Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Scaevola

S přihlédnutím ke kulturní nezakotvenosti Američanů je pochopitelné, že jejich pohádky překypují vetřelci z jiných planet a jiskrnými efekty ve sporu s "přirozenými" hrdiny třímajícími meče nebo magicky vylepšený bumerang. Přesto však je výstavba děje zcela klasická: putování z bodu A do bodu B, následuje podzápletka s konotacemi fikčního světa, které nejsou ani vzdáleně vysvětleny (Smaragdový chrám, Černá vdova, ...), posléze pokračuje putování z B do C atd. A v zajetí samozřejmě čeká lepá princezna. V podstatě mne zaujalo pouze fantaskní zpracování Černé pevnosti ve stylu M. Moorcocka, ale pakliže pohlédneme na film jako na skutečnou pohádku, nemůžeme být zklamáni. ()

Merenre

Jak rozkošné! Poctivé osmdesátkové fantasy dobrodrůžo. Netvoři, boje, princezny... prostě nefalšovaná, přímočará a upřímná zábava pro pohádekmilovné duše. Přece jen tomu ale mám co vytknout. Papundeklové kulisy pro rozproudění fantazie stačí, ale do očí bijící topornost výkonů jinak sympatických herců už to místy kazí. Někdy se na to rozhodně zas rád podívám. Nic jiného mi nezbývá, protože tak dobré, poctivé filmy už se léta netočí. ()

Mrtvobog

Priznám sa, tento film som videl ako mladý krpec, ale zanechal vo mne dosť hlbokú stopu. Až takú, že som si ho po pár rokoch zohnal a s dávkou nostalgie a opätovného vychutnania opäť pozrel. Je to niečo medzi rozprávkou-sci-fi-fantasy, s takým výsledkom, že ide o podarenú vec. Veľká čierna skala, čoby vesmírna loď a v nej netvor, hrôzostrašný poskokovia, zajatá princezná, originálne-klasické fantasy prevedenie, príjemné zábery a dopredu očakávaný koniec. Staré dobré 80-te roky. ()

J. K. Lister

Film mne nikterak nepřekvapil ani samotný děj. Jde o typicky fantastický příběh, který byl natočen na začátku osmdesátých let 20. století, je to jeden ze sérií filmů jako jsou Barbar Conan a Rudá Soňa. ()

Tomulka

Teda viděl jsem to ještě na video přehrávači Orion. Což je už dosti dávno aji tenkrát jako malému mi přišli herci jako loutky. Líbilo se mi to hlavně pro efekty a jedna mocná zbraň, která řeší vše. Každopádně když se podívám dnes byť jen na trailer tak se musím smát, ale potvrzuje to pouze mé vnímání efektů. Každopádně z fantasy filmu je to slušný průměr. ()

Gyl

Dívka starobylého jména si vezme krále a jejich syn bude vládnout celé galaxii.....na koni. Tak roztomilá splácanina fantasy a sci-fi, že jsem to ještě neviděl. Nicméně inspirace Společenstvem prstenu je jasná. Starý svět je v ohrožení a tak se poskládá banda nejdivnějších bytostí, aby porazila jednoho tyrana. Mají sice jen klacky a on má laserová kopí a elektrické meče, ale i tak ho umlátí. Super!! ()

2rady

SPOILERT ALERT! Kurnik ten záver! Neskutočne som sa nasmial. 10 minút stojí princínek ako debil a čaká na šakram, ktorý ukradol Xene. Uber dragon fajt a navyše Fevil. KONIEC SPOILERU! Keby sa to celú stopáž netvárilo tak vážne tak tomu dám určite aj vyššie hodnotenie. Takto len príjemná blbôstka na nedeľný večer. PS: efekty podarené. ()

AArrxen

Jeden z filmů mého dětství, epická fantasy o dobru, zlu a legendární hvězdici. Po letech jsem, již jako dospělý, opět shlédl Krull a trochu se pousmál nad jednoduchostí filmu, příběhu i dějových sekvencí, kterých jsem si jako malý nevšímal. Je to vlastně typický zástupce fantasy filmů této doby, spolu s Hawkem, Flashem, Rudou Sonjou a dalšími. Ale je to pořád nářez. Úchvatná, tak trošku dark a evil pohádka o lásce, která trvá navěky a o tom, že hrdina si musí pro princeznu vyšlápnout pěkný kousek světa :) . Krull nikdy neomrzí. ()

Pythonator

Podivný klon Star Wars a Souboje Titánů. Sice je to celé v nudnějším tempu, ale je tam tak kouzelná atmosféra, že nemůžu jinak. Klasický příběh o putování jako ze Souboje Titánů, hromada nádherných přírodních scenérií, vynikající hudba od Hornera a spoustu nezapomenutelných momentů (jako ohniví koně) dělají z tohoto braku skvělý zážitek - alespoň pro fanoušky fantasy. ()

Motherlovebone

Tak tady není moc nad čim váhat. V hlavní roli pravděpodobně homoděj, kterej moc neumí hrát. Liam neeson, kterej ještě neumí hrát. Kouzelník s vizáží posluchače Beatles po prodělaný mozkový obrně. Smaragdovej dědek v močále, černá vdova - vládkyně času, romskej instalatér s fešnym knírem jak z tureckýho porna, kratina, kyklop se smyslem pro humor a spousta jinejch propracovanejch figur. Součásti týmu je i Patrik hvězdice. Nechci vyjmenovávat všechny čupr scénky, páč by to ani nebylo možný. Ale třeba vyloženě povedená je pasáž, ve který si hrdinové zapálí koně, aby je donutili jet rychlejc (asi tisíc km/noc). Hvězda dolů za to, že nezařídili pokračování! Vůbec nejlepší a nejnapínavější likvidace hlavního padoucha v dějinách kinematografie!!! ()

SONITA

Áno samozrejme že Hviezdnym vojnám to konkurovať nemôže ani náhodou ale zas na druhej strane od odpadu to má tiež poriadne ďaleko. Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť či chcú točiť fantasy alebo sci-fi a nakoniec si povedali že určite dosiahnu úspech ak sa zamerajú na fanúšikov oboch žánrov avšak podľa tržieb to malo presne opačný efekt. Hoci som film videla prvýkrát v televízií koncom 90-tych rokov zaujal ma natoľko že aj po 20 rokoch som si pamätala mnohé scény a postavy a som presvedčená o tom že v prvej polovici 80-tych by som určite patrila medzi ľudí ktorí by boli schopní aj 3 krát ísť do kina na tento film. Proste nemôžem si pomôcť ale ten film má v sebe také zvláštne kúzlo a tá 80-tková atmosféra by sa dala krájať. Podľa mňa je len otázka času kedy príde remake. Každopádne chcelo by to vylepšiť scenár lebo k dokonalosti tomu ozaj chýba veľa vecí. ()

brkoAlex

Klasický pohádkový příběh o jednom království a tyranovi, který je doplněn o fantasy a sci-fi prvky. Na to, že se jedná o téměř 30 let starý film, stále má co nabídnout. Velice příjemně strávené dvě hodinky ve společnosti Netvora, Smaragdového čaroděje, kyklopa, hvězdice a mnoha dalších vychytávek a navíc za doprovodu líbivé hudby. Můžu si jen povzdechnout nad tím, jaké měly filmy kdysi atmosféru... ()

Utnapishtim

Science-fantasy vykrádačka o dva roky staršího Souboje titánů, kterou si pamatuju jako jeden z prvních filmů, které jsem na přelomu 80. a 90. let viděl na VHS. Příběh v sobě kombinuje snad všechna existující dobrodružná klišé, ale celkově jde o ucházející nenáročnou podívanou s příjemnou hudbou. Z nostalgie dávám solidní tři hvězdy. ()

O.P.

Když jsem byl malý byl to můj nejoblíbenější film. Teď už sice není nejoblibenější, ale je pořád skvělý. ()

Marcao

Film mého mládí. Do této chvíle si vzpomínám na dětská léta, kdy jsem v pokojíčku hledal zbraň, která by mohla jednou vystřelit a následně po otočení se dala použít jako lepší druh meče. Mystické postavy věštce, pavoučí ženy, kyklopa příběhu dodávají nádech pohádky a černá pevnost, netvor a horda jeho zabijáků dodávají filmu tu skvělou negativní atmosféru, díky které fandíte po celou dobu filmu té naší skupince odvážlivců. Zub času je na tomto filmu zřetelný, ale v době vzniku a za mého mládí to byla klasa. Prostě, až na pár nedostatků výborný film, který neurazí a vždy potěší. ()

StarFsh

Tento... ehm... mix Excalibru a Hviezdnych vojen, podmáznutý hudbou zo Star Treku som v mladosti nevidel. Preto netrpím žiadnou nostalgiou voči tomuto filmu... ehm... voči tejto rozprávke, kde samozrejme dobro musí zvíťaziť nad zlom. Jediné, čo na tomto filme za niečo stojí, sú na tú dobu fajn efekty, ale to je na kvalitný film trochu málo. ()

Oxytocin

Planeta Krull je klasika v žánru fantasy, která obsahuje všechny možné prvky z této oblasti (motiv, atmosféra, svět, charakteristické postavy, výprava za splněním cíle, záporáci, ...). Vždyť se psal rok 1983 a pořád lze na to koukat. ()