Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

Slartibarkfast

Třetí díl je stejně jako předchozí dva na stejné úrovni blbosti a složitosti. Efekty nejsou na vyšší ani nižší úrovni. Příběh je možná jen o malinko tupější než u ostatních dílů, ale celkové hodnocení rozhodně není slabší. Udržuje si zkrátka svůj průměrný standard. 50% ()

klerik

Béčková upírska báchorka (určite si spomeniete na DRACULU 2000), ktorá je roztomilo namontovaná na carsonovskú schému. Štipka bondovskosti poteší, kopírovanie cudzích nápadov občas až zamrzí, ale vzhľadom na odľahčenosť je to celkom slušná zábava. Pohodovka, korá nijako nepreskakuje svojich predchodcov. Je tu trochu menej dobrodružnej atmosféry, ale to je skôr spôsobené tmavým prostredím... Slušný televízny počin... ()

SeBig

Je to taková neškodná blbost. Tentokrát jsou tam upíři a nic moc se tam neděje. Nejslabší díl..i když Vlad ušel. ()

Šandík

Opět zklamání, neboť (podobně jako ve dvojce) je většina vtipů dosti nevtipných. Skutečně povedených fórů je ve filmu tak pět a i ty jsou spíše jen mile úsměvné. Rozhodně se při nich člověk neválí smíchy po zemi. Kaše nastavovaná bez fantasie... Důvodem je pravděpodobně to, že se změnil režisér. Peter Winther, jinak nikoli režisér nýbrž filmový producent, si "jedničku" evidentně střihnul jako určitý relax a ventil na všechny ty akčně-dobrodružně-thrillerové nesmysly, které zpravidla a čistě pro prachy on nebo jeho kolegové produkuje. Právě ti kolegové ovšem vycítili příležitost a postarali se o obě pokračování, pod nimiž je v obou případech podepsán zručný, ale nikterak výjimečný režisér Jonathan Frakes. Parodie se změnila přesně v to, co parodovala. Ať žije trh... 55% ()

Stanislaus

Rádoby vtipný film parodující Indianu Jonese, který oplývá značnou vrstvou klišoidity a chvílemi je trapný jak mraky. Během filmu si nepamatuju, že bych se zasmál, ale je pravda, že tam byly asi tak dvě napínavé scény. Celkově na mě tento snímek s (pod)průměrnými hereckými výkony zapůsobil ne zrovna nejlepším dojmem a doufám, že už nebude pokračování. ()

honajz

Podle mě návrat k jedničce, která je ale stále nejlepší. Ale už od úvodních scén přehršel nápadů, hlášek, vtipu, prostě toho, co z Knihovníka dělá Knihovníka... Včetně parafrází na jiné dobrodružné filmy a jejich naivistickou poetiku, Indiana Jonese nevyjímaje. Navíc tu hraje Stana Katic alias Beckettová z Castla. :-) ()

Jinny

Flynn Carsen (úchylná kombinace geniality Sherlocka Holmese, šarmu Indiana Jonese a geekovství Johna Nashe z Čisté duše) tentokrát v příběhu o Draculovi, který má pomoct obnovit slávu Sovětského svazu. Děkuji, ne. ()

SOLOM.

Ještě než si Stana Katic střihla zřejmě svou životní roli v seriálu Castle, tak si zahrála i pár vedlejších rolí v několika filmech. A tady byla taky zatraceně sexy. Já tu ženskou žeru, nicméně ani její přítomnost nějak závratně nezvedla úroveň této prozatím hodně průměrné dobrodružné trilogie a třetí díl je v mých očích jejím nejslabším článkem. A to nejen co se kvality samotného příběhu týče, ale i efektů a hereckých výkonů. Dost jsem se u toho nudil – většina efektů byla k smíchu – jen ta Stana mě nutila se dodívat až do konce. I tady jí to vážně slušelo – jenom to co trvalo Castlovi celé čtyři série (aby jí dostal do postele), tady blbeček Flynn zvládl hned několikrát za pár hodin známosti… ()

becki_tu

Flynn Carsen je loser. První díl byl slabý, druhý špatný a třetí suveréně nejhorší ze série. Moc prosím aby už nebyl čtvrtý díl. ()

Morholt odpad!

Nehorázná blbost, kterou totálně dobila hláška, že v první polovině 19.století dostal Dracula choleru. Symbolické 1% ()

JohnCZ

Trojka se nese ve stejném duchu jako předchozí díly. Opět odlehčený dobrodružně laděný příběh s humornými vložkami, leč tentokrát v trochu temnějším a místy i vážnějším duchu. A s čarovnou Stanou Katic s úsměvným akcentem. ()

corpsy

Po dvoch ako tak zábavných predošlých snímkach, tento zahŕňa takmer všetky nedostatky televíznej produkcie. Lacnosť, trápnosť a úbohosť. A pri tom to mohla byť najlepšia časť ( vzhľadom na námet ) zo série. ()

Ajinka126

Celá tahle trilogie je jedno velké zklamání. Postrádá to logiku, nerespektuje zákony fyziky a vůbec mě to touto celou ignorací a nudou štve. Film bych s čistým svědomím nemohla nikomu doporučit. ()

sidzej

Jedine prvá časť mala aké-také dobrodružné Indiana Jonesovské čaro, tento diel toto žiaľ veľa neponúka. Pobavil akurát úvod s dražbou vzácnej vázy ukrývajúcej kameň mudrcov. Inak je film rovnako tupý a nudný ako predchádzajúce bane. Vrchol absurdity nastane vo chvíli keď sa Flynn zviazaný na stoličke behom sekundy vyslobodí alebo keď mu v poslednej chvíli príde na pomoc superfast vampire girl ()

Paxxx.cz

Dobrodružná pohádka, která se svou kvalitou ani náhodou nemůže rovnat Indianovi Jonesovi. Přesto musím pochválit, že všechny díly si drží svou úroveň i když celkově jde o podprůměrnou triologii, kdy dávám dotřetice za dvě. ()

MartinezZ

Ha, pokrok - teď už parodujeme i Bonda! Od prvních dvou dílů se neudělal pokrok vůbec nikam. Snad jen slečna upírka byla asi první Flynnovou koukatelnou hereckou partnerkou. Slabota a díky bohu, že už nic dalšího nevzniklo. ()

Praxis

Ani třetí díl nezklamal, stále stejná Carsonovská zhovadilost, ale ta upíří paní je solidní šťabajzna. Pokud se odpoutáte od faktu, že Carson není Indy, tak se budete královsky bavit, mě bohužel třetí díl moc nebral, i když jsem po solidní dvojce doufal, že to bude ještě lepší. ()

blackrain

Knihovník už po třetí fušuje do řemesla Indianu Jonesovi. Tentokrát se popere i se samotným hrabětem Drákulou a potká osudovou ženu. Jeho milá má ale jednu vadu na kráse. Je totiž upír a umí zoubky bleskurychle vytasit. Flynnovi od ní žádné nebezpečí na štěstí nehrozí, protože Simone má zásobu krve v mrazáku. Nepopírám, že je to hrozná ptákovina. Flynn Carson je docela sympatická postava, která má místo mozku počítač a v nejnevhodnější dobu vysype z rukávu nějakou moudrost. Za normálních okolností působí východ slunce romanticky, v srdceryvných filmech je to výborný ždímač emocí, ale tady působil komicky. I když na tom nic komického není, když upírka chce vidět ještě jednou vycházející slunce, aby se pak mohla uložit k věčnému spánku a její ztrápená duše konečně došla vytouženému klidu. ()

stanny

Standardní Flynn Carson - pohodová, příjemná a vtipná oddychovka. Nemohu si odpustit jeden dotaz - jakou duševní poruchou musí trpět někdo (ani se neodvažuji to titulovat člověk) kdo do obsahu doslova a do písmene vybleje děj filmu? Mučit, rozčtvrtit, sešít a zabít. ()