Richard Chamberlain ako Allain Quatermain odchádza do africkej džungle hľadať svojho nezvestného brata, ktorý tu pátral po legendárnom "bielom kmeni". Spolu so sestrou zmiznutého muža Sharon Stoneovou objaví dávno stratené Mesto zlata s diabolským vládcom Henrym Silvom, ktorý kruto zneužíva stovky bielych otrokov. Záchrancovia musia konať rýchlo, ak chcú uneseného muža aj otrokov oslobodiť. (oficiální text distributora)

pakobylka odpad!

Allan Quatermain mi propláchl mozek tak důkladně, že nezůstala žádná kloudná myšlenka, kterou bych tady a teď mohla použít. Tak vás alespoň seznámím s větou, kterou jsem si přibližně v polovině filmu začala nevěřícně opakovat jako modlitbičku: Horší už to být nemůže. Ubezpečuji vás, že jsem se hluboce mýlila. ()

st.verka

Takový zábavný nenáročný komiks pro děti. Celé to bylo trošku hloupoučké, ale příroda byla krásná a Richard Chamberlain ještě šik. ()

PetrPan2

Série snímků o Allanu Quatermainovi s Richardem Chamberlainem a Sharon Stone by asi nevznikla nebýt úspěchu Indiana Jonese. Musím říct, že první snímek Doly krále Šalamouna se mi docela líbil... byla to celkem vtipná, svěží, dobrodružná komedie se dvěma sympatickými hlavními hrdiny... Na o rok mladším pokračování s názvem Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata je znát, že scénář byl šit narychlo. Vysloveně idiotský děj, kde se střídá jedna pitomější zápletka za druhou. Chamberlain v roli geroje bez špetky sebeironie a postava Sharon je odsouzená k neustálému pištění, vřeštění a následnému obdivnému povzdechu Quatermain... Hípísácký zloduch Henry Silva už je pak jen zkažená třešnička na zkyslém dortu :o( ()

lykan9 odpad!

Ztracené Město Zlata má oproti Dolům krále Šalamouna u mě jednu nevýhodu. Doly krále Šalamouna znám už od dětství a viděl jsem je mnohokrát, tudíž jsem jim mohl trochu přidat aspoň z nostalgického hlediska. Ztracené Město Zlata jsem však dodnes neviděl, tedy přidaná hodnota odpadá a jelikož se jedná o ještě mnohem větší koninu, než v případě prvního dílu, tak nemohu dát ani tu jednu hvězdu. Hrozně jsem se totiž nudil, herci byli příšerní a samotné zpracování příběhu bylo hrozné. Ve výsledku jsem vlastně rád, že zklamání přišlo až nyní a že v dětství se mi tento film vyhnul. ()

blackJag

Taškařice Allana Quatermaina (z pera H.R. Haggarda) lákají pro svou dobrodružnou povahu filmaře už dlouho (poprvé v roce 1919) a když na začátku 80. let tak pěkně uspěl Indy Stevena Spielberga, nebyl důvod se s ním nevytasit znovu a nezaparazitovat si trošku na popularitě DOBYVATELŮ ZTRACENÉ ARCHY a pokračování INDIANA JONES A CHRÁM ZKÁZY. A tak během dvou let vznikla dvojice filmů, v nichž si Quatermaina zahrál Richar Chamberlain a krásku po jeho boku Sharon Stoneová (s kudrnatým pudlem na hlavě a v ďábelsky přehrávaném módu). Tento sequel přitom působí ještě o nějaký chlup laciněji, ale jako těžké béčko ho netřeba úplně zavrhnout. Práce střihu je sice nevalná, choreografie zápasů a soubojů nepřítomná a o vkusu výpravy lze někdy dost pochybovat (sekara Umslopogaase vypadá jako hračka a ne mocný a smrtící nástroj, samotné Zlaté město působí spíš jako rozlehlá vila mexického narkobarona, než hájemství ztracené civilizace), ale některé dílčí nápady nejsou špatné a prostředí afrických exteriérů (natáčelo se v Zimbabwe) dokáží občas atmosféře pomoci. Špatně nezní ani hudební doprovod, který působí dostatečně symfonicky, i když inspirační zdroj legendárních Dobyvatelů Johna Williamse je zřejmý a repetitivnost ústředního motivu nekonečná. 50% ()

LEATHERFAC

Laciné triky, jeden jediný hudební motiv na celý film, pouštěný ve smyčce stále dokola. První polovina filmu docela zábavná, druhá půlka ve ztraceném městě jde kvalitou zoufale dolů. Škoda. ()

Cement73

No v porovnaní s Indianom to bolo slabučké ako čajík... Pridaním hlupučkých príšer a nepresvedčivých pasaží z presúvanín sa v jaskyni, kde bolo vidiet zlý strih sa tento filmík prepadol do hlbín kinematografie... ()

aLPaC

Trikově i režijně je to stejně trapné jak první díl, samotný děj mě však docela bavil, až na ten závěr ve městě zlata. Zkrátka o trochu lepší než trapný první díl s náckama. PS. V zajímavostech jsou zmíněny dvě chyby ve filmu, já jich napočítal tak 100 :D. ()

RajAthen

Oproti zábavnému prvnímu dílu tu zkrátka ty samé ingredience vůbec nefungují, za což může předně ztráta jemné sebeironie. Navíc je to celé tak nějak zmatené, překombinované, místy i docela nelogické, všichni si to tak nějak odehrávají, s výjimkami některých, kteří nehrají pro jistotu vůbec v čele s vlasatým padouchem... Ale třeba je to jen má vina, jelikož jsem (mj.) "trik se sekerou a chrámem ze zlata" tak nějak nepochopil... Plusem by mohla být hudba, pokud by nešlo o tu samou, co vyhrávala v Šamalounových dolech. ()

Kuba11

Viděl sem to naposled asi před 14 lety a mooc se mi to libilo ted to nemohu sehnat!Ale Doly krále Šalamouna byli lepší. Ale furt to je zábavna odreagovávačka. ()

martins

No neviděl jsem až do roku 2020 a kdybych to nikdy neviděl o nic bych nepřišel. Jednička velmi naivní, ale zábavná, navíc padouši jako Lom a Rhys-Davies skvělí, ale tady marně hledám krom asi scény na lodičkách nějakou zábavu, možná jak Sharon řídí na začátku auto? ()

MISHBO

Za socializmu som sa pozeral na oba filmy v nemom úžase....teraz sa v nemom úžase pozerám na to, ako som sa na to mohol vôbec pozerať :) I keď Sharon je fakt sexi :) ()

Svadbos

Lacný následovník filmu "King Solomon´ s Mines" z roku 1985, s tými istými hviezdami. Ajkeď film režíroval Gary Nelson, dodatočné scény mal pod palcom Arnold Newt. ()

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)