Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

PROROK14

Veľa nechýbalo a dal by som plný počet. Tento film má sakra dobrý dej, ktorý nenudí ani na sekundu. Skvelo napísané postavy a pár scén, o ktorých budem premýšľať. 85% ()

BoPo

Virová pandemia, hroziaci koniec ľudstva. To už tu zopár krát bolo. V tomto filme na to nejdú veľkoplošne, nesnažia sa spasiť svet. Hrdinovia chcú jednoducho prežiť. A budú preto musieť urobiť rozhodnutia, urobiť voľby. Očakávajte teda niečo ako apokalypsu na civilný spôsob s rozumnou minutážou. ()

bouncer

Vezměte si všechny filmy, co znáte z žánru epidemických a survival (skupinka přeživších se snaží dále vyhýbat nákaze, podobně stavěné jsou snímky se zombíky), zprůměrujte je a dostanete Carriers. 2,5 hvězdičky. ()

Litsarch

Čekal jsem, asi jako většina, něco jiného. Nakonec ale z toho bylo hezké, až psychologické, dramatické roadmovie. Jen ten horor zůstal kdesi v dáli. I když je film dobrý, člověk se nenudí a má v sobě jistou myšlenku, tak je vcelku pořád ve stejné rovině. Výrazně atmosféra negraduje a když jde příběh trochu více do hloubky, tak je to utnuto. Nemohu ale upřít dobré fungování postav a postupný vývoj mezi nimi během jejich putování za mořem. To bylo na filmu to hlavní a podle mě vůbec ne špatně zpracované, naopak. Nedostatkem dobrých scén film také netrpí a konec byl skoro až poetický. Carriers nicméně mohli býti někde daleko výše, kdyby se vydal jednou nebo druhou cestou a nezůstal ve prostřed nich, jakoby chtěl tím uspokojit co nejširší publikum. ()

Terva

CITÁT - Každej umře - možná........... Tak stupidní začátek filmu už jsem dlouho neviděl. Dialog i chování hlavních aktérů je debilní. Oni maj nějaká pravidla, ale neustále je porušují. Člověk se pak jen může divit, jak mohla taková banda buranů vůbec přežít. Od začátku jsou mi nesympatičtí a vůbec jim nefandím. Na film jsem se dokoukal jen proto, abych se mohl zasmát při jejich chcípání - možná. Nejvíce mě však rozesmály ty jejich masky, opravdu účinná ochrana, že jo ? Nehledě na to, že si je nasazují za divných okolností a v době, kdy by je možná měli mít, je zase nemají. Na nakonec jsem to dokoukal a to se mi nestává, když se mi příběh nelíbí. Celkem slušná hudba a námět, ikdyž špatně zpracovaný. ()

JohnCZ

Komorněji laděné postapokalyptické drama, které je však zvláštní tím, že by si člověk místy ani nevšiml, že se odehrává v nějakém postapo světě, protože hlavní postavy nejsou za každou cenu špinavé, nemají otrhané oblečení a rozervané džíny a batohy. Rovněž absentuje snížená saturace barev, která podobně filmy charakterizuje. Velmi brzy se ale atmosféra začne výrazně měnit a dostáváme tak spíše psychologické drama se skupinkou lidí, než klasický postapo survival. ()

corpsy

Pomerne prorocký snímok, ktorý ale nijak zvlášť nezaujme. Zrejme aj rozpočet nedovolil trochu sa roztiahnuť a tak nám len komorne ponúka svedectvo skupiny rozdielnych charakterov, ktorí sa ocitajú uprostred bezdušej krajiny. ()

Ten Druhy

Skôr thriller o ceste za prežitím alebo road movie o úteku pred šíriacou sa nákazou na miesto, ktoré je bezpečné a pripomína detstvo. Horor je to najmä v psychologickej rovine. Takže, množstva drsných akcii, dynamického príbehu ani prudkej gradácie deja sa v tomto filme nedočkáte. Malé dievčatko, frajerka aj brat - tí všetci musia zomrieť, aby iní prežili. Každá smrť sa tu osobitne preciťuje. Posledný preživší dá hlbokomyseľnú úvahu. Carriers v podaní David Pastor & Àlex Pastor ma celkom bavil. A som zvedavý na ich ďalšie filmy. Aj samostatné. ()

Astaroth12

Teraz sa na obsah vykašlem,to už za mňa urobili iný.Je to dosť depresívna snímka hlavne čo sa týka otca a nakazenej dcéry a snaha ju zachrániť,tak tam to bolo dosť smutné.Ale aj celok je ponurý,smutný i depresívny.Je tu nákaza a velmi malo ludí je živých,prazdne ulice priam dokonalá posapokalyptická krajina.Tu je presne znázornené že človek pri silnejšie psychickej zaťaží je schopný všetkého.A tu je aj znázornené že keď sú lúdia v prúsery tak ich necháme na pospas osudu,čo nás po nich.Nielen že je tento film krutý ale už zasahuje do ľudskej dôstojnosti.Len to bolo poňaté v takej nudnej forme. ()

Kryton

Carriers jsou vážnou verzí Zombielandu. Co však zarazí je až moc velká podobnost s 28 dnů poté. Na post-apokalyptický svět mi tam chybělo více zombíků,akce a atmosféry. Jak už někdo přede mnou poznamenal > Pustťe si radši 28 dní poté. ()

spaceboyCZ

Clovek ceka dalsi postapokalyptickou bitvu s hnijicimi zombiky (protoze takto se film na prvni pohled opravdu tvari), ale jak minuty plynou, jak ubihaji hlavnim hrdinum kilometry, tak divak prichazi na to, ze v jadru je to poradne drama, kde se bije moralka s lidskosti a prapuvodnim instinktem PREZIT za kazdou cenu, i kdyz je clovek v moderni spolecnosti vychovavan k ucte k druhym a k ucte k zivotu. Vse je navic skvele zahrane, o nervydrasajici sceny neni nouze, stejne jako o chvile, kdy beha mraz po zadech a Vy si rikate, ze byste opravdu nevedeli, co byste v takove situaci provedli Vy. Stojite na krizovatce spolecne s hlavnimi hrdiny a tajne v duchu napovidate, co maji udelat...a pak uz zalezi na Vasi povaze, zda budete prekvapene koukat nebo souhlasne kyvat a utesovat se tim, ze i kdyz dany cin byl nemoralni a nelidsky, tak dulezite je prezit, ne umrit. Kazda scena ma svou atmosferu, zadna scena neni zbytecna a napriklad rozhovor s doktorem ve skole bych si dokazal predstavit jeste vice rozvinutejsi a vice do hloubky. Kdyz se film blizi ke svemu zaveru, zachvati Vas pocit bezmoci a neskutecne frustrace z toho, jak je najednou clovek jen bezvyznamnou teckou, prachovou castici...atomem v tak rozlehlem a detailne propracovanem svete jako je planeta Zeme, chcete-li, cely vesmirny system. Pokud se na DVD objevi vystrizene sceny nebo nejaka reziserska edice, bude to jen dobre...a kdyby se tvurci rozhodli pro pokracovani a neslevili by z nastavenych "standardu", byl bych nadsen a ohromen....smekam. Prijit v dnesni dobe s necim na prvni pohled totalne proflaklym a udelat z toho do hloubky jdouci drama, to chce odvahu.. PS: Zel, jak sleduju hodnoceni v Cesku i ve svete, masam zrejme chybi hektolitry strikajici krve a dvouhlavnova brokovnice v rukou hlavnich hrdinu :( ()

ledzepfan

Je tam pár zajímavých scén ale ty se příliš často střídají s naprosto klišoidníma blábolama plnýma trapných dialogů a až iritujícími hloupostmi..Navíc si celou dobu připadáte-jakobyste hráli poznávací hru : Tohle bylo v 28 dní...-tohle je jak parafráze zombielandu-jó tohle taky znám,kde to jenom bylo..? ...Prostě až na vyjímky naprosto neoriginální,blbě zahrané,snažící se tvářit tak přirozeně až je z toho vlastně nejvíc umělá záležitost..a umělým postavám na to moralistické ždímání emocí prostě neskočím...40%nazdar ()

Krt.Ek

Post-apokalyptický fikční svět, v němž - chcete-li přežít (přečkat další noc...) - platí "oproti ostatním žánrovkám"(?) nemilosrdná, animální pravidla, a to je to, co by si zasloužilo hlubší rozbor, na nějž však v tuto chvíli želbohu nemám čas a ostatně ani chuť, snad jindy a jinde... Provizorně uděluji slabší čtyři hvězdičky, a to za pozitivní šok, jenž se při sledování dostavil, očekával jsem prostoduchou jednohubku, jež ničím nevybočí z rámce, ale dostal jsem cosi znepokojujícího, něco, nad čím se dá vlastně dlouze hloubat... 70% ()

cervajzik

Opravdu hodně povedený film, který si mě získal už během prvních přibližně pěti minut. Zapůsobila na mě především ta atmosféra, úplně jsem se zžil s postavami a nějaké scény mě skoro dokázaly rozbrečet. Jako velké plus tohoto filmu považuji velmi rozumně zvolenou stopáž, protože film má hlavu a patu, nemá žádné nadbytečné záběry a proto se atmosféra zbytečně netrousí do zdlouhavých a zbytečných scén. Konec už byl opravdu hodně silný a vypjatý filmový zážitek, který mi zatím dokázalo "naservírovat" jenom pár filmů (The Scouting Book for Boys, Requiem for a Dream...). Okamžitě po zhlédnutí filmu jsem byl rozhodnut dát Carriers pět hvězdiček a i proto mě zdejší hodnocení tak zaskočilo. Samozřejmě, že se film nemusí líbit každému, ale minimálně červený by podle mě být měl. Doufám, že režiséři David a Alex Pastorovi ještě něco natočí, protože Carriers se mi hodně líbilo. ()

Riddick77

Jasným kladem je dobrá atmosféra v tomto sociálním dramatu ze světa zdecimovaného smrtelným virem. V dramatu, které ovšem nepřináší nic nového a na svou velice krátkou stopáž působí poměrně zdlouhavě. Chris Pine to drží, ale neudrží. Jen poznámka: vážně horor? 5/10! ()