslo hlavního záporáka.Gamer je záludný film,který je dnes nepochopený a kritizovaný,ale za pár let bude kultem.Věřím tomu.Mě osobně tento postmoderní guláš šílenců Neveldina a Taylora zachutnal už napoprvé a další zhlédnutí by mu měla jen pomoci.Je to drzé,odvážné,je to úchylné a šílené,ale nic jiného bych od tvůrců Cranku ani nečekal. 85 % ()

Lucasion

V blízké budoucnosti mladí puberťáci budou hrát hry a jejich postavy budou skuteční lidé. Zajímavé? Vskutku ano. Hlavní nápad je docela dobrý. Nicméně film dále nerozvijí tuto myšlenku a ani se o to nesnaží. Gerard Butler ( 300 ) je "pan" herec a svojí roli tvrďáka opět zmáknul dobře. Za nejlepší hvězdu tohoto filmu je, ale Michael C. Hall ( Dexter ). Jeho taneční kreace a role namyšleného floutka mu sedne jak ušitá. A té roli dodal šmrnc a eleganci. Ve filmu je téměř nulový soundtrack a ani jedna výtečná skladba od Marilyna Mansona to nezachrání. Blbá absurdita některých scén a velmi tmavé či šedé prostředí střída naopak velmi barevné až komické scény. Největší zápor je, ale absolutně nevyužitý potenciál a zabití myšlenky na rozvíjení děje. ( 56 procent ) ()

BoPo

Nebudeme sa tváriť, že podobné téma nebolo natočené už viackrát. Zoberme si len naposledy s B. Willisom Náhradníci. Gamer to zobral dosť akčným spôsobom, snažil sa vytvoriť svoj svet, ale celé svoje snaženie pochoval záverom. Takže dobrý pokus, na ktorý sa však rýchlo zabudne. ()

Hwaelos

Vůbec nechápu zdejší nízké hodnocení (ale na druhou stranu nechápu ani Shadwellův sofistikovaný komentář, takže ok ;o)) Neveldine a Taylor mě velmi překvapili. Přiznám se, že docela ulítávám na Cranku, protože je to neuvěřitelně zábavnej akčňák. Tihle dva týpci si tam střihly tak šílené nápady, že by na ně jiní režiséři museli brát delší dobu tvrdé drogy. Nicméně Gamer je úplně něco jiného, než jsem očekával. Samozřejmě, na jedné rovině je to opravdu akční film a vzhledem k jisté nepřehlednosti akčních scén bych řekl, že ne nějak extra vydařený. Na té důležitější rovině je to zajímavá studie úvah o kyberprostoru, mnohem vydařenější než například přeceňovaný eXistenZ. Baudrillardův pojem "simulakra" zde dostává nový rozměr ve spojení se skutečnou kybernetickou simulací. Realita ve sdílené onlinové hře "Society" se stává pro mnohé hráče "hyperrealitou" - zejména pro ty, kteří jsou zde loutkami a ne loutkáři - a maskuje svou pravou povahu iluze. Tato sdílená "globální vesnice" se příliš nepodobá utopické vizi budoucnosti v podání Marshalla McLuhana. I jeho koncept "extenze smyslů" skrze média se tu zajímavě redefinuje, protože vězni se v simulaci opravdu stávají prodlouženými pažemi svých hráčů. Gamer je ze všeho nejvíc chytrou cyberpunkovou podívanou, která mixuje různé druhy vyprávění o informační společnosti s akční narací, v níž jsou hackeři (resp. crackeři) ti hodní kluci, "datoví kovbojové", kteří vrací šum do systému. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize