22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

loveless

Brad Pitt stále vypadá dobře, (nebo alespoň před kamerou vypadá dobře) což je jediný klad tohoto filmu. Na to, že "je v podstatě o ničem" je ale i přesto moc dlouhý. ()

vikino1

Ty vole von to je asi posledních 5 let trend, že o co hezčí zpracování vesmíru ve sci-fi filmu vidíme, tím pomalejší a debilnější děj ve filmu máme. Tyhle ty pózy - o jak je vesmír veliký a člověk je jen mravenec nám odstartovala Gravitace a už je to docela dlouho, kdy jsme se dvě hodiny filmu nemuseli dívat na jednoho člověka jak si pluje časoprostorem. Tady nám Pitt pluje k Neptunu, jak kdyby jel šalinou na konečnou na prygl a na smyčce potkal bezdomovce, doběhl jinou šalinu a jel zpět. To je scénář na dvě hodiny filmu, v němž opravdu stojí za zmínku jen půlminutová scéna startu rakety (na Pluto) a pár scén z vesmíru, které ve 4K vypadají opravdu luxusně. To je opravdu málo - a pokud to už někoho opravdu frustruje, co nám Bullock, Damon, Gosling i Pitt za posledních pár let ukázali, pustte si The Expanse, protože TOHLE je seriál, které hravě strčí všechny tyhle mnohamilionové blockbustery s přehledem do kapsy - UPLNĚ VE VŠECH SMĚRECH (I PO VIZUÁLNÍ A FYZIKÁLNÍ STRÁNCE). P.S. může mi někdo vysvětlit kam se poděla posádka ze stanice co vysílala SOS ? Tu jako pilotovali ty opice ??). ()

MilesTeg

Pomalé, atmosférické, temné a sebestředné one man show, kde nejde o fyziku, ale o smysl života, který už příčetní lidé dávno znají. Proč mi to připomíná Willema Defoa a jeho autorský projekt z dvojky Mr. Beana? :-) ()

rublik05

Hvězdně obsažený, přesto pro mě docela dost nudný a nepochopitelný snímek. Brad Pitt jako hlavní postava svou roli zvládl dobře. Co mi vadilo, tak jednoznačně strašně dlouhá stopáž, která mohla být klidně i kratší. Nudný děj, dlouhé a nudné dialogy. Vizuálně se snímek povedl, příběh na mě působí takovým neuceleným dojmem. Vlastně vůbec nevím, co si o filmu mám myslet. Vyloženě propadák to není, ale žádný zázrak také ne. Za mě teda slabší průměr a velké zklamání. 4/10 ()

Acrobat

Gravitácia je míľnik. Umiestnenie filmu do vesmíru. A od toho sa odvíjajú mám pocit Ďalšie filmy. Ad Astra má všetky koncepcie Gravitácie, je však príliš na hrane chcenia. To spočíva byť zbytočne akčný (piráti na mesiaci) a zbytočne artový (izba kozmonauta, hra tieňa, pomalá chôdza). Film nenapĺňa ani znaky thrilleru ani drámy. Je hybridom riadiacim sa vlastnými internými smernicami. Tie, ktoré si vytvoril scenárista, ktorý nevie čo povedať do hĺbky, iba konštatuje a tie, ktoré si vytvoril Gray úmorne pomalým tempom. Cením si pôsobenie filmu na mňa. Striedal úprimné pocity nervozity, nudy, opovrhnutia, uznania. Film ide niekam, ale do cieľa nepríde. Príliš náznakový, málo výrečný. Snaží sa nám dať odpoveď na Božie prikázanie, pre ktoré ale netreba chodiť k Neptúnu. Formálne precítenie vesmíru je špičkové a efekty impozantné, pritom tiché a nehybné. Vďačme za to, že je vesmír tak tichý, obrovský, pokojný. Pretože intimita je niekedy vzácna aj v tak takmer nekonečnom prostredí. Brilantná forma s hluchým obsahom. (videné 20.01.2020, BDrip) ()

radeckator

Kdo má rád vesmír, tak pro něj vizuálně vděčná podíváná, kdo má rád filmy s dějem tak se nudí, já rád oboje, takže průměr. ()

E lan

Mám rád sci-fi a tohle byla sakra dobrá jízda až k neptunu. Super, navíc triky dobré a Pitt nám začíná překvapivě sympaticky stárnout. Well done! ()

degster

Za mňa príjemné dobrodružstvá astronauta majora McBrida. Toto nie je Interstellar a nemyslím si, že sa ním snaží byť. ()

Khamsin

Většinu sci-fi filmů, které nejsou inspirovány superhrdinskými malůvkami, hodnotím poměrně vysoko. Je to žánr, který mě baví. Ale Ad Astra pro mě byla dvě hodiny dlouhá zívačka. Nic proti filozofování, ale tohle mě prostě do oné příjemné "filozofické hypnózy" dostat nedokázalo. Takže jsem se kochal pouze pozlátkem v podobě nádherného vizuálu, jelikož příběh jako takový stál za starou belu. >| ()

Lupes

Body si zaslouží jen za realistickou vizi budoucnosti bez sci-fi hámotin typu skoků v časoprostoru. A ačkoli nejde o tolik moderní dystopii, nejedná se ani o optimistický příběh. Všudypřítomné pohroužení jedinců do vlastního vnitřního světa a neustálá mechanická tematizace subjektivních emocí jsou neveselou vizí světa extrahovaného z individualismu facebookové současnosti. Úskalí filmu tkví (jako obvykle) v absenci silného příběhu, propracované zápletky, překvapivého rozuzlení i ztotožnění se s hlavním hrdinou. Chyba je ve scénáři, a proto vás zdánlivě slibná oidipovská odysea za srdce nechytne. Vystřihnete-li navíc hlavní motiv filmu (tipuji tak cca 10 min především ze závěru), zbude vám sled volně pospojovaných historek představujících vizuálně reálnou vizi budoucího světa. Jenže to je na celovečerní biják jaksi málo. Za (z)klamání diváka proto jen **. ()

Inozuka

Vzhledem k nízkému hodnocení jsem čekal nějaký propadák, ale opak je pravdou ... Ad Astra je existenciální bomba odkazující na Vesmírnou Odysseu, Solaris nebo svým niterným přístupem k Tenké červené linii. Tenhle film mi hodně sedl a ač uznávám, že nemusí být pro každého, považuji jej za nedoceněný. Pomalé a přemítavé tempo vyprávění skvěle sedí k vizuálu i hudbě a vytváří zvláštní přemýšlivou atmosféru. Pitt, Jones a Sutherland .... co dodat? ()

holub109

Miluju snímky o cestování vesmírem, ale tohle mě hrozně zklamalo. První polovina byla ještě zajímavá a říkal jsem si, že by se to mohlo slušně rozjet. Ale ono ne, celý film je hrozně pomalý a hlavně v závěru nenabízí nějaké uspokojivé vyvrcholení a končí dle mého fakt debilně. Je to velká škoda, protože Pitt si to dává a Hoyte van Hoytema za kamerou úřaduje. Režie je ale mdlá a ten finanční neúspěch vlastně docela chápu. 50% ()

RetroGamer

Vizuálne perfektné psychologické sci-fi s atmosférou Arthur C. Clarke a Vesmírnej Odyssey. Začiatok a pád z antény bol dychberúci, potom film prešiel do pomalšieho tempa, ktoré mohlo niektorých odradiť. Mne nevadilo a užíval som si vnútorné myšlienky hlavného hrdinu. Potešila divoká prestrelka na Mesiaci aj návšteva Marsu. A keď prišiel na scénu Tommy Lee Jones, tak svoju postavu zahral bravúrne. Viacej nelogickostí som filmu odpustil. Len je škoda, že jeden chlap musí ísť až k Neptúnu, aby si uvedomil, čo má doma. ()

Hellknight12

Počul som aj čítal, že ľudia zvyknú prirovnávať so snimkom Ch. Nolana Interstellar 2014. Áno z veľkej časti sa to podobá. Dej filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti. Film je založený na 2 veciach. 1. Vnútorné monology B. Pitta 2. Na ceste zo Zeme na Neptun a cesta naspäť. Dokonca som počul, že je to ARTOVY film. Čo ja viem ? Hmmmm. 2X by som nepovedal. Režisér sa s týmto snímkom poriadne vyhral. Tiež je veľmi dobre spravená kamera. Scenár nie nič svetoborné ale prečo nie ? K snímku ktorý sa odohráva vo vesmíre sa to hodí. Ono je to celé psychologická dráma . Mne tento snímok sadol. Brad Pitt si ide podľa mňa tohto roku pre Oscara. Prvý film Vtedy v Hollywoode a teraz Ad Astra. Docela príjemne ma prekvapilo a to som vážne nečakal, že tam obsadili aj Tomy Lee Johnsa. Za mňa určite 85%. Ale pochopím aj to ak sa to niekomu nebude páčiť vôbec. Akej skupine divákom ho môžem odporučiť ? Divákom ktorý majú radi vesmírne filmy. Pomalé a ktorým neprekáža v takomto žánri minimálna akcia. Najlepšie prirovnanie čo sa týka akcie je film Gravity 2013 asi.. ()

messi@h

Velmi meditativní zážitek, obzvlášť, pokud si pustíte Ad Astra v noci v temném pokoji v životním období, kdy se cítíte podobně jako hlavní hrdina - netoužící po okolním světě a nechtěný zároveň, zraněný i zraňující, vyhořelý, bez vize světlejší budoucnosti anebo jen rýsující se cesty kamkoliv... Úchvatný obraz, zvuk i hudba filmu vám poskytnou emotivní zážitek, pokud mu to dovolíte. I onen hodně diskutovaný voice over myšlenek hlavního hrdiny má - aspoň podle mě - ve filmu místo, umožní vám nahlédnout do nitra hlavního hrdiny a ztotožnit se s ním. Bez voice overu by Ad Astra byl podle mě nejspíš studený jak psí čumák, i když ne každému ten voice over musí sednout. Od setkání s otcem jsem asi očekával něco více osudového a dramatického, možná nějaké odhalení záhad vesmíru... Ale i tenhle okamžik byl natočený velmi citlivě a měl svoji hloubku. A závěr, to je už taková jiskřička naděje o smyslu okolního světa pro rozbolavělou duši... Líbilo se mi to opravdu hodně a upřímně nechápu, jak může mít takhle dobrý film jen 61 %. Čsfd pro mě ztrácí podobnými případy veškerou svoji kredibilitu. ()

Clark_Kent

BRAD PITT A PSYCHOLOGIE VE VESMÍRU🚀🌠 Už od malička jsem se toužil podívat, tam nahoru ke hvězdám. Takového vznešenějšího pocitu jsem si dopřál v #imaxflora u nového psychologicky laděného snímeku Ad Astra v překladu z latinskému úsloví „Per aspera ad astra“ neboli trnitou cestou ke hvězdám; namáhavě ke hvězdám✨. Výrok je údajně připisován Senecovi a Herkulovi. V první řadě musím říct, že tady se cestuje nejen na Měsíc nebo Mars či samotný Saturn. Jde o daleko hlubší a depresivnější cestičku do hlubin kosmonautovy duše, který se možná nebude chtít vracet. Cesta je cílem a cíl je jen konec cesty a začátek nové cesty, přesně to je hlubší význam filmu Ad Astra. Celý příběh je cesta na které elitní důstojník Roy McBride /B. Pitt/, svádí boj se svým vnitřím já. Inu to máte tak. Když letíte do vesmíru na záchranou misi a pramení z toho i touha lásky ke svému paličatému otci. Padesátiletý režisér James Gray se trefil do černého, poněvadž tento dobrodružný epos vás rozemele doslova ze všech stran. Co si budeme povídat, nebudu vás dál napínat. Vemte nohy na ramena a užijte si Brada Pitta v senzační formě a poprvé ve vesmíru. ☝️👉📽 ()

fridge

Pokud víte něco o vesmíru – cokoliv – přijde vám tenhle film hystericky vtipný a nelogický. Nenudil jsem se ani chvilku, protože tvůrci pokaždé vytahli nějakou naprostou blbost. Nakonec to byl jen průměrný film o daddy issues, ale právě ta hysterie ho činí zábavným. 5 hvězd za grafiku a za (nechtěnou) zábavnost, 1 hvězda za všechno ostatní. ()

Franche

Nebudu lhát, dlouho to bylo mezi 3 a 4*. Osobně bych řekla, že hodnocení se u Vás bude lišit podle toho, co od filmu chcete. Já to vidím jako cestu do kosmonautovy duše, která vandruje v nádherných kulisách nekonečna a jako poselství, které jasně ukazuje, že hlavním nepřítelem všeho je lidstvo samo. ()

kovarex

V druhé půlce filmu jsem přemýšlel, jestli je to horší nebo lepší než 2001 space odysea. Nakonec bych řekl že je to lepší než zmiňovaný film, asi hlavně kvůli tomu, že je o 26 minut kratší. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)