V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

animaxis

Je to skoro lepší než první díl(skoro).Narozdíl od ostatních celkem nudných dílů(kromě prvního),je toto taková detektivka.Hra o přežití mě zase zajímala méně,než vyšetřování,ale tentokrát ta hra nebyla taková nuda.Dobře jsem se bavil a čtyři hvězdičky si to překvapivě zaslouží. ()

czejny

Táák. Nabruste si pilky, nože, sekerky a jiné podobné hračičky. Bude to třeba, neb s tím můžete umučit sebe nebo lidi okolo vás. A proč? Protože pátý díl je o tom samém, o čem je čtvrtý, třetí, druhý a první. Tvůrci nepřichází s žádnou novou myšlenkou a jediné, co jim jde, je nastavovat příběh Jigsawovými komplici. To, co by se vešlo do dvou dílů, můžeme exkluzivně zhlédnout v pěti, jak štědré. Ale díky nechci. Naštěstí to není tak odporné jako ve třetím díle a pětku dokoukají i ti, co nemají jako hobby zabíjení. Nový režisér se pro mne na snímku podepsal akorát "supr" sestříhanou scénou, ve které si dvě oběti nechávají rozřezávat ruce. Ta fakt stojí za to. Pro mne jako nehororového fanouška relativně koukatelná vykrádačka sebe sama. Pro ty, co sérii Saw požadují za modlu, to bude leda tak na zápis do deníčku, kde v předepsané řádce Saw I - XX budou moct odškrtnout pátý díl. ()

Radiq

Ne, tohle už moje hlava lysá nebere. Zamotaný to bylo jak mucha v pavučině a bylo tam příliš mnoho postav (z dřívějška, nové, propletenec atd.) - slovy klasika: "Sekora pro mě znamená desítky, stovky, možná tisíce postav, ale já se v nich orientuji. A vím, že támhle ta postava nese jehličíčko támhle. Ale hlavně v tom Sekorovi je ten hlavní hrdina. A pro koho není Ferda, je tam Pytlík." Nesmyslnost roste úměrně s dalšími a dalšími pokračováními a už to nemá šťávu. Jedna hvězda zas jenom za ty brutality... ()

3n3my

Krása, ide sa ďalej! V rámci žánru aj série som určite spokojný a ostatným nefanúšikom a večným zakomplexovaným kritikom tejto série len odkazujem, že nik ich dívať nenúti!!! Ja som spoko, chýbal mi tentokrát prekvapivejší koniec a nejaký favorit - herec, ktorý by vystupoval z radu či už obetí alebo preživších. 65% ()

tom88

O niečo málo lepšie ako stratený prípad Saw 4 , ale stále podpriemer. Chabý dej, herci sú slabučký, atmosféra chýba, réžia len aby nejaká bola tak isto ako scenár. Chvíľami mi Saw 5 pripadal ako video film, ktorý ani do kina nepatrí. Na DVD tento film úplne stačí, jedno pozretie len z povinnosti a tým to haslo. Flashbacky ma nakoniec celkom potešili, Jigsava je radosť sledovať. 45% ()

Benjamin-L

Na tenhle díl jsem se těšil už jak jsem se oněm dozvěděl což je asi týden po premiéře chtěl jsem na to jít do kina ale nevyšlo mi to.Tak jsem si dvd koupil a říkám vám že to je nejkrvavější díl z celé série a u mě samozřejmě nejoblíbenější. ()

Nivenx

Nejzbytečnější díl série. Čtvrtý díl měl sice své vady na kráse, ale koukatelný byl a napínavý též. Bohužel díl pátý nejvíc strácí na režisérovi, který není tak kvalitní jako Bousman. Dokázal nám po Wanovi navazovat, tak že ukázky z minulho, byly ukázkya hlavní děj byl hlavní. Bohužel Hackl to totálně nezvládá a postavy co jsou ve hře, tak s nimi poprvé nesoucítím. Vše stojí na ukázkách a rozvíjení starého příběhu, což nelze. Tento díl je nejzbytečnější z celé série a lehce se na něj zapomene. 40% ()

URBAN

No už je to popáté ... Nemám moc co říct hold je tu SAW s námi už popáté a už nemá moc co nabídnout až na hru která byla aspon pro mě vážně zajímavá aji její rozuzlení . Jinak je to takový vzpomínkový díl , ale ne v nudném slova smyslu řekl bych že i zajímavém , ale myslím si dovolim bych si říct že i vím že to všechno a aji to co bude dál by se dalo zakomponovat i do trilogie a ne jak do právě prozatimních sedmi dílů , ale prachy jsou prachy a ty se musí točit a u SAWa to úplně taková škoda není jako třeba u mnou nesnášeného Paranormal activity ( 30.6.13/MAC ) ()

Deyw

uz na to seru - update 2018: Hmmm..nejhorsi dil, zmena rezisera je znat, vratily se zbytecny strihy, pasti uz nemaj moc smysl..a vraci se to zpatky, kde to dojebava ostatni dily..jako pro fandu dobry zpestreni, pro ostatni uplne zbytecnej film o hovne..je to nahovno..jedina julia benz neco hrala.. :D a taky potesila..jinak to de do sracek..mno 6ce sem dal velky hodnoceni tak sem hodne zvedavej co sem mel za slabsi chvilku.. tohle tak 40% ()

Jirgen

Prostě komu se série saw líbí už od začátku nebude zklamaný ani tímto dílem, pro mě velmi povedený díl... Samozřejmě na kvalitu prvních dvou dílu to nemá, ale já jsem spokojený, moje očekávání se naplnila a taky proto abych zvedl trochu reputaci tak hodnotím 4*. A společně se můžeme těšit co se vyklube v 6 díle, který jsem pochopil, že by měl vzniknout no nechme se překvapit, Jigsaw hold není mrtvý ani po smrti... ()

filmmovier

Další díl, kde jsem s hodnocením neváhám, ale začíná to být čím dál zamotanější. Začátek i finále jako vždy excelentní, Jigsaw tomu už ale chybí. Flashbacky do jeho života byly sice extrémně zajímavé, ale tak trochu jsem se v tom už ztrácel. Costas Mandylor to zahrál výborně, hru převzal bezvadně. Brutalita sice nechybí, ale trošku jí ubylo, což jedině vítám. Přibylo i atmosféry a pořád je to zajímavé. Pasti byly o něco lepší, i když to už dávno není ono a i hra byla o něco zajímavější. Oběti ovšem nebyly nic moc. Scénář už byl dost překombinovaný, ale příběh a film jako celek mě opravdu uspokojil. Začíná se tam vracet napětí a hra mě baví snad čím dál víc. Opět suverénní pokračování, které se nemá za co stydět. Dvojka je pořád nejslabší. Saw je pořád good.77%. ()

Motinski

Čo sa týka prvých piatich filmov, tak asi najnudnejšia časť. (nie nutne najhoršia) Môže to byť výmenou režiséra, kľudnejším strihom ale hlavne asi tým že sérii dochádza šťava. Hneď pri prvej scéne som si povedal, a sakra zase ma čaká to isté. Nemýlil som sa. Opäť sledujeme pohľady do minulosti, prepojenia, súhry náhod a všetko cez ploché postavy. Môj (ne)obľúbenec Patterson je späť a áno, vadil mi rovnako ako minule. Hoffman a Jigsaw ako naj kamoši? Dokonale nefunkčný nezmysel a zbytočné vrstvenie scenára do niečoho čo nemá pevné základy. Pasce dokážu zaujať, dĺžka je optimálna a stále nemám pri sledovaní nutkanie pretáčať alebo nebodaj vypnúť. Určite ale nečakajte veľké prekvapenia. Slovo oddychový triler som ešte asi nikdy nepoužil, sem sa ale hodí parádne. ()

markuc

Dil to neni nejhorsi z cele serie, ale i tak docela slaby (spis bych si ho dokazal predstavit jako uchazejici druhy dil serie). Jednoduche sjednocujici hodnoceni (jako nechtenne sledujiciho divaka cele dosavadni serie): v tomto dilu bylo daleko mene Jigsawovych pasticek, vice krve, mene originality, vice stupidnich hereckych vykonu, vice tupeho patosu, mene hororu, vice lakaveho vizualniho zpracovani pro dnesni mladez. Uz se snad vice varit z teto polevky nudy neda - bohuzel ale konec nejspis predurcuje (alespon scenaristicky umoznuje) dalsi dil. ()

LordSnape

Vypadalo to na nejhorší díl série a jednohvězdičkovou záležitost, nicméně konec mě přeci jen dosti překvapil, takže přidávám jednu navíc, ale i tak scénáristické kličky, které dávají celému dílu jakýsi pocit neuvěřitelnosti mě začínají srát. ()

Bobik9

Velmi duchaplný film. Vždycky, když si ten Saw pustím, tak si říkám, že už další nikdy nechci vidět, ale prostě si psutím další díl. ()

Mrkvič

To je ale rozplizlá natahovaná ...... (blbost). Oproti minulým dílům si na chuť nepřijdou ani ti, kterým se líbily sadistické způsoby zabíjení. Putování přes čtyři místnosti čtyřmi "vyvolenými" má sice trochu kouzlo svým skrytým významem, ale jinak je to o ničem a kdo umře, proč umře, nebo jestli umře už přestává být jedno úplně. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)