V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

khue

Nevím nevím, uz jo to pořád to samé dokola. Konec je celkem dobry, a Jigsaw(Hoffman) opět všechny převezl. Slabé 3* a přeji si aby už další diíl nebyl. ()

Holina

Jako fanda série musím poprvé konstatovat, že pokud to tak půjde dál nedostane pilu z podprůměru ani remake. Hlavní princip s důmyslnými pastmi samozřejmě zůstal (ačkoliv i tady je viditelné jisté vyhořívání), ovšem způsob vyprávění, kde se opět zmateně přeskakuje v časových rovinách, už je příliš. Asi nestačí udělat přímočarou akci - je třeba diváka naprosto zmást aby se sám ztratil ve vyprávění. ()

Ripley

Celá série je dokonale promyšlená.Příjde mi to jako by tvůrci napsali jeden velmi dlouhý scénář a postupně z něj ukrajovali a tvořili jednotlivé díly.Díky skvělým flashbackům do sebe vše zapadá jako puzzle.V každém díle se dozvíme něco nového z minulosti a ikdyž má být šestý díl prý poslední,klidně by to mohlo pokračovat do nekonečna.Pasti a hry jsou sice nechutné,ale skvěle vymyšlené.Zajímalo by mě,který sadouš to vymýšlí.Co se týče Tobina Bella,hraje výborně a je velmi přesvědčivý.Dokonce jsem mu od druhého dílu začal fandit.Šestý díl režíruje sice opět jiný režisér,ale budu doufat že to nepokazí.Už se těším. ()

Nons3nse

Tento diel bol dobre natočený,boly tam litre krvy,kamerové filtry,surovosť... Hneď prvá scéna bola dobrá,aj keď na začiatok trochu brutálna ale mne to neprekážalo. Saw 5 odhaľuje ďalšie spojitosti z minulosti.Rozhodne tento diel bol lepší než predchádzajúci. Koniec bol ako vždy nečakaný. Určite si nenechám utiecť ďalšiu čas tejto kvalitnej hororovej série. ()

Tydlidáš

5/10 - O poznání lepší než čtyřka, avšak atmosféra prvních dílů je dávno pryč. Další vysvětlování předešlých událostí ubírá na tajemnu a ze skládačkového vraha se pomalu ale jistě vytratilo vše u čeho by si člověk mohl klást jakékoli otázky. Tobin Bell se pro svou roli narodil, ovšem další herci sou jen banda nesympatickejch neohrabanců a navíc hlavní postavy navzájem tak podobný, že je to matoucí až běda. Skládačkové hry opět vymakané, kamera a střih zůstala pěkná jako dřív a tak je průměrný hodnocení akorát. ()

AdamesWWE

[5.5/10] Viacej prehladnejších flashbackov ktoré sa mi páčia, všetko pekne ukazujú ako sa hra začala, kto s kým spolupracoval, brutalita dobrých rozmerov, zaujímavé pasce. Na vlas rovnaký štýl spracovania ako trojka a štvorka, ale tie flashbacky sú v tomto filme fakt neskutočním plusom a zároveň je to najkratší dieľ, čo je len dobre, aj rýchly, svižný, lepšie ako štvorka. ()

Paity odpad!

Jak tu někdo už napsal. Míra únosnosti už dávno překročila únosnou mez. Dokonce bych řekl, že Saw 5 druhou hranici této linie stanovuje, což řada fandů této "ságy" asi přivítá. Já ovšem nikoli. ()

dopita odpad!

Čirá zoufalost tenhle film. Tuhle vypatlanou sérii mám totál v prdeli. Kromě prvního dílu samozřejmě. ()

Gogo333

Opět se setkáváme s agentem FBI a policistou. Prozrazuje se nám vztah policisty a Kramera a vznik některých her z předchozích dílů. Skupinová hra docela slušná, rozvinutí příběhu a doplnění informací taky ušlo. Hon agenta FBI docela nuda a navíc se nám zde opakuje stejný vzorec jako v dílech předchozích a na konci chybí nějaký zajimavý twist. ()

Sayko

I přes špatný čtvrtý díl jsem se podíval na pětku a musím říct, že to nebyl vůbec špatný nápad. Konečně se dozvídáme něco více o Jigsawovi a jeho pomocníku Hoffmanovi. Pasti jako vždy skvěle promyšlené, tempo se oproti čtyřce trochu pozvolnilo a tvůrci Jigsawa nám poukázali na velice podstatnou věc, a to že skládačkový vrah nevraždí, nýbrž nabízí vykoupení a každý člověk, který byl polapen do jeho pasti má vždy šanci přežití. ()

Pat.Ko

Saw V je film, ktorý bude najviac ocenený fanúšikmi série a hororových filmov. Okrem toho, niektoré nedostatky v réžii, scenári a hereckých výkonoch môžu znížiť celkovú hodnotu filmu. 5/10 ()

G_I_S_M_O

Pátý díl je rozhodně lepší jak ten čtvrtý. Je zde spousta scén, která mnoho věcí objasní nebo naopak udělá ještě záhadnějšími. Film hodnotím zatím pouze z kinoripu, ale ten mě i přes svou kvalitu natolik nadchl, že jsem se pustil do tvorby titulek z odposlechu. Série SAW je zřejmě jen pro vybrané osoby, ale já mezi nimi naštěstí jsem a tudíž mě tento díl nadchl :) ()

Zik2

Horor s morálním ponaučením... :-)). Asi bych se k němu vůbec nedostal, pokud bych před sebou neměl vidinu jinak nudného večera a nebyl býval zlákán do kina. Milovníci žánru dostanou, co chtějí. Poměrně důmyslné pasti, spousty krve a brutality. Mimochodem, na to, že by se do těch obrovských děr ve stěnách v druhé místnosti vešlo více lidí, zase nebylo tak těžké přijít... :-)) ()

Standito

Čakal som jasný odpad a pozrime sa, páčilo sa mi to o niečo viac ako štvorka. To však neznamená, že by to bolo dejovo nejak lepšia, alebo nedajbože by mala v sebe niečo originálne. Samozrejme logika opäť chýba a mimoriadne stupídne myslenie účinkujúcich v "hre" je v sérii Saw na dennom poriadku, to je fakt niečo neskutočné (mám pocit, že Jigsaw si vyberá svoje obete nie podľa toho, čo spáchali, ale podľa inteligenčného kvocientu, heh). ()

venom14

Už to prostě není ono,ale sérii saw mám furt rád.Tenhle díl mi přišel takový zbytečný,protože by se z něj důležitosti z příběhu dokázali zfilmovat něco kolem 5 minut.A části s Jigsawovou hrou s pěti lidmi byly jenom taková výplň,aby bylo něco brutálního. ()

iampatrik

40% PLUS: Na pětku se stojí za to podívat jen pokud člověk sleduje sérii už od začátku a tak sleduje alespoň rozuzlení celého příběhu. MÍNUS: Od druhého do čtvrtého dílu stálo za to se podívat alespoň na ty mučící-vraždící scény. Zde už došly nápady i v tomto směru. A spolu se špatnými hereckými výkony je tento díl pro mě tím nejslabším z celé série. POZN.: Možná, kdyby Saw vyšel jako např. televizní minisérie, dalo by se hovořit o docela povedeném kousku. Tak bohužel studio jen a jen využívá skvěle provedeného prvního dílu. ()

Xavi6

Úroveň už se zase začíná zvedat, ale stále to není ono. Od dob smrti skládačky se moc nedaří. Největší slabostí bude asi účast nových režisérů, kteří se zde střídají, jak na koloběhu. Nu což, lepší to určitě bude. ()

Schuldiner

Nuda! O ničem. Vzhledem k tomu, že jsem si teď všiml, že jsem to už hodnotil (a tudíž viděl), a teď po dokoukání zjišťuji, že jsem si to vlastně vůbec nepamatoval (ani, že jsem to už viděl), tak to asi hovoří za vše. Slabé a zbytečné! ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)