Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

JohnCZ

Hroznej brak s mizernými hereckými výkony, ale poměrně áčkovou výpravou, který v sobě skrývá velkou dávku fantazie. Celé je to však poslepované tak hrozně, že film působí nejen hodně epizodicky a nekonzinstentně, ale vyloženě přeplácaně. V závěru navíc ani nijak nefunguje gradace, takže jsem si závěrečný bossfight spíše protrpěl. ()

corpsy

Mnou neskutočne milovaný fantasy. Vo svojej dobe prepadák, tento osud si však nezaslúžil. Je to skvelé, veľkolepé dobrodružstvo v tom najlepšom zmysle slova. Nádherná výprava, vynikajúce triky ( občas síce do očí bijúce, ale to je na tom to krásne ), grandiózna hudba od mladého Jamesa Hornera a hlavne pútavý príbeh, aj keď nieje vôbec originálny. A je tu toho ešte dosť, takže vám neostáva nič iné, ako sa týmto vydareným kúskom nechať uniesť. Aj keď máte iba malé sympatie k tomuto žánru. ()

curunir

Keď som bol malý, patrila Planéta Krull medzi mojej najobľúbenejšie filmy. Hlavne na mňa zapôsobili priam nezničiteľní Zabijaci, ktorí slúžili temnému Netvorovi (po rokoch však vyzerá svojim finálnym spracovaním dosť biedne, skôr mi prišiel ako nafúknutá bublina, i keď nemôžem zabudnúť na scénu keď si princ Colwyn myslí, že ho zabil hviezdicou, príde k nemu a Netvor sa pohne :-), a veľmi ľúto mi bolo kyklopa, ktorý sa obetoval aby sa mohli hrdinovia dostať do Čiernej pevnosti :-(. Keď som tento film videl po rokoch, skôr som sa na ňom zabával, pretože trpí množstvom nedokonalostí, všakovakými hereckými výkonmi i keď nad tým, že sa snaží vykrádať všetko od Pána prsteňov cez Star Wars som sa naozaj nikdy obzvlášť nezaoberal. Samozrejme cez toto všetko má tento film aj svoje klady, či už to je heroická hudba začínajúceho Jamesa Hornera s jednou z najlepších filmových main theme, taktiež aj veľmi pekná výprava (Čierna pevnosť pôsobí naozaj podmanivo). Krull z celkového pohľadu pôsobí skôr ako film pre deti než seriózna fantasy typu Pán prsteňov, ktoré v 80. rokoch zažili taký boom. ()

Pishin

Hodně dlouho jsem vzpominal jak se tento film jmenuje. Když jsem to viděl bylo mě tak 8-9let a bylo to u nás ve videotéce. Zase vyplouvají vzpomínky. ()

Tayen

Krásná fantasy pohádka z 80. let, jakou už dneska jen tak neuvidíte. Klasická zápletka, kdy se princ na cestě za unesenou princeznou setkává se spoustou růztodivných tvorů (věštec, malý kluk, kiklop, banda zlodějů), kteří mají svou povahu a svůj vlastní důvod, proč putovat k paláci netvora. Sice starší, ale stále působivé efekty a napínavé scény dokáží upoutat i dnes. Film mám doma na videu a je to jeden z mála dílek, které si občas pustím a ani s postupujícími léty si neříkám, jak jsem se na to kdysi mohla koukat. ()

Ridick

pribeh o zachrane sveta a milovanej, kt. uniesol obavany netvor tyranizujuci celu planetu svojimi zabijakmi mi dnes (2006) pripada detinsky. a on aj je. krull je ten z filmov, kt. je urceny len pre hardcore fanusikov sci-fi, alebo uctievacom filmov liet 80. staci sa len pozriet na triky a mate dost... ()

Jillen

Klasická sci-fantasy pohádka, kterou mám moc rád... a dnes hlavně díky úžasné hudbě, hlavní motiv je prostě nadpozemský :) 8,5/10 ()

kaylin

Hudba trochu jako ze "Star Wars", trochu jako z českých pohádek. Příběh je klasický quest, kdy se skupina hrdinů i nehrdinů vydává na záchranu princezny proti skutečně strašnému nepříteli. Je zde starý muž, je zde nějaká ta čarodějnice, jsou zde příšery a artefakty. Krull je prostě úžasná planeta, kde se může stát cokoli. Je to fantasy, je to sci-fi, je to neskutečný guláš, který mě v minulosti dostal, a tak jsem si řekl, že by stálo za to se k filmu vrátit. Nezklamalo mě to. Trikově výborné, scenáristicky slabší. Tenhle film má ale prostě kouzlo krásných věků a světů. ()

slunicko2

Veselá a vtipná středověká fantasy s mnoha překvapeními. 1) Zábavnou složku zajišťuje pocestný čaroděj Ergo Velkolepý. Výprava může začít._____ 2) Vlastně to vůbec není špatné. Jenom jsem již podobnými náměty přesycen. ()

dee-key

Bylo mi tak šest, když jsem to viděl. Byl to jediný film, který mi moje teta pouštěla když jsem u ní byl. Věřte nebo ne, ale dalo to práci někde to sosnout. Jenže nevím, kam jsem to dývko dal. Sakra ... Na každý pád ten film mi uvízl v hlavě a některých momentů se asi nikdy nezbavím. ()

maverick10

Mozna proto ze mam depku a ze mi neni 9 let me to prilis nenadchlo. Ackoliv tu bylo vsechno co mam v pohadce rad, moudri starci, kyklopove, princezna, zazracna zbran a dobro se zlem bojujic od pocatku veku proti sobe. Mozna mi to nic nerika, ze je tomu uz pres 25 let stary a ja se nedokazu vratit do minulosti. ()

balba

Děj má sice několik hluchých míst a scénář občas pokulhává , ale jinak je to dosti svižný příběh se speciálními efekty na vysoké úrovni.Nic nového , ale dobrá zábava. ()

Innuendo1987

Pohádkový příběh, který jsem viděl, když mi bylo asi 6 let. Dlouhou dobu jsem jej pak hledal bez informací o co se vlastně jedná a jaký je jeho název. Nicméně hledání bylo nakonec úspěšné a já jsem se mohl znova podívat na film, který mi utkvěl v paměti tolik let. Zajímavé na tomto filmu je spojení fantasy a sci-fi, kdy království na jedné planetě je napadenou armádou zabijáků pod vedením netvora. Zápletka může vypadat banálně až jednoduše ale ve spojení s velmi sympatickými hrdiny, kde se ve svých prvních rolích blýsknou třeba Liam Neeson a Robbie Coltrane, jde o velmi kvalitní zábavu. Samotná kapitola pro sebe je Hornerova hudba. Podle mě jde o nejlepší filmovou hudbu, jakou jsem měl zatím tu možnost slyšet a o Hornerův vrchol. ()