Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

masw

Skvělý poutavý příběh, který mě velmi zaujal. Navíc přítomnost Evy Longorie si zaslouží hvězdičku navíc, ikdyž trocha nahoty by neuškodila... ()

homerr

Hodně váhám, mezi 3 nebo 4 *. Děj nic nového, zpracování také, ale na druhou stranu slušně vykreslená atmosféra LA se vší špínou. ()

NoFiction

Nejlepší role Christian Bale, výborný herecký výkon a zároveň jeho zatím nejlepší film. Film mě tak pohltil, že nemůžu hodnotit jinak. ()

ABCD Marta

PŘED FILMEM: Drsný časy, to zní drsně, tak se na to čeknu a uvidím. PO FILMU: Hm, tak to ani tak drsné nebylo, nepočítám-li jednu rozříznutou tepnu, pár zastřelených a....a nic, absolutně nic, krom vyšinutého Christiana Balea a několika vyhrocených okamžiků, za což bych měl udělit víc než 3*. Byla to taková pěkně vyumělkovaná věc, jež rejžovi prošla...skoro. ()

D28

Nie,nie je to film len pre drsných chlapov a fanklub Christiana Balea.Je to výborná dráma,ktorá fascinuje i toho,kto neznáša zbrane,drogy,vulgárne slová,prípadne celé Spojené štáty...A to myslím ako kompliment režisérovi a samozrejme hercom i autorom hudby...Koniec bol logickým záverom všetkého, o čo si hlavný hrdina koledoval,no súhlasím i s tým,že "takto to dopadne,keď chlap nepočúva svoju ženu". A nemôžem necitovať ešte jeden názor v súvislosti s presvedčivým a skvelým Christianom v tomto filme:"When he is good,he is good.When he is bad,he is better." ()

Ichabod

Nejlepší herecký výkon Christiana Balea (hned několik absolutně super mometů) naštěstí není jedinou silnou stránkou tohohle thrilleru. Scénář není nijak povrchně primitivní a atmosféra je hodně ponurá a znepokojivá. Jim je prostě hovado, ale stejně mu ke konci člověk tak nějak začne fandit, což je jedině super, protože ten nesympatickej mexikánec se nedá snést v žádném filmu a tenhle není zrovna výjimkou. ()

Ravi

Film o velkém flákání a žití v na pokraji "společenské únosnosti" je především příliš dlouhý vzhledem ke konci, který to vzalo. Oba hlavní aktéři zahráli skvěle, hudba nevýrazná, prostředí jednotvárné. Pokud jde o filmy s dějem, kde policie není ideální a kam se kouknete je gangsta, zdařilé. Ale jako vyloženou pecku to nevidím, někdy až nudné tlachání vyvažovalo jenom ježdění v autě a oproti "Training day" nebylo ani jedno pro děj příliš přínosné. Jako psychologický profil postavy Jima perfektní, ale na úkor vykreslení postav okolo. Řekl bych lepší průměr 65% = 3/5 ()

J-o-k-e-r

Kvalitní snímek z drsného prostředí temných uliček Los Angelského podsvětí. Spíše než o akci jde zde o psychologii postav. Ústřední dvojici dominuje pychicky labilní ex-mariňák Ch. Bale (pro mě 100% přesvědčivý), ovšem ani F. Rodriguez zde není jen do počtu...dostatečně realistické, dostatečně emotivní. ()

blackJag

Bale absolute badass. Fuckující asshole versus yes sir/no sir policejní guma v celistvém podání rámovaném jediným výkonem (ten navíc v módu par excellence). Intenzivní, vyhrocené, někdy až na samotné hranici mezi zmatečním afektem a syrovou realitou. II Scénář: David Ayer. 80% ()

KarKulA

Drsný časy nemám ráda - ne proto že by to byl špatný film, to právě naopak - tydle drsný časy jsou ale opravdu drsný a alespoň na mě působí hodně depresivně. Herecky je to podle mě ex-mariňák Jim David jedna z nejlepších Baelových postav kterou se mu kdy podařilo vytvořit. Drobným šrámem na tváři tohoto filmu je scénář, který v první polovině Bale sice bez problémů utáhne, v té druhé, kdy se divák rozkouká a už si tak nějak zvykne co od koho může čekat, to chtělo možná malinko víc. Velmi dobrý komentář (který mi mluví z duše, ale tak dobře bych to nevystihla) Cervenak. ()

TheRoller

Drsné časy by bol priemerný film, nebyť herecky dokonalého "Cool As Fuck" Balea - stretnúť jeho postavu na ulici, uchýlim sa k jednej starej metóde bojového umenia wing chun kung fu: v prípade ohrozenia si líhate na zem, stočíte sa do klbka, vzlykáte a bozkávate útočníkove topánky. Čakal som, že vystrájanie v uliciach L.A. je len bočná dejová linka a až príliš dlho som čakal na zlom v podobe deja, kedy nastúpi do novej práce - ten samozrejme neprišiel a ja som bol z toho mierne perplex. Na dojme však neubralo ani pokračovanie deja v "stoke". Ayer vyžmýkal z Balea čo sa dalo a hlavne kvôli tomu/nemu je to film nadpriemerný. 80% ()

Mr.KarlAdler

Pro mě osobně docela kult. Někdy totiž sedne styl, takže je jedno, jestli je to originální (i když skutečně není), hlavně když Bale tak úžasně hraje. Harsh Times odráží tu naprosto běžnou špinavost obalenou v pokryteckém a sobeckém uvažování všech - všichni jsou blázni, ale nikdo nechce dopadnout jako sebemrskačskej blázen. Jasně, že to tady už mockrát bylo. Ale když on je u toho Bale tak sprostej, nesympatickej a přesvědčivej, v nestylizovaných dialozích s Freddym Rodríguezem chrlí myšlenky o ničem, a přitom o všem, až si mě vlastně získal na celé čáře. "Shut the fuck up, man!" ()

ghatos

Dva ocasové, co by chtěli změnit život, ale jejich nátura a IQ jim to téměř nedovoluje. Bale dobře ukazuje narušené psychologické polohy jeho charakteru. Není to moc divácké, což není vada. 58%. ()

dinsdale

Zkraje mě naštval text distributora, který neměl s dějem moc společného. Děj se moc táhl. Film si nebyl jistý, jestli bude kriminálkou ze života malých šmejdů v losnagelské špíně nebo sondou do duše člověka zlomeného službou ve speciálních jednotkách, nakonec to bylo takové rozpačité a nevyvážené Jak pejsek a kočička pekli dort. Body jsou za slušnou atmosféru, samozřejmě Christiana Balea, i když ke konci už mi ho bylo spíš líto, a Freddyho Rodrígueza, který se mi líbil už v epizodní roli Scrubs. Posledních pět minut mě úplně dorazilo, to jsem nějak nepochopila, podle mě zkazily celou vybudovanou atmosféru i vyznění filmu, zdálo se mi to dost na efekt a k smíchu, protože co z toho? ()

rubik1

Opäť raz geniálny Bale ktorý film ťahá neuveriteľným spôsobom. Vykreslenie života v LA takisto bravúrne zvládnuté takže tento snímok hodnotím veľmi vysoko. Možno ma málinko sklamal koniec filmu, ale aj tak si Drsné časy zaslúžia aspoň u mňa 5* !! A ešte niečo. V LA by som teda nechcel žiť.... ()

Pecival

Role psychopatů a různých úchylů, to je Baleova specialita. A tady se obzvlášť vyznamenal (jestli to není tím, že je sám magor :) Film s ním doslova stojí a padá a nutno říct, že vytvořil za pomocí hutného scénaře chlapa, kterého byste za souseda asi nechtěli. Celý film, dějově dosti prostý, sleduje snahu jednoho naprostého pošahance vztoupit do služeb bezpečnostních složek. A k tomu se chlastá a nadává. Já jsem se hodně dobře bavil. ()

BuryGol

Hodinu a půl se pořád jenom mele a každý druhý slovo je sprostý, aby poslední čtvrthodina byla parádní. Čekal jsem kriminálku, ale je spíš nějakej mix dramatu a žvástů. Bale to odehrál dobře, ale ten naučenej americkej akcent mě hrozně štval, zatímco Rodriguez byl nemastnej a neslanej. Pár scén bylo dobrejch, kamera super, střihy se povedly..ale to aspoň pro mě nestačí. Do škatulky "TOP 10" si tenhle snímek určitě nedám. Lo siento, cabrones. ()

greath

Christian Bale je šialenec, v dobrom zmysle slova. V tomto filme to ukázal ako to vie. On snáď zahrá čokoľvek. Super akčný film. Na filmy Davida Ayera si odteraz budem dávať väčší pozor. ()

Fox85

Tak co s tebou Jime, jseš pěkněj hajzl a táhneš svýho kámoše ke dnu, ale zvládáš to dobře, tak ti nakonec tu čtvrtou hvězdu dám ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)