Reklama

Reklama

VOD (1)

V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

O Albertovi Fishovi som sa prvý krát dozvedel prostrednítvom skladby americkej murder metalovej kapely Macabre. Na svojom debutom albume v roku 1989 vydali pieseň o tomto sériovom vrahovi, psychopatickom pedofilnom kanibalovi. Nesie názov "Mr. Albert Fish (Was Children Your Favorite Dish?)". Je to brutal grindcore metalový masaker. Teraz po dlhých rokoch mi voľaký neznámy Scott L. Flynn naservíroval film o pánovi Albertovi Fishovi. Jeho "Šedovlasý pán" je dosť nudná záležitosť bez krvi a násilia. Song od Macabre na mňa urobil väčší dojem. https://www.youtube.com/watch?v=m12WetP_pEA ** ()

DeLaMorte 

všechny recenze uživatele

Filmový pohled do života jednoho z nejznámějších masových vrahů Alberta Fishe.JEdná se krimi bez zbytečných krvavých scén jde spíš o psychologický pohled na Fishovo činy hlavně pak na čin s malou Grace...za zmínku stojí též rodinný pohled na A.Fishe jako otce.Film mi atmosférou připomíná OBČAN X též portrét masového vraha. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Šedovlasý pán je svým docela nenápadným názvem thriller až s hororovými prvky. I mně hned při sledování napadl skvělý náš to seriál -  Dobrodružství kriminalistiky. Tady ale měli tvůrci jednak mnohem větší rozpočet a také mnohem delší stopáž na vyprávění příběhu o opravdu strašidelné postavě Alberta Fische, sadisty, kanibala a vraha. Když jsem film dokoukal, zapátral jsem na netu po nějakých bližších podrobnostech hlavně ve vztahu k místům a vrahovi samotnému. Dají se najít fotky oné farmy i dopadeného Fische. Když se člověk dívá na toho staříka s šedivými vlasy a knírem, v dobovém oděvu s buřinkou, vůbec byste nehádali co je to ve skutečnosti za zrůdu. Moc se mi líbilo ve filmu to zpracování Ameriky třicátých let, někdo si dal dost práce aby interiéry i exteriéry vypadaly dobově. A shánějte dneska někde vybavení bytu z té doby!  Včetně kamen s rourou...   Patrick Bauchau byl odporný a vážně mně z něj mrazilo. Sice v podstatě není ve filmu žádné explicitní násilí, ale dobře vám z toho všeho nebude, obzvláště když vám fantazie jede na plné obrátky... Tak nepříjemné pocity jako u tohoto filmu  mi nedokázal za poslední dobu navodit nejeden horor. Svoji roli v tom sehrál určitě fakt, že člověk ví, že se to stalo... že Grace Budd opravdu zabil, rozčtvrtil a snědl (a nejen ji).  Můj obdiv mají detektivové té doby, kteří s minimem tehdejších technickcých prostředků s o to větším úsilím šli po každé stopě, která je mohla dovést k tomuto kanibalovi. Elektrické křeslo tak bylo jediným rozumným zakončením toho všeho. Proč jedince nebezpečného společnosti někde doživotně izolovat, živit a hlídat?  Tady byla vina prokázána a škodná se má likvidovat. Dávám za 4 dopisní obálky. * * * * ()

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Že to měl být film o jednom z největších hovad celosvětové kriminologie? Nepoznal bych to. Potenciál osobnosti Alberta Fishe byl podprůměrným TV zpracováním zakopán do hlubokého hrobu. Žádná atmosféra, žádná perverze ani žádné násilí, či krev, se ve filmu neobjeví a kdo A.H.Fishe doposud neznal, tak se z tohoto patvaru dozví jakej to byl dědek, co mu straší ve věži a cpe se syrovým masem, má oblibu v psaní dopisů a sebetrýzni a prostě to jednou přetáhl trochu dál. Nevěrohodné, rozplizlé, jednotlivé scény na sebe nesmyslně navazují.... a v rámci toho, aby byl film přijatelný širokou veřejností, tady fakt žádný brutality nejsou, přičemž jich má na kontě povícero. ()

havLord 

všechny recenze uživatele

Jednak je v "The Gray Man" příliš cítit obhajoba A_FISHe, že to byl jeden z těch lidí, co vlastně vraždí proti své vůli, kvůli tomu, co sami prožili a kvůli svým vnitřním hlasům ... ale na tohle já seru, udělal, co udělal a dostal křeslo, tak to má být, bez pardónu. Ani si nemyslím, že by režisér Flynn chtěl, aby jeho snímek takhle vyzněl, ale to je právě to, co se mu nepovedlo ... příliš se zabýval vysvětlováním proč a ukazováním některých "dobrých" stránek Fishovy osobnosti, až zapomněl na druhou stranu pořádně ukázat, co to bylo za bestii. Herecký výkony bohužel neslaný, nemastný, ale víc jim ani nedovoloval scénář. A druhak jsem dosedl k obědu zrovna ve chvíli, kdy Fish v dopise popisoval, co provedl Grace, takže lahoda :) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Carol Pifková)
  • Film se natáčel v Oklahomě ve městech Oklahoma City, Guthrie, Pawhuska a Perry. (Chatterer)
  • Modus operandi Fisha: znásilnenie, obesenie, kastrácia, algolagnia, orgánový fetišizmus antropofágia. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama