Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

Listeroman

Drsný časy, drsnej film s jako vždy vynikajícím Balem, který dokazuje že zahraje naprosto všechno od Batmana po totálního magora. Na filmu mě zaujal rychle plynoucí děj kterej nedokázal nudit. ()

Genero

Když dva chytří mladí muži usednou do jednoho auta a vyjedou kamarádit s pěkně opálenými hispánci, může z toho být příjemná intelektuální konverzačka na sobotní odpoledne. Když ale jeden z nich trpí posttraumatickým syndromem ze Zálivu, chlastá a hulí trávu a druhý je netáhlo, co si věčně rozjíždí takový svůj malý kšeftík, chlastá a hulí trávu, nemůže to dopadnout moc dobře a drogové kartely se radují, že bude v lapáku bál. A mě je z toho blivno, protože jsem se musel do špinavé stoky ponořit spolu s nimi. Abych si našel na tolik depresivním filmu alespoň něco pozitivního, zapsal jsem si za uši, že až budu chtít vypustit mladého pána do Longorie, je potřeba nemakat, somrovovat, šňupat koks a hlavně zatloukat, zatloukat a když mi na to přijde, tak zatloukat. Manželka je to sice pak obzvláště zoufalá, ale bude mě mít ráda a ráda dá. ()

ScarPoul

Deštruktívne ale nie zaujímavou formou. Chápem, že L.A je temné miesto, kde sa to drogami, gangmi a vraždami len hemží. Ale to v čom bol Training Day z pera Davida Ayera zaujímavý bola nevinnosť kontra realita. Harsh Times nie sú zlým filmom. Bale znova predvádza herecký koncert. Rodriquez je sympoš a celá plejáda postavičiek krásne dopĺňa bezútešný mikrosvet hlavného hrdinu, ktorý by som za žiadnych okolností nechcel navštíviť. Postavy sú síce dobre vykreslené a zahrané, ale divákovi nič nepovedia. Sympatovať s looserami čo majú sebadeštrukčné sklony, alebo sú natoľko hlúpy, že sa s ľuďmi s takými sklonmi priatelia, je v mnohom veľmi nezmyselné. A kvôli starým časom im to zase až tak veľmi nežeriem. Na konci som si totiž musel povedať, že aj napriek všetkému čo sa vo filme stalo i dont give a fuck. Finále je ale parádne a celkový cit pre budovanie charakterov je to čo film posúva do vôd nadpriemeru. Ale pre mňa neprichádza s ničím novým. ()

Lacike

Strhujuci pribeh dvoch kamaratov odohravajuci sa behom par dni v drsnom prostredi L.A., ktory si hladaju pracu a medzitym si uzivaju. Ale nic nie je take idealne ako sa na prvy pohlad zda. Jedneho z nich neustale prenasleduju spomienky z minulosti, ktore si vyberu svoju krutu daň. Pre mna sa jedná o doteraz najlepsi Ayerov film v ktorom podal Christian Bale jeden z najlepsich vykonov svojej kariery a to tentoraz nemusel podstupit ziadnu drasticku zmenu vzhladu. Vystacil si s obycajnym hereckym prejavom. A aj ked hra postavu, ktora sa ruti do priepasti, tak si ziska divakove sympatie a neskôr lutost. Pozadu mu nie je ani jeho normalnejsi kamarat, ktoreho si zahral Freddy Rodríguez. Spolu tvoria perfektnu dvojicu u ktorej si divak v prvej polovici filmu uziva ich vtipne dobrodruzstva behom ktorych sa poflakuju. V druhej polovici film zvažnie. Trochu nezazivna mi pripadala epizodka v Mexiku behom ktorej sa tempo az prilis spomalilo. Ale nekompromisny zaver to dokonale vynahradil. Na film za par mega potesi solidne herecke obsadenie aj vedlajsich uloh. J.K Simmons, Terry Crews alebo Emilio Rivera stihnu zaziarit aj na malom priestore. Na spinavom vizuale vidno, ze film nestal vela, ale k atmosfere filmu to sedi a na konci sa dockame aj nejakej tej vizualnej vychytavky. Jeden z aspektov, ktory sa mi pacil bolo znazornenie toho, ake dôlezite su kontakty, ktore hlavnym hrdinom neraz pomôzu zo slamastiky. Vysledkom je film, ktory ukazuje, ze s kvalitnym scenarom zalozenom na uchvatnych hereckych vykonoch môze vzniknut ovela lepsi a odvaznejsi film ako su blockbustery za stovky milionov. Snad sa este niekedy Ayer k tymto drsnym malym filmom vrati. 9/10. ()

HateBreeder

Rukopis autorů snímku Training Day je na filmu znát. Tyto dva filmy pro mě představují ten nejsugestivnější pohled do Los Angeleského ghetta a že je na co se dívat. Christian Bale zahrál dokonale a jeho psychopata Jima Davida dělí jen málo aby se dostal do mého panoptika nejoblíbenějších filmových postav. Silnou stránkou filmu je (podobně jako u Training Day) náhled do života lidí v ghettu LA. Jen roli afroameričanů zde převzali mexikánci. Film který snadno unikne pozornosti českého diváka a to je myslím velká škoda, protože představuje ve svém specifickém subžánru naprostou špičku. ()

Ai.ma

Zdá se, že David Ayer si pro tento scénář nechal velmi málo apetitu, Training day jej asi pořádně vycucl, co se týče zajímavosti. Není ani moc příhodné plivat na velmi tupé a hloupé dialogy, ty přeci ukazují tvář obyčejného lidu a hlasu ulice, byť to může působit jako chyba. Ta je spíše v oné neinvenčnosti a mírném vykrádání sebe sama, stejně tak přímočarost a zřetelné vyústění nepřidává na chuťi. Nutno podotknout, že Ayer si poradil s režií velmi zručně, avšak nijak vyjímečně. Celé to drží bezchybný výkon Christiana Balea, který si tu opět přihřívá polívčičku jménem "psychopat, kluk jako každej jinej", ovšem i od jeho postavy jsem čekal trochu víc..akce. Psychologie je krásně rozvinutá, bohužel postava strnulá. Celkově hodnotím toto dílko průměrem, nedosahuje kvalit jiných, v tomto směru (!špinavých ulic) je mnoho lepších snímků..i prvotina Training day. ()

BoPo

To že Ch. Bale vie hrať už všetci vieme, ale v tomto filme jeho snaha vychádza akosi naprázdno. Je akousi samostatnou jednotkou. Všetko ostatné ho len obkolesuje, ale neposúva ho ani mu nepomáha. Je ako sám voják v poli. ()

PROROK14

Tak toto sa mi páčilo. Bale je vyšinutý zabiják a vy len čakáte, kedy niečo posere tak, že už sa to nebude dať napraviť. ()

maseer2

přijde mi, že zdejší popis filmu je absolutně zavádějící, o žádný návrat k losangeleské policii ani o infiltraci podsvětí zde totiž vůbec nejde.. Harsh Times je snímek o dvojici kámošů, z nichž jeden (v podání ďábelského Christiana Balea) je kvůli své mariňácké minulosti tak trochu psychopat a druhý se s ním tahá, díky čemuž zanedbává svou krásnou ženu.. vše, co tihle dva dělají, je, že "shání" práci, jen tak se poflakují od ničeho k ničemu, chlastají, hulí a celý film tím pádem vlastně tak nějak postrádá pointu.. jenže je to drsné, má to koule a koncertujícího Balea a závěr v autě je hodně silné kafe.. takže palec nahoru ()

Johny_fork

Procházka po nebezpečných čtvrtích L.A., myslím, že jsem pochopil, co nám autor chce zdělit... kriminalita, hledání práce, těžkosti při snaze o zařazení do společnosti a to, že válka asi opravdu neprospívá lidské psychice, úvod je slušný, ale po nějaké půlhodině čekáte, co se stane dál a ono furt nic, cítíte ve vzduchu krev, ale přichází další naprosto zbytečná konverzace, a když se konečně dočkáte krvavého vyústění, budete již moc otupělí, přijde vám to moc naráz a nepřirozené a to sráží film tam, kam jsem ho umístnil, protože autenticita bylo to, co ho drželo nad vodou. ()

Ouwen

Nekompromisní thriller, kde Bale a Rodríguez předváděj skvělé herecké výkony. Fascinuje mě, jak skvostně naplnil za tak minimální rozpočet, celou tu stopáž Ayer a je to jedna velká atrakce. Ve vedlejších rolí se mihnou známé xichty a sem tam se divák dočká i menší akcičky, nějaká střelba, úder padne. Působí to dost realisticky, tísnivě a nepředvídatelně. Naprosto chápu, pokud někomu nepřirostla hlavní dvojce k srdci. Jsou to vošousti. Ale třeba pro Christiana jsem měl pochopení a věřim, že válka může poznamenat člověka fakt šeredně (neobhajuju tim chování jeho postavy) a Rodriguez hraje týpka, kterej kryje nejlepšímu kámošovi prdel, protože ví, že pro průser nepůjde daleko. Musim pochválit fascinující soundtrack a hlavně různé skladby, co klukům hrajou v rádiu (Planet Patrol - Play At Your Own Risk mi pohladila duši a nechal jsem se vézt spolu s klukama v autě a jamoval do toho). Chválim i neustále napjatou atmosféru, nesmlouvavou syrovost a perfektní dialogy. K tomu, abych dal pěti hvězdu, mi zřejmě chybí větší soucit vůči charakterům, protože takovejm lidem se spíš vyhejbám, ale konec mě fakt nenechal chladným a musel jsem to rozdýchat. Sakra, čim to je, že na začátku, režiséři ze svejch projektů dokázali vymáčknout maximum a od té doby, co Ayer točí fantasy sračky s velkejma prachama, kompletně postrádám jeho rukopis? Musim zamáčknout slzu a opět si postěžovat, že takové filmy se už netočí a mě to kurva, chybí. ()

JohnCZ

Takovej celkem nesympatickej film o nesympatických magorech, ale jedno se musí nechat: Bale je tady zase naprosto prvotřídní. Ačkoli ho úplně nemusím, ten člověk je herecky o několik levelů jinde, než většina jeho kolegů. On své postavy nehraje, on se jimi stává a nejinak je tomu i tady. ()

Zeebonk

Určitě bych ubral toho kecání a dal trošku víc akce nebo alespoň víc zmlácených negrů a ošukaných Mexičanek, protože tohle zkrátka nejsou ty dialogy, které se dají poslouchat hodiny, chvílemi je to tedy pěkně tuhý kus hovězího, ale každý musí nějak začít a Ayer veškeré chyby svého debutu napravil ve Street Kings, takže není co řešit. A závěrečná přestřelka byla špičková. ()

Expendable

Velmi pěkné drama. Bale jako naprostý psychotik, kterého pronásleduje minulost. Ze začátku to vypadalo, jenom jako další film o flákačích, kteří si jen tak jezdí autem, chlastaj a hulí, pak se to rozjelo do nečekaných rozměrů až ten konec! Ten mě dostal. ()

Pishin

Cekal jsem uplne neco jineho a byl jsem mile prekvapen ....prvotne me tlachani a jezdeni v aute mirne nudilo ale pak jsem tomu prisel na chut a pak to byla jizda. ()

PauloZ

Neni to špatné, ale do poutavější a vtíravější podívané tomu chybí víc, než jen vulgární a drzý Bale, který mě místy až trošku vadil. Samotný konec má sice solidní zvrat a nabírá to obrátky, ale výš než na 3* to nedostanu. Ayer si tak natočil, jako svůj debut, solidní drama, ve kterém mi k většímu potěšení chybý buď to akčnější tempo s nějakou přestřelkou, nebo mnohem psychologičtější přístup. Herecky mě velmi bavil Freddy. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)