Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

DEMON

Miestami schopne momenty, miestami sedy, miestami cliche priemer a miestami sialena nuda, az som pocital minuty do konca. Zial, toho posledneho je tam najviac a je na povazenie, ci stalo za to Drozdajku "rozstrihnut" na 2 vyse dvojhodinove filmy plne prazdnych momentov a vecne zamracenej Katniss, ktora filmom prechadza bez stipky zanietenia. Asi najslabsie 3*, co som za dlhu dobu dal a dlho som sa pohraval s myslienkou este jednu odobrat. Ale zas, cielova skupina zjavne nie som, ani sa neviem do jej zmyslania vzit, to by som mozno dokonca hviezdu pridal :) ()

darthhokro odpad!

Tygři, vetřelci, pokémoni, smolíček teploušek, černý vopoce a pornoherečka Kathnis, konečně završily utahanou nudu. Slává, sláva, sláva, píčovina je za náma... Usnul jsem u toho jen dvakrát, tak tentokrát budu v hodnocení mírnější a odpad klikám zlehka. Opravdu lituji herce Woodyho Harrelsona a Julianne Moore, že se takové pýčoviny museli účastnit. ()

Scraffy

Čakal som, že sa vo "veľkolepom" finále série objaví veľký BUM a bude to pecka. No film sa drží v koľajách tretieho dielu a preto je totálne nudný. 137 minút by mal mať film, ktorý má ako tak záživný dej a tu to tak nebolo. Keby to okresali na takých 90 minút, tak by to bolo možno dobré. Takto musím dať finále série slabé 2 hviezdičky. ()

Lavinia

Opravdu tuctový young adult zplozenec. Mísí se bojůvky, výbuchy, láska a breky s idylickým koncem jak vystřiženým z Jana Cimbury. Jediný pozitivní okamžik byla střelba v závěru na hlavního zloducha či zlodušku. ()

papadoce

Očakávať, že ma zaujme film, ktorého prvé tri diely považujem za prasprostú pičovinu by bola asi utópia jak možný návrat sáčkového lima. Vsadil som to teda celé len na dve karty. A to, či pornoherečka Katnis Evrgrínová dokáže byť tak sexi ako v prvých dvoch dieloch, alebo, či to celé dokáže mať filmársku kvalitu ako trojka. Výsledok ? Pasce milučké, Dženy pekná, film je pičovina. Som ale za seba tak nejak rád, že som to dotiahol do zdárneho konca. Že som to proste dokázal dopozerať do bodky. Inak, hrajú tu samé nesympatické ksichty, na čele s Hemsworthom, Hučersonom, Džulianou a tým nemým mongoloidom. Ale napríklad taký súboj s mutmi v kanáloch bol ozaj chutnučký. Celkovo to nebolo úplne na zahodenie, ale podstata stupídneho príbehu ostáva, tak to ovplyvňuje výsledok. A zaujímalo by ma kto vymyslel meno Reprodrozd. Podľa mňa to musel byť minimálne Reprochuj alebo tak niečo. No a teraz už slávnostne prehlasujem Hladové hry za ukončené. Zvládol som to ako preživší, cha, a že kto je tu Reprovták. ()

V1ctor_

Poslední díl této ságy hraje v temných, více dramatičtějších kartách, něco jako černý Petr. Pro někoho toto zakončení může být chabé, po prvním né-li druhém díle vše na co jste byli zvyklí se mění k lepšímu nebo horšímu je na vás. nejdříve se vše rozehříva na finále, ale když už se vlak rozjede tak nezastavuje a jede dál. V pruběhu děje si říkáte kdo je tu tedy ten špatnej a finále na ně pěkně ukáže. Finále, které překvapí snad každého. ()

BFG2000

Je to opravdu geniální série, kdy každý díl skvěle zapadá do toho dalšího. Vůbec nechápu to nízké hodnocení zde a rozhodně mu nedávejte žádnou váhu. Tohle je něco, co se jen tak nevidí. Knihy jsem nečetl, takže za mě zakončení celkem nečekané. Jennifer Lawrence jede za hranicí maxima. Pokud byla nominovaná na Oscara za Joy a získala jej za Silver Linings Playbook, tak zde to měla být minimálně opět nominace. Hudba od JNH standardně špičková. Kdo neviděl, hurá do toho! ()

borohub

Absolutně netuším jak tento film hodnotit. V porovnání s ostatními díly je to možná to nejslabší co bylo, film se docela táhne a třeba v porovnání s první částí mě příjde, že to hrozně ubralo na svižnosti (což jsem čekal spíše naopak) , nebo spíše takhle, první hodinu se téměř nic neděje pak obrovské množství akce (až moc zbytečný) a na konci zase nic. Ale jako celkově je to dobré (pokud vemu v potaz i ostatní díly). Film je sice předvídatelnej, ale jako přišlo mě to drsnější než jsem čekal. Konec je stupidní, ale na to jsem si už u podobných filmů zvyknul. Takže celkově rozhodně ano, na druhou stranu stejně jako sračka typu Harry Potter tenhle typ filmu prostě padne jen někomu, pokud máte Hunger Games rádi, rozhodně si to nenechte ujít.. Edit: Po druhém zhlédnutí musím konstatovat že je to opravdu nejnudnější díl co je. Je asi pravda, že se autoři musí držet knihy (aspoň přibližně, knihu jsem nečetl tak nevím jak to tam bylo), takže jsou v tom v podstatě nevinně ale minimálně na tom rozdělení vinu mají.. Třetí díl vyplýtval už všechno střelivo a čtvrtý už je spíše takový na efekt a vytřískat další prachy. No co ale už hodnocení měnit nebudu, Hunger games jako série mě opravdu bavila, co prakticky začalo jako něco na co jsem se úplnou náhodou dostal do kina, skončilo pro mě jako 3 nejočekávanější filmy v následujících 3 letech, jen mě docela mrzí že už to skončilo, Jennifer Lawrence je fakt kost a asi na další podobnou sérii se skvělým obsazením a poutavým dějem už nějaký čas nenarazím. 90% ()

Pavoll

Keď som odchádzal z kina bol som dosť sklamaný. Čakal som úžasne zakončenie trilogie, ale dostal som len další film ktorý som už asi videl 100x. Jedina dobrá časť filmu je ta s mutantami a za nu dostal film hodnotenie, ale aj tak ešte rozmýšľam že ho znížim. Scenár bol hrozný, každú chvíľu som sa chytal za hlavu a chcel som zabúdnúť to čo som práve počul. Neviem čo robili scenáristi potom čo napisali scenar ale isto si ho po sebe neprečítali, alebo su to jednoducho .......... . Nemám čo pochváliť na tomto filme iba ak už spominanu scenu s mutantami . 5/10 ()

matab

Bezpochyby lepší než předchozí epizoda, to platí u všech ság, kde se rozděluje poslední kniha na dvě části, protože to zábavnější se nechává na úplný konec. Ničení Kapitolu, některé emoční scény, celkové pojetí světa Panem. Naopak se mi nelíbilo, že z revoluce toho není nic moc vidět. Bez jakýchkoliv problémů revoluce dobývá a prochází Kapitolem jako nůž máslem. To je Snow a jeho moc tak slabá, když dokázal on a jeho předchůdci vládnout více jak sedmdesát let a potlačit každé povstání? Občas nelogické scény a dialogy, hlavní hrdinka vběhne do jasné pasti, za každou cenu je to samaritánka. Konec se zavražděním nové "dočasné" prezidentky se velice povedla, i když to byl očekávaný zvrat. Lepší průměr, ale druhý díl série to určitě nepřekonalo. ()

vojta123

Tak jsem se dočkal. Je to půl roku co jsem viděl první část, která nebyla nic moc( většinou když je film rozdělený na dvě části tak ta první stojí za houby ) , tak jsem čekal že druhá čast bude o dost lepší jak ta první a ona nakonec byla . Mělo to sice pár nedostatků jako předvídatelné scény nebo kýčovitý závěr ale prostě co si budem povídat to k tomu patří. Nakonec celá ta sága nebyla tak špatná jak jsem si na zpočátku myslel. ()

Kortexo

Velmi pozitivní překvapení!!! Návrat k původní myšlence a skvělá zábava.Knižní předlohu jsem nečetl, a proto konec a pointa filmů, mně hodně překvapila.Doporučuji vidět v kině... ()

Emjecko

Velkolepé vyvrcholení Hunger Games ságy v podobě rozhovorů o tom, jak "tam" lidé pokládají své životy za lepší zítřek, ale záběry na bojové scény v tomto filmu prosím nečekejte. Důvod je velmi prozaický, tvůrci je nenatočili. Důležitou bitvu o District 2 odbyli pár blikanci ve vzduchu na pozadí majestátní hory, skutečné dobývání pastmi protkaného Kapitolu vynechali pro jistotu úplně a to jsem ještě z důvodů vyhnutí se spoilerům některé další poměrně zásadní věci nezmínil. Na co se však můžete těšit, je film o filmu, kterak se natáčí politická propaganda uprostřed zdevastovaného města, uvidíte umírat nedůležité postavy, uslyšíte budovatelské monology i procítěné dialogy a na konci se stanete svědky hned několika (ne)překvapivých zvratů, které jinak loudavý děj mílovými kroky urychlí, abyste už už byli na konci a pak i trochu za ním. Jednoznačně nejslabší díl z celé HG série, který dobře vypadá, vyloženě nenudí, ale na to, co všechno se snažil sdělit, toho moc neřekl. ()

miki68cz

Kdyz série končí nejpovedenějším dílem, pak se celé dílo povedlo a slabší články řetězu jsou zapomenuty či odpuštěny. Dobrá muzika, slušný spæd děje, překvapivé dějové kotrmelce v závěru, dobré digitální triky, milá Jennifer a rozloučení s Philipem Hoffmanem. Vřele doporučuji, ale raději si předtím zopákněte doma celou ságu. ()

MartinTerran

Všichni jsme dlouho čekali na epickou bitvu a dočkali jsme se, ale bohužel to nikdo nenatočil a film je o jedné útočné jednotce, kde jsou všechny hlavní postavy. Akce zde je, pasti nápadité a boj v tunelech taky fajn, ale chybělo mi něco většího. Pravda boj před palácem vypadal slibně ale bohužel měl asi tak 3 minuty a jak Kantmiss omdlí, tak je černá obrazovka, střih a zas nic nevidíme. Rozdělávání moci po bitvě, klasika jednoho diktátora nahradí druhý co si ale říká prezident, pak obrat a idylka na závěr, prostě klasická Amerika. Taky tu bylo dost nudných scén o ničem, stejně jak v první části, takže by to šlo sestříhat na jeden delší film, ale to je marketing. Ne že by to byl špatný film, ale šlo to udělat o moc líp a čekal jsem víc. Hodnocení: 67/100. ()

Michal687

Byl jsem hodně příjemně překvapený, že zde poprvé za sérii funguje něco jako napětí. Zároveň však docela zklamaný z nevyužitého potenciálu. Ono na těch vrcholných momentech jde vidět, že to v sobě ta série má, zároveň ji však ubližuje jisté držení se při zdi. Taky bych zakázal dělení konců sérii na dnva díly. Být to jeden film tak zde máme něco se zajímavým příběhem, vývojem postav a slvěle zvládnutou akcí. Takhle jsou oba díly trochu bezzubé. ()

PetriK12

jedním slovem Slabota... v první polovině filmu, je člověk svědkem dalších nudných proslovů a když celý film čeká na nějaké vyvrcholení, je konec... Part 2 je spíš výsměchem než nějakým zakončením... ()

Lucilay odpad!

Tak takovejhle odpad jsem dlouho neviděla. Že to bylo strašně předvídatelné, to se ještě dalo, ale že tam každou chvíli bylo naprosto nelogické jednání... Měla jsem chuť odejít z kina, ale vydržela jsem to do konce. Nejhorší díl z celé série. ()

Petule3

No...tak pro mě tohle bylo filmové zklamání roku 2015. Čekala jsem vyvrcholení zápletky, něco, co mě překvapí a místo toho dostala nudnou honičku mezi paneláky, dialogy bez jiskry a zbytečně dlouhou a tím pádem nevyplněnou stopáž filmu. Mně prostě přišlo, jak kdyby nevěděli jak to ukončit, čím to obohatit, tak to radši rovnou celé zazdili. Rozhodla jsem se, že tento díl úplně vypouštím a pokud někdy znovu, kouknu raději dvakrát na druhý díl, který byl perfektní, než tohle. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra