Epizody(6)

Šestidílná série podobenství o Jediích z prequelové éry. Ponořte se do životů dvou výrazně odlišných Jediů – Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Oba budou čelit zkouškám a budou postaveni před volby, které určí jejich osudy. (Disney+)

DaweForeman

Krátké příběhy ze světa Star Wars, kdy tu máme klasickou animavanou grafiku z Klonových válek a o něco víc z pozadí postav Ahsoky a Dooku. Člověk si po zkouknutí trochu řekne, že je to velice nahodilé, protože každý díl se odehrává v trochu jiném časovém úseku. Tohle je bohužel vedlejší produkt toho, že se autoři snažili tohle vydat, protože by to byla škoda, kdyby se to nedostalo k divákům. Někde jsem totiž četl, že tohle jsou příběhy, které byly už delší dobu sepsané a zůstaly v šuplíku, kdy se nedostaly (něco jako vystřižené scény) do žádné ze sérií Klonových válek. Divák tak dá zapravdu autorům, že to poukazuje na několik opravdu zajímavých momentů, které utvářeli jednotlivé postavy nebo rozhodovali o jejich pohnutkách. ()

J.e.r.e.c

Jako jednohubka na večer, budiž, ale jinak mě zbytečnost celého projektu vlastně trochu vytáčí. Proč je to tak roztříštěné? Kdyby se věnovali jen hraběti Dooku, mohlo to být daleko lepší, tenhle pán má stále velký potenciál, který ani zdaleka nebyl vytěžen. Na rozdíl od Ahsoky, o které již bylo řečeno vše podstatné. Grafika mi přišla o fous lepší než v Clone Wars. 60 % ()

JohnZ87

Zajímavé rozšíření událostí prequelové trilogie o dosud neprozkoumané události - od období před Skrytou hrozbou (mladý Dooku a jeho padawan Qui-Gon) až po dění po konci Pomsty Sithů. Tři epizody jsou věnovány Ashoce, tři hraběti Dooku a jeho přechodu z řádu Jediů k temné straně síly. Stopáž jednotlivých epizod je bohužel velice krátká - průměrně tak 12 minut a na této ploše není možné rozehrát nějaký komplexnější příběh. Tvůrci ovšem předpokládají alespoň základní znalost událostí prequelové trilogie a seriálu Clone Wars, takže si to mohou dovolit, ale stejně by si jednotlivé epizody zasloužily alespoň standardní 20 minutovou stopáž. Výjimku tvoří snad jen čtvrtá epizoda Sithský lord, kterou považuji za nejpovedenější (byť není nejdelší), ačkoli i zde je nutná určitá zkratkovitost vyprávění. Tu první (paradoxně nejdelší) naopak za relativně zbytečnou. 70% ()

Sepp598

No…vrátil jsem se do ,,starých” časů, kdy jsem sledoval Clone Wars, díky suprové animaci (miluju tu animaci), parádní hudbě a zasazením. Obzvlášť díky 5. a 6. epizodě, to mi opět zasadilo tvrdý úder do srdce. Rozhodně doporučuji. ()

Dejvecd

Ako horlivý fanúšik Star Wars, môžem s čistým srdcom povedať, že Tales of The Jedi ma bavilo. Bavilo ma celkové preskúmavanie postáv (hlavne Dookua, ktorého motívy boli úžasne vysvetlené). Bavilo ma, že sa konečne nejednalo o mišmaš akcie a cameií, ale zmysluplný príbeh s jasným cieľom. Škoda len, že to bolo také krátke. 8/10 ()

darthvader77

Bez pochyby to lepší, co Diseny je schopné nabídnout je asi příhodné, že zatím to nejlepší, co Lucasfilm pod vedením myšáka zvládá nejlépe je animace. Po nemastném a neslaném Kenobim milé překvapení, které je i solidně napsané a přestože pouze vyplňuje mezery v příběhu (kdy se vymazalo Camino) tak má pořád solidní tah na branku. Takhle nějak bych si asi ideálně představoval adaptaci Old Republic příběhů dojdeli na ně někdy. ()

Hyperbolic

Pěkná SW jednohubka, která dále prohlubuje svět a ukazuje zajímavé momenty, a taky odpovídá na některé otázky, které fandy zajímaly. Filoni je nástupce Lucase v budování univerza, snad to bude pokračovat, klidně i o nějakých více obskurních postavách. (750. hodnocení) ()

strachon

Zkratkovité útržky ze životů Ahsoky a Dooku, které jsou samy o sobě celkem atraktivní, ale dohromady nemůžou postačovat pro vytvoření uceleného příběhu. Byly by možná dobré jako bonusové střípky k nějakému nosnému seriálu, rozvíjející jednotlivé postavy nad rámec hlavního příběhu, ale takto to trochu ztrácí na užitku. ()

Tom.Kejik

7/10 Moc pěkný seriál, hlavně po vizuální stránce. Příště bych si představoval, aby jednotlivé epizody byly mnohem delší. ()

Veskoslav

Ano, první díl je takový, typický meh, který ale splňuje to, čím má být. A zbytek? Za mě lahoda, která doplňuje Klonové války a některá slepá místa po pádu Republiky. Jediný a největší mínus je to, že je to skutečně tak krátké. Určitě bych ocenil mnohem více, nejenom o životech Ahsoky Tano a hraběte Dooku:) ()

Gig

Příběhy rytířů Jedi má to nejlpeší z počátku seriálu Klonové války. Vysvětlím. Dříve než se začal budova kontinuální příběh z období klonových válek o Anakinovi a Ahsoce a co se dělo kolem, tak první díly byly zaměřené na nějakého Jedi a učedníky a jejich osudy. Samozřejmě to bylo propojeno Ahsokou, Anakinem, Kenobim a dalšími. Ale vzpomeňte na mnoho dalších rytířů a učedníků se tam objevilo,  a bylo to docela temné. Tento nový seriál jako kdyby se vrátil k původnímu konceptu. Ač to možná nebyl záměr, tak jsem rád, že tohle vzniklo. A navíc by to mohlo být v budoucnu víc rozvětveno k dalším rytířům a učedníkům. A temná nota tomu dává onu osudovost. ()

Juraxin

je to fakt super seriál, ktorom sa konečne užasne využila clonová animácia. Ide o seriál ktorý nás síce neprinesie do žiadnej novej éry a nie sú tu žiadne nove postavy. Ale vy si tak či tak tento seriál obľúbite na základe starých postav ktorých nastáva mapovanie ich života mimo filmové plátno. Aj keď musím uznať že je škoda že epizódy nie sú trochu dlhšie. Ale to je jedine moje negatívum. Musím priznať že tu inak všetko tu fakt funguje úžasné ako animácia,akcie,lokality,hudba a scenár. teda až na 2 epizódy, ktoré nepôsobia úplne dobre. Preto by som seriálu udelil 8,5/10. ()

blondboss

Tento miniseriál je skvelým animovaným doplnkom do SW univerza a rozpráva v zásade o osudoch dvoch Jediov, ktorí výrazne ovplyvnili celé univerzum - Ahsoka a Dokuu. Jeden na tej dobrej, druhý na tej tmavej strane. Vizuál úžasný a nadväzuje na animovaný Clone Wars seriál. Minutáž epizód mohla byť o niečo väčšia, ale v zásade sme sa dozvedeli podstatné veci. 75 % ()

Proso

Furt jaksi nedokážu číct, co je horší, jestli ta otřesná animace a nebo dabing. V jakémkoliv případě tomu ale nepomáhá ani generický, neustále se opakující scénář, jahož zápletky snad dneska můžou bavit jenom malé děti nebo staroušky s Alzheimerem. ()

david141474

Tenhle Star Wars seriál nebyl vůbec špatnej, i když 2 horší epizody se najdou. Všechny postavy, který se zde objeví jsou skvělý, hlavně kapitán Rex s jeho vojáky v 5. díle, který je za mě nejlepší. Seriál má pouze 6 dílů s průměrnou délkou 10-17 minut, ale i tak je to jeden z lepších seriálů. Mám jenom problém se CGI, který v prvním a posledním díle je příšerný. Animace ušla, ale někdy to nebylo moc pěkný a moc se na to nedalo dívat. 8/10 opravdu dobrý seriál, když nepočítám 1. a 3. díl. ()

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (více)