Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

BMAJTZ

6 let po Star Wars vychází film Krull s tak špatnými efekty, že by se za to styděli na na začátku století. Navíc ten příběh je hodně mimo, pořád se chodí z bodu A do bodu B s občasnou odbočkou. Chování postav nedává smysl, a vůbec většina postav je v tom filmu naprosto k ničemu. Například onen kouzelník neudělal za celý film vůbec nic, tím myslím vůbec nic. Pořád se tváří jak není užitečný ale jenom zaclání a všichni ho zachraňují, lezl mi na nervy celou dobu. Ta hvězdice je taky WTF největšího kalibru. Tohle prostě neberu a nechápu proč to má takové hodnocení. ()

Fingon

Milášek... viděl jsem to dvakrát jako dítě, pak už ne, ale bylo to kouzelné. ---------------- Tak. Měl jsem z toho trochu obavy, koukat se na tenhle filmík po tolika letech. Nicméně musím přiznat, že to vůbec nebylo špatné. Možná je to z dnešního hlediska poněkud zdlouhavější a zvláště po trikové stránce s dnešními fantasy srovnávat nejde, ale i tak je to krásný film, který si současné hodnocení (75%, 4.6.2007) rozhodně zaslouží. A komu se nelíbí laserové zbraně Zabijáků a jejich elektronická brnění, ten ať si raději pokecá s Lukínem Skywalkerem a ten mu už ukáže, zač je toho lightsaber. ()

choze

Fantasy pohádka, která se může pochlubit parádními fantaskními interiéry (Černé pevnosti a pavučinového sídla Černé vdovy), neméně parádními kostýmy brnění a extrémně sexy princeznou. Taky ta hvězdice byla docela cool, škoda, že ji hrdina použil až na konci. Bohužel, příběh je nudná splácanina motivů Star Wars a Pána prstenů a chybí mu zajímavější postavy a zábavnější děj. ()

noriaki

Zápletka je prostinká, jak už to u těhle filmů bývá. Možná až moc prostinká. Cesta za záchranou princezny je sotva víc než nepřetržitá série questů. Hrdinové putují od jednoho dobrodružství ke druhému, a jediná gradace spočívá v šibeničním časovém limitu. Fungovalo to na mě když jsem byl dítě a funguje to i dnes. Snímek obsahuje snad všechny možné klišé fantasy světa. Aby toho nebylo málo, tak scenárista příběh naředil pravověrným sci-fi. Tehdy mi z toho šla hlava kolem, a dneska jen uznale přikyvuji. Krull je perfektní syntéza žánrů, stojících většinou v ostrém protikladu, a proto má specifickou, téměř magickou atmosféru. Díky tomuto, kouzelné výpravě a bombastické hudbě Jamese Hornera. ()

Spock

Když jsem to viděl poprvé asi ve 12 letech byla to bomba, ale před nějakou dobou jsem se na to podíval celý natěšený a ono už to taková bomba nebyla. Filmu se nedá vytknout zajímavý námět a provedení některých scén, např. návštěva chrámu v bažinách je opravdu povedená. Je zde ovšem skutečně patrný velký rozdíl mezi exteriéry a interiéry, což mi poněkud kazilo dojem z filmu. Ve svém žánru jde ovšem jistě o jeden z průkopnických filmů a stojí ho za to vidět. Pokud jste zarytí fanoušci fantasy, tak neváhejte. ()

• Pôvodne sa mal o špeciálne efekty a dizajn monštier postarať Christopher Tucker, nakoniec sa natáčania nezúčastnil a ako oficiálny dôvod boli uvedené umelecké nezhody. (beso74)
  • Pôvodne sa plánovalo s pokračovaním, avšak po slabých tržbách v kinách producenti od tohto zámeru ustúpili. (beso74)