Řidič

Řidič je vyhledávaný specialista na nelegální práce: řídí auta, která odvážejí lupiče z místa zločinu. Jeho výjimečný talent mu zatím dopomohl k tomu, aby nebyl chycen a zatčen. Po jedné z dalších honiček s policií se však jednomu z detektivů podaří jej konečně zadržet. Řidič dostává na výběr - buď půjde do vězení, nebo bude osvobozen za předpokladu, že pomůže usvědčit ostatní lupiče... (oficiální text distributora)

Han22

Drivera jsem kdysi hrál na původním Playstationu a už tehdy jsem slyšel o filmu ze sedmdesátek, který ho inspiroval. Zvěsti nelhali, námět je totožný - profi řidič se živí odvozem zločinců od akcí a v patách má poldy, tedy v tomto případě jednoho zaťatého detektiva, který neváhá využít bandu gaunerů, aby ho dostal. Ti mají vlastní plány a ještě k tomu jsou tu dvě ženské. Driver má dvě solidní honičky na začátku a konci, ale není to akční film, spíše dost pomalé krimi. Ne špatné, ale ani nijak skvělé. O většině postav se nic nedovíme, Isabelle Adjani se většinu filmu jen divně tváří. Ryan O´Neal se bohužel netváří nijak, skoro nemluví a jen existuje. Nic proti němu, ale tady byl prostě nijaký, to chtělo někoho s přirozeným charismatem a drsností. To takový Dern se svým psychopatickým kukučem ač hraje poldu, tak je 10* větší badass (a hajzlík) než hrdina. 3* za něj a solidní honičky. ()

SpaceOdyseus

Paradni temna kriminalka s fenomenalnima honickama (kam se hrabe Rychle a Zbesile), jednoduchym a primym dejem, minimalistickymi dialogy a drsnymi hereckymi vykony. Sve zene bych to nepustil, ale me tyhle chlapsky bijaky bavi moc. ()

J.F.B.

"Better get new plates if you plan on taking it out again. People might be looking for it." Na první pohled viditelná inspirace pro Refnův Drive, stejně jako pro Wrightův Baby Driver, díky kterému jsem se konečně rozhodl na tento snímek podívat – i když nutno podotknout, že zde ten vliv není příliš výrazný. Drive oproti tomu sdílí se svým předchůdcem ze '78 opravdu hodně, od vizuálu, barevnosti, podobnosti některých scén, až po skutečnost, že jak O'Neal, tak i Gosling jsou také poměrně známí účinkováním v romantických filmech. O'Neal není sice ve své roli nijak extra přesvědčivý, přesto jsem si na něj ve výsledku dokázal zvyknout a odpustit mu to. Tak jako všem ostatním, kteří také nejsou ničím více, než pouhými siluetami, hrubými náčrtky charakterů bez nějaké větší hloubky. To sice značně zeslabuje celkový účinek filmu, jenže pořád nám zůstávají nádherné noční honičky a docela dost šokujícího, pro mne většinou opravdu nečekaného, násilí (zase jako Drive). A finále na L.A. Union Station je vždycky fajn. ║ Zajímavý rozhovor Edgara Wrighta s Walterem Hillem. [viděno 16.9.2020] ()

Milodar

Vůbec to není špatné. Ty honičky v autech jsou jedny z nejlepších (kromě Fantomase a Četníků). Bruce Dern dodává současně prvky horroru a současně komedie. Scény mimo auta (např. ta ve vlaku) jsou psychologicky napínavé i bez užvaněných dialogů. ()

papyrosaurus

Možná trošku podceněný film, který se stal i takovou menší inspirací stejnojmenné počítačové hry z roku 1999 (zejména ta scéna kdy řidič předvádí své "schopnosti" v podzemní garáži). Jednoduchá zápletka podle mého zcela odpovídá povaze filmu. Je to prostě hra na kočku a myš. Některými kritizované unylé herecké výkony mě naopak potěšily. Kromě toho detektiva se tam snad nikdo ani jednou nezasměje a ty strohé dialogy, pronášené takřka bez viditelných emocí a neexistence jmen, spolu s zvláštní špinavou tváří amerického města 70. let.....to vše dotvářelo tu pravou atmosféru. Do Isabelle Adjani jsem se okamžitě zamiloval a honičky jsou rovněž natočeny docela poctivě. ()

pend

Svého času byl považován za akční pecku, dokonce se stal inspirací pro počítačovou sérii. Automobilové honičky je ale asi to jediné, co stojí za zmínku. ()

MickeyStuma

Námětově se jedná o příběh člověka vyhledávaného coby specialistu v řidičském umění na nelegální práce, jako je třeba odvážení lupičů z místa činu. Že by se tady Luc Besson inspiroval při psaní scénáře svého počinu ´Kurýr´? Pevný jednoduchý děj s několika automobilovými honičkami, které mají takovou energii, že ani pro zvýšení dramatičnosti nebyla použita hudba. Jen burácení motorů a hvizd pneumatik a přesto jsou napínavé. Klasika z konce 70. let kupodivu neztrácející na sobě vůbec nic. Po divácké stránce je působivá i dnes. ()

Raziel_cz

Walter Hill noirový – a samozřejmě skvělý. Audiovizuálně naprostá božárna – stejně jako z pozdějších Streets of Fire si můžete kdykoliv típnout snímek nočního města osvětleného neony a přepálenými kandelábry a rovnou si ho pověsit na zeď. Příběhově – pro mě – lahoda. Stojí to na postavách, o kterých víte přesně tolik, kolik potřebujete, a všechno ostatní se dozvíte ze střídmých dialogů a jejich konání. Hill ve svých filmech vždycky zkoumal morální flexibilitu hrdinů, ale myslím, že nikdy tak efektivně, s tak chladným odstupem a tak subtilním vývojem jako tady. A pak jsou tu pochopitelně všechny ty vynikající automobilové honičky a rychlé a brutální výměny olova a víc vynikajících automobilových honiček. A správně nihilistický závěr. Takhle to má vypadat. Refn ať si trhne. ()

druhaveta

Jedna z nejzajímavějších hillovek - autohoničková tvrďárna (pochopitelně s obvyklou hillovskou příchutí westernu) pojednaná jako studená, žánrově minimalistická hra. ()

John80

Najatý vodič, ktorý pomáha lupičom so svojím vynimočným talentom rýchlej jazdy auta až kím na neho nenatrafí detektív, ktoému sa ho podarí chytiť 3* ()

G04T

Tak to mě poser!! Ty auto honičky neměly chybu! Ryan O'Neal je frajer. Jeho pohyby, výraz, chování - to všechno mu divák s úsměvem na tváři věří. On tu roli nehraje, on tou rolí žije. Takovej druhej McQueen. Na konci auto honička trvá skoro deset minut! Jeden z nejlepších carsploitation filmů, kterej jsem kdy viděl.. ()

Mykhaluu

Chápu... pokud vám nebylo šest a neviděli to v kině, tak asi můžete dát pod čtyři hvězdičky! Vy jste se jako malí ateisté nemodlili k bohu, ať ten film s tím řidičem zase někdy můžete zahlédnout! ;-) ()

johnsnow

Mám rovnako zmiešané pocity ako vo filme Bullitov prípad. Perfektná autonahánačka ale príbeh nič moc. Tu je to podobne ale autonahánačky sú dve a sú oveľa lepšie aj keď sa odohrávajú v noci. Žiaľ to je asi tak všetko pozitívne, jo ešte tá kočka hráčka bola sexi a za ňu som chcel prihodiť 4* ale tak imbecilný koniec som nečakal, takže dávam 3 avšak neubránim sa sklamaniu. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)