Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

Wormboy

Drama o viacvrstvovej konfrontacii hlavnych antihrdinov s okolitym svetom, vlastnou minulostou a s celym svojim zivotom. Christian Bale predvadza dalsie uzasne herecke sialenstvo. Inak sa to ani neda povedat. Film celkovo je natoceny velmi slusne, po obsahovej stranke je putavy, avsak cely cas som mal pocit,akoby tomu filmu nieco chybalo, neviem. Nie je to, ale film pre kazdeho, avsak uz len kvoli Ch.Baleovi sa to oplati vidiet.3,5/5* ()

zette

V prvnich dvou tretinach nema film temer chybu, ma poradne tempo, vtip a naboj, ktery postupne zvolna vyprchava. I tak je pro me tento film velice milym prekvapenim a vetsina hercu zde podava vyborne vykony. Z akcnich filmu posledni dekady je to hodne povedeny film. ()

campix

Tohle je přesně drsný a špinavý Ayerův styl, který ve své prvotině představil jen, aby ho poté zdokonalil ve filmech jako například Patrola nebo Street Kings. Ve filmech, které proto hodnotím o stupínek lépe nežli dovádění Christiana Balea jako vyšinutého ex-mariǹáka se svým kamarádem. Neviděl jsem tady větší přidanou hodnotu. Prostě průměrné drama, bývalého vojáka, který se vypořádává se svou současnou situací hodně po svém. Jeden z těch filmů, který za týden zapomenu, ale doplnil mi Ayerovu celkovou linku. Každý někde začínal. ()

tom88

Drsný Christian Bale mi opäť raz dokázal, že vie zahrať každú úlohu. Tentokrát je to psychopatický policajt s drsnou minulosťou, ktorý sa po rokoch akcií vracia do drsného prostredia Los Angeles . Bale je tu naozaj silný a drsný magor, ktorému zbraň ani nič iné do rúk nepatrí. Ale zahral to fakt super. Tento fakt drsný film môžem len doporučiť. Dávam drsných 80%. ()

Mylouch

O zálibách a starostech hispánců v oblecích, o pracovních pohovorech a trošce dobrodružství. ♫ "Reach Out, I'll Be There" od The Four Tops. Přes samozřejmé zpracování není ve filmu nic, co by divák neznal, včetně kečupu. "Mám tě rád, ty kreténe !" ( České znění: Martin Stránský, Filip Čapka (MagicBox) ) ()

klida

Bez psychopatickýho Bala by tam nebylo nic, vůbec nic. Už takhle to postrádá nějakou zápletku, nějakej vývoj. Jednoznačně a o hodně nejslabší Ayerovo film z pozice režiséra. A vůbec nejde o žádnou infilitraci podsvětí, jak z jakéhosi důvodu naznačuje oficiální text distributora. ()

URBAN

Jakože ani nevím o čem to mělo být , ale jestli to mělo jen ukázat Balea na jeho temné straně tak dobře . Já jsem mu to žral , ale ten propracovanější příběh popřípadě příběh by tomu slušel . Takhle se to dá nazvat spíše jen oddychovkou , ale neobyčejnou . Bohůžel nevyužitý potenciál . ( 3.6.14/MAC ) ()

Cedr

Příběhově to nemá žádnou "vyšší myšlenku". Myšlenka je právě ve vyprávění drsného příběhu, který pro hlavní duo hrdinů... není drsný ale všední. Má to něco do sebe, ale místy bohužel nudné. Za shlédnutí to ale stojí... Možná vás po tomhle přejde chuť vidět L.A. ()

Triple H

Z filmu je celkom logicky cítiť určitá, ehm, trainigdayovosť. Christian Bale je v top forme a podáva vynikajúci výkon. Ostatní hrajú tiež dobre, ale zostávajú v jeho tieni. ()

vadic

Bale se svým pekelným akcentem jako vždy parádní. Ale všechno kolem něj mi přišlo stejně zaprášené jako ten mexický bar s "proper thick" děvkou. Přesto výrok "I see dumb people" je moc hustý. ()

Doudis19

Kvůli agresivní povaze nevezmou drsňáka s tváří borce Chrise Balea k policii, takže mu po navratu z Afganistanu nezbývá, než načerno kšeftovat se zbraněmi, chlastem a kouřit trávu. Scénarista Training Day se vrhl i na režii a nejspíš při tom pozapomněl, že základem dobrého filmu je zajímavý příběh. Co ale Drsné časy ztrácí na originalitě, zčasti doženou díky hvězdě Chrise Balea i syrovým vyobrazením Los Angeles, jehož nebezpečným špinavým ulicím vládnou pašeráci, děvky a drogoví dealeři.. ()

matezzz

Po prvním shlédnutí bezprostředně po projekci tohoto silného depresivního snímku hodnotím plným počtem. Chyby se nějaké sice najdou, ale ta atmosféra a i film jako celek na mne opravdu zapůsobily.. Našly se i chvíle, kdy jsem se zasmál, ale s ubíhajícím dějem už to k smíchu teda moc nebylo. Vynikající Ch. Bale a také většina ostatních. ()

Lachtaan

Patrolu jsem viděl už před řádnou řádkou let, Street Kings ovšem teprve loni a ti mě natolik nadchli, že jsem měl v plánu dojet tuto podobně laděnou Ayerovku co nejdřív. Když na to uzrál konečně čas, musím bohužel sdílet názor, že tady jsem se z rejžových děl bavil zcela nejméně, až na u něj tradičně drsný konec nepřišlo nic, co by mně osobně přišlo tak "harsh", jak evokuje název filmu. Christian Bale už taky hrál líp. A to že ho mám opravdu rád. [viděno na Prime Video 29.10.2023] ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)