Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Yoda sama

V roku 2015 som si dobehol jeden 90tkový kultový, komplexný, skvelo zosnovaný a brutálne vypointovaný rest. A že to sakra stálo za to. ()

zdenny

Mám rád "tarantinovky" a i krimikomedie. Hlavně tedy ty, kde jsou cool chlapi, cool kecy a cool hlášky. Tady se jen kecá a divák jak pitomec tipuje, až nakonec scénárista ukáže, jak je mazaný a jak inteligenčně všechny převezl. Potíž je v tom, že tento typ filmu musíte zhlédnout minimálně dvakrát, protože jen tak můžete ocenit scénáristovu inteligenční a dějovou ekvilibristiku. Prostě když víte, kdo je ten tajemný, pak teprve můžete zkoumat, zdali neudělal scénárista nějakou botu. Při prvním zhlédnutí je to prostě jedno: celý film posloucháte od všech kecy, kecy a zase jen kecy a na závěr vám režisér ukáže, kdo byl ten tajemný. Je prostě zbytečné něco hádat. Až po druhém zhlédnutí to do sebe logicky (a vysvětlitelně) zapadne. Toto "vysvětlitelně" spočívá ve variabilitě. Což znamená, že kdyby si tvůrce vybral kteroukoliv z postav, vždy by se dalo - po druhém zhlédnutí - logicky vysvětlit: no ano, on tam přece mluvil o tom hrníčku atd. U mě se tedy o žádný režisérův geniální plán nejedná. Prostě si určil postavu a ta to byla, ostatní jen mleli, mleli a mleli. A divák se může z toho překvapení posrat. ()

ZeroCZ1233

Celý význam tohoto snímku v sekci kinematografie tkví v dnes už klasickém plot twistu, který, musím uznat, opravdu skvělý byl. Ale to je jediná výrazná věc tohoto snímku, jinak je to lehce nadprůměrná kriminálka, místy až moc obyčejná a nudná, kde to tahaly jen herecké výkony a občasně dobře postavené dialogy. Za herecký top považuji Kevina Spaceyho a Gabriela Byrnea a nejlepší scéna (kromě samotného twistu) je samozřejmě ta, kde je hlavní pětice na policejní poznávačce. 7/10. ()

VanTom

I bez ohromení ze (= se znalostí) šokující pointy pořád zůstává chytře vystavěná a vyprávěná kriminálka, ovšem v druhé polovině už to úplně nebylo ono – o identitu "mýtického" Keysera Sözeho v ní totiž šlo především (a zpětným pohledem vyšel komplet podnik i přetvářka vniveč, jelikož jeho podobu teď zná celá policie). Kevin Spacey podává parádní výkon. ()

Ementaler86

Úžasná krimi záležitost, která se svým stylem přesně trefila do mého gusta. Postupné objasňování záhady vedoucí k finálnímu plot twistu, jenž se zapsal do filmových dějin, mě chytlo a nepustilo. Kevin Spacey v roli hlavního "mrzáka" je vynikající. ()

Macbeth

nevim proc ale toto mne vubec nevzalo... skvela pointa? pche; od poloviny filmu lehce predvidatelne s otazkou: "Kdo je asi tak ten nejmene podezrely?" ()

ganz

Dlouho jsem tento film sháněl, než jsem ho doma objevil na zaprášené vhs. Jeho dokonalost se nedá popsat slovy, a proto ho ani popisovat nebudu. Myslím že kdo neviděl, jako by nežil... ()

toyrider

Skvělé, první polovina působila jako průměrný thriller devadesátých let.Po padesáti minutách vše ale nabralo rychlý spád.Každou chvíli vás film přesvědčí o jiné pravdě, nakonec té nejneočekávanější. ()

horacko

Výborný film a napriek tomu, že tú záverečnú pointu som tušil už asi v polovici filmu. No to ma však neodradilo od môjho vysokého hodnotenia nad touto skvele prešpškulovanou krimi. ()

Krosmen

Jedním slovem skvělé. Naprosto dokonalý film, kdy napětí trvá do poslední minuty, kdy konečně získate poslední kousek skládačky a máte tak kompletní puzzle. Protože jsem viděl terpve nedávno, vzpomněl jsem si na parodie, které se na tenhle film už udělaly, za všechny třeba Scary Movie (1). Pro fanoušky Kevina Spaceyho povinnost! ()

R1CH1E

Chcete vědět jednoduchou definici tohoto filmu? "Tenhle film z vás dělá celou dobu takového debila, že na jeho konci jen sedíte a tupě se usmíváte nad tím, jak to bylo vlastně celou dobu jednoduché a zároveň tak dobře skryté přímo před vámi." A právě proto je tohle dílo se skvělým Kevinem Spaceym tak geniální. ()

Eso_pwned

Když jsem to viděl poprvé tak jsem přemýšlel jestli dám 3* nebo 4*, ale po tak geniálním konci to bylo jasných 5*. Každým dalším shlédnutím se mi to líbí víc a víc, prostě je to celý na 5* a Kevin Spacey jako vždy exceluje:D ()

Guzo

Tak jsem nakonec malinko zklamaný. Nebudu to tu moc rozebírat, abych zbytečně nespoileroval, ale stejně si myslím, že je v půli filmu tak nějak jasné, jak to dopadne (a to jsem si o tom dopředu nic nečetl). Od té doby pak lze jen sledovat jednotlivé postavy a poslouchat hudbu, která se t docela povedla. ()

mirec88

Vau. K tomuto netreba veľa slov. Je to film, po ktorom konci som zostal ako obarený a... nechápal som. No proste nechápal. Vynikajúca zápletka, scenár, herci, réžia, hudba, zážitok, no proste všetko. Druhýkrát ešte lepšie - uvedomil som si niektoré súvislosti a pozor - nenašiel som tu ani jednu logickú dieru. Všetko dáva perfektne zmysel! To si zaslúži uznanie a pre mňa je to jeden z najlepších thrillerov aké som kedy videl. ()

Myrreczech

Jeden z nejgeniálnějších filmů jaké kdy spatřily světlo světa. Perfektní scénář dotažený k dokonalosti výbornými herci je jen jeden ze superlativů tohoto snímku. Spacey mi zde dokázal jakého umění je schopen a od té doby je mým nejoblíbenějším hercem. Celkově jeden z nejkvalitnějších filmů jaké se mi dostaly do rukou. ()

mkubalikova

Když jsem film viděla před lety poprvé, po závěrečné scéně jsem pět minut tupě zírala do titulků a snažila se pochopit, co se právě stalo. Teď jsem si film pořídila na dvd a poznávám skutečnou genialitu scénáře, režie, hudby a hereckých výkonů. Dokonce jsem si zastavila obraz na policejní nástěnce... Žádný spoiler nepustím, i když za 18 let se těžko najde někdo, kdo by pointu neznal. Nebo třeba ano, přečte si to a pak napíše, že na to přišel v půlce. Jo zhruba v půlce je to jasné, ale pouze v případě, že víte, co čekat a hledat. Tak se tu sakra přestaňte vytahovat, číst detektivku od zadu umí každé pako. Tenhle film je geniální na první, ale i páté zhlédnutí. 100% ()

Gallagher

Geniální, perfektní, bezchybné. A i když sem tak trochu tušil, kdo je Keyser Söze, tak beru The Usual Suspects jako jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Opravdu paráda. 100% ()

TheRoller

Jediné, čo stavia Podozrivých na vyššiu úroveň od úplnej priemernosti sú vynikajúce herecké výkony a Spaceyho výstup líznutý genialitou. Ani ten scenár nie je až také svetoborné terno, ako je zväčša popisovaný. Takisto aj tá nečakaná, prekvapivá a stodvadsaťkrát meniaca sa pointa. Proste celé sa to akosi hrá na niečo viac, než to v skutočnosti je. 65% ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)