Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

djbarrel

Poměrně zajímavý film do, kterého jsem se hezky zakoukal a vůbec jsem se nenudil. Scénář byl dost promyšlený, chování postav bylo celkem logické i herecké výkony byli na solidní úrovni. Co bohužel bylo trochu zklamáním, je fakt, že tohle tedy horor vidělo jen z projíždějícího auta.Špatné označení trochu kazí dojem, protože jsem očekával temný postapokalyptický horor a dostalo se mi drama. Což ovšem nakonec není tak špatné. Ale mám pocit, že film nepřišel s ničím novým. Je to taková poctivá řemeslná práce, ale nic novátorského. 66 % ()

Mr.Keli

Film v době virové epidemie "bez (oživlých) mrtvých"?. V zásadě vůbec nejde o zmíněné mrtvoly, které jsou zde pro vybudování atmosféry a k závěrečnému smeči. Díky délce filmu se tempo neloudá, film se nevydává akční cestičkou, ale podrobněji rozebírá jednotlivé hlavní charaktery. Napětí lze cítit z mnoha scén, ale konečné "nečekané" prozrazení toho co bratr měl na duši celou dobu, vás do kolen nedostane. Připočtěte si pár vykradených scén z jiných apokalyptických snímků plných beznaděje a vyjde vám krásná filmová jednohubka na nudné odpoledne, 50%. ()

Bilky

Tak chladný a cynický film ako ľudstvo samo :( Veľmi mrazivý road movie s absenciou kladných hrdinov, zato s dôraznou kritikou morálnych a etických kritérii ľudí, ktoré sa strácajú okamžite pri ohrození ich vlastného života... Pre mňa hodnotnejší film ako kdejaký zombie akčák s litrami krvi a čriev. Netvrdím že je to pecka roka,ani že je to originálna postapokalypsa, ale trochu ma prekvapuje nizke- len 60% hodnotenie. Antihrdinovia dnes asi nefrčia... dúfam, že nie preto, lebo v nich vidíme seba ;) ()

Luccy007

60% Film spíše o tom jak člověk "nezná bratra", když mu jde o život, nežli o nákaze lidské populace šířící se vzduchem. Dalo se... ()

Keen.lady

Jéé, já jsem doufala, že ti nakažení budou tak trochu zombie. Bú. No, moje minus, že jsem si nepřečetla, o čem to je a v upoutávce zahlídla akorát pár skoromrtvol. Takhle jde o nudnější road-movie s jednoduchými myšlenkami a pitváním lidského chování a svědomí. Teda, žádná novinka. Nemluvě o jejich pravidlech proti nakažení.. Roušky, gumové rukavice, savo? Nejspíš si to spletli s nachrmlanými hajzlbábami, takovým tempem by všichni chcípli v půlce filmu. Veškerá logika z většiny pohřbena. Konec byl opravdu fajn, ale nevyrovná to plochý děj. Bééééééééčko. ()

J.Mayen

Pri prvnim shlednuti jsem byl rozhodnut pro plny pocet,ale po druhe uz moje nadseni vyprchalo, mozna to bylo tim, jak se akteri chovali, spousta veci proti naprosty logice v takove situaci (nakazeni od te male v aute, pad do bazenu, loznice s leky, kde je nakazeny pes... atd atd, tohle vsechno by racionalne uvazujici a aspon trochu inteligentni clovek nikdy neudelal), suma sumarum zlaty stred. ()

Davemix

Relativně slušnej horor s dobrým nápadem, na kterém je ale vidět, že investice do tohoto projektu nebyly moc vysoké. Herecké výkony docela ujdou a celkově jsem byl v napětí po celou dobu. Ovšem ten závěr byl hodně odfláknutej a bez nápadu. 55% ()

ElKamil

Celkem nuda. Horor v žádném případě. Spíš takový nijaký thriller, který na začátku stanoví cíl a jakýmsi tempem k němu nakonec dojde. Nějak jsem ale nepochopil smysl těch roušek. Stojím tři metry od nakaženého, roušku si nedám, chci jít k němu, dám si roušku. Nesmysl... ()

sAreOn

Film s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl tolik využit. Nicméně se jedná o jeden z lepších snímku tohoto druhu. Jen pořád nechápu zařauení tohoto filmu do horor žánru - do toho má hodně daleko. Ocenil bych chování postav, které konečně není úplně stupidní. Když k tomu přidáme poměrně dobrou atmosféru a ne až tak špatný scénář, tak z toho máme příjemné překvapení. ()

bulawaio

Roadmovie s hororovým námětem. Téma nepřináší nic nového pod sluncem, kdy nějaký vir vyhubí prakticky obyvatelstvo. O nemoci se toho moc nedozvíme, ani její původ, vznik atd, což jsem tak trochu očekával. Nečekejte však od filmu nějaké výrazné hororové scény, ale film se spíše snaží zachytit chování lidí v krizových situací a rozehravá (pouze rozehrává) psychologickou hru. Potenciál bohužel v tomto ohledu nebyl zvela využit, jinak by mohlo být hodnocení vyšší. Přesto jsem neviděl nějaké výrazné chyby a na podvečerní zimní projekci je to obstojné dílko. ()

Ruadek

Rozhodně líbilo. Žádné trapné zombies, kterých odevšad lezou tuny, žádné velké moralitky ani gore scény. Příjemná road movie ve světě bez lidí a bez pravidel. Jeden z filmů, co nic moc neřeší ale příjemně se na něj dívá. Tři beru jako slušnou práci. *** 15.3.2010 ()

E.T.Martin

Svěží variace ve světě postkatastrofických filmů, tak by se dal označit americký snímek Carriers. Divák sleduje neveselou cestu čtveřice mladých lidí světem, který sužuje smrtící epidemie jakési nespecifikované nemoci. V podstatě platí rovnítko: nemocný rovná se předem mrtvý. K tomu, aby se dalo v tomhle světě přežít, je nutné především vyhýbat se nakaženým osobám. A kolem toho se točí zápletka celé téhle pochmurné road movie, která své hrdiny staví před hodně těžká rozhodnutí. Tvůrcům se daří skvěle budovat temnou, stále hutnoucí atmosféru, kdy se kvůli vzrůstajícímu napětí divák ani chvíli nenudí. Perfektně je zobrazeno i chování jednotlivých postav, které prostě dává v dané situaci smysl. Celkově tak vznikl film, na který, pokud máte rádi tenhle žánr, po shlédnutí jen tak nezapomenete. ()

FEAR99

Tak trošku jako Hillcoatova Cesta, jen ještě o mírný fous depresivnější. Na některý z večerů ideální "hororová" volba, která nezklame. Navíc podpořená kratší a tím pádem velmi příjemnou stopáží. Nuda nehrozí, nějaké nadšení také ne. Z herců utkví zejména Chris Pine, který po novém Star Treku hraje čím dál tím líp. Se zbytkem hereckého obsazení jsem problém taktéž neměl. Carriers pobaví, jen kopou druhou ligu a jen málokdy se dostanou dál. Dvě, možná tři scény jsou super, zbylé neurazí. Ale pořád rychle odsýpají a poměrně baví. Myšlenka "co kdyby to takhle bylo" taky nenechá vyloženě chladným. Carriers nedopadli špatně a na to že jde o debut dávám palec lehce nahoru. Za sebe něco málo přes 50 %. P.S.: Horor to opravdu není! Spíš je to film o postavách a o chování jedinců v jednotlivých situacích. ()

Pjotrik

Asi jsem neměl koukat na sérii Walking dead, protože po ní moje laťka hodnocení těchhle postapokaliptických filmů výrazně stoupla. Jakmile se postavy začnou příliš brzo chovat naprosto debilně, nemám motivaci sledovat dál. Nosí roušky, nenosí roušky, nosí roušky, nenosí roušky... nechce se mi vyjmenovávat další úlety...Nuda. 55% ()

Djmacik

No neviem, mám nejaké zmiešané pocity. myslel som si, že to bude niečo lepšie, ale mýlil som sa. Dej bol strohý, obsadenie slabé, až na Piper z divokých kočiek a an sladučkú Emmily, ktorá v celom filme ledva niečo povedala. Mal som sem tam pocit, že to pretočím, lebo miestami ma to riadne nudilo. ()