Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

jopal

Nie su to spravodlive 4*. Na to ma film dost hluchy miest. (Doteraz mi nie je jasne, ako sa nakaza sirila, ked nejaka pseudomaska na tvari ju blokovala, ale telesny kontakt uz nie). Ale toto vysoke hodnotenie davam za spravnu atmosferu, dobry a zaujimavy dej, takze som sa vobec nenudil. A samozrejme horor to nebol, ale drama, ci movie... Edit 2020. Tak v 2011 som musel byt asi nesvojpravny, pretoze dat tomuto paskvilu 4* bol cisty ulet. Po 20 min. som tuto grcanicu plnu debilneho chovania postav vypol! ()

wray

stephen king a night surf... no a kedze tu poviedku mam rad, tak carriers sa tiez neda mat rad. ako uz poznamenali mnohi - nie je to horror (aj ked to popis tvrdi), je to skor ten "survival" zaner. Proste daco zle sa stane, cely svetovy system sa zruti - a teraz ide len o to prezit za kazdu cenu. Toto dava priestor pre zamyslanie sa nad tym "ako by sme sa zachovali v takej situacii" a autori tak maju vacsiu volnost pri vykreslovani postav - uz to nemusia byt taki idealni hrdinovia - uz su to len ludia co sa snazia prezit, a tak obcas nekonaju spravne. A to je asi na tom zanre to zaujimave - sledovat ludi tak ako ich obvykle nevidiet. Autori si tiez mozu dovolit nechat par postav (a kludne aj hlavnu postavu) umriet, alebo minimalne zmrzacit - s tym sa tiez rata. No a k tomu vsetkemu - taketo vypate situacie - do toho sa aj emocie uplne lahko primiesavaju. cize - to je co sa tyka zanru. mne take cosi uplne vyhovuje. co sa tyka carriers - tiez to nie je zle. hlavna postava je vyborna a jedna vedlajsia postava (otec maleho dievcatka) taktiez vynikajuci. pribeh - proste utek kamsi, aj ked to cele nema cenu (cosi ako aljaska v resident evil), lebo aj ked napreduju je jasne ze sa to nemoze dobre skoncit. Zaver je tiez vyborny (prazdny, ale - emocie, prietor na zamyslenie...) tak teda tiez dobre. Viac ako 3 vsak nie lebo - je to stale akesi obycajne, nemastne, malo akcie, malo napatia... este sa to jednoducho dalo zlepsit. Stale vsak podla mna velmi dobre a odporucam vsetkym fanusikom survival zanru. ()

MFZB

Pohodový filmík celkom, ale skôr som čakal niečo viac zameranejšie na horor ako toto, ale nevadí, krátka stopáž robí svoje. Mám rád takéto filmy s touto tematikou, ale viacej poteší nejaká tá akcia, príp. zombies v akcii, ale toto mi prišlo v tomto smere také suchšie, aspoň že po filmárskej stránke to ušlo celkom. ()

kenvello11

Krásny a smutný príbeh o dvoch bratoch, ktorý sa snažia prežiť vo svete, kde sa zomiera na nejaký vírus. Príbeh, ktorý sa teoreticky môže stať. Dnes nič nie je nemožné. Odporúčam si ho pozrieť. ()

dacit

To je zklamání.. Urcite to neni horor to jsou i Gumídci víc horor.. Kdyby mi nekdo do popisku napsal, ze je to drama o opousteni blizkych lidí tak bych si ten film nepouštěl. Celkově kdybych se nechtěl koukat jak hlavní hrdiny cupují na kousky zombíci a chtěl plakat, tak by se to stejně nepovedlo takže díky moc. Dam tomu hvezdicku za kameru. ()

PatrikP4

Rozhodně to neurazí, ale z druhé strany asi ani z toho nebude člověk u vytržení... Brácha slušňák nakonec musí udělat to čemu se celý film vlastně vyhejbal... ()

TonoM

Jako labužník Postakoptilických filmů jsem se opětovně dočkal toho svého, ovšem v takovém specifickém podání od bratrů Pastorů. K hororu má tento filmík opravdu daleko, drama je to však slušné, originálný a napínavé. Jeden z těch lepších filmů o posta. budoucnosti. 70% ()

JenomDominik

Pěkné postapokaliptické drama, které mohlo být možná ještě lepší, kdyby se tvůrce o něco víc snažil. Od filmu jsem čekal běžný zombie film, ale tenhle film takový není, vlastně tam ani nejsou zombie, jenom nemoc, kterou když chytíte, tak pomalu uhnijete zaživa a to že je opravdu snadné ji chytit... Každopádně dobrý film a za zkouknutí opravdu stojí :) slabší 4* (70%) teď spoilerová část!: myslím že filmu dost chybělo aby vás víc zblížil s hlavními postavy filmu, možná bych pak byl smutnější když je opouštěli nebo když umřeli... Prostě jsem o nich nic moc nevěděl, tak mi to bylo docela fuk... je to škoda, šlo to udělat líp. ()

villain

Další z mnoha post-apokalyptických filmů s klasickou zápletkou pojednávající o skupině lidí, která se chce dostat z bodu A do bodu B cestou vedoucí přes zamořenou krajinu. Více než o proklamovaný horor se jedná o drama s prvky thrilleru, které především doplácí na neschopnost scénaristy vytvořit alespoň trochu sympatické postavy, na kterých by divákovi záleželo. Výrazným problémem je také samotné chování hrdinů; jejich až absurdní rozhodování v některých situací slouží jako hlavní hybatel děje, což filmu přirozeně škodí. Přesto Carriers je na svoje možnosti slušně natočený snímek s několika silnými momenty, který do svého žánru sice nic nového nepřináší, ale jeho příznivci nejspíše zklamáni nebudou. ()

epsyn5

Tak tento film mi letos chyběl ! .. Skvělé drama.."Zombie" film braný z naprosto odlišné stránky - žádné lovení, žádné požírání vnitřností.. Naprostý protipól Zombielandu.. syrové, hořké, skvěle obsazené. Chris Pine se mi začíná líbit čím dál tím víc.. a jelikož jsem nic neočekával a nečetl žádné komentáře, tak jsem byl příjemně šokován.. ()

ludiiiii

Další z několika filmů se stejnou nebo podobnou tematikou. Obyčejný film, který ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Jede se pořád na stejné vlně, žádná gradace, žádné zpestření. Nechci říct, že jsem se vyloženě nudil, ale nějaká velká zábava to taky nebyla. ()

wrzec

Celkem slušný snímek v daném žánru. Člověka neurazí, neunudí ale ani výrazněji nezaujme. Sympatické herecké obsazení (zejména po "Star Treku" stoupající star Chris Pine a krásná Piper Perabo) a docela originální pojetí. Lepší průměr. ()

v0jt1s3k

Velke, velke prekvapeni. Neco podobneho jsem necekal. Velmi komorni, ale o to silnejsi. Spousta filmu resi podobne problemy, ale ze stylu je jasne, ze se to toci kolem jednoho bloku v jednom meste. Zde asi i diky road movie podani ma clovek pocit, ze to je skutecne, uveritelne, rozsahle. A vztahy mezi postavami (i jejich realisticnost) vyborne vykreslene. Nikdo neni hrdina, kdyz jde o zachranu vlastniho zadku. ()

fakáč

V rámci virusových filmů dobrý kousek. Žádné přehrávání herců, žádné nelogičnosti a dementní chování hrdinů, žádné nedostatky, žádné úlety. ()

morbido

Na Carriers som čakal navnadil ma nato trailer.Je to ale trochu iné ako som očakával ale stále je to good.Mám takéto post-apo veci rád a konečne prišiel film v ktorom sa ludia chovali ako ludia.Chris Pine sa chová úresne tak ako by sa v jeho situácii choval ja.Nech sa zbavuje rodiča s dietatom,priatelky alebo sa snaží zachránit sám seba vždy sa chová ako človek.Sebecky.Humanismus ide stranov v boji o život bud ja alebo on.Takže na tie **** to stačilo aj ked som očakával trochu akcie trochu 28 days later ale nevadí film ma oslovuje aj tak. ()