Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kondor77

Stručný úvod do topologie, který by měl vidět každý zájemce o hlubší porozumění matematiky, prostoru a bolesti. ()

VerteX

Takhle má vypadat nízkorozpočotvý film. Je vidět, že i málo peněz stačí na rozvinutí perfektního námětu. Předtavte si tam sebe, uprostřed velké pohybující se krychle s bandou divných týpků a pastmi, ze kterých byste se rozkrájeli. Ani dlouhé ani krátké, velmi originální, barevné a čtyři hvězdičky k tomu. ()

MilesTeg

Velmi sugestivní atmosféra, vykouzlená jednoduše klaustrofobními pocity v uzavřené krychli a různobarevnými stěnami, zajímavá a celkem obtížná matematika hledání bezpečných místností, detailní záběry na zoufalé obličeje a likvidační nástroje pastí, to vše pouze tvoří kulisu k hlavní myšlence filmu – odhalit životní postoje a názory jednotlivých účastníků, vytáhnout jejich různě pokřivené duše na světlo a nechat je projít peklem rozhodování o životě a smrti vlastní i cizí. Šestice lidí je zdánlivě sestavena takto kvůli různým schopnostem, které vylepšují vyhlídky na přežití skupiny, doopravdy však ukazuje různorodost společnosti, tvořenou právě takovými jedinci. Film boří určitá klišé, vlastní americkému filmu – asi proto, že je kanadský – navenek kladní hrdinové v sobě skrývají temné myšlenky a očividní zbabělci ve vypjatých okamžicích dokážou zariskovat vlastní život. Každý z nás si může vybrat nějakou postavu, které se podobá, s někým může sympatizovat, a další děj mu ukáže, jak by se v takovém stresu mohl zachovat on sám. Vlezte do bludiště a ukažte, co ve vás opravdu je. ()

Gardenboy

Ešte dnes mi behá mráz po chrbte, keď si spomeniem na miestnosť s pascou, ktorá sa aktivovala po každom vydaní zvuku. brrrrrr ... to je vrchol strachu v kinematografii ()

ecis

Dokaz, ze peniaze nie su nevyhnutne na vytvorenie top snimku. Napad, odhodlanie a ide to samo :) Film, ktory sa poctivo stava kultom. Vynikajuca scifi vyvrazdovacka, kde si neustale musite klast otazku: "Co to je?" Nikdy nezabudnem na svoje nadsenie v kine, do ktoreho ma zatiahol dokonca kamarat zo strednej. ()

Perr

Velmi zajímavý, originální nápad, ale tím to končí, provedení působí odfláknutě (jednotlivé pasti mohly být daleko více propracovanější), herecké výkony jsou hodně špatné, filmu chybí hororová atmosféra, vlastně zbývá jen matematický nápad, ale i tady je to "nedodělaný", jak se jednotlivé krychle pohybují se autor nesnaží vysvětlit vůbec, kde jsou pasti sice už vysvětlil, ale vzhledem k tomu, že k výpočtu chce zbytečně používat počítač a často jsou výsledky špatné, to na mě působí, jak kdyby si někde přečetl námět a netušil o co vlastně točí. ()

radeckator

Asi po pěti letech jsem Kostku viděl znovu a musím snížit hodnocení. Nápad dobrý, zpracování slabší, místy nuda anebo moc na sílu zdůrazňovaný charaktery postav, dabing tragédie. Takže průměr a 3 hvězdičky. ()

bull!nka

Mám ráda filmy, které mě něčím překvapí a jsou pro mě něčím novým...příjemná zábava s dobře provedeným napětím, jen mi chybělo více vysvětlení...možná by to bylo na škodu ()

mudvayner

Nevěděl jsem do čeho jdu... ale to napětí po celou dobu filmu, navíc že člověk vůbec neví, co se děje... tohle se mi fakt líbilo. ()

Oonika

Tak tohle mě opravdu za srdce nechytlo... Za prvé se nejedná o můj šálek kávy, za druhé mi to celé přišlo tak trapně lacině udělané a za třetí se mi ten celý film do půl hodiny skoro vykouřil z hlavy... ()

Veseldaa.!

Vynikající námět. Troufám si říct, že by takovémuhle filmu slušel moderní remake. I když v podobném duchu "hry" už tu máme Saw.. a jak to dopadlo. ()

Arequipa

Originální nápad ruku v ruce s nízkorozpočtovým zpracováním resultuje v příjemné překvapení. Nekterým filmům prostě prostě nízký rozpočet sedí. Tady by bylo více peněz jen na škodu. ()

RajAthen

Vezmeme-li v potaz, že celá záležitost je vlastně blbst, je film docela k pokoukání. Tuto oblast po čase vyplnila série Saw, která si s ní udělala své, proto film působí v rámci žánru ještě svěže. Objektivně asi stojí spíše za 3*, ale mě zaujal. ()

Sign

Námět vzkutku originální, nikdyb by mne nic takového vzkutku nenapadlo a když už ano, tak bych si jako režisér řekl '' no koho by tohle zajímalo'' ale taky by jsem musel stejně jako pan Vincenzo pořádně promyšlet scénářm ale hlavně, děj!!! Věci, které se dějí mimo dějění jakože jsou v kostkách které jsou pasti, ale psychická stránka zůčastněných, jejich chování, zmněna během času stráveného v místě bez útěku a konečná promněna, herecké výkony velice dobreé, vybraní herci tedy správné volby, Kostka jakož to Canadský horor velice úspěšný ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra