Král Škorpión: Vzestup Říše

• Česko Král Škorpion II: Zrození válečníka (více)

Mathayus se chce stát jako jeho otec nejlepším bojovníkem Akkadské říše. Tito válečníci jsou nazýváni Škorpiony a nejlepší z nich se stávají osobními strážci krále. Mathayus se zúčastní výcviku mladých bojovníků, přestože mu to otec zakázal. Na bojišti pozná dívku Laylu. Když jejich konverzaci uvidí generál Sargon, vydá se k nim. Layle řekne, že děvčata se výcviku nesmějí zúčastnit, chytne ji za vlasy a táhne pryč. Mathayusovi se nelíbí, jak s dívkou zachází, a uhodí ho. Generál se zbraní v ruce se na něj vrhne. Vtom vejde mladíkův otec a Sargona zastaví. Do jejich hádky vstoupí král, který je k Mathayusovu otci mírný, ale na oplátku od něj žádá, aby poslal svého syna na výcvik Škorpionů. Sargon se nemůže smířit s úspěchy Mathayusova otce, a proto ho zavraždí. Po šesti letech tvrdého výcviku se Mathayus vrací jako válečník a pokusí se generála zabít. Ten však využívá sílu, kterou mu z podsvětí dává bohyně Astarte. Mladík musí najít způsob, jak porazit Sargona a pomstít svého otce. (TV Nova)

Dubro

Michael Copon je taký jasný gumák, že obsadiť ho do úlohy natvrdlého Deda Mráza v školskej besiedke by bol istý hazard. Neviem, v čom ide bohyňa lásky a vojny, ale ochutnať by som to nechcel. Animácia škorpióna v závere tú biedu úplne zadupala pod zem a tam by sa mali zadupať aj tie DVD-čka, na ktorých to vyšlo. ()

maverick10 odpad!

Nema cenu se vyjadrovat ke vsem nedostatkum, kterymi tento snimek kraluje. Vzdyt staci, kdyz se podivate jekym zpusobem zabil hlavni hrdina hlavniho padoucha. Staci nastavit mec a zly virtualni skorpion mu ochotne a poslusne na mec sam naskoci. To byla jedna z nejvtipnejsich pasazi teto proslunene letni blaznive komedie. ()

Chen

Hlavní hrdina je sympaťák, některé bojové scény mají něco do sebe, ale speciální efekty jsou všechno, jen ne speciální. A příběh také žádná sláva. Kdyby mi někdo řekl, že Krále Škorpióna: Vzestup Říše produkovala ČT jako pohádku na nedělní odpoledne, skoro bych tomu i věřil :D ()

Vojťas

Král Škorpion s Dwaynem Johnsonem byl dobrý. I když byl o malinko (pro mě jen o půl hvězdy) horší, než předchozí dvě MUMIE a uživateli byl často zatracován, líbil se mi. Ovšem za tohle bych tvůrce nechal hodit do jámy plné škorpionů, polít olejem a zapálit! ... Herci špatní, dialogy uhozené, efekty směšné, ale hlavní nedostatek byl scénář, kde jsem jen kroutil hlavou nad "probíhajícím dějem"! ... Ta hvězdička je z lítosti snad jen za kostýmy a za obsazení hlavního padoucha. Jinak je to opravdu potupa pouštním dobrodružným filmům i starořeckým mýtum a v téhle podobě neměla být nikdy vypuštěna na světlo světa! ()

Jimmi

Pekna zlatanina ale od odpadu to ma velmi daleko. Nedam sa zlakat drsnymi komentarmi a udelujem podla mna adekvatne 2 hviezdy. ()

Nach

Ano, sice silná béčkovost, ale nebylo to zas tak špatné. Dobrodružné, docela i zábavné a ač scénář nebyl ani špetku originální, já se u toho docela bavil. I když souhlas, dvakrát to vidět nemusím. 50% ()

joker.george

Chvíli jsem dokonce přemýšlel i o třech hvězdách, neboť to nebylo úplně příšerné a pár světlých míst se zde objevilo, hlavně se mi líbilo cestování v pekle. Když ve filmu nevedly postavy dialogy či monology, šlo docela o slušnou oddechovku. Ale jinak zde bylo logických chyb a kolapsů jak máku, snaha tvůrců o humor povětšinou nevyšla, představitelé rolí nesympatičtí a chovající se tak, jak to situace vyžaduje, ale ne podle toho, jaký mají charakter. Proti nedostačujícím trikům nic nemám, ale finále bylo bez špetky nápadu a tudíž obyčejné až podprůměrné. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- P.S. Myslím si, že za 60 mega, bych dokázal natočit mnohem kvalitnější podívanou. : )) ()

Maty85

Tak s jedničkou se to ani nedá moc srovnávat. Místo the Rocka tady zaujíma hlavní roli mladej fracek a celkové zpracování je poměrně dost vtipný a nezáživný. Něco na úrovní herculese s K. Sorbem. No, i když i ten hercules byl lepší, než todle :-)) * za snahu ()

Ice123

Hrůza, netušil jsem že je možné zhoršit film, když se nahradí Dwayne Johnson za někoho jiného ale kupodivu je to možné. Král škorpion 2 je tomu jasným příkladem. 1* ani nevim za co, asi jako šanci začínajícím hercům... ()

majo25

1* za dobrodružnosť, inak sú už iba negatíva. Tínedžerskí herci, ktorým neveríte nič, spájanie histórie mezopotámie, egyptu s gréckou mytológiou je uletený blud, ženy-bojovníčky je absolutný blud vždy v každom filme, flišé od začiatku po koniec, efekty iba televízne, príbeh jeden chaos, 110 minút na takúto zlátaninu je hrozne vela (stačilo 80 min), no a nelogičnost vládne celým film neskonale. Hodnotenie: 25% ()

SeanLSD

Spôsob, akým tento staroveký výplach splietal piate cez deviate náhodné fakty z histórie a mytológií národov a civilizácií, vzdialených i tisíce rokov, bol až roztomilý, a rozhodne ma nepohoršoval tak, ako napríklad u 10 000 BC. Prequel prequelu zlého pokračovania remaku priniesol do filmu dávne civilizácie, ktoré sa doň inak asi nedostanú, aspoň som ich teda nikde inde nevidel, hoci si viem predstaviť tie nehorázne bijáky, čo by z toho mohli byť .. ale aspoň trocha snahy scenáristov by si zaslúžili.. Akoby som sledoval nejaký staroveký bulvár, ktorý ma ale aj vďaka tomu pojmovému a tematickému galimatyášu napodiv bavil viac než namachrovaná jednotka. A podsvetie bolo fakt dobré ! ()

Nivenx odpad!

Neuvěřitelná blbost. Už první díl byl docela slabý, ale ještě to šlo a dalo se nato koukat. Na tohle už se koukat nedalo a film jsem doslova přetrpěl. odpad! ()

Ryuuhei

Není to až tak extrémní tragédie, jak může černé číslo líčit. Oproti filmům z dílny The Asylum je to stále něco jako vyvedený velkofilm. Navázat na zábavný snímek s Dwaynem Johnsonem se dalo dvěma způsoby - buď udělat hovadské pokračování (na které taky došlo), nebo se vydat tou méně bolestivou cestou prequelu. Dobrá, to beru. I výběr hlavního hrdiny, který hned v prvním svém záběru pomrknul na svůj herecký originál, nebyl k zahození. Zbytek se ale topil v céčkovitosti, až déčkovitosti a servíroval nesmysl za nesmyslem. Mathayus se nakonec rozhodl pomstít rovnou dvakrát, vězení v labyrintu jaksi nebylo vězením, a řecký básník zamýšlený jako taková vtipná vložka v jednu chvíli vědět o hrdinově otci, aniž by se mu o tom kdy kdo zmínil. A tak bych mohl pokračovat. Do poloviny snesitelné, od poloviny šeredně protahované a nudné. Nebyly zábavné ani souboje, ani výprava do podsvětí a ani nepovedené hlášky. Stránka zpracování ušla v kostýmech a lokacích, ale těžce kulhala, když se mělo na scéně objevit nějaké monstrum - ať to byl minotaur, nebo průsvitný škorpión, obojí zůstávalo ve stínu, nebo se občas objevil nějaký gumový detail - ale nic víc. Ve výsledku musím říct - nebavil jsem se, trpěl jsem až od poloviny a rozhodně se na tento snímek nepodívám znova, jako se rád podívám na původního Krále škorpióna. Snaha byla, z části poctivá, ale jinak marná. ()

Tomasso001

Tak tenhle film to je tedy výkon. Předhání se tu nelogičnosti s hrozným hereckým obsazením a neslavnými efekty. Hlavní hrdina je stylizovan ala Prince of persia, oblecením i pohyby, ale nesahá mu ani po ptaty. Kdybych nevěděl kdo je ežisérem, napadnul by mě na prvním místě Boll, ten provádí v německu podobný kousky ()

Mihail123 odpad!

All-new movie. No paráda! Nesympatický hlavný hrdina, ktorý sa snaží vyzerať stále drsne a cool a ktorý nemá s pôvodným filmom nič spoločné. Vážne debilný a hlavne nepotrebný film s radou neznámych hercov (skôr nehercov). Jediné čo sa dá trocha zniesť sú osobné súboje. Efekty ala videohra (záverečný súboj ruluje). Mulcahy už nevie čo má od dobroty robiť. ()

Van Damme bez Seagala

24.08.2008

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)