Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Daikaidžú sókógeki

• Japonsko ゴジラ・モスラ・キングギドラ 大怪獣総攻撃 (více)

Mladá reportérka Yuri natáčí pro kabelovou televizi pochybný dokumentární snímek o tajemných a nadpřirozených událostech. Náhoda tomu chtěla, že se ocitla v oblasti, kde se začne probouzet legendární Godzilla s ještě legendárnější chutí ničit. Díky mladé reportérce a jejím přátelům můžete sledovat nelítostný boj mezi Godzillou na své cestě zdevastovat Tokio a strážními monstry (Baragona, Mothry a King Gidora), která stojí na straně lidí. (Scytale)

MartinTerran

První film s Gojirou co jsem od Japonců viděl a je to fakt nářez. Příběh je prostý Gojira se po 50 letech vrací a chce zničit Japonsko a proti ní se postaví monstra ochránci a také japonská armáda a pak už se to jen řeže a je to super jízda. Gumová monstra vypadají dost oldschool, ale výbuchy a ostatní efekty jsou moderní a vypadá to super. Za mě rozhodně spokojenost. Hodnocení: 80/100. ()

mrclTV

Lacný fantasy horor, ktorý zobrazuje prácu redaktorov lacných fejkových fantasy hororových správ. Náhoda? :D V tomto alternatívnom poňatí sa Godzilla neukázala 50 rokov, Mothra je zlá k ľuďom, Baragon vyzerá ako mončičák z Teletubbies a americký dabing už tak biednej kvalite rozhodne nenapomáha. Návrat tragikomických bitiek chlapíkov v oblekoch, ktoré sú komentované natešenými televíznymi reportérmi nemohol byť smutnejší. Spolu s bizarným výberom hudobných motívov a ďalšími problémami ani neviem kde mám tento film zaradiť - guilty pleasure? odpad? zábavné Béčko? Prekvapivé spárovanie dvoch polarizujúcich postáv (Mothra - u mňa najmenej obľúbená, King Ghidorah zase najobľúbenejší a spolu?) mi rozhodovanie o hodnotení vôbec neuľahčilo. Tvorcovia ako keby chceli čo najviac najznámejších monštier pospájať do jedného filmu, pričom príbeh mal byť čo najjednoduchší a triky, herci a vlastne všetko ostatné čo najlacnejšie. Tento biznis model ma neoslovil. ()

djbarrel

No srandy pytel to se jako musí nechat. Nepřemožitelná Godzilla si to rozdává s trojkou dalších monster, z nichž mě asi nejvíc zaujala ta můra nebo co to bylo, to bylo fakt boží. Trocha japonskýho přehrávání, gumový potvory a dost dobrá hudba. Jasně je to vlastně sračka, ale fakt zábavná. I přes ne zrovna krátkou stopáž jsem se nenudil a to je asi hlavní. 63 % ()

blondboss

Tie štyri hviezdy sú síce slabšie, ale tento film si ich zaslúži. Odhliadnuc od toho, že Godzilla stratila na svojom starom "šate", čo sa týka infantilnosti a podobných srandičiek, tento nový "look" priniesol novú dimenziu do tejto série. Vylepšené vizuálne efekty, vynovená Godzilla a taktiež vcelku slušne premakané akčné scény robia z tohto snímku jeden z najvydarenejších v rámci série vôbec. Niektoré situácie boli síce miestami smiešne, ale tak to k tomuto žánru patrí. Spokojnosť a v rámci godzillej série určite nadpriemer. 70 % ()

Vital

Když jsem se na tento díl začal dívat,vůbec jsem netušil v jakém roce to bylo natočené,tak jsem aspoň mohl objektivně posoudit :-) digitalzace Godzille rozhodně neprospěla,vypadá jak překrmená ještěrka,ale zase je fakt,že vše okolo ní vypadá realisticky,úsměvné ale je,když projde třeba okolo továrny,domu,vlastně čehokoliv a aniž by divák zaregistroval,že by se oné budovy dotkla,tak už to vybuchuje a hroutí se to.Hustý jsou i strážný "monstra" tady jsme trochu polevily na vážnosti a monstra vypadají jak postavičky z Nekončícího příběhu,navíc jejich útočné schopnosti,o nich nebude být ani řeč.. ()

Ondr4H

První hodinka je velice nezáživná, buduje se pozadí postav které mně v takových filmech zajímá co nejméně.Od prvního souboje to ale dostává spád, Godzilla 2001 je neuvěřitelně zlý tvor, jsem rád za toto pojetí aspoň pro párkrát.Ochránci Japonska dostávají těžce na zadek, stejně tak armáda a města.Ale nebojte s spirituální bytosti přece nejdou zabít což je lehce iritující.Jo a pokuď byste měli problém si zapamatovat čtyři tvory, tak před každou scènou vám je sličná japonka připomene. ()

Destoroyah

26 / GODZILLA, MOTHRA AND KING GHIDORAH: GIANT MONSTERS ALL-OUT ATTACK (2001) MILLENIUM SERIES 1999-2004. Klobúk dole tomuto filmu, jednoznačne jeden z najlepších a najepickejších dielov Godzilly. Od začiatku sa jednalo u úžasnú akciu a špeciálne efekty ktoré tento krát vyzerali naozaj dobre. Čo sa týka hudby tak nemám slov, proste super sedela do scénky. Postavy sú taktiež super a aj s nimi súcítim a to sa v týchto filmoch nedeje často. Dizajn monštier sa im podarilo urobiť a konečne nemám pocit že Godzilla je len herec v kostýme. Nápad že Godzilla sa opäť zrodila z duší vojakov ktorý zahynuli pri bitke pri Pacifiku bol geniálny a čo musím ešte povedať je to že si ešte pamätám v starších filmoch že Godzilla bol hlavný hrdina ale teraz niekto použil UNO kartu a role sa vymenili a je to dobre že je to aj originálne. Aj citová a hororová stránka je tu dobre zahraná len sa mi zdá že koniec bol až príliš natiahnutý, ale inak súboje super, akcia výborná, jednoducho jeden z najlepších častí tejto nekonečnej série. HODNOTENIE: 8/10 ()