V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

Grimlok

Už je to docela dost zamotaný, začínalo to trochu smrdět nudou, ale pětka vrací krev do žil. Opět se vracíme do minulosti, kde se dozvíme pár důležitých informací. Nesmim opomenout brutální pasti, kde sem i já musel přivřít oči. ()

Dimo

Prázná nuda s několika zaleknutími, ale jináč obyčejný středoproudý horor ždímající čtyřikrát vyždímané. ()

AngelG

No jo.. tohle bude stejný případ jako Paranormal activity.. budou to prostě natáčet, i když už neni o čem.. ()

ex.it

Opět dokonale vymyšlená "hra", u které vám její podstata dojde, až umíráte. Škoda jen, že nápadu neumí režie líp využít a nechá z toho udělat takovou ubohou kravinu. ()

Filmárik

Ak by sa dejová línia celej Saw série dala zobraziť pomocou jediného dlhého kusa textilnej látky nepochybne by to bol ten najdotrhanejší, najzaplátanejší ale hlavne nespočetne krát prešívaný kus látky na svete. Plne chápem že pri tak zárobkovo efektívnej značke akou je Saw sa oplatí znovu vytvárať a zašívať diery v scenári pomocou neustáleho vracania sa späť a prekopávania minulosti kde je vždy všetko inak ako minule ale celej sérii už skutočne hrozí kolaps. Aj napriek všetkému sa stále na to istým spôsobom dá pozerať (tentokrát aj vďaka Julie Benz) no nemyslím že to potrvá naveky. ()

the_bitch

Snáď už nebude ďalšie pokračovanie, pretože to by ma opäť ničím neprekvapilo, a vlastne nechápem ako niekto dokáže toto pozerať. ()

Naki

Klasické pokračování skládačky se složeným příběhem, kdy se zase dozvídáme něco nového. Hororový kult naplněný krví prohřešených 5ti osob, které se tentokrát podíleli na umlčení uhoření 8 lidí. Zajímavé ovšem na tomhle díle je, že i přes tuhle hru se v podstatě nedopátráme výsledku.. Když jim prominu všechny chyby, co jsem během filmu našla a pár nudných scén, tak dějová linie s Julie Benz tvoří průměrné *** ()

Ondr@932

Jednička či dvojka skvělá, originální, masakrální, ale od trojky všechno na jedno brdo. Nuda, trapné či hnusné a zvrácené. Dávám 4/10 ()

Al44...

Nové pasti, plno dalších obětí, spousta recyklovaného děje a situací - příběhově se snaží dost kostrbatou formou navázat na předchozí díly (spousta flashbaků) - postavy se chovají naprosto nelogicky a hloupě, ale na druhou stranu vše co udělají vždy krásně zapadne do plánů vraha - přeplácaný a zbytečný film. ()

FeriusParfax

Vymazlené pasti pro 5 hříšníku byly naprosto skvělé. Agentu Hoffmanovi všechno podezřele dobře vychází. Ty konce bývají ale v každém díle naprosto super. Na konci se objevuje opět Saw hudba a umocňuje tak poslední cestu mého oblíbence. V každém díle se mi líbí, že jde opravdu všechno vidět a tvůrci se nesnaží nic skrývat. Těším se na pokračování. ()

cinemaboy7

A je to tady! Skalní fanoušci série (mezi které se počítám), můžou být spokojeni. Kdo měl strach, že pan Skládačka se v pátém pokračování neobjeví, může si oddechnout. Ne, že by vstal z mrtvých, ale protože je vlastně pátý díl shrnutím všech předchozích dílů, natočený stylem "..a takhle to všechno bylo". Ale i děj se mírně posouvá dopředu díky první kladné postavě série, vyšetřujícího policisty. Mrazení v zádech, podle kterého posuzuji slušný horor, se víc než s množstvím krve, dostavuje s osvědčeným výborným hudebním motivem, objevujícím se v opět rychle střiženém závěru. A znovu jsem seděl přikovaný k sedačce a říkal si, jestlipak mi zase něco neuteklo... Jak prohlásil pan Skládačka "Jste jen součást velké hry, která právě začala". Ano, začala další velká hra a její pokračování si dovolím předpovědět na 31.10.2009. Těším se nato, že se taky možná dozvím, co odkázal v černé truhle pan Skládačka paní Skládačkové. HRA OPĚT ZAČALA, jen mám strach, že v SAW 6 už si Jigsaw moc nezahraje. A bez něj by to bylo jen průměrné béčko a to přece nechceme.70% ()

nwx

Kdysi jsem se podíval na SAW1 a nelíbilo se. Zavrhl jsem ten film. Další díly kolem mne prošly, aniž bych se podíval. Na SAW5 jsem zašel náhodou, z nudy. Zarazilo mě do posledního místa zaplněné kino. Zvědavost ve mě stoupla - že by se přece ta série nějak vyvinula? Po shlédnutí SAW5 jsem opravdu zajásal! Tak to se mi tedy opravdu líbilo! Zpětně jsem si dokoupil všechny díly v novinovém stánku a koukám koukám, ono je to fakticky dobré! Veliké zlepšení! Podle mne stoupající kvalita až po díl č. 4. Ten u mě dosáhl vrcholu. V pátém dílu vidím mírný pokles kvality. Celá série není nic světoborného - vyvražďovačka, brutální až příliš, ale v jádru je to kvalitní série. Názor jsem tedy změnil. ()

vovarano

Tak a päťka je za mnou. Takisto ako aj predchádzajúca 4, 3, 2, a jednotka. Čím viac túto sériu sledujem tak tým som viac sklamaný. Dej príbehu by sa dobrým režisérom dal natlačiť bezproblémovo do jedného max. dvoch dielov. Ibaže produkcia chce zarábať a tak vidíme stále nové a nové diely. Ja osobne som to už prestal vnímať ako celovečerný film a vnímam to skôr ako seriál ... a nie veľmy dobrý seriál. Je mi najmä ľúto že celý zmysel SAW mi odhalil samotný Jigsaw až v piatom diely. Ak by mi ho povedal už v druhom ušetril by mi 3 x 1,5 = 4,5 hodín môjho života ....A čo mi to vlastne ten Jigsaw prezradil ... "Fool me once, shame on you. Fool me [twice]—you can’t get fooled again ... a kedže Saw ma už oklamamlo 4 krát, piatykrát to už nedovolím. ()

zberatel

Ked si odmyslite ze ide o pokracovanie a ze tvorcovia si to viac nez trochu zmotali az to bije do oci,je to priemerny pozeratelny triler co ma dej. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)