22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Marek.Skalka

Divný film, který vypadá,jako že režisér chtěl točit drama, pak si to rozmyslel a začal točit akční film, pak si to zase rozmyslel a začal točit psychologický film, pak si řekl, že lepší budou filmové efekty ve stylu klipů, pak ho napadlo, že by nemusel být špatný němý film, tedy alespoň hlavní hrdina, tak ho umlčel, když na něj někdo jiný mluvil, no a nakonec z toho měl v hlavě takový guláš, že si vždycky každé ráno hodil kostkou a podle toho, co padlo, ten den točil. Jednoduše jednotlivé části jsou dobré, triky sice již nikoho neohromí, jenže to je dobře. Můžeme se soustředit na dej. No a to je ovšem zase v tomto případě špatně pro diváka. Ve výsledku je to zkrátka film, který za nic nestojí. Jako když Pejsek a Kočička pekli dort. ()

eMovieMan

Neumim to posat tak pekne jako Verbal, tak alespon takhle: Vizualne pekna naprosta picovina, kde se nestane nic co by vas prekvapilo. ()

neo101 odpad!

Příšerná dvouhodinová nuda. Žádná akce, žádný styl, žádné napětí, žádný humor. Vizuálněto nesahá gravitaci ani po kotníky, akční je to asi jako dysney pohádka, humor nulový, nic, emoce nula. Nechápu, že to vůbec někdo dokáže dokoukat. Chybí i pointa, nebo ji v tom neumim najít. Každej béčkovej film z vesmíru to překoná. ()

Skeeveq

Mám rád scifi a jsem rád, když ho někdo natočí neotřele. Lépe řečeno, něco mi to připomělo. Dunu od Davida Lynche. Příběh z čísti založený na myšlenkách hlavní postavy. Film je rozhraný do pomala, nápad skvělý ale scénář psal někdo kdo si četl o vesmíru něco tak naposledy na základní škole. Možná ani to ne. Kdyby to nebylo tak absurdní a zoufale nedomyšlený, byl bych nadšený. Chybí mi filmy, kde není hlavním umělcem zvukař a skladatel. Ale mohli dát té vědecké stránce, dát tam to Sci- trochu víc. brad pitt mne překvapil. Poprvé jsem ho viděl hrát vypadjícího na svůj skutečný věk. A není to zlý. ()

Flammarion odpad!

Pokus o novou odyseu dopadl jako jídlo od Jirky Babici. Stojí totiž úplně za govno. Nic nefunguje tak jak by mělo. Nebýt Brangelíny, oh vlastně už jen Brendy, tak je s toho snad komedie. Ten film vlastně vůbec nebyl o vesmíru ani o jeho dojebávaní, tedy objevování. Je to pouze nesmyslný duševní výplach, který je tak blbé, že by se i Troška styděl. Z fyziky měl celý štáb asi za 5. Co dodat? Snad jen, že vrcholné scény natáčené u velkého plátna z astroklauny jsou, jako celý film, úplně na govno. ()

majlaan

Velmi obtížně se to hodnotí. První půlku jsem byl na plnym počtu a divil se zdejšímu nízkému hodnocení. Druhá polovina mě však velice nepříjemně probrala z krásného snu a hodinu trvající prodírání se odpadem ke konci zanechalo dojem, že zdejších cca 60 procent je možná zbytečně moc... ()

Van_Stajpen

Vydařené sci-fi - znalci určitě ocení návrat k Vesmírné Odyssei. Ta kamera, dlouhé záběry, bylo tam toho hodně. Ale za ten konec si to hvězdy nezaslouží... ()

kepejo

Zpočátku film vypadala jako velkolepé sci-fi se supr zápletkou a skvělým vizuálem, ale asi v polovině filmu příběhu došel dech a filmařů finance, protože pak to vypadá jak béčkové schi-fi z devatesátek. Celkový dojem z filmu je velmi špatný. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem klidný, vyrovnaný. Spal jsem dobře. Žádné noční můry. Jsem aktivní a vnímavý. Uvědomuji si své okolí a lidi, kteří jsou mi nablízku. Jsem pozorný. Soustředím se na to důležité a na nic jiného. Netuším, co přinese budoucnost, ale nedělá mi to starost. Spolehnu se na své nejbližší. A podělím se s nimi o jejich starosti, stejně jako oni se mnou. Budu žít a milovat." Brad Pitt se vydává až na konec naší sluneční soustavy, aby se tam znovu shledal se svým otcem, který kdysi dávno opustil svou rodinu, aby hledal mimozemský život. Největší pozornost je věnována především psychologii hlavní postavy, jak se cítí a jak se tyto pocity vyvíjí v průběhu příběhu. Skvělý Brad Pitt to ano, ale holt trochu nefungující emocionální pouto se svým filmovým otcem. Celé je to psychologický monolog a přemítání o smyslu života. Žádná akce, žádný styl, žádné napětí, žádný humor a vizuálně nezajímavý. - 20%. ()

digiMonster

Film je po technickej stránke úchvatný vidno že si tvorcovia dali záležať na autenticite prostredia a všeobecne na vizuálnej stránke začo jednoznačne musím chváliť.., nuž ale to bude asi aj to jediné začo. Žiaľ rozčuľuje ma, že film zhorel na banalitách ktoré si tvorcovia mohli viac postrážiť prípadne vypustiť z filmu úplne. Hneď prvá nelogická do oči bijúca vec sú tzv. mesačný piráti...hm Piráti na mesiaci? to ako vážne?!koho toto napadlo? byt tam vtedy na pľaci dám tomu géniovi asi facku a pošlem ho na skorší obed....Nemalo to tam čo hľadať hlavne, keď sa film snaží profilovať pol hodinu ako seriózne sci-fi z blízkej budúcnosti ,kde je jasne ukázane že ľudia žijú primárne stále ešte na planéte Zem a mesiac je kolonizovaní len veľmi málo ak nie v plienkach. Majú tam menšiu základnú a je zriadená jedna komerčná linka na mesiac pre bežných civilistov v malom počte ,ale stále predpokladám že aj vtedy ako aj dnes to bude zábavka len pre bohatú časť našej populácie prečo by tam takí ľudia ako piráti vôbec mali letieť a existovať? a z čoho by akože žili? z toho jedného prepadu lunárneho modulu za pol roka? totálna kravina ale že úplná... Ďalšou vecou ktorá je úsmevná je keď si Pitt odstráni kryt z nejakého radaru na lodi či čo a použije ho ako štít, odrazí sa smerom proti prstencovým šutrom Jupitera naspäť k svojej lodi to by som chcel vidieť či by toto reálne prežil minimálne by ho však tie šutre zbrzdili a vychýlili z dráhy. Proste prekonávanie vzdialenosti v niektorých zásadných scénach troška prehnali. No a nakoniec ten príbeh ach asi nebudem jediný kto čakal od príbehu niečo viac však? nuž žiadna sláva sa nekoná stále sú tu pre mňa jednoznačne lepšie fungujúce filmy z vesmírneho prostredia ako MOON,GRAVITACIA,SUNSHINE a MARŤAN preto dávam len tri hviezdy a 55% ()

Kosik8

Tak sem se těšil na Breda a asi sem zklamanej.. Zajimavej námět, který mohl mít velký potenciál. Nevím no, snad je t ok jen můj pocit ale prostě mě z větší části nebavilo a mistama i nudilo.. ()

abanek

Superhrdina Brad (pokolikáté už..?) co se ubrání meteoritu s deklem v ruce , bádá nad smyslem bytí a řeší krizi středního věku... No a pak jsou tam nadherný zábery vesmíru ()

antalyan

Na tomhle filmu je zajímavého opravdu málo, a ještě míň toho dává smysl. Vesmírná agentura vynaloží neuvěřitelně práce a prostředků, aby dostala hlavní postavu na Mars, aby nahrála zprávu pro svého zmizelého otce, kterou mohla stejně dobře nahrát ze Země. A pak to stejným způsobem pokračuje, čím víc se hrdina vzdaluje od Země, tím víc se to, co se ve filmu děje, vzdaluje jakékoliv logice. Film celou dobu předstírá, že má hluboký psychologický podtext, který mi však unikl, nic to ale nemění na tom, že je to neuvěřitelná nuda. Mnohem radši bych dvě hodiny koukal na noční oblohu než tohle. Své příznivce si určitě najde, pokud vás ale nebaví dvě hodiny poslouchat vnitřní psychologické úvahy postavy a dívat se u toho na vesmír, filmu se zdaleka vyhněte. ()

burg

Na jednu stranu audiovizuální bomba, na stranu druhou neskutečná nuda. Ačkoliv teda musím uznat že některé scény (viz anténa) byly natočeny fakt efektně. Od určitého momentu ale bylo těch WTF momentů na můj vkus až moc a zbytek filmu jsem více méně protrpěl. ()

spike.sg

Technicky velmi pěkné. Brad Pitt svou zpověď zahrál dobře. Děj filmu příjemně stejnoměrně plyne až do očekáváného konce. Mě se to docela líbilo. Tak nějak jsem se naladil a splynul s dějem a trpělivě čekal na finální rozuzlení. Škoda, že nejsou v hodnocení půlky hvězdiček. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)