Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Vabr

Překvapivě lepší, než si pamatuju. Přenašeči jsou svým způsobem vcelku hutným postapo, které bych spíše kategorizoval jako drama než horor. A musím říct, že tato skutečnost se ve finále ukázala být zdaleka lepší, než bych zprvu očekával. Psychologie postav nebo jejich charaktery či úmysly nejsou zde kdovíjak dopodrobna vykresleny, jsou ovšem nastíněny (za mě) dostatečně a uvěřitelně, což v tomto případě bohatě stačí, protože ke každému z přeživších jsem rozhodně cítil nějaké sympatie a s každým dalším nakaženým mi jich bylo víc a víc líto. Nepřál jsem si, aby kdokoli z nich umřel, natož pak sledovat postupný a neúprosný rozklad jejich skupiny. Virus byl zobrazen zcela bezchybně a děsivě, že bych se osobně bál nákazy jak šílenej - nakažení doslova postupně umírají a hnijí zaživa. Celá prostost a plynulost filmu skvěle vykresluje pustotu světa, v němž je děj zasazen, a já musím říct, že jsem si tuto atmosféru po celou stopáž užíval. Jako poslední bych vyzdvihl střety s ostatními přeživšími, které vždy stály za to. Abych to celé shrnul: Sice uznávám, že mohli jít Přenašeči více do hloubky, mít delší stopáž a věci více rozvést, ale i přesto se mi osobně tento přírůstek velice zamlouvá a dávám slabší 4⭐. Vyhodnocení: Měli se radši vzdát auta a jít pěšky… ()

bakeero

Snaha o studii lidského charakteru v postapokalyptickém světě. Aby vás to zasáhlo, tak na to je to příliš okaté a povrchní. Proto vám po skončení filmu zůstane na mysli, že téhle zápletce zkrátka nejvíc sedí žánr komedie (Zombieland) nebo hororu (Úsvit mrtvých). ()

LordMysti

I přes to že jsem nakonec dal jen dvě hvězdy je film koukací, ale relativně velká nuda. Hororových prvků bylo málo na horror :(. Mohli to alespoň okořenit erotickou scénou, Emily VanCamp je pěkná kočka, doufal jsem že to trošku rozbalí. Škoda no :) ()

zberatel

Dalsia vydarena variacia na pandemicky koniec sveta, tentokrat vsak nie hororova jazda vyzivajuca sa v hektolitroch krvi, hromade roznych zbrani a efektnych explozii. Tvorcovia stavili na psychologicku strunu ktora im naozaj vysla v ramci moznosti na vybornu. ()

newer_more

Po dvaceti minutách jsem přestala okusovat kabel od sluchátek, po hodině jsem začala přemýšlet o pořízení antibakteriálního mýdla. Upozorňuji, že dále mohou následovat spoilery. Musím se přiznat, že Brian mi byl od začátku lehce nesympatický- ano, dělal to, co musel a co bylo "správné", ale obrátilo se to proti němu, když sám odmítl svá vlastní pravidla dodržovat. Z filmu plyne krásné ponaučení- mějte svého sourozence rádi, dokud.... ()

E lan

Nevím nevím, od nikud nikam plahočící se příběh, který zaměstnává naštěstí jen necelou hodinu a půl skupinu ne zrovna nadaných herců, kteří tu přehrávají a tu se vůbec neztotožní se svou rolí. Nějak nechápu co tímto filmem kdo chtěl říct, nejedná se o žádný velký horor, ani klasickou postapokalyptickou podívanou či psychologické drama. Tenhle film je jedno krátké nic... ()

patushik

Mám rád filmy s podobnou tématikou. U Carriers bych asi nejvíce vyzdvihl atmosféru. Zbytek celkem dost pokulhává, ač je tam spoustu emočně zaměřených momentů, nic mi to neřeklo - hlavní postavy jsou totiž celkem dost nesympatický a za celý film si k nim divák nevytvoří žádný vztah. ()

Karmin

Čtvrtou hvězdičku přidávám jako ocenění toho, že tam NEPOBÍHAJÍ nakažení jako vzteklí zombíci (28 dní poté, Já legenda a mnoho dalších podobných filmů). On je to totiž mnohem víc než cokoli jiného dokument o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby prasečí nebo ptačí chřipka nebyla taková neškodná rýmička, jak se naštěstí ukázalo, že je. Nevím ale, jestli jenom shlédnutí tohohle filmu stačí na to, aby si člověk předem rozmyslel, co všechno je ochotný udělat pro své přežití. ()

Ryšty

Horor? No to zrovna néé. Nikde známka napětí nebo strachu. Ale drama je to docela povedený. Sice to není žádnej majstrštik, ale ta hodinka a půl uběhla celkem rychle. Navíc obsazení je sympatický. ()

kukkik

Postapokalyptické filmy patří mezi mé oblíbené druhy hororů. Mám rád pustá prázdná města, kde si skupinka přeživších může dělat co chce bez následků. (asi mám anarchistické sklony :-D) Je tam pár skvělých hlášek, nejvíc mě rozesmála rozhodně ta u golfového hřiště, kde v bazénu našli mrtvolu Larryho, hlídače té oblasti. ''Co jste udělali Larrymu?'' ''Nevím, asi se popral se závěsem'' ()

filipes.lu odpad!

Opět jsem totálně mimo s hodnocením, asi jsem viděl jinej film, což se mi bohužel stává často. Já viděl 80 minut naprostý a totální nudy, demence a negramotů. Hluchejch míst je tady hodně, co hodně, celej film je totiž velká černá díra o ničem. Několikrát jsem si během stopáže zakryl oči a to z toho důvodu, abych se mi neudělalo špatně z chování těch magorů, který byli tak nesympatický a vypatlaný, že součet hodnot iq všech čtyrech "hrdinů" dohromady dal číslo shodné s nejzaostalejším chovancem Jedličkárny. Závěr už jsem přeskakoval způsobem: mluví, tak dál, pořád mluví, tak jedu dál. Odpad, zasloužený odpad. ()

Acrobat

Nezazivne podana snaha o navodenie pocitov konecnosti. V zaplave skor dialogov nez monologov sa neodohra nic, co by divaka sokovalo, uzmemnilo a na konci zmenilo. Par nacrtnutych scen, bez vlozenia hereckych kreacii, v absencii reziserkej zrucnosti, kde az dvojica niemandov nevie cely cas vypovedat o com malo byt posolstvo, co robit nerobit. Film sa len vezie na nedokoncenych scenach bez toho, aby divak nieco nie vedel, ale aspon tusil. Premhrany potencial a daleko lepsia existencia konecnych filmov. (Videne 03.04.2020, HDrip) ()

Hellknight12

Pri tomto filme by ma zaujímalo prečo to nie označené ako horor, keď to vlastne ani horor není? Pretože vidíme pár obetí po víruse? Pretože je to postapo? Kôli koncu?    Nech rozmýšľam ako chcem nechápem. Ak by som to mal hodnotiť ako vážny horor tak 30%, keďže nič tu hororové není. Ale ak to začnem brať ako thriler/dráma, tak to už je debata o niečom inom. Ako dráma to funguje výborne a ako thriler slušne. Máme tu pekný kameru, pekne prostredie, herci s tým čo majú idú na doraz tento film mal oveľa väčší potenciál už hneď od začiatku ale tvorcovia sa asi Bali do toho ísť naplno. Charakteristika postáv je tiež veľmi dobrá. Príbeh je osekany na tu najzákladnejšiu vrstvu aká sa dá len spraviť. Tento film.by potreboval natiahnuť aspoň o 45 min aby bol aspoň na 70% využitý jeho potenciál. Takže, namiesto aktuálnych 81 min by mal mať aspoň 126 min. Film môžem odporučiť, každému kto má rád celkom slušne thrilleri a drámy. Ako hardcore hororovým nadšencom alebo skôr ako horor neodporúčam vôbec. Nudiť sa určite nebudete. Je tu čo pozerať, takmer stále sa niečo deje ale ako na horor do toho ísť určite nie. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Lichty

Je zvláštní jak Carriers chvílemi skvěle fungují (benzinová pumpa) a chvílemi nefungují vůbec (závěr filmu). Jakoby se oba Pastorové u režie pravidelně střídali a jeden z nich byl zručný, zatímco druhý jenom nešikovný packal. Díky krátké stopáži to však proletí příjemně rychle a Chris Pine skutečně MÁ charisma! ()

Chuppa

Zajímavý film, ve kterém ovšem zahlédneme pouze jediného "živého" mrtvého, a ten jen bezmocně sedí v autě.. Chtělo to trošku víc akce. ()

Euchrid

Důvod proč je to tak podhodnocené je mi záhadou. Právě ta komornost a dramatičnost (výborný scénář) podle mě a pro mě dala vyniknout tak hutné atmosféře vymírajícího světa, že zrovna teď nenacházím srovnatelnou... ()

datos

Koukatelný film, který Vám toho sice moc nenabídne, ale zaručeně se nudit nebudete. Děj neni moc napínavý, akční a nebo nějak zvlášt obsáhlý, ale určitě to stojí za to. Apokalipsa trošku jinak a myslím si, že hodně povedená. Ze vším všudy velmi zajímavá podívaná ale bohužel se nedozvíte vůbec nic o tom co se stalo, kde se to vzalo a i jak to všechno dopadne. Ale pro mě je film Carriers ( Přenašeči) velmi příjemné překvapení. ()

Crazynka

Tak nějak nevím, proč je tento film řazen mezi horory... Pomalé tempo a nulová atmosféra, špatně zvolení herci. Pořád jsem si říkala jsem zvědavá, o co tam půjde až se to rozjede, bohužel nerozjelo. Určitá strnulost a nudná dějové linie mě nechaly zcela bez emocí a bez nálady :( Čím dál hůř si v žánru horor vybírám a tohle bylo fakt utrpení. Podprůměr. A zřejmě se mě poslání filmu na kilometry vyhlo. ()