Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

blackJag

Snaha o psychologickou sondu v kulisách ordinérní apokalypsy. Ze začátku to trochu skřípe, s přibližujícím se závěrem se snaha celkem úročí. 75% ()

Jaro.Krafcik

Smrtiaca nákaza,prenášeči alebo carriers. Názvov to má koľko len chcete. Stačí si vybrať. Fajn hororová dráma o nákaze no bez poriadnej dávky zombies. Fakt tu chýbal nejaký ten útok,ozaj škoda. Samozrejme na zombieland to nemalo, ale aj tak, dívalo sa na to viac než dobre. 4* ()

tommmy89

Skôr by som to prirovnal k dráme ako k horroru. Dobrý film na večer a aj trochu smutný - tzv. skaza ľudstva. Mne sa to videlo ako keby skončila vojna biologickými zbraňami a prežilo iba pár ľudí. Ja som s filmíkom bol spokojný a nemám mu čo vytknúť :) 3* ()

BMAJTZ

Výborné postapokalyptické drama, které má výborný scénář, i když ne příliš originální, ale k tomu se tváří ještě poměrně chytře. Postavy se chovají poměrně přirozeně, v přirovnání k ději a celé to vůbec vyznívá docela zajímavě. ()

Soweek

Film je to povedený, ale žánrově nic nového pod sluncem, navíc zde trochu chybí adrenalin, kterého je u takovýchto filmů zajisté potřeba. 3,5 ()

DeLaMorte

Myslím si že tento snímek si zasloužil více času při psaní scénáře..pro mne je tato dramatická roadmovie docela nelogicky prázdná nevíme nic o viru víme jen že někdo někam utíká..nevím celkem jsem se nudil a je opravdu škoda že nebyl tento nápad využit lépe. ()

MiaMoonlight

Jo, já ybch snesla pokračování, tak kdy to bude? Fajn snímek, opět hlavně o idiotech v hlavní roli, kteří mají svá pravidla ale z ničeho nic se prostě všechno podělá... no jak se ti asi mohlo stát? ()

Forsberg11

V polovici filmu by ma ani len nenapadlo, že dám 4*, ale ako to už raz pri filmoch tohoto typu býva beznádejná postapokaliptická atmosféra si ma získala. Nevyhnem sa porovnanie s tematicky podobným filmom The Crazies, ktorý som videl len krátko pred Carriers. A síce tu narozdiel od The Crazies nie sú žiadni agresívni krvilační polozombie burani, Carriers sa mi páčili omnoho viac. Atmosféra je krásne gradovaná, od začiatočnej bezstarostnej jazdy až po nekompromisný zúfalý záver. Pri nejednej scéne môže slabšej povahe aj slza padnúť, pretože to čo chýba Carierrs v akcii a hororovej atmosfére je dokonale vynahradené práve hraničnými situáciami, ktoré sú niekedy riešené bez akéhokoľvek súcitu. Videl som už aj lepšie postapokaliptické thrillery ale tento snímok ma psychicky tak zdeptal že si toto hodnotenie zaslúži. 65 %... ()

sedm.1

Parádní atmosférická záležitost.O horor jde opravdu jen okrajově,žánrově se jedná hlavně o psychologické drama,částečně i thriller,kde se film zabývá především chováním,charakterem,morálkou a lidskou povahou vůbec a ne nějakými dějovými veletoči,zásadními zvraty,kopicí akce,či snad nějakého extrémního řádění.Celý film je navíc prošpikován mnoha silnými scénami,kde nechybělo napětí,emoce,ani city a vše skvěle fungovalo.K tomu,ikdyž se tu nehraje ani příliš na efekty,je vizuální stránka postapokalyptického světa naprosto úžasná a celé jeho zobrazení na mě působilo více než poutavě.Velkým plusem je pak i obsazení mladých,talentovaných,ale především hodně sympatických herců,jejichž postavy mi nebyli lhostejné a ikdyž byl každý úplně jiný,vesměs jsem je chápal a cítil s nima.Z mého pohledu se tak jedná sice o možná poměrně zvláštní film,nicméně i stoprocentně napínavý,atmosférický a svým vyzněním i velice drsný a já jsem si z něho odnesl velice působivý zážitek. ()

slovan1

Hezky natočený thriller, který moc hororových prvku neobsahuje. Za to je zde pár scén, které by mohly člověka emočně zasáhnout. Určitě neprohloupíte, když se na Přenašeče podíváte. ()

Lukoboss

Jojo, tohle nebylo vůbec špatný, musím říct. Bylo to napínavý, plný různých nelehkých rozhodnutí a momentů, který by pravděpodobně člověka v takové situaci opravdu potkaly. Trošku teda nechápu, proč se u toho objevuje jako jeden z žánrů horor, protože s tím to nemá nic společnýho, ale OK, asi to tam někomu přišlo. Kupodivu se tam ani nějak neobjevily takový ty hloupý scény, který už skoro dneska (bohužel) bývají standardem. ()

Dromed

Dobry film až na charaktery postav. Jak mohli přežít takoví kreteni scenaristi nedomysleli. Ze vsech postav mi nebyla sympaticka ani jedna. ()

DavidS.

Zoufale chatrná a ohraná vyprávěcí struktura - skupina přeživších a postapokalyptický zavirovaný svět. V partě klasicky blbeček, dobrák-intelektuál a sexy přítelkyně. K tomu nějaké to morální dilema a odvěká pravda, že člověk člověku vlkem...Žánrovka, která nepřichází vůbec s ničím novým a bohužel ani s napětím, děsivostí nebo nějakou dramatičností...A na vážnější polohu, která by byla opravdu studiem chování lidí v podobně vyhrocené situaci, tento film rozhodně nemá a může se jen závistivě ohlédnout například za psychologicky mrazivým Blindness... ()

Spike23

Trailer vypadal pěkně, vždy čekám od postapokalyptických filmů něco extra a nikdy se toho nedočkám. A zde jsem opravdu čekal celých 84 minut... nedočkal jsem se. Kromě ''mrtvoly'' v autě a mrtvoly za oknem tu nebyla snad ani jedna zajímavá scéna a už vůbec to nebyl horor. A za tu nehoráznou nudu si to opravdu ani 3* nezaslouží ()

martinez.

Dost zbytečný film, který v rámci žánru nepřichází s ničím novým a dokonce opomíná i většinu již zavedeného. Po pár dnech si nepatuju absolutně nic. Bez gore, bez atmosféry, bez tempa. ()

SirSez

Mám opravdu rád filmy s podobnou tematikou , nicméně tenhle je prázdný a nedotažený. Schází zde koření , možná akce či silnější motivace. ()

MareT.

Je to celé praktikcky rodnné drama, které má na pozadí něco, jako virus, který ale lidi zabijí...a to je přesně jedná oddychlka od jiných žánrově podobných flmů...takže když se na to tak podíváte, sumasumarum, to, co dělá jiné flmy zajímavýma a napínavýma, tak tady prostě chybí. Postavy přijdou, odejdou, umřou a jde se dál...takové ježdění od místa k místu, kde se nic neděje. Zklamání a tu 3 hvězdíčku dávám za dobře zvládnuté řemeslo, jak herci, tak kamera... ()