Cabin Fever

• USA Cabin Fever: Reboot (pracovní název) (více)

Partia mladých ľudí z veľkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si voľný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvateľmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa, našťastie, nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu. Vraj má ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale sľúbi, že sa o malú chvíľu vráti. Partia sa presunie do chaty, a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne nadrogujú. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastaviteľným tempom, a požiera všetko, čo mu príde do cesty. (Marceloo)

Martinius odpad!

priserne napisany scenar s postavami, ktore sa chovaju ako na psychofarmakach. mam pocit, ze sa niekto snazil o komplexnejsie stvarnenie protagonistov (z toho dve amaterske pornoherecky) a atmosfery a la twin peaks a vzisla z toho len dalsia plytka hovadina a la eli. hudba rovnako mimo ako zvysok filmu. ()

Standic1

Velké překvapení, protože velmi vzácně se stane, že by byl remake lepší než originál (ne tohle není ten případ:) ), ale co se stává sice častěji, ale taky to není žádné závratné číslo, tak to je to, že remake je stejně kvalitní jako originál (a tohle ten případ je :) ). Jasně, je to takřka stejné, ale když už je původní Cabin Fever pecka, tak proč to měnit? Palec nahoru pro "badass" šerifku Winstonovou, které bych dal klidně víc prostoru... má něco do sebe :) ()

arcticsky

Zase jeden z těch novějších hororů, které omílají starou písničku, chvílemi nesmírně nudí a vůbec - jsou podprůměrné.... ()

RomeroIsGod

Eli je můj oblíbenec, ale tenhle remake nesahá původnímu kousku po prdel. Pár scén je povedenejch, šerifka slušná, ale debilita všech účastníků to posílá od guilty pleasure spíš ke sračce. Ta hranice je tenká. Ale pořád je to Cabin Fever, takže pálím takovejch 60%. ()

bozka10

Starý film sa mi nepozdával,ani toto nieje noblesa,ale spracovanie bolo lepšie stráviteľné.kdo nečaká nič iné len rozpadajuce však telá,krv a nejaké vnútornosti bude spokojný. ()

Eratashi

Neoriginální remake. Co hůř, přímo doslovná kopie, kde i všechny hlášky jsou totálně totožné. Asi jenom ve dvou drobnostech změněno vůči prvotině z roku 2002. Občas jsou tam logičtější návaznosti, ale kopie zůstává kopií. ()

Junys

Skupina kamarádů jede na chatu, do odlehlé části která je obklopena krásnou přírodou. Večer když sedí u ohně, tak k nim přijde neznámý člověk s hromadou trávy a tak se k nim přidá, jenže začíná hřmít a on musí jít ještě k sobě do stanu ale slíbí že se za chvíli vrátí. Mezitím se ostatní přesunou do chaty a čekají na chlapa s trávou a těší se až se zhulí. Když si povídají tak někdo zaklepe, myslí si že už se vrátil jenže když otevřou, tak tam je někdo jiný. Za dveřmi stojí člověk který je nakažen samožravým virusem. - Prostředí se mi líbilo mám rád přírodu, místo skvěle vybrané. Od remaku jsem toho moc nečekal ale ono to nebylo špatný. Akorát jsem se těšil že scéna se psem bude dobrá ale ona ani žádná nebyla. No 4* si to zaslouží. 75% ()

pilarius

Málem ani za ty dvě hvězdy, ale když já mám tak rád hudbu Kevina Riepla. Radši by se ale měl vrátit k Unreal Tournamentu - na tenhle brak, který sám sebe bere příliš vážně a snaží se vše zapatlat gore efekty, je ho fakt škoda. ()

domirovec

Chatová Horečka: Reboot. Pod tímhle si podle mě nikdo nepředstaví nic dobrého. Tuctové, nezajímavé, pitomé. Toť vše. 1/5 ()

Johny M.

Řešit tady zbytečnost podobnejch remakeů je snad horší než kecy o počasí. Lepší je si prostě jen oživit polozapomenutou, 14 let starou Rothovu prvotinu, užít si ten ultimátní konec a abych nezapomněl, i parádní soundtrack! 3,5* ()

AngelG

Mnohem, MNOHEM lepší počin, než ta trapárna toho brilantního mozku Eliho Rotha (který by po jednom ze svých posledních kousku Green Inferno, měl zvážit, zda se nepřeorientovat na obchod s výrobou papučí). Kdyby už člověk bohužel nevěděl, o co se tam jedná a má jednat, tak by to byl víc super. Právě, že i tohle tvůrcům podkopávalo nohy, ale oni i tak zplodili celkem atmosférickou, nechutnou (fajn masky) a poutavou podívanou. Takže všichni ti milovníci původní verze, se můžou jít klidně zahrabat a házet tady nízkým hodnocením jak chtějí, tohle totiž dost zabodovalo. ()

Vabr

Kamarádka mi film doporučila a říkala, že se jí hrozně líbil, tak jsem se jako kámoš na něj podíval. Kéž bych se mu vyhnul. Už jen z profilu filmu jsou jasně křičící faktory, proč se na film nedívat: 1) Hororová komedie - to nikdy nefunguje aspoň trochu normálně 2) Rok 2016 - otřesný rok na horory a filmy obecně 3) IFC Midnight - po zhlédnutí posledního filmu od IFC Midnight (Hunter Hunter) jsem si řekl, že ještě jeden špatnej film od nich a už si je přidám na list neoblíbených studií, kterým se mám vyhnout/u kterých mám být obezřetný, kam se mimo jiné řadí A24 a Marvista 4) Málo známý štáb s herci na jedno použití 5) 43% 6) Remake už ne tak dobrého originálu 7) Vykřikující céčkový trailer. No ale i tak jsem si to pustil kvůli doporučení kamarádky. Už během prvních několika minut je neuvěřitelně očividná nízká kvalita filmu a průběhem se ještě zhoršuje. Film působí jak kdyby se zasekl 10 let v čase. Jsou tu neuvěřitelná dvoutisícovková klišé, které by divák u remakeu z roku 2016 nečekal: Parta kámošů jede na chatu a samozřejmě první zastávkou je benzínka. Potkají divný burany, kteří mají proti měšťákům samé předsusky s negativními názory (protože na vesnicích a zapadákovech samo sebou žijí jen samí cvoci). U táborování k nim přijde nějakej divnej týpek a oni se chovaj jakože je to normální. Nesmí tu jako v každém dvoutisícovkovém filmu chybět drogy, chlast, sex a ,,komická" postava, u které je všem jasné, že umře. Policie tu je jen tak pro srandu (nebo jsem to nepochopil). Postavy jsou ve strašné bezmoci a není úniku, přestože ujít pěšky maximálně 10km k benzínce by napadlo snad každého. Dojde na strašně ,,zlý" zvrat na konci, který ani zvrat není, ale scénáristé byli asi ospalí. A nebojte se, dojde i na klasické nelogické rozdělování a opět uskupování postav dohromady. Tak to by byla skoro všechna klišé, ale určitě jich tu byl ještě jeden náklaďák. Postavy se celkově chovají nelogicky a jsou přespříliš nesympatické, takže mi bylo úplně volný, zda umře první ona nebo on. Skoro mi až přišlo, že scénáristé chtěli, aby se debilita u všech postav vyrovnala, a tak se v jednom okamžiku chová jedna postava o trošku logičtěji než ta druhá a při další hádce to je naopak a tak to jelo celý film. Je to na hlavu, jak si mám pak nějakou postavu oblíbit?? Komická postava má ,,vtipy" jak ze školky a ta zbraň byla jako sakra co?!? Ani ji tupci nepoužili správně, fakt úroveň. Jedna z nejvíce zbytečně vyhrocených a zbytečně ,,brutálních" scén mi přišlo holení noh ve vaně. Wtf, máš jasně nákazu, čili umíráš a hniješ zaživa (až tak brutální to nebylo) a jdeš si holit nohy?? A co jsem očekával již od začátku filmu a taky že se to stalo, nevysvětlili proč tam ten vir je. Sice vysvětlili odkud se to chytne, ale už nevysvětlili proč zrovna tam a taky z čeho to tam je. Velká chyba, která se vyskytuje i v jiných filmech, je, že scénáristé nezvolili zjišťování původu viru s postavami, divák bohužel ví, odkud vir je ve zhruba 30. minutě, zatímco se to postava dozví asi tak 15 minut před koncem. Tempo filmu je strašně pomalé. Divák by čekal, že se už někdo nakazí v prvních 20 30 minutách a ne až v 50. minutě. Jednoduše 1 hodinu se tam nic neděje a ve zbytku filmu se konečně něco ,,děje", ale je to strašně vyhrocený a sra*koidní. I dokonce konec je natahovaný, měli to prostě utnout asi tak o 15 minut. Co mě ale především vytáčelo, byl průběh a přenos nemoci, v tom páni scénáristé měli ale pěkný guláš. Nechci tady spoilerovat, ale všichni by byli nakažení během jednoho dne ne postupně. Nevím, zda scénáristé byli velice ospalí, když uvažovali o přenosu nemoci, ale mají v tom díry, jak v domě, kterým několikrát projel tank. Zajímavé, že průběh nemoci je u jednoho člověka rapidně horší než u druhého, přestože se nakazil později :). Rád bych též podotkl, že film se nemůže ani z logického hlediska odehrát. Jak bylo ve filmu zmíněno, už tam byla před nimi nějaká předchozí skupinka lidí, která se nakazila a určitě se to tam nějak muselo řešit policejním vyšetřováním, hygienou atd. A i kdyby ne, tak ten cápek na benzínce říkal, že mu to zabilo již 4 syny, tak by to snad musel nahlásit, aby se tomu opět předešlo, ne? A i kdyby on tohle nenahlásil, tak by to udělal někdo jiný. A i kdyby to nikdo nenahlásil (což pochybuji), tak tam bylo řečeno, že to je chata mámy jedný z postav a nemaj tu chatu logicky jen tak, takže tam už někdy ti rodiče museli být. Takže nedává absolutně smysl proč na konci filmu je hygiena, když logicky předtím tam žádná nebyla. Nakonec chci jen dodat, že na originál se dívat nebudu, protože si opět nechci zkazit náladu. Jen mě zajímalo, zda je remake v něčem jiný než originál anebo co jsem si rozhodně při sledování říkal, je jak přes kopírák. Tak jsem se podíval na trailer originálu a nepřekvapivě je remake jak přes kopírák. Scény a hlášky úplně totožné, nemohly to trochu páni scénáristé vyladit? Moje poselství je: VYHNĚTE SE TOMUTO FILMU OBLOUKEM!!!! (doufám, že jsem to zdůraznil dostatečně) Jediný důvod proč dávám tu chatrnou jednu hvězdu je, že se na to dalo nějak dívat. VYHODNOCENÍ: K USMRCENÍ Z MILOSTI SE RADŠI ANI NEBUDU VYJADŘOVAT () (méně) (více)

TheMraca

Dal jsem e celou sérii. Takže tento reboot vidím 3 dny po originálu. Ten jsem hodnotil 3 hvězdama. Tady je to téměř 100% kopie a to co bylo změněno bylo změněno k horšímu. Úplně chybí scéna v nemocnici, pád do vody je nahrazen vylezlým z vody. A závěrečná scéna s distribucí balené vody opět chybí. ()

chaturga

Za mě super. Kdo měl rád původní film, musí ohodnotit velmi kladně. Kdo neměl rád původní film, tak bude pindat i na tento remake. Je to téměř do puntíku stejná scéna po scéně, něco jako remake Funny Games. Jsem rád, že už to není komediální horor jako ten původní. To jediné mě na tom tenkrát vadilo a proto momentálně zvedám hodnocení. Tento film není komedie ani trochu. Nevím, proč je v popisku - horor/komedie a v původním Cabin Fever je - horor..... Je to totiž naprosto obráceně. Asi jsem z jiného světa! Morbidní, na palici, výborné lokace, super kamera i efekty... A hudba je zde naprosto geniální, ještě teď mám husí kůži i tam, kde by ji nikdo vidět nechtěl :) ()

Hellknight12

V podstate sa jedná príbehovo o presnú kopírku prvého filmu. Je tu síce pár zmien ale to je nepodstatné, keďže príbeh to neovplyvní. Jediná zmena je koniec ale to je asi tak všetko. Herci sú nesympatický a hrajú obstojne. Každopádne je to lepšie ako 2 a 3 film. Na prvý to ale nemá. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

masekjc

Zatím 4. díl vsází na akci a postupnou destrukci těl i psychiky hlavních postav. Je to v podstatě znovu natočený první díl ale samozřejmě s větší dávkou napětí, akce a krve. Co zůstalo stejné je debilita všeho a všech.. například dřevěná bouda která neshoří, střídání dne a noci ve třech záběrech nebo puška, které dojdou náboje, opět zázračně střílí...no je toho neskutečně mnoho. Pak tu máme pokusy o několik zvratů a uměle vykonstruované naděje pro pokračování dalším dílem ( prý bude a dejte na mě že nebude navazovat). I přes to všechno to celkem bylo oproti 1. dílu stravitelné a ta legendární scéna eutanázie nebo úchylná policistka, to chce krvavou hvězdu navíc. ()

Knor

No není to taková katasftrofa jak jsem předpokládal. Ale je to skoro do puntíku až na několik detailů přesná kopie původního ,,Cabinu" , takže i když mě to celkem bavilo, originál je originál, kterej byl lepší ve všech směrech. Eli je nepřekonatelnej úchyl :-) ()