Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

jondoe

V zhladom na to ake slabucke horory sa v poslednej dobe tocia som mal chut dat tomuto tilmu plny pocet. Jedna sa o naozaj brutalny a realisticky natocny horor, ktory nie je pre slabe povahy. Scena v lese je perfektne natocena a mne z nej tuhla krv v zilach. Trosku ma vsak rozculovala Monica Potter, ktorej som jej postavy len z tazkostou uveril ale zato hlavny zaporak bol vybraty vyborne. Je to horor, v ktorom sa posatvy nechovaju ako idioti ale skutocne rozmyslaju. Po dlhej dobe som pozrel solidne natoceny horor, z litrami krvi, zo hustou atmosferou, z vybornym tempom a dobrym scenarom. ()

BlackTom

Nemastné-neslané. A nezachráni to ani nadupaný záver. Nedozvieme sa KTO sú tí zločinci, nedozvieme sa ČO urobili a nemáme ani len jasnú predstavu, čo sa stalo PO ich eliminovaní. Hlavná hrdinka vychudnutá na kosť, jej kamoška podobne, zločinci takmer nezaujímaví, film až ku koncu nudný. Márne hľadám nejaké plus... Ešte aj tá scéna znásilnenia sa mi zdala akási nereálna. Som zvedavý na originál Wesa Cravena, ale podľa toho, čo som počul, ani tam nie je na čo sa tešiť. Zbytočne vyhodené prachy (producentov) a zbytočne premárnený čas (môj). ()

NICOX

Já sem, řekla bych, téměř nadšena. Tento film se pohybuje někde mezi Jezem smrti (líbil velmi) a Funny Games U.S. (nelíbil). V první řadě filmy tohoto typu mi vůbec nevadí, a tenhle měl dobrý děj, dobré herce, dobré prostředí, vyvolává emoce... ale co mě potěšilo nejvíc, a právě u těchto filmů se s tím moc nesetkávám, byla opravdu moc povedená kamera. Jednoduše řečeno - nejenom, že mě bavilo sledovat ten film kvůli ději a tomu, že sem byla zvědavá jak to nakonec dopadne, ale bavilo mě sledovat způsob jak ten film byl natočen. 80 % ()

Han22

Tak tohle bylo úplně hrubý!! S bohorovým klidem jsem očekával v nejhorším případě šílenou nudu, v lepším rutinní vyvražďovačku nebo reálný film s milionem keců. Místo toho přišel nářez jako kráva! Učitelka a doktůrek se svou jemnou něžnou dceruškou vyjedou na dovolenou, dceruška ovšem i se svoji kamarádkou mají smůlu a padnou do rukou trojici pěkných hajzlíků. A ďábelská jízda začíná - psychický teror vrcholí v lese jednou vraždou a jedním znásilněním (brutálnější znásilnění jsem neviděl od té francouzské úchylárny která nevím jak se jmenuje). Sranda ovšem začíná když milí šmejdi zabloudí do chalupy oněch rodičů a ti zjistí co provedli. Ze spořádaných lidiček se mění v odhodlané mstitele a zabijáky. Každá rána, každý souboj, každá kapka krve působí neuvěřitelně drsně, syrově a reálně a ani vlastně netuším proč, ale hodně hodně jsem to prožíval a těm šmejdům jsem přál jen to nejhorší. Finální scéna nemá chybu a celej film je prostě... no nářez jako kráva. ()

klukluka

Je to pravda, nenudil jsem se. Ale za jakou cenu? Převedeno na filmovej štáb, režisér s asistentem a se scénáristou by zmlátili a znásilnili klapku, pak by ji zastřelili a její kámošku skriptku by ubodali. Dramaturg s producentem by je za to vykoupali v krvi- kladiva v hlavě, ruce v drtičce na odpad, vystřílený voči, hlavy v mikrovlnce... Masakr, svět se totálně posral. Ve filmech, jako je tenhle, povinná výbava pro potřeby ujetýho žánru. Šel jsem po tom coby po revenge filmu, dostal jsem stupidní horror. Dostupný žebříčky stojej za hovno, když se mezi top filmama objevuje podobnej sajrajt. ()

Eraserhead

Po dlouhé době remake, který má smysl. Téměř čtyřicet let stará původní verze si o takový upgrade vyloženě říkala. Po pomstě touží především divák a Collingwoodovi na plátně jsou jeho prodloužená pěst. Něco takového jsem v kině dlouho nezažil. Za kvalitu se bohužel platí nezájmem a tak dal český divák raději přednost 3D hornickému krumpáči, kde šlo jen o krev. Přitom Poslední dům nalevo jí nabízí přibližně stejné množství a bonusově to co Pátku 13. a Krvavému Valentýnu chybělo - napětí, kvalitní herecké výkony a díky režisérovi podstatně intenzivnější prožitek ze sledování. Chvíli jsem byl v pokušení dát 5*. 85% ()

MareT.

Jsem rad, ze nemusim skryvat nadseni z tohoto filmu, protoze se opravdu povedl...Original ani jinou variaci jsem nevidel, ale tady jsem byl napjaty od zacatku do konce, pribehova kostra je jedna z tech originalnich (prvni polovina filmu je hlavni hrdinka dcera, v druhe prichazeji na radu rodice), film si dokonale pohrava s ironii a napetim dohromady a opet ta znama hricka, jak se z vrahu mohou lehce stat obeti. Brutalni to opravdu je, ale i presto se opovazim napsat, ze ne samoucelne a dovolim si tvrdit, ze je to v ramci moznosti i realna brutalita. ()

Holina

Neviděl jsem originál, možná proto mi uniká význam poslední scény, ovšem domnívám se, že žádný nemá. Ono je to celkově tak jako rozporuplné. Chvílemi je to docela masakr (scéna s drtičem odpadu například), ovšem tvůrci se nevymanili ze zaběhnutých nelogických klišé. Například, že člověk, který má patnáct centimetrů hluboko vražený kuchyňský nůž, notabene velmi blízko srdce, může po jeho vytažení nejen běhat a mlátit kolem sebe, ale také z plna hrdla křičet. Jinak je to ale spíš silnější a nadprůměrná věc, nicméně známe i lepší (Eden Lake). ()

Hanys_

Až přílišná a okatá snaha co nejvíce šokovat a vytvořit si maximální antypatii k záporákům, kterým pak o to víc budeme přát co nejkrutější smrt. Naopak co tady postrádám, je aspoň trochu té uvěřitelnosti jednání postav (hlavně u záporáků) a taky by to pro příště chtělo okleštit to přílišné množství náhod. Nicméně - film na to, že má skoro 2 hoďky, utekl hodně svižně a v konkurenci různých Krvavých valentýnů apod. je tohle určitě výhra. 5/10 ()

cab

Mame tu dalsi z radky nezajimavych, ale docela slusne remeslne zvladnutych hororu v brutalnim stylu Saw, kde pro tentokrat msta je hlavnim hnacim motorem. 40% ()

Krabak

K tomuto filmu nemám opravdu žádné připomínky. Postavy jsou perfektně zahrané, scénář i téma je vynikající. A co je z mého pohledu nejlepší? Že to není vůbec přehnaný. Když se vcítím do role těch rodičů a naskytla by se mi možnost si pohrát s cápkama, kteří by udělali mému dítěti to co jejim, tak bych se taky na náš soudní systém vyprdl a vzal spravedlnost do vlastních rukou. Jen s tím rozdílem, že bych si s tím posledním cápkem pohrál trochu víc. Když to shrnu, tak je to průměrnej thriller. Mé vyšší hodnocení je z toho důvodu, že jsem tolik filmů, ke kterým bych neměl žádné výtky neviděl.--->75% ()

VIPerson

Ve skutečnosti jsem chtěl filmu dát 4 hvězdičky...ale jen kvůli nedávno viděnému Spit On Your Grave,který mi přišel tak o pět tříd horší.Ale přišlo mi nesprávné dát průměrnému filmu,ač s nadprůměrnou kamerou a hudbou,víc než si zaslouží.Tak trochu mi hrálo (spíš filmu než mě),že jsem neměl ani tušení o tom co se bude ve filmu dít.Byl jsem příjemně překvapen co se z toho vyklubalo,ale zároveň zklamaný,že před pěti dny jsem viděl obdobný námět.Za daných okolností prostě nemůžu jít nahoru.Ale je mi trochu líto,že je film v modrých (csfd) číslech. ()

AdamesWWE

[7/10] Po prvých minútach som mal z filmu veľmi dobrý dojem. Pekná úvodná 10 minútovka so zoznámením postáv a pekným prostredím. Ale zvyšok nič extra, nie nudné, málo záživné a málo zaujímavé. V podstate až po príchod záporákov do domu / nájdenie dcéry ma to nejak moc nebavilo, dlhé dialógy, ale naštastie sa v druhej polovici kvalita filmu posunula vyššie. Brutalita, perfektné herecké výkony, všetci ma bavili a najviac Tony Goldwym a záporáci sú lepší než som čakal. Váhal som aké hodnotenie dať, ale dávam slabšiu štvorku, pretože si myslím že toto je v rámci hororov iba nadpriemer, ktorý ma v prvej hodine moc nezaujal, ale zato v druhej ma bavil perfektne. Aj ked´ má určite aj negatívne stránky, no kladných vecí je viac. Aj v slabšej časti filmu, ale aj celkovo. V prvom rade prostredie, napätie, atmosféra ktorú tu režisér vytvoril a aj dobrá hudba. ()

Kovaja

Náhodný výběr a ono ejhle,kousek kterých moc není.Ani vteřina nudy,napětí střídalo napětí.Při znásilnění mi bylo namou duši zle.Dlouhá stopáž tady vůbec není na škodu.nemá cenu se tady rozepisovat,musíte vidět sami:-))) ()

Corpsegrinder

Remake exploitation klasiky 70. let kterej se překvapivě dost povedl. Nedrží se to tolik zpět, krve je dost a znásilnění je natočený dostatečně syrově. Za mě jeden z nejlepších hororů po roce 2000. ()

CjKukis

Nepochobil sem záměr rešiséra: Kdo si by se asi chtěl kurva dívat na 20 ti minutový znásilňování v lese? Ty úchyle!! ()

colapso

Originál jsem neviděl,ale toto vlastně není nic víc než tuctový zástupce žánru s jednou zajímavou scénou,a neustále nastupující nudou.Jezero smrti je rozhodně o dost lepší kousek. Ale i tak to jedno zkouknutí se dá přežít. ()