Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

panmroz

Mno, viděl jsem snad nějaké fotky z tohoto filmu, kdysi, a řekl jsem si, že dnes je ideální den na film s plynovejma maskama. Tedy nepopsaný list, žádné další info, nic. A hned zezačátku jsem se těšil, že tady ta čtyřčlenná bandička bude parádní sousto pro nějakou armádu psychopatů. s plynovejma maskama. a ono že ne - že to bude žánr "jak katastrofa obnaží lidskou/zvířecí povahu" a ta čtveřice nebude vůbec žádné sousto. pro mě velkej problém především s castingem, protože tenhle typ lidí/postav/herců zkrátka není nic pro mě. A navíc tam téměř nebyly vůbec žádný plynový masky, jen nějaký připitomělý respirátory. ()

RomeroIsGod

Hodně sympatický drama s virem. Vo zombíky nejde, ale přesto je to hodně povedený. Čtveřice přátel cestuje po vylidněnejch Státech, kde řádí smrtelná nemoc. Perfektní scény zmaru a beznaděje, sem tam menší akce a mazáckej Pine. Slušnejch 70% a mohlo to bejt i lepší. ()

Ronaldo79

Určitě se nejedná o špatný film, ale všechno je servírováno hrozně povrchově, že za těch 81 minut není šance dostat se na stejnou vlnu, která pohltila hlavní hrdiny a už vůbec né mít o ně strach, asi i proto mě konec nechal ledově klidným. Nicméně scéna na skokanském prkně mně hladinu adrenalinu vystřelila poměrně vysoko, ale je jediná tohoto druhu, takže docela slabý v rámci napětí. ()

newmant

čekal jsem dlouho, na to až to začne, ale bohužel nic nezačalo.Pomalý a žàdný děj až do konce, ale dokoukati se to dalo ,přesto řekl bych malonko přehodnocené. 30% ()

JM87

Mně se to líbilo, ale jako člověk co viděl desítky postapo filmů a přečetl x knížek na tohle téma si kurva říkám: Kdo v postapokalyptické době v těch městech stříhá trávník? A kdo hlavním hrdinům udržuje ty skvělý účesy a make-up? A jaktože nebyli tak v prdeli, jak by se v takovédle době čekalo? Jo a co vůbec jedli? Benzín řešili neustale, ale že by něco jedli nebo pili to ne. Jo, jinak je to takový celkem The Road pro děcka a nemá to děj. Nicméně mně to celkem baví a kdyby nebyla odfláklá výprava a víc přemýšleli nad psychologií postav, tak by to taky nevadilo. Jo a pointa celýho filmu je pěkně kokotská. ()

jorgus

nemam problem s tim, ze to neni horror ani ze je to pomale, ale proste jsem se nedokaal vzit do one situace co me film nabidl a jen jsem tise protrpel az do konce..:) ()

warrenur

"....so, we pretend not to see, what we did. We did and we burried them anyway." Viackrat som videl filmy s podobnou temou. Tato vsak celkom verne vykresluje moznu realitu a ma spravnu atmosferu a vyborne volenu hudbu. Takto nejak by to asi vyzeralo, keby nieco taketo skutocne vypuklo. Clovek by vtedy nazali na jeden z tych styroch typov ludi. Vola prezit je mnohokrat silnejsia ako ludskost. Malokto sa vsak vie zatvrdit a prijat tvrde rozhodnutia. Kto to nedokaze, spravidla plati vlastnym zivotom a ohrozi ludi okolo seba. Aby sa z tej hrozy a zleho svedomia nezblaznil, predstiera.... Az na obcasne, mne nie celkom prirozdene chovanie postav, sa mi film pacil. ()

zahadum

Zaujímavý film s dobrou výpravou a uveriteľnou " krajinou nikoho " škoda len toho,že to bola viacej rodinná dráma. ()

Matli

Film o ničem. Spousta nevysvětlených situací a momentů. Místama mi přišlo, že koukám na Céčkovej podřadnej film točenej retardovanejma studentama. 13% ()

jasanka

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle typ hororů vyhovuje. Psychologické, ne přehnaný krvák, a k tomu "road trip". Pro mě ideální kombinace. ()

Meteorista

Melancholická jízda postapo zemí. Ani ne tak zombie film, jako opravdu dobrá sonda do myslí lidí, kteří nemají již na výběr a sou postaveni před volbu sebeobětování kvůli záchraně ostatních/skupiny. A film jasně řiká, že heroický sebeobětovací akce se prostě při tědlech volbách nekonaj. A za odvahu todle dát do filmu dávám 4 hvězdy. ()

zelda82

Rozhodne prijemny kousek, ktery ani neni tak hororem se smrticim virem, jako spis socialni sondou toho, ceho vseho (ne)jsou lide schopni v meznich situacich. ()

BathoryMan

Jedno z prvých mojich osobných filmových prekvapení roku 2010!Trochu mi to síce pripomínalo môjho podobne ladeného favorita O 28 dní potom ale to mi ani nachvílu nevadilo!Príbeh totiž dokázal zaujať od prvého momentu a nepolavil až do záverečných titulkov.Takto poctivo natočený post - apokalyptický thriller pri ktorom som mal každú chvílu zatajený dych sa len tak často nevidí! ()

mala_kea

No, zprvu to vypadalo jako klasická vykrádačka zombie filmů. Jenže režisrovi se naštěstí povedlo vyhnout tomu ohranému tématu. Jenže sotva vyskočil z jedn kaluže, hned spadl do druhé a to tak otřesným způsobem, že ani kapka s kaluže nevystříkla. Čekal jsem teda lepší podívanou, protože chřipková pandemie je takov téma, se kterým si můžete vážně pořádně vyhrát. Za skvělé prostředí přihazuju * navíc. Atmosféra by se dala opravdu krájet, ale naneštěstí by vám stačil kus čehokoliv, kus něčeho, co ani nemusí být ostré a herecký výkony upadají z přibývajícím časem. V bratrech Pastorových něco je, ale ještě to ze sebe nedokázali vypustit. ()

Ben Nevis

Hororovou atmosféru to nemá, spíš bych film zařadila do subžánru road movie. Postavy jsou sice dobře napsané a jejich chování je uvěřitelné, ale chybí tu jakýsi citový rozměr, který brání si nějakou postavu zamilovat nebo se alespoň vžít do její situace. Chvilku se chovají rozumně, protože chtějí přežít, a v druhém záběru z nich jsou rozmazlení puberťáci, které nezajímá, co přinese zítřek. ()

J. T. Kirk

Takže začneme hned od začátku. Pokud čekáte, že se z nakažených lidí stanou po smrti zombie, tak se nedočkáte! Což je, alespoň pro mě, špatná zpráva. Tento virus se přenáší krví a slinami, možná i vzduchem. To nemůžu s určitostí říct, protože není nikde ve filmu řečeno, kde se ten virus vzal, ani co je zač. Vlastně hodí diváka hned do akce, ikdyž vůbec neví o co jde. To je podlě mě ta slabší stránka filmu. Někteří lidi zde jednají logicky, jiní však nikoliv, jako vždy. Chvilkama film hodně nudí, ale pak se tam zase něco stane a chvilku se je na co dívat. Hlavně na Emily VanCamp a Piper Perabo. Určitě neplánuju v nejbližší době další shlédnutí. ()