V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

Salmayo

Sestupnou tendenci téhle série tento díl zastavil hlavně díky celkem povedenému provázání s minulými díly. ()

JK-Stinger

Jako fandovi série mi přijde tento díl zatím asi nejslabší, finále rozhodně negraduje tak, jako v předchozích dílech a sice pár kousků do skládačky zase přibylo, ale tak nějak mi přijde, že bez nich by se to i docela obešlo. Možná jsem tentokrát úplně záměr autorů nepochopil, ale rád se ve snad už posledním šestém dílu nechám vyvést z omylu. ()

Emzet

Otřesná záležitost, snažící se primárně pozměnit historii, aby k ní seděl závěr předchozího dílu. Takže diváka čekají dlouhé minuty plné nudného vysvětlování a přetváření kontinuity, občas proložené mučením a další variací na téma "pár lidí zavřených v jedné mega-pasti"… Víte, v Saw III šlo také o upravování historie, ale alespoň o zajímavé upravování historie. Tedy, alespoň v porovnání se zbytkem filmu, ze kterého scény začleňující Amandu do události před jedničkou vycházely vítězně. Tady je snaha v podstatě o to samé, jen s Hoffmanem… a výsledky opravdu nejsou hezké. Je sice pravda, že oproti dvěma předchozím dílům výrazně ubylo nechutností (jsou zde, ale David Hackl se trochu víc krotí - pětka je co do "krvavosti" srovnatelná s dvojkou a možná i jedničkou), překvapivé dějové zvraty se zde objeví zrovna tak (byť některé zoufale průhledné) a konkrétně "řešení" výše zmíněné skupiny nepodarek mi vůbec nepřišlo špatné, jenže to vážně nestačí. Kde nic není ani Jigsaw nebere a s výměnou režiséra série dosáhla svého dna… alespoň prozatím (nevím ještě jaká je obecně nenáviděná sedmička). Na odpad to sice není, ale pohybuje se to setsakramentsky blízko… ()

arcticsky

Vynalézavost v metodách bolesti a smrti stále na bezva úrovni a navíc každý díl obsahuje slušnou pointu a vyvolání očekávání dalšího dílu. Dost dobrá serie! ()

kamil.i

Prekvapivo nie až taký prúser ako predošlý diel. Nový režisér série aspoň dokáže ako-tak dokopať príbeh do konca, no stále je to príbeh plný blbostí. Pri treťom diely som si sľuboval, že ďaľšie časti už radšej nebudem sledovať kvôli nadzvukovej rýchlosti (nielen strihu, ale aj..) úpadku filmu. Je pravda, že som sa okašlal, ale aspoň sledujem Saw zadarmo, nie ako platiaci divák v kine. Tí, ktorí x-té časti Saw svojho času zaplatili v multiplexe a odštartovali tak nakrúcanie pokračovania by si zaslúžili pri zakúpení lístka na ďaľší diel pointu v podobe Jigsawovej hry priamo v zamknutej kinosále. ()

TheSpearCZ

Pátý díl je o něco jiný oproti předešlím, hlavně v tom, že máte různé scény, které se objevují v jiných časech, takže tak trošku někdy nechápete, ale budiž. Flashbacky strašně otravné až zbytečné a vlastně celkově pátý díl nepřinesl nic pořádného a vypadá to, že je to jen o tom, aby se "udržela" celá série. Část, kde bylo pět lidí zavřeno v podzemních místnostech mohla být také daleko propracovanější a ti lidé se chovali opravdu divně v nějakých těch situacích. Jen pastičky nezklamaly. Slabší 3* ()

RadimFišer

Velice příjemná komedie chvílemi. Super kultura a nápady pana Jigsaw. Je to můj první film z této provenience a rozhodl jsem se, že si dám první 4 díly. Je tam plno kreativních nápadů, které se dají využít v mé nekonečné fantazii. Jediné čeho se bojím je, že to ve skutečnosti pár lidí bude uvádět do skutečnosti s několika lidma, kteří neví. Jsem si tím téměř jist, je to dost sugestivní dílo a je to dílo, i když je to krátké. Roztomilost sama. Viděl jsem to v kině v Moravských budějicích, kde kvalita promítání je dvouhvězdičkové. Snad budu mít šanci vcítit se do filmu příště více. Vzhledem k tomu, že tedy jsem diskvalifikovaný k stoprocentnímu hodnocení obrazu nechávám latku na nadprůměru. Je to zejména kvůli složitosti kulis. ()

xxSmoldaxx

Nečekal jsem nic a dostal víc než dost. Sice o originalitě nemůže být ani řeč , ale to jsme všichni u pátého ( vlastně už u třetího dílu ) čekali. Sérii se nedá upřít originální propojování dílů , navíc kamera opět skvělá. Do šestého dílu by to nic méně chtělo příjít s něčím neokoukaným...65% ()

honelnik odpad!

herci topornejsi nez ud stefana skurcaneho, scenar plytsi nez vystrih adely banasovej, pointa hodna vtipov borisa filana....tych 8% za to ze mu to tam zlomilo ruku v kosti a tak ta krv cela tam bola taka vsade ()

Mat21

V pořadí již pátý díl kultovní masochistické série o Jigsaw začíná ve velkém stylu, ač jsem člověk běžně otrlý na litry hollywoodské krve, klesající kyvadlo mě opravdu nadzdvihovalo z křesla. Domnívám se tvrdit, že vhodně zvolené pojetí Jigsaw založené na vlastním sebepoškození jako jediném možném řešení přežití je vrchol hororu. Civilizací zkažený občan nevěří na reálnost pobíhání zombíků po lese či prvního důkazu o existenci upíra, ale vžít se do situace "hráčů se smrtí" a obětovat dva a půl litru vlastní krve je dilema, které bych nepřál naprosto nikomu. Saw 5 v dramatičnosti možná předčí všechny své předchůdce a ač se možností nápravy dočkalo pouze 5 šťastlivců propojených v jeden "spolupracující" tým, zlomové vteřiny napětí byly natočeny mistrovsky. Odvrácenou tváří Saw 5 však je pokračovatel "průvodce" v nápravě a celkově provázanost s předchozími díly se snahou o udržení série při životě. Ano, bohužel jsem viděl pouze dva z předchozích dílů, navíc s významným časovým odstupem a určitě nebudu sám, komu postava zmiňované Amandy nic neříkala a značnou chvíli se zorientovával, kdo je vlastně ten zlý a kdo hodný. Série Saw je určitě velmi významný počin v moderní kinematografii, ale i zde platí, že na vrcholu je nejlepší odejít. 5. díl je však hledáním doposud nezavřených dvířek logických algoritmů opravňujících k pokračování série a zároveň hledáním vazeb pokračovatele myšlenky Jigsaw. Děkuji za sérii Saw, ale úpěnlivě prosím, již nepokračujte! ║25.3.2009║ ()

from

Už to nebylo tak vymykaný, kupříkladu ruku si nemuseli nechat rozříznout, stačilo si nažíznout žílu. ()

KOZEL84

Nejsem velký fanda téhle serie a tak mě až překvapilo jak mě tenhle díl bavil.Podle mě je to nejzábavnější díl.Jakkoli je hloupý (všechny takové filmy sou).Dobře s ním vyjeb-ěhnul. ()

jorgus

uz ani ty pasti nejsou to co predtim...plus naprosto neprehledny nudny pribeh, kdy jsem skoro malem pretacel..sestka bude z donuceni:) ()

fisus

Bavily mě jen scény s "hráči o přežití".Ty postavy byly tak nesympatické,že jsem jim všem přál,aby bolestivě vychcípaly.Děj okolo Hoffmana a opětovné vecpání Johna Kramera do děje jsou jen kraviny. ()

kostej_

Narozdíl od minulých dílů stojí více na shrnování a vysvětlování, což se poměrně výrazně podepisuje na míře akce a množství twistů. Přesto je zpracování i přítomná akce stále kvalitní, a nechybí ani několik momentů, které šokují na úrovni příběhu. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)