Black Water: Abyss

• Nový Zéland Black Water: Abyss (více)

Dva páry vyrazí na výlet do australské džungle, aby prozkoumali dosud lidstvem nedotčenou, hlubokou jeskyni, objevenou jejich kamarádem, který se do této tajemné šachty vydává s nimi. Když se všichni spustí dolů, začíná dobrodružství. Ne však takové, jaké si myslíte. Venku totiž začne obrovská bouře a jeskyni zaplaví voda. To ale není to nejhorší, skupina totiž po chvíli zjišťuje, že ve vodě něco je. Něco děsivého a nebezpečného... (Matared)

Flopik

Vôbec nie som na takéto "prírodné" horory ale dal som tomu šancu. Priestory a atmosféra výborné a tá beznádej hrdinov, kde sa voda valí a krokodíl je v nej bola skvelo vykreslená. Po krvavej stránke však slabota a nič dobré v podstate neuvidíme. Ubral by som tak 15 minút nakoľko to malo celkom dosť nudných scén. Celkovo sa mi to páčilo avšak ten koniec to skoro pochoval... a to že na meter netrafila obrovského krokodíla a ten ju len pokuskal troška to si ozaj mohli odpustiť. Za mňa teda nakoniec čistý priemer s trápnym koncom. ()

Hernycztek

Traucki je režisér, který má na kontě pouze survival horory, kde hrají hlavní roli predátoři ze zvířecí říše a jinak tomu není v tomto případě, kdy se, po posledním neúspěšném projektu, na sedm let odmlčel, aby nyní přišel s pokračováním svého režijního debutu. Abyss na kvalitu svého předchůdce nedosahuje, ale výhodou je, že nepotřebujete znát původní děj, jelikož to na sebe ničím nenavazuje. Téměř celý film se odehrává v temné jeskyni, takže je to potřeba sledovat v noci, jinak nic neuvidíte. Herci jsou sympatičtí a hrají uvěřitelně, nicméně se dalo najít dost nelogických kiksů. Tím narážím na scény s aligátorem, který útočí jen tehdy, kdy se to hodí scénáristům. Postavy umírají v předvídatelném pořadí a občas je vidět i nějaká krev, které je, na poměry tohoto subžánru, docela dost. Velkým plusem je fungující klaustrofobická atmosféra a mnohdy se dostaví i nepříjemné pocity, protože tento aligátor je chytrá a nepředvídatelná bestie, která ,,vyskakuje na diváka'' stylem, za který se nemusí stydět většina duchařin. Jako celek je to, minimálně, v rámci subžánru nadprůměr, jehož shlédnutí byste neměli litovat. ()

warrenur

Nalinkovana blbinka s minimom atmosfery, slabymi trikmi a vcelku otravnymi barbienami s ich partnermi a s "dramatickou" vztahovou liniou. ;) . V tomto type filmov by to malo byt primarne o napati. Lakacky ocakavate a inak sa "nic" nedeje. Neodporucam. Cajik. ()

Rathalos

Reziser Andrew Traucki sa opat po rokoch vratil a natocil dalsi animal horor o aligatorovi,ktory pri porovnani s filmom Krvava laguna je o nieco slabsi,no stale sa jedna o nadpriemer v tomto zanri,je to realne natocene,krasna priroda,super jaskyna,nechyba napatie,herci su do pohody,skoda,ze viac neukazovali samotne utociace zvieratko,ale nevadi,zabava to bola fakt dobra...:-) ()

BOURQUE

Spoločný výlet v prírode so zámerom objaviť tajnosti podzemnej jaskyni sa zmení na boj o prežitie, pretože v hlbine sa skrýva veľký nebezpečný krokodíl – originalitu tu nenahľadajte. Tento survivor-based horor je vo svojom žánru tuctovou záležitosťou. Jednoduché a nevýrazné herecké výkony, ani jedna postava vás nedokáže silnejšie chytiť. (Poznámka: Jessica McNamme s takýmto filmom má skúsenosti – spomínate si ešte na Meg)? Záver síce ešte obsahuje menšiu dávku adrenalínu a neistoty, ale po finálnom boji sa to končí „len tak“. Kvôli tomu a kvôli nedostatočnému spracovaniu “milostného trojuholníka“ dávam nižšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

helraiser

Pokud by takto vypadaly všechny ekohorory tak by na světě bylo opravdu krásně. Prostředí perfektní, herecké obsazení slušné, napětí uspokojivé a i krokouš byl povedený. V podstatě si není na co stěžovat možná trošku víc akce. Rozhodně se jedná pohodovou podívanou, která rozhodně nikoho neurazí. ()

Eventyrer

Pre mňa dosť veľká zábava. Krokodíl bol pomerne šikovný a hoci nás málo z hororových pasáži vytrhnúť dramatické odhalenie o dietati, bolo to skôr nútený oddych, ktorý nebol nutný. Desivé momenty boli pomerne desivé a útoky krokodíla, hoci neboli prekvapivé - až na jeden špecifický moment na konci- boli zábavné. ()

ANTYCHRYST

Pěkná Australská příroda.. Jeskyně.. Krokouš.. Samá pozitiva.. :) nepokazi to ani zbytečné vztahove propletence dvou párů.. Útoky jsou pěkně vygradovane.. Stačí sledovat temnou vodu a čekat odkud zaútočí :) škoda konce.. Já bych nenechal přežít nikoho :) :) 60% ()

Knor

Povedenej horor s krokodýlem, kterej nepůsobí debilně, to je už dneska skoro vzácnost. Tvůrci se drželi osvědčené metody moc predátora neukazovat a vyvolat strach atmosférou, což se povedlo. Krokodýl je hladovej, atmosféra v zatopené jeskyně funguje na výbornou, přiměřená stopáž a ani jedna postava mě nesrala, co víc si přát. ()

Najt

Vyjma konce se jedná o dobrý survival. Jeskyně, voda, krokodýl, paráda. Takové filmy já můžu. Rozhodně lepší než jednička. Pořád jsme ale u průměrného béčka. ()

Mamlas odpad!

Film na téma: “Hele krokodýl. Jj, krásný. Hele bude bouřka. Jj. Hele díra v zemi. Pojďme tam vlézt. Tak jo. Už jsme dole, prozkoumáme to. Určitě se neztratíme a déšť nás nezatopí. A sakra, zatopilo nás a zpátky už se taky nedostaneme. Proč ta voda pořád stoupá? Jé hele, krokodýl...“. No a pak už jen sledujeme partu debilů jak jsou v jeskyni a svítí baterkama. To není horor, není to ani napínavé. Prostě jedna dlouhá tupá nuda. Celou dobu, i během neustálého přetáčení té kokotiny, jsem držel palce krokodýlům. Bohužel nedostali ty blbečky všechny. (8%) ()

Pitryx

Zpočátku to má atmosféru a náběh na velmi dobrý film. jenže pak se t celé zasekne na pobyt v jeskyni s krokoušem a je po zábavě. jedna hrdinka je samozřejmě těhotná, takže se tam zase řeší blbiny. Dávám dvacet hezkým holkám, ale celkově to u mne propadlo. ()