Albin (Patrik Almkvist) a Ida (Lisa Henni) sú šťastný pár, ktorý si vyrazil spolu s Idiným bratom Simonom (Patrick Saxe) a niekoľkými priateľmi na chatu do temných švédskych hôr. Keď dorazia ku chate, na ich prekvapenie ju nájdu zamknutú, a preto musí jeden z nich vliezť cez okno. Chata je opustená, akurát sa na podlahe nachádza sekera, ktorá do prostredia nezapadá. Bezstarostní priatelia si z varovných znakov nerobia ťažkú hlavu a pustia sa do divokej párty, behom ktorej vyjdú na povrch viaceré konflikty medzi nimi. Pod podlahou chaty na nich všetkých čaká nemilé prekvapenie, ktoré bude pre viacerých mať smrteľné dôsledky... (ShortyIC)

rollman1

Podle mě dobrá pocta kultovnímu Evil Dead. Ano, skoro vše to kopčí z tohoto díla(Místo, příběh, možná i nějaké scény podobné), ale pořád to dokáže bavit a nehrozí, že by jste si nudou ustřelili pravé varle. Krve je požehnaně, nějaký ten humor tam asi taky je, ikdyž nepatrný a ostatní prostě neřešte. Jako třeba logika, scénář, herecké výkony. Tohle je čistá gore zábava a pokud máte rádi Evil Dead, bude se líbit i tohle. Krásný průměr, kterému chyběla ke 4. hvězdě troška atmosféry. ()

lillien

Po dvacátém kýblu umělé krve už mě to nějak přestalo bavit, páč to bylo pořád dokola, bez kouska originálního nápadu a hlavně totálně bez napětí. Chata to nicméně na švédské poměry byla hnusná a nejvíc mě pobavilo, jak se do takové zapadlé prdele a ušmudlaného baráku jedna z účastnic nastrojila. Bílé minišatičky á la maturitní ples do lesa, to může napadnout jenom blondýnu. ()

SOLOM.

Ještě před puštěním tohoto filmu, jsem na něj slyšel vesměs jen negativní ohlasy, takže mé očekávání nebylo tentokrát vůbec velké. Spíše jsem čekal jen slibovanou lacinou severskou kopírku na kultovní Evil Dead. I z toho důvodu jsem byl nakonec docela překvapený, že se vyložená katastrofa nekonala. Popravdě jsem tu našel hned několik věcí, které se mi naopak celkem líbily. A to bývám většinou k podobně laděným filmům dost skeptický. 300000 švédských korun sice není žádná sláva, ale svůj účel splnily. Většinu z nich jistě pohltily speciální efekty + masky, které byly docela vydařené. Bizarní podoba finálního monstra rovněž stojí za pozornost. Atmosféra má místy zajímavý nádech, který ovšem dost často pokazila nemohoucnost režisérského dua a společně s ní mi celkový prožitek kazila i spousta nelogických kiksů, kterých je tu k vidění opravdu hodně. Některé bych dokázal i odpustit, jen kdyby nebyli tak okaté. No a v neposlední řadě musím pokárat i dost prkenné herecké výkony většiny zúčastněných. Krve tu však bylo dost (občas to až přeháněli), několik záchvěvů napětí jsem tu taky zaregistroval a gore nebylo taky zas až tak špatné. Wither však dokázal i přes nepřehlédnutelné plagiátorství občas lehce zamrazit a nabídl nám i několik velice povedených „lehce“ morbidních scén. Takže bych ho v žádném případě nezatracoval. 50% ()

Karamanlis

Wither je plagiátom Evil Deadu, to je neprehliadnuteľné, na druhej strane sa však jedná o hustý a krvavý horor, ktorý má svoje čaro a napriek jeho zjavnej neoriginalite ho určite nepovažujem za zbytočný. ()

ARI50

Fůůj škaredá to baba ale stejně film byl slabší, měl sice co nabídnout ale jenom dal ochutnávku to nejlepší se bál dát ven na povrch příště teda. ()

matestlust

Evropská vykrádačka Evil Dead a jemu podobných klasik., No a...berme to jako oslavnou ódu na ty nejlepší kusy.Ale zde je zkrátka téměř všechno špatně. Nulové napětí, špatné prostředí ( ,,strašidelný dům" ničím neděsil, byla to zkrátka holá barabizna uprostřed lesa ), hrozné masky ( opravdu nestačí na jednoho zombíka - nebo v tomhle případě démonem posedlého - našedivět ksicht, narvat do očí kontaktní čočky, na držku napatlat umělou krev a řvát jako idiot ), přitom si myslím, že film neměl úplně nezručný štáb, ani nedostatek peněz, protože gore a většina krvavých scén, bylo provedeno dobře a na té krvi a urvaných údech se tedy opravdu nešetřilo. To je ale asi tak jediné, co zde za něco stojí. Fandím evropskému hororu, fandím nezávislým filmům, ale tohle do popředí nepatří. ()

Morholt

Parta švédských nadšenců si natočila vlastní Evil Dead. Scénář je plus mínus stejný. Zkrátka opuštěná chata a něco ve sklepě, co postupně posedává všechny členy výpravy, která se rozhodla strávit víkend chlastačkou kdesi na samotě. Že to bylo za pár korun mi bylo v tomhle případě úplně jedno. Film se s ničím nepáře. Po úvodní, relativně rychlé, seznamovačce se jde ihned na věc, herci jsou docela sympatičtí a gore, vzhledem k rozpočtu, hodně detailní a hodně kvalitní. Víc podobně nadšeneckých záležitostí. 60% ()

corpsy

Chcel by som byť pri svojom komentári originálnejší, ale ono to proste nejde. Je to švédska interpretácia THE EVIL DEAD, mínus démonická kniha. Ani jeden z tých modelingových frajerov už od začiatku nemal šancu, aspoň po ponožky napodobiť Asha Veľkého. Gore sa nájde, masky sú fajn, ale to detinské, nestrašidelné spracovanie, tomu podtína nohy ako dobre nabrúsená sekera. Vyhovujúce snáď len pre tých, ktorí nikdy fenomenálneho LESNÉHO DUCHA nevideli. ()

Astaroth12

Tak to bola extrémna zaležitosť.Nič som nečakal ale dostal som krvavo efektný,troška bláznivý ale hlavne nadupaný hororík.Príbeh je otrepaný a totálne bez originality ale tento krát to nevadilo,lebo vyrovnal si to veľmi hustím napätím, rýchlim a sviežim tempom.Ale hlavne som nečakal tak skvelé masky a až tak veľký surový masaker(odhryznuté z pier,hlava roztrieštená o kameň,detailne rozrezané hrdlo a ďalšie z radu gore lahôdok).Tento film nieje dokonalí a našiel som tam viaceré nedostatky ale nerozčuľovali ma a tak mi ani neprekážali.Keby tvorcovia boli originálnejší zašiel by som z hodnotením aj najvyššie.Toto Švédske krvavo červeno sfarbené dielko ma veľmi potešilo a moje krvavé chúťky sú aspoň na týždeň zažehnané.Tento film ale nedoporučujem každému,len tým bláznivejším povahám.Hororový fanúšik musí byť vo vytržení ale pre nehororového môže nastať aj znechutenie a pri takýchto filmoch sa to dá aj pochopiť. ()

TomX2

Toto dopadlo o niečo lepšie ako Sonnyho o rok starší Blood Runs Cold. Je výrazne vidieť, o akú úroveň za ten rôčik tvorcovia pokročili. Dovolím si povedať, že gore je v tomto filme na oveľa vyššej úrovni ako v známejších hororových trhákoch. Dokonca ani masky na prvý pohľad nevyzerajú vôbec zle a väčšinu času som sa bavil (predovšetkým vďaka úplne demonštrovanému domu). Tak kde je chyba? Áno, ako sme si mohli povšimnúť aj v Blood Runs Cold, scenár je odpadový. To, koľko krát hrdina zakopne alebo zabudne doraziť ohavu som prestal počítať už v polovici, no musím spomenúť napr. to ako jeden z hrdinov zabije svoju kamarátku len preto, že dotyčná nechce ostať stáť na mieste alebo to, že hrdinov naháňa nestvora, otvoria dvere s tým, že pred ňou chcú utiecť a vzápätí ich so slovami "Tak toto nebude fungovať" zavrú a utekajú po schodoch hore. A to len kvôli tomu, že prší. WTF? pozn.: Vo väčšine hororov obete pred vrahmi kričia aj na miestach, kde by sa žiadny obyčajný človek nenachádzal. Tuna obeť ani nevolá o pomoc, len sa dve minúty a pol snaží dostať ku dverám, od ktorých aj tak odskočí. ()

kaylin

„Vittra“ je takový dobrý průměr, který byste v téhle oblasti dostali, pokud by zde nebyly další filmy, které mají v podstatě stejný charakter. Ten „Evil Dead“ z tohoto snímku tak moc křičí, až to pěkné není. Není zde nic originálního a já se přiznám, že asi něco trochu originálního očekávám, protože jinak by mě moc nebavilo se dívat na různé filmy a mít pocit, že jsou naprosto stejné. Proto hodnotím hůř než průměr. ()

topi

Sice je to dost podobné Evil dead, ale rozhodně se mě to líbilo více, než remake z letošního roku. Film šlape od začátku až do konce, obsahuje hodně slušné gore scény a ve výsledku to dopadlo velmi slušně. Sice herci nic moc, hlavně ten chlapík, co mu rodiče doporučí, aby jel na chatu, ten byl fakt občas příšernej, ale jinak nemám výhrady. To gore je tam fakt super a sedí to do celkové atmosféry filmu. ()

raimi

Švédští hipsterští nagelovanci vyrazili na chatu a já měl to "štěstí", že jsem tu "nádheru" mohl prožít s nimi. Nezastavitelný Sonny Laguna si chtěl natočit svůj Evil Dead a taky tak udělal. Výsledek vypadá jako malá holčička před zrcadlem, co s rohlíkem v ruce naprázdno otvírá pusu při hitech její oblíbené superstar. Totálně nezvládnuté dramaturgicky, absolutně nelogické, obsazené otřesně nesympatickýma postavavama, prostě film mě po slušné prologu nasíral víc a víc a víc. Jako gore pěkný, masky taky, ale k čemu to, když je to natočený ichtyl stylem totálního nýmanda. ()

AlistairMir

To jaký kultovní horor byl tvůrcům inspirací je jasné teď šlo o to jak dílo dopadne. Ze začátku mě štvali neherci jelikož kromě hlavního páru mi nevadil max čepičář všichni ostatní hráli dle mého fakt na draka...ALE...nechápu čím to je jenže sotva se z unyle hrajícího klaďáka stal záporák toužící všechny sežrat tak to kluky a holky asi začalo bavit a rozehráli se. Film je postupně lepší a lepší a zatímco ze začátku mi fakt bylo fuk jak to dopadne tak na konci jsem držel pěsti za happy end a to se mi nestává zrovna často. Hrdinovo zoufalství a beznaděj finálové scény mi zapříčinila že jsem viděl rozmazaně a v hubě jsem měl knedlík, až tak mě to dostalo a také to rozhodlo o mém hodnocení. Masky jsou povedené líbí se mi ten troufám si říci "osmdesátkovej look" monster. Krve a drsnějších scén je hodně můžete se těšit na rozmlácení hlavy kamenem, řezání hlavy nožem, odkousnutí rtu a mnoho dalšího. Takže shrnutí : Tenhle horor si podle mého na nic nehraje a tvůrci prostě složili svou poctu kultu. A za mě jim tleskám, já se bavil. ()

Martin741

No tak a po 25 rokoch od natocenia kultoveho Raimiho Evil Dead prichadza lacna svedka napodobenina Wither. celkovo ako masky su fajn, krvavost je az samoucelna a gore s exploitation postradaju sysel, smysl a zmysel. No nic, Raimi s jeho reziserskym talentom je proste vyssie. 30 % ()

bourec

Ten film může bejt podobnej čemu chcete,ale nejvíc Raimiho klasice,ale že je to debilně natočený,blbě zahraný,navíc minimum hrůzy,to tomu filmu nikdo neodpáře.Slabota.20%. ()

Rodriguez

Když chcete naštvat samotné peklo, tak vyražte na chatu a pořádně se ožerte. Jo a hlavně nelezte ve sklepě do žádné tmavé díry. Jinak by Vás to mohlo stát duši! 50% ()

dubinak

Tady to je jen taková z nouze ctnost a vyloženě jsem měla chuť jen na něco krvavého podle galerie. Ono by to snad nebylo tak hrozný. Efekty jsou super, masky taky, prostředí v pohodě, gore je lahoda. Ale postavy by se nesměly chovat jako vymytý kreténi s IQ tykve. Bože jak já bych za tohle trhala hlavy. Já dokážu ocenit všechno, ale když je debilní scénář, tak jsem nekompromisní. Každopádně, kdo se chce instatně ukojit nějakou bezmozkovitou krvavou řežbou, bude spokojen. ()

Khumbac

Grinder Laguna zase předvádí svůj um. Tentokráte vsadili na zvukové projevy a červenou barvu. Rychlé tempo nenechá na sebe dlouho čekat. Ti švédi umí hrdelní skřeky odjakživa. ()

Duoscop

Chata, les a parta kamarádu, co si chce užít víkend. Tím ale idylka končí. Brzy se totiž začnou jeden po druhém měnit na posedlá monstra. Tempo je poměrně rychlé, masky povedené a krví se taky nešetří. Jen škoda, že to není známější, určitě by to mělo větší hodnocení než 53%. ()