Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

blues

Čekal jsem ohranou blbost, a dostal jsem solidní nářez. Atmosféra pohody pomalu ale jistě přechází v děs a konec? To je prostě lahůdka pro fajnšmekry... ()

iampatrik

70% Trochu mi film připomínal Jezero smrti, Funny Games USA, Vyvrženci pekla - buď mají společné prostředí, vyšinuté jedince či brutalitu. Nebyl to tak úplně horor, ale atmosféra fungovala. Líbí se mi tento styl - žádné příšery, duchové, "hrdinové", co vydrží 30 bodných ran, 20 ran olověnou holí. Brutality a "prvků hororu" tu nebylo moc, ani málo a možná to je cesta, která vede k natočení slušného hororu, v tomto případě spíše thrilleru okořeněného hororem. ()

ThomasCrown

Surová realita života je občas zkurvene hnusná a takto dokonale stvárnenú odvrátenú tvár ľudskosti vo filmoch nevidno často. Celý film stojí na skvelej atmosfére a samotná scéna v lese bola....vlastne ani nemám slov. Kto rodičov odsúdi asi naivne verí v spravodlivý systém, ja v podobných situáciách verím v oko za oko, zub za zub a že to teda bolo oko za oko. ()

Haymar

Filmy tohoto typu (a vůbec "x-ploitation" obecně) mě nijak zvlášť neberou, ovšem LHOTL hodnotím vesměs kladně, neboť v rámci svého (sub)žánru patří rozhodně k tomu lepšímu. Má to napětí, celkem i náznak atmosféry a násilí tu nepůsobí samoúčelně (běžný to jev podobně laděných snímků). Navíc je to velmi zručně natočeno! Hlavní slabinu vidím v hercích a to především v těch záporných (dement, labilní smažka a hodný strejda "od vedle), kteří autoritu nemají a o nějakém nahnání strachu nemůže být ani řeč. Stejně tak se tvůrci nevyhnuli klasickým žánrovým klišé, nelogickému chování postav a určitému stupni "nesmrtelnosti" (ale to holt k tomuhle žánru už tak nějak patří)... Btw: originál jsem neviděl, tudíž nesrovnávám, pouze hodnotím film jako takový ()

Teabag

Solidní rape and revenge, který obchází některá klišé tohohle subžánru (holka se tu např. nemstí sama, submisivní nekňuba je za dobráka, dokonce tu není ani žádný ufiklý penis), což filmu moc prospělo. Každopádně kdo pro tenhle typ exploitation má slabost, ten si to jistojistě užije. Silné 3*. ()

J*A*M*A*L

Jelikož jsem neviděl Cravenův originál, tak jsem si tento Iliadisův remake ohromně užil.Nevím, zda ho mohu nějak hodnotit s originálem, když jsem ho neviděl, ale myslím, že ho i tak mohu bezpečně zařadit mezi ty velmi kvalitní remaky.Docela mě překvapilo, že z tak čistého snímku (na začátku) vznikl tak strhující a nemilosrdný thriller s prvky skvělého hororu (asi tou brutalitou) Dennis Iliadis si dal opravdu záležet a taky tomu tak odpovídá kvalita filmu.Lepší remake se dá jen těžko sehnat a Wes Craven může být rád, že remake k jeho originálu udělali tak skvěle. ()

4everMan

(Spoiler alert!) Ano, ano, ano. Do kina jsem šel s přesvědčením, že půjde pouze o lehce nadprůměrný horor. Pro mne ovšem nebyl lehce nadprůměrný, ale skvělý, velmi jsem si jej užil. Film se ze začátku ubírá pomalejším tempem, ale po několika minutách to začne. Ztřeštěná jízda automobilem byla dokonale natočená. Následné znásilnění surové. Nastávající děj ubíhal svižně, ale říkal jsem si, jen ať to neskončí, ať je to co nejdelší (zdánlivě dlouhá stopáž uběhne jako voda). Film nepostrádá hororovou atmosféru tak, jak má být. Krve tam nebylo nějak extra, nicméně vraždy povedené, až nechutné (viz drtič odpadků). Vyvrcholení velmi dobré, spíš lehce očekávané. A ta závěrečná scéna s troubou...*yahoo*. Víc takových hororů. 85% ()

1945

Napínavá podívaná, která si diváka získá podobným způsobem jako tomu bylo ve filmu Eden lake. Zatínal jsem prsty do opěrek židle a doufal ve vítězství dobra nad zlem. Která strana nakonec zvítězila neprozradím - zbytečně bych kazil zážitek těm, kteří se na film teprve chystají podívat. Nevím, jestli je má domněnka správná, ale jízda v motorovém člunu mi okamžitě připomněla film 3:15 zemřeš. ()

Ricky_CZ

Po čase slušný a surový thriller. Bez stupidních hrátek na cokoliv. Prostě jen napětí, násilí, vztek...Ostatně jiné emoce od tohoto žánru neočekávám. 85% ()

Mírouš

Nevzpomenu si teď v rychlosti na nějaký dobrý americký slasher, ale každopádně nemohl být lepší, než tenhle. Nemělo to chybu. Ne tak krvavý, jako podobné snímky, třeba z francouzské produkce, ale napětí, ani brutálnější scény tu nechyběly. Doporučuji všem, kteří mají rádi tohle téma. Akorát to finále bylo trochu chladný, chtělo by to trochu přihřát v mikrovlnce :-) ()

sona123

Uvažovala jsem nad dvěma hvězdičkami, ale to bych byla nespravedlivá. Narozdíl od řady uživatelů tady se mi víc líbila první půlka. Jak se všichni dostanou do lesa, je to klasické exploitation a to už mě moc nebavilo (nemluvě o konci, to přeci bylo naprosto zbytečné!). Když odmyslím od nelogického jednání a velice schématického a jednoduchého scénáře, nebylo to úplně zlé. Přidávám se ke komentáři AngelAngie. ()

mazadlo

Kdyby tam nehrála Murphyho hudba dám o hvězdu méně , jinak žádná sláva ani žádná nuda. Ale ta hudba to posouvá do koukatelnější hranice a dělá z jinak obyčejných scén grandiozní podívanou. Film u kterého je potřeba více poslouchat nežli se dívat. ()

lareinna

Neviem, je to klišé, dosť ma to znervózňovalo, to naťahovanie.. Aaron Paul behal po dome aj po tom, čo dostal ranu nožom do srdca, potom sa im nedarilo utopiť ho, ani sekačka na odpad v umývadle nepomohla tak to zakončili sekerkou do hlavy. Presne takéto scény mi vadili. To nehovorím o synovi zabijaka s nulovým sebavedomím, keď niekoľkokrát držal v ruke zbraň, ktorú namieril na otca tyrana, a on mu ju proste len ťuknutím vybil z rúk a ten na neho ďalej zízal - a opäť bol tam kde predtým..Mala som dojem „deja vu“ keď v 90 rokoch sa točili tieto žánre presne týmto istým spôsobom. Vlastne sa tu nič nezmenilo a tento film nezaváňa niečím novým. Neviem v takýchto filmoch nájsť niečo, čo by ma nejako nadchlo. ()

petrskoc

Není to zase taková bída, jak zde mnoho uživatelů popisuje. Má to ale spoustu zbytečných chyb. Poutavá kamera a těkavá atmosféra se zde kvalitou blíží k áčkovým thrillerům, na druhou stranu vše pošlapávají příliš jednoduché (mnohdy až otravné) postavy, ke kterým si za celou dobu nevybudujeme žádný vztah, scénář, který se nebojí jít až na hranu korektnosti, ale v situacích, kde by se naopak takové balancování hodilo, naprosto nelogicky sundává nohu z plynu, a ve finále vše pohřbí hloupoučký konec, kterým pravděpodobně autoři chtěli šokovat, ale mě osobně spíše rozesmál. Prostoduchý motiv hlavních záporáků, které nic nevede k jejich jednání a není tedy důvod zosobňovat takto koncentrované zlo, je pouze další střípek do mozaiky popleteného filmu, který se snaží svým vizuálem a chladnou režií být světový a nadčasový, je to ale celé příliš prvoplánové. Za zmínku stojí skvělá hudba Murphyho (je zcela zřetelné, že jde o soundtrack od něj již od prvních tónů), která některé scény posouvá o kategorii výše (v některých scénách mi přišla naopak špatně a nevkusně použita - to není chyba Murphyho ale tvůrců) a jediná zajímavá postava mladého chlapce. Zde mi chyběl pouze větší důraz na vykreslení vztahu otec - syn a příběh se mohl nabalovat mnohem lépe a promyšleněji, chytřeji a hlavně hlouběji - je zde poměrně velký prostor na pokládání základních filozofických otázek a např. vztah oko za oko, zub za zub. Jenže to bychom potom koukali na úplně jiný film. Celkově to nuda sice rozhodně není, ale hodinu po skončení filmu ani nevíte, že jste něco takového sledovali. ()

kamigava

Tenhle remake mě "bavil" víc než originál. Měl lepší atmosféru, více krve a rodiče lépe vykonali svou pomstu, kterou jsem potřeboval vidět. Jediný problém jsem měl s padouchy, kteří nepůsobili tak vyšinutě a úchylně jako v originále. Byla to jen banda agresorů, která se potřebovala zbavit nečekaných svědků. V originále bylo aspoň vidět, že jim v té palici pořádně hrabe a každý jejich krok nebyl vůbec předvídatelný. ()

mira007

Banda grázlů znásilní a pokusí se zabít mladou Paige, která přežije a dostane se do domu rodičů, kam následně náhodou dorazí počestně i tlupa těchto pocestných. Takže se napínavě hraje hra my víme, oni nevědí a pak následuje revenge rodinky. Navzdory tomu, že to vychází ze sedmdesátkového horového béčka, tak u této nové verze tvůrci se posunuli do žánru "realistického" thrilleru, který je technicky a herecky profi. Já jsem na tento film narazil, když jsem hledal nějaký film, kde hrál Tony Goldwyn záporák z legendárního filmu Duch. ()

Wancohoff

(31.5.2009) cerstvo dopozerane.nebudem porovnavat z originalom od mojho oblubeneho Cravena pretoze si ho uz dostatocne nepamatam :-) na to ze ma film takmer 2 hodiny, vobec nenudi,a odsypa to raz dva.ma atmosferu, a aspon 2 postavy ktore som mal rad.par nelogickych veci sa samozrejme najde,jeden priklad nesikovna mamka(brat vs mamka vs kuchyna,mala vela moznosti a nevyuzila to,preco vzala do ruky flasku od vina a nie lopar resp. nieco lepsie na uder do hlavy) zato doktor ocko sa vyfarbil kvalitne,a pacilo sa mi vyuzivanie interaktivneho okolia oboch stran(stol,postel,tyc,flasa,) tak to ma byt. jedine hlavny zaporak mi neprisiel az tak NEsympaticky ako by mal byt.jeho brata s 2x narovnavanym nosom som nenavidel viacej.celkovo to bolo uveritelne,a nemam vacsie vyhrady.a poslednu scenu si asi pustim este raz .-) na koniec len dodam ze DROGY SOU SPATNY,a keby neboli dievky huleniachtive, nemuselo sa nic stat. u mna 75% ()

Luukec

Hodně brutální horor který na nic nečeká.. Vraždy přichází ráz na ráz a jak už je napsáno v popisku k filmu.. Rodičům při pomstě i fandítě.. Závěrečný devastující konec je sice trochu zbytečný, protože stejně divák tuší jak to dopadne a překvapení se ani nedočká, ale výsledek není tak špatný.. Trochu mi to připomíná Funny Games, námět je docela dost podobný, i když tady "vrahouni" mají nakonec prostě smůlu.. ()

zdenur

Celkem přijemná podívaná, povedená a napínavá atmosféra s nečekanými zvraty. Přesto všechno trochu nuda, způsobená dlouhou stopáží a roztáhlými scénami. ()