Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Pishin

Zacatek byl hodne mrazivy, ze me donutil jit si zamknout vchodove dvere, ale postupem casu vse opadavalo, az jsem se ke konci zacal i trosku nudit. Stopaz neni nastesti buhvi jak dlouha, ale i tak ke konci ztraci na dechu a zaver me prijde hodne odflaknuty. Musim uznat, ze Funny Games U.S. jsou mnohem desivejsi a ''zabavnejsi'' a to v nem neprobiha jakakoliv mysteria jako zde, stejne tak u Strangers i u Funny Games jsme se nemohl zbavit pocitu, ze se jedna o zbytecna díla. Jedine pocity, ktere ve me film vzbudil jsou snad jen zhnuseni nad tim jak jednoduche je udelat ''nekomu'' ze zivota peklo tim ze nabourate jeho soukromi...coz je sice mrazive a desive ale druhy den si na tento film nevzpomenete... 50% ()

sidzej

Americká odpoveď na francúzsky ils. Žiaľ bez prekvapivej pointy a so spackaným záverom (neznášam konce typu- záverečná ľakačka pred titulkami). Atmosféra filmu je hustá, ľakačky zväčša funkčné, napätie graduje a Liv Tyler sa snaží čo jej sily stačia. Aby som mohol dať 4* potreboval by som vidieť lepšie rozuzlenie (nechápem prečo nám tvorcovia v závere neukázali kto sa skrýval pod záhadnými maskami) a hlavne absenciu iritujúceho žltého filtra na ktorý som si musel zvykať dobrú polovicu filmu. Z americkej produkcie však jeden z tých vydarenejších kúskov. 70% ()

Haluzz

STRANGERS nejsou protipólem horrorového prototypu nebo precizní studií odtažitosti diváka od příběhu FUNNY GAMESovského typu, vezou se na vlně vybíjejících filmů léčících strach z neznámého, nepředvídatelného( 11/09) ale obsazením Liv Tyler mezi partu neznámých/neviděných herců i jinými náznaky( vypsané později) se z nich stává osvěžující snímek hodný bližšího prozkoumání. -- lekačky jsou předvídatelné, jelikož nejsou pro příběh důležité. Naopak dlouhé, zbytečně se zdající záběry, ze kterých se teprve vyloupne trýznitel/ka jsou pravým naháněčem strachu, i když jsou napůl vyprávěny z jejich perspektivy. -- Sundání masek nemá očistný ani smiřovací význam, jde jen o to více si užít následnou smrt. -- Stmelování páru pomocí teroru nefunguje, jelikož už není co stmelovat a konečné " miluji tě." je jen aktem čirého zoufalství, ani na ten sex nedojde. -- Úsvit není příslibem nového dne, záchrany nebo možnosti útěku. Je jen potvrzením nevyhnutelného. Pro tohle všechno a více stojí STRANGERS za pozornost mezi ostatními, i když pro-křesťanské vyznění a věta " Příště to bude jednodužší " už jsou jen zbytečným doplněním. ()

Marsik

Teda, po dlouhé době hodně dobrý horor/thriller, u kterého mě místy dost mrazilo. Pokud jste se do toho patřičně vžili, mohlo se vám dostat nadprůměrného filmového zážitku a často jste si říkali, že situace, ve které se pár ocitl, byla fakt nezáviděníhodná. Bez váhání dávám 4 hvězdičky. 77% ()

pivo

Dokonalý psycho-teror. Napätie už od úvodných minút. Pomalý rozjazd mi vôbec nevadil, skôr naopak, vynikajúco sa budovala atmosféra. Vynikajúca práca s mizanscénou, hlavne na začiatku, ale aj neskôr. Herci, hlavne Liv Tyler, zo seba vydávajú absolútne maximum. Keď si zoberiem, že je to debut, s minimom postáv (6, z toho trom nevidíme nikdy priamo do tváre) a dlhými zábermi, často bez dialógov, tak je to úplná nádhera. Chápem, že niekto tam nájde niekoľko klišé, ale to som ja vôbec neriešil, bol som absolútne vtiahnutý do filmu a hoci sa pri hororoch normálne nebojím, tak toto bola presne tá výnimka. Možno ma film aj preto tak dostal, lebo mi zobrazil to, čoho sa už roky dlho bojím a zobrazil to v takej podobe, v akej by som to naozaj nikdy nechcel zažiť. Jediné, čo mi dokázalo pokaziť zážitok, bola posledná scéna, a to že bude zrejme pokračovanie. Prečo musia byť producenti takí chamtiví? ()

ledzepfan

Příručka pro nepřežití-aneb-Veselohra o dvou existencích předem předurčených k záhubě.....Jakýkoliv náznak rozumného jednání je okamžitě a spolehlivě zabit totální nelogičností.Jakýkoliv pokus o napětí je okamžitě(nebo někdy i s předstihem)vražděn neschopností režie pochopit a vybudovat situaci...Všechno špatně..brrrr ()

schizmo

Napínavý násilnický thriller se zoufalou atmosférou a bezvýchodně se ubírajícím dějem. Pár uvězněný v domě, který obklopuje parta v maskách a dělají so co chtěj. Nutno poznamenat, že v této terorizující hře mají notně navrch! Mě se líbílo! ()

hous.enka

Slovy Liv Tyler, do skončení snímku jsem netušila, proč jim tohle udělali. Takže ve výsledku mám pocit, že v tomhle hororu zas vyhrála forma nad obsahem, i když našlápnuto měli The Strangers kvalitně (super masky). ()

ladko

Napätie naozaj fungovalo - len škoda, že nie počas celého filmu. A ten film je taký akýsi čudne nevyrovnaný - skvelé zimomriavkové momenty i ľakačky striedajú tie slabšie, predvídateľnosť v scenári(epizóda s Mikeom a brokovnicou napríklad...) strieda chvíľková originalita, správanie hrdinov je debilné...ale potom zase logické atď...V dnešnej hororovej produkcii ale veľmi slušný nadpriemer. ()

Zayl

The Strangers již od začátku nezastírají minimální snahu přinést trochu té originality. Do puntíku přebírají klasická schémata a po scénáristické stránce zde není vlastně nic, co bychom jinde již neviděli. Jediným rozdílem je způsob natočení, který sází především na pečlivě budované napětí, předkládané lekačky a hezkou kameru. Navíc ústřední duo je sympatické, takže jim celou dobu fandíte. A musím říct, že to proklatě funguje. ()

Krt.Ek

Stále vstřebávám, proto počet hvězdiček nemusí být finální, rozuměj: možná dřív, či později jednu odeberu. Definitivně však nemám problém se "strašením". S čímsi, co by se dalo nazvati esenciální složkou hororu jako žánru. Tím chci neobratně říci (jak je mně zvykem), vskutku mně z dění tohohle filmu nebylo dobře po těle (umím i jiné floskule: mrazilo mě v zádech). Neproblematická (za plusové body) je i stopáž: necelých 90 minut, to je ideál! Avšak (kde není ale, tam je vždy nějaké to avšak) nemohu se rozhodnout, zda je absence "skutečného motivického podhoubí všech těch hrůz" (či jak to jinak nazvat, abych pokud možno nespoileroval) výrazem totální scenáristické bezradnosti či lenosti, nebo naopak tím nejlepším možným rozuzlením (jelikož vítězové těchto zvrácených her se nemusí nikomu zpovídat; navíc rozumová vysvětlení pacifikují děs, fungují jako světlo v temnotě)? Hmm, vážně nevím, jak se s tím poprat. Když nad tím tak přemýšlím, ta čtvrtá hvězdička bude asi za Liv Tyler, kterou bych si touto cestou dovolil požádal o to, aby se stala mou ženou (kdo film viděl, dá mi za pravdu, že si to zde, bez rizika souhlasné reakce, můžu dovolit). To jsem ale frajer, co? 70% ()

Tayen

Velké zklamání. Nečekala jsem bůhvíco, ale aspoň jakési vyústění v cosi...ale film neměl žádnou pointu, ledaže by pointou byla její absence. Docela slušná atmosféra a lekačky, ale všechno jsem už někde viděla, a mnohdy i v lepším provedení. Tak nějak mi přišlo, že se z filmu snažili tvůrci udělat jakýsi psychologický horor s Liv v hlavní roli, ale vyšlo z toho něco, co nedokážu pojmenovat, ale co mi chutná po ničem.. ()

mysiak

Celý film panoval depresívny pocit neznáma z vrahov..a to na mňa zapôsobilo spolu s absenciou hudby (ak nerátame gramofón)..ale chýbalo také kvalitnejšie vygradovanie, a film sa dlhšie rozbiehal..a ten koniec síce bol očakávaný..ale šok bol vytvorený ()

Praxis

Hodně nepříjemný horor ve stylu Funny Games, oproti americké verzi je naštěstí tohle mnohem více akčnější, šlape to více, a i když je začátek možná zbytečně roztahaný, pak se rozehraje na šachovnici šílená hra, kterou mají pod patronací tři magoři. I když se dá chování i logika všech předpovídat na minuty dopředu, několikrát vám tenhle film připraví málem ruplou cévku, především pak jedna naprosto lahůdková scéna v kuchyni, kterou bych zfleku pasoval na mistrovskou scénu desetiletí. Jinak tak nějak obyč horor, kde to Liv moc sluší v košilce... 55% ()

Popluh

NIjak zvlášť originální mix thrilleru s hororem, který stojí především na Liv Tyler a dusné atmosféře, která se bohužel ke konci značně rozmělní a film v podstatě nevygraduje, jen skončí tak jak to víme už od úvodních titulků. Je to škoda, protože Bryan Bertino hned několikrát v rámci filmu ukázal, že pořádná atmosféra pro něj není vůbec cizí pojem. ()

GodComplex

Tak to se vazne nepovedlo. Naprosto neoriginalni, klisovita terorizovacka ala Funny Games, jen s tim rozdilem, ze se to opakuje a hlavne to vubec nefunguje. Existence tohoto filmu je tedy absolutne irelevantni, jedna se napr. 1:1 o to same jako Antaluv Motel Smrti, jen v horsi forme a s mene sympatickou hlavni dvojici - Liv Tyler ani Scott Speedman to nedavaji. 3/10 ()

Laxik

Lekačky mě nebaví a tahle nebyla výjimkou. Strangers jsou ve všem podprůměrní jak v rámci filmu jako takového, tak i žánru. Navíc je to na palici. Ale! Je tu Liv Tylerová a nestydím se říct, že kvůli ní jsem nadsadil tak o hvězdičku a půl. ()