Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Deimos

***Celkem 65%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// PLUS: docela mě potěšilo vidět v béčkovém hororu takové překvapivé obsazení v podobě Chrise, Emily a Piper, docela jsem si je tam užil, přesto že mohli předvést něco víc, námět je poutavý MINUS: jak jsem už nakousl, herci nemají moc co hrát nebo se ani nesnaží, užívají si bezstarostný roadtrip, aspon mi to tak přijde, atmosféra mohla být působivější, apokalypsa nám mohla být více přiblížena, takto si tvůrci pohrávají s něčím co je a taky možná není, jediným vodítkem tady je interaktivita s vedlejšími postavami./// Shrnutí: Film nám ukazuje situaci kde větší riziko přestavují nám blízké osoby a chování lidí, než nákaza samotná. Zde jde stranou láska i přátelství, vyhrává ten který přežije a dokáže s tím žít. Jak by jste se zachovali vy? ()

Ruut

Hodně zajímavý film. Dejme si vedle sebe nejnovější postapokalyptické kousky Carriers, The Road a Book of Eli. Překvapivě tím nejmíň akčním jsou Carriers. Snímek, který je a není o zombíkách. Který je romerovštější než všechny Romerovy filmy. Dostanete tu dokonalepromyšlené a fungující drama plné bezvýchodnosti. 90%. ()

Sysel_CZ

Filmové horory o partě blbců, co dělají jeden nesmysl za druhým a já jen vytáčím oči, by měly mít nějakou cedulku. Jenže jak má člověk najít ty koukatelné filmy, aniž by se musel prokousávat takovýmihle odpadky, že. Člověk neví, jestli dát jednu nebo dvě hvězdičky, některé lepší momenty tady byly, ale celkově je to tak naprosto dementní jako nekonečný zásobník vystřílený do první cedule nebo kratochvíle ala vymlácení všech oken v objektu. Ne, fakt, kdybych se chtěl koukat na debily, nebudu si kvůli tomu pouštět film :) ()

Allien.9

Některé scény měly poměrně solidní atmosféru, v závěru však zůstal silný pocit "nedotaženosti". Lou Taylor Pucci a Christopher Meloni, kterého konečně můžu nazvat "hercem", nicméně překvapili. ()

kingik

Spojené státy zachvátila smrtící nákaza. Čtveřice mladých lidí cestuje autem, aby se pandemii vyhnula. Brian, Bobby, Danny a Kate mají namířeno na pláž, kam ještě virus nepronikl a všichni věří, že jak nákaza přišla, tak také odejde. Život podle pevně daných, avšak jednoduchých pravidel pro přežití, je plný úskalí, se kterými se naši hrdinové po dobu cesty musí potýkat. Jejich životy jsou navíc ohroženy poté, co se Bobby nešťastnou náhodou nakazí od malé holčičky, kterou i s jejím tátou vzali mezi sebe. Není tedy vůbec jisté, jestli na určené místo dorazí všichni v plném počtu. Ačkoliv se téma postapokalyptického světa jeví jako velmi provařené, tak v tomto případě jsou osudy lidí ohrožené nákazou poměrně vygradované i obstojně zahrané. Navíc má film zajímavé herecké obsazení a Chris Pine a spol. se snažili, jak to jen šlo. Jenže film je natočen dost obyčejně, nedočkal jsem se v něm opravdu silných scén a na vrátka málem zaklepala paní Nuda. Film přišel až s nečekaně skromným zpracováním vize postapokalyptické Ameriky. O zklamání však hovořit nelze. Bylo to přesně takové suché, jak jsem předpokládal. 50% ()

dr.horrible

Nie je to dokonalé. Film končí tam, kde väčšina jemu podobných iba začína; niektoré scénky sú možno až trochu násilné, za cieľom vyvolať v divákovi emócie (záverečné home video); herci ako Pucci alebo Emily Van Camp to svojou prítomnosťou degradujú o úroveň nižšie, a občas tá logika. Ako vždy. Oproti klasickým nákazovým hororom majú ale Carriers navrch v dvoch veciach: Nie sú hororom, ale drámou, a väčšinu pozornosti sústredia na postavy. Nejednoznačné postavy, o ktorých moc nevieme. To im dáva možnosť narábať s diváckymi očakávaniami, pretože keď o postavách a ich minulosti neviete nič alebo len málo, a ich charakter odhaľujete postupne skrz ich jednanie, vytvoríte si k ním intenzívnejší vzťah, ako keby tvorcovia hneď v úvode povedali, kto je dobrý a kto zlý. A straty sú potom o to bolestivejšie. Navyše si Pastorovci vystačili úplne bez zombíkov a vlastne bez záporáka, s tým, že väčšina ľudí sa tu iba snaží prežiť. Takto nejak by sa to naozaj mohlo stať. 70% PS: Chcelo by to upraviť oficiálny text distribútora. Josh Berry? To je joke? ()

Sobis87

Spíše než hororem je snímek Carriers vyhroceným dramatem o ztrátě lidskosti v mezních situacích, přičemž v konfrontačních scénách tvůrci nezřídka užívají až thrillerových postupů. Na pandemii decimující celé lidstvo je zde nahlíženo z velmi úzkého hlediska, jelikož prakticky celé vyprávění je plně semknuto se čtveřicí hlavních protagonistů, jejichž charaktery jsou v rámci mainstreamu slušně vybudovány a přestože do jisté míry naplňují zaběhnutá žánrová klišé, jejjch chování je striktně racionální a plně uvěřitelné. Některé motivy by se možná slušelo trochu více rozvinout, zároveň bych ocenil trochu větší důraz na psychologii, pro kterou jsou některé z mezních situací velmi výživnou půdou, jako působivé (takřka rodinné) drama v rámci středního proudu film Carriers funguje celkem dobře, za což patří nemalý dík i dobrému hereckému obsazení v čele s Chrisem "Kirkem" Pinem. 70% ()

Webb

Takovéhle filmy jsou naprosto k ničemu a mají také stokrát ohranou konstrukci. Nesympatický dementní lidi s vlastními pravidly už nechci nikdy vidět a ještě dnes na ně zapomenu. Hodně slabé dvě hvězdy, 35% ()

Kudly4

Já si myslím, že to špatné vůbec není. Nečekejte ale žádnou akci a už vůbec ne nějaké maso. Každopádně je to herecky perfektně obsazené a dobře zahrané, kdy jsem si poprvé řekl, že takhle bych se zachoval i já. Škoda jen toho konce, ale když to vezmem z jiné stránky tak je ok. ()

Carol Pifková

Určite to vyzerá reálnejšie bez chodiacich zombies, ktorí túžia popapkať si na chutnom ľudskom zdravom mäsíčku, ale bez nich to bola neuveriteľná nuda.. to bolo len samé bla bla bla ty si debil, pako, bla bla, pár ženských kecov, ja ťa milujem, no tak ma zastreľ bla bla dojímavá scéna na konci a zrazu titulky. Mohol ju aspoň na konci znásilniť aspoň niečo by sa tam udialo. ()

AppleCore

No jo, další z řady filmů o zániku lidstva za pomoci zákeřný epidemie. Takovejch už bylo! A vážně málo z nich stojí za vidění. Tohle neni výjimka, ale když už se k tomu člověk dostane tak si říká, že ono to vlastně neni tak špatný. Na nic si to nehraje, nechce to vypadat jako největší film všech dob a decentní ztvárnění toho všeho tomu jenom napovídá. Obsazení je docela dobrý, hudba si tam chvílema zabuší k vytvoření atmosféry a kamera tam hezky popojíždí, aby se o ní vědělo. To všechno funguje výborně. To, co se mi ale nelíbilo byl příběh a průběh děje. Kdyby nebylo lidstvo odrovnaný a všude kolem by nebyl prach a špína, nikdo by si nevšim, že se jedná o něco víc, než klasickou road movie. Příběh je zkrátka strašně jednoduchej a moc přímočarej (jízda z bodu A do bodu B s typickejma potížema). Děj je tomu podřízenej, tím pádem stojí za houby (nic čemu bych musel říct "Wow, to bylo dobrý"), ale i tak je to slušný odpolední pokoukání. ()

teutates

Atmosferické dielo, sympatické a pomerne známe osadenstvo (serials, star trek) no a mnohokrát videná, avšak inak podaná jazda... beznádej, strach, pravidla, krutosť + opäť pohľad na to čo "dokážu" ľudia v takýchto situáciach... 7/10 ()

oje

Tak trochu jiná variace na postapokaliptické přeživání ve světě infekčních zombíků, kde je jen pár funkčních aut a na člověka nenarazíte celé dny. Představu o zombické road-movie posouvá trochu někam jinam. Hlavní náplní nejsou temné sprintérské souboje a kuchání každého pohyblivého cíle, jako spíš duchapřítomná obezřetnost, promyšlené taktizování a morální dilemata, která mají vést k záchraně teen-skupinky. Co do nášlaplosti děje je to trochu prostší, skoro krátkometrážní, ale uteklo to jako voda, tak přivřu všechny oči, dvěře, okna a bouchnu hodně. Temnějším horrorem jsou Podivní. Alternativa: Crazies. ()

Campbell

Režiséři Pastoři jsou naprosto skvělí filmaři, dělají ve svých filmech něco co si plno jiných režisérů vůbec nedovolí. Tohle je snad první film ze kterýho jsem cítil totální beznaděj. Plno scén je tu hodně silných a scéna s dítětem a otcem byla fakt hodně silná. K tomu dopomáhá parádní atmosféra. Herci byly moc fajn a tak jediný co mi brání dát plný počet je takovej celkem klišovitý konec a závěrečných 10 minut. Ale jinak palec nahoru. A držím režisérům palce. ()

predators

Psychologická hra o přežití v boji s nakažlivým virem, s rozhodnutími působícími na lidské city více, než kterékoliv jiné drama. Slušné herecké osazenstvo a několik překvapivých momentů. Lepší průměr s několika nelogičnostmi... 60% ()

PetrPan

Postapokalyptické jednohubkové až příliš málo osobní drama, cesta odnikud nikam, ale nenudí a neuspává..zkonzumoval jsem a zapomenu. ()

Pedestrian

Tenhle film může být sebevíc lepší, ale jakmile na mě nefungujou emoce, je konec. Doufám, že v tomto ohledu bude Cesta podstatně lepší. ()

iamek

Docela povedený film a chorobě která decimuje planetu. Akce zde sice boužel není žádná, ale i tak se dá na Carriers dobře koukat. Jen škoda, že chybí trošku napětí a dávka emocí by taky nebyla na škodu. ()