Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

MIK27

Paráda od začátku do konce - divák se nenudí ani nemůže předpokládat film. Velmi povedené vykreslení postav. ()

Nickkk

Asi nejlépe ztvárněný případ bývalého vojáka, který se po letech kdy zabíjel po desítkách nemůže vrátit do normálního života...Jinak film v celku dobrý, herecké výkony také zvlášť Christiana Balea, který zahrál "časovanou bombu" téměř dokonale. ()

babuca

Mám po zhliadnutí filmu rovnaký pocit ako pro filme Monštrum s Ch.Theron. Neznášam prostrenie spodiny a celú ich filozofiu života. Takých magorov po svete chodí tisíce a my sa možeme len modliť aby sme na nich nikdy nenatrafili. P.S: Aspoň že záver filmu bol spravodlivý ()

VikyPatrik

Drsný Bale, drsné prostředí a drsná atmosféra, teda asi tak do půlky filmy, od té doby je celé budování příběhu a jeho vyvrcholení min. nezvládnuté, kdy se střídá ohraná písnička a oslí můstky k působivé poslední scéně. Ovšem to, co jí předcházelo bylo velice rozpačité, až klišovité. ()

enterama

akoby povedala debbie reynolds film tvoria vzletne dialogy a v tomto filme ich bolo velmi malo,aj ked zaner si pyta taky chory slovnik z ghetta. az na scenu v mexickom bare ma film nicim nezaujal,akoby david ayer popri rezirovaniu mal este nieco ine na praci a zabudal aka scena predchadzala tu prvu. Od vyletu do mexika som to uz len pretacal aby som zistil finish .. ()

Calvus77

Asi jsem čekal něco jiného. To, že je hlavní hrdina psychicky narušený, to se ví poměrně záhy, a cesta k pointě má v tomto případě zatraceně dlouhou stopáž. Mizerný psychologický film a nudná krimi v jednom koktejlu co mi prostě nesedl... Pravdou ovšem je, že Bale tu hraje výborně. ()

Palo1310

Neviem čo si mám o tomto filme myslieť, aj keď bol nepochybne dobre zahraný a zvládnuty, jednoducho ma nebavil scenár. Čakal som do konca filmu, aj napriek tomu že ma zozačiatku nebavil, len zo zvedavosti ako to skončí, aby som zistil že moje predpoklady boli správne. Ale klobúk dole pred pred Baleom, fakt dobre obsadenie do postavy.......60% ()

triscimy

Jo, je to v podstatě o ničem.... ale Bale s Rodríguezem excelují, a i když sem na to koukal od 1 ráno s vědomím, že u toho usnu, nedovolilo mi to zamhouřit oka až do závěrečných titulků, tudíž si to v mých očích určitě 4 hvězdy zaslouží. Jak Christian dokáže zahrát důvěryhodně takovýho nechutnýho psychouše, to je mi fakt záhadou. ()

swisto

Veľmi drsný film s drsným predstaviteľom.Christian Bale je vymetený drsňák ako sa patrí.Bodaj by nie.Zverstvá v Afghánistane sa podpíšu na každého či chce,či nechce.Radšej mu neodporovať a nepliesť sa do cesty. K takému človeku samozrejme patria drobné krádeže,drogy a zbrane.Film vás bude držať od začiatku až do konca uz iba z dovodu,že toto predsa nemôže dopadnúť dobre.Pretože takíto ľudia,keď nezmenia spôsob života,býva pobyt na tomto svete väčšinou veľmi krátky.Doporučujem si pozrieť tento film a doporučujem sa vyhnúť takýmto ľuďom. 70% ()

BigLoser

Ani ryba, ani rak, ale pořádná psychárna to jest. Christian je jeden z nejlepších herců své generace a tady to s klidem potvrzuje a u toho mu zdatně sekunduje Freddy Roriguez a hlavně zločinem a kriminalitou prolezlé los angeles. Ukázka toho, jak dokáže slabší povahu zdevastovat služba v armádě a učast ve vojenském konfliktu. ()

golemek

Bale zahral postavu dokonale... pomale tempo mi naprosto vyhovovalo a zaverecna "akcni" scena s efektni zpomalovackou byla pusobiva... ()

KulovyBlesk

3 hvězdy, které jsem filmu dal hned po dokoukání, musím změnit na 4, protože po rozležení v hlavě musím uznat, že jediné, co mi na filmu vadí je vidět Christiana Bala jako hulváta. Příliš často jsem si říkal, jak to k němu nesedí a až ke konci filmu jako by se našel. ()

Honey007

Drsný časy se snaží být opravdu drsný a hlavně díky hereckému výkonu Christiana Balea to většinu filmu funguje. Ale když má Ayer najít východisko, pointu příběhu, zamotává se do kruhu absurdního násilí, vulgarit, rádoby "šíleneckých" zkratů a v závěru vyznívá hluše a povrchně. Na co je divákovi polopatické odhalení psychických problémů hlavního hrdiny z úst jeho kamarádů, obavy o jeho duševní zdraví, když celý film sledujeme smutný příběh bývalého vojáka, kterého tato zkušenost žene nemilosrdně vstříc tragickému osudu. Je to škoda, celý příběh v sobě skrývá daleko více potenciálu, než se Ayerovi podařilo vytěžit. 60% ()

endy.dot

Co jsem od toho filmu čekala..Jelikož jsem Balea viděla dřív v triologii Batmana, tak jsem na jeho "drsnější" styl hraní nebyla zvyklá nebo spíš jsem se s ním nesetkala. Ale mile mě překvapil. Do role protahovače všelijakých děr a bývalého mariňáka se vžil fantasticky! Bohužel, dějově byl film o ničem a Bale to se svou postavou "psychopata" táhl celé sám. Začátek byl docela slibný. Příjezd Jima (Christian Bale) z mise, navštívení nejlepšího kamaráda v L.A.,hledání práce a pár potyček v ulicích města. Potom nastala ta slabší část filmu, ve které jsem čekala pořádnou várku akce, ale ta přišla až v jeho závěru. Co se musí na druhou stranu vyzdvihnout je to, že tvůci filmu skvěle zachytili styl života v L.A. se vším všudy. ()

fifotron

Jednoducho ma film bavil. Veľká škoda že nemal minimálne o hodinu viac. Ale možno je to takto najlepšie. Ch.B. veľké bravó! ()

JimmyMcNulty

Průměr, bohužel. Bale opět neskutečně zahrál magora, ale to je tak všechno. GTA styl mi prostě nijak extra nesedl, ale pár scén a hlavně poslední půlhodina to aspoň na 3 hvězdičky zachránily. ()

Lighthammer

Vynikající záležitost za pár drobáků. Ayer zvolil pro svůj režijní debut prostředí jemu nejbližší, čímž po práci na Training Day hrál tak trochu na jistotu, to ale vůbec není na škodu. Hned po lehce zavádějícím úvodu začne film smrdět tou správně špinavou atmosférou, která se filmem táhne až do brutálního finále. Hlavní housle hraje ďábel Bale, kterýmu sedí role prochlastanýho exvojáka se zálibou v krvi, zkratech a lacinejch courách daleko líp, než netopýří outfit (takže klobouček dolů), trpaslík Rodriguez ovšem zdatně sekunduje a jako duo tahle sestava funguje na výbornou. Eva Longoria dostává prostoru tak akorát, tzn. v záplavě všech těch mnohobarevnejch gangsterskejch sráčů zaručí pánskému publiku správnej Slint element (což není málo), zbytek sestavy už +- akorát přihřejvá polívčičku. I tak ale potěšila postava J.K. Simmonse a pruhovaná pleška Terryho Crewse. Dneska už dokážou i zpětně pobavit režisérovy trademarky (hlavní hrdina jezdí černym žihadlem made in USA, každá ženská postava slouží maximálně jako šoustací objekt, nikoliv jako nositel děje apod.). V rámci žánru 90% Klady: Magor Bale, atmosféra, dialogy, sympatická nejednoznačnost pocitů ve finále, osobitost filmu/režiséra Zápory: stopáž (menší prostřih by zakryl fakt, že film je lehce bez děje), otravná postava střapatýho side-kicka na výpravě do Mexika ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)