Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Hanys_

Mám rád postapokalyptické filmy. To cestování mrtvými městy, hledání jídla, vody, strach z nákazy (nebo zombie)..Loni jsem si takhle kolem vánoc vychutnal Blindness. Letos shodou náhod Carriers, ikdyž tenhle film přece jen kope trochu nižší ligu. 4 lidi cestují v autě, mají vlastní pravidla (trochu to zavání Zombielandem - a hodně lidí to bude asi i srovnávat) a doufají, že to nakonec nějak všechno přežijou..Podařené drama, které působilo až nechutně skutečně i díky výborné ústřední čtveřici..7/10 ()

Holina

tak nevim jestli mi film zrovna sednul, nebo je to fakt hardcore jako to působilo. Přitom se jedná jen o prostou apokalyptickou road movie. Dokonalá atmosféra, napětí. ()

dopita

Z počátku se film tváří jako pohodová oddechovka, kdy se parta přátel vydala na piknik k moři. Pak se ale divák postupně dozvídá, že zemi ovládla jakási nákaza, po kterej všichni chcípnou a není na ni lék. Pohodová atmosféra začíná houstnout a houstnout... Hrdinové filmu vědí, že civilizace tak jak ji známe je v troskách, ale jen pozvolna si začínají uvědomovat, že civilizační návyky brzy vezmou za své a rozhodovat začnou zákony džungle. Film je drama, kde všechno směřuje přímo do řitě. ()

Paity

Rozjíždí se to celkem solidně, ale druhá půlka filmu už stojí za nic. Pořád tam hlavní postavy řeší nějaké své osobní psychické poruchy a to mě skutečně nebaví. ()

tterez

Čekala jsem o dost jiný průběh, takže mě vývoj překvapil. Mělo to ale smysl, šlo to odněkud někam a nuda to nebyla. Takže asi průměr. 52% ()

Mírouš

Další kříženec známých bijáků jako je 28 dní poté, Mlha, nebo Stalo se...Ale zas tak špatný to nebylo. Jen ta scéna s vojákama, jak si chtěli nechat ty bábovky, aby je mohli vojet, jako by byla přes kopírák z 28 dní poté...To byla jediná věc, která se mi tam nelíbila. Jinak lehce nadprůměr, koukatelná záležitost. ()

El_Rabbit

Zajímavé pojetí zombie žánru. Podle traileru jsem čekal trochu něco jiného a při koukání jsem měl trochu rozpačité pocitiy, že to vlastně ani není horor, že se to docela táhne a že se opravdu jedná převážně o drama. Nakonec to hodnotím jako zajímavý pokus, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Zeke001

Už jsem viděl hodně filmů, kde se to točí kolem viru a vymření lidstva a podle mého názoru se Carriers řadí mezi ty nejlepší. Doporučuji i těm, kteří tenhle žanr nemusí. ()

sona123

S horory o tom, jak je civilizace vyhlazena nějakou vysoce nakažlivou chorobou, s těmi se roztrhl pytel. Ale to nevadí, pořád je můžu. Ale čekala bych, že když tedy někdo spěchá se svojí troškou do mlýna, přijde s něčím originálním, nebo k tomu nějak originálněji přistoupí, nebo minimálně že to prostě bude síla, i kdyby mělo jít jen o nechutnosti a brutalitu. Tohle byl ale slabý odvar čehokoliv, který mne kromě jízdy vyprahlou krajinou ničím nenadchl. Bohužel srovnání s Cestou se nabízí a v této konkurenci Carriers prostě neobstojí. ()

mosnak

Zajímavé téma a zajímavý snímek. Kdyby tam bylo více akce dal bych tomuto filmu hvězdy 4! 60% - příjemné překvapení. Na film jsem totiž narazil náhodně :-) ()

Clavius

Pěkný snímek o tom, jak se čtveřice lidí snaží zachránit své zadky, drží se svých pravidel. Velice mě překvapil začátek filmu, který rovnou diváky vtáhne do děje, kde nevíme o co vlastně jde, zda-li už něco vypuklo. Meloni mě vcelku překvapil svou roličkou svérázného otce, ale největší charisma zde je z Chrise Pinea, který zde předvádí neskutečně zběsilého mladíka, který se s ničím "nese*e". (Spoiler: dostalo mě, jak chtěli vyprosit benzín od dvou paní v jiném autě....). Takže ještě jednou zatleskám a doufám, že tato dvojka režisérů bude nadále tvořit v rámci postapokaliptické atmosféry. 80% ()

Illy

Zručně natočený postapokalyptický filmeček který vypovídá o lidské povaze víc než by nám bylo milé:-) ()

bolan

Carriers není žádným objevným filmem, ani hrůzným horrorem. Film se víceméně snaží ukázat charaktery lidí, kteří se ocitli v určité bezvýchodné situaci. Celý film napjatě čekáte až se to rozjede, ale ono se to nerozjede. Mám pocit že je to tím, že už na začátku jsem k tomu přistupoval jako k horroru, ale je třeba to brát spíš jako takovou drsnější road movie. Post-apokalyptických filmů je mnoho a tento rozhodně nevyčnívá, neurazí, nenadchne, ale kupodivu nenudí. ()

Deywid

S každou pribúdajúcou minútou je film horší a horší....bohuvďaka, že to trvalo len 84 minút....Carriers = strata času.... ()

Martinius

prekvapujuco zaujimavo natoceny film o tom, ako sa po mensej pandemii z ludi stanu zvierata a klesnu opat na uroven doby kamennej. ()

DAVID.LOPAN

Spíše než horor výborné psychologické drama na téma "kam až jste ochotni zajít, aby jste přežili a bude to vůbec stát za to?". ()