Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

2-Xtreme

Možno keby sa to natočilo o čosi vážnejšie, malo to väčší rozpočet a tým pádom aj lepších hercov bol by to neskutočne dobrý horor. ale to Roth nechcel. Chcel natočiť horor pre rovnakú krvnú skupinu. Pre uletených hororových fanúšikov, ktorý vedia pochopiť jeho zámer, šokovať a zároveň neskutočne pobaviť. Celá recenzia: TU ()

sniper18

Je to podpriemerný hororový thriller. Má iba priemerný príbeh o skupinke mladíkov, ktorí sa vydajú zabávať na lesnú chatu, kde ich navštívi chorý neznámy muž a časom zistia, že sa dostali do styku s mimoriadne agresívnou nákazou prenášajúcou sa priamym kontaktom, no na lepšie opatrenia už je trochu neskoro a tak si nie sú istí, kto sa nakazil a ani ako majú postupovať. Spracovanie ma moc nezaujalo, film aj napriek krátkej dĺžke miestami nudí, prakticky až celá prvá hodina je až prekvapivo nezaujímavo podaná, chýba tu pocit bezvýchodiskovej situácie a podobne, postavám až príliš dlho trvá, kým si začnú uvedomovať svoj problém a navyše je tu dosť vedľajších postáv, čo naruší aj pocit vzdialenia od civilizácie a tak tu ani nemá čo zaujať, až posledná dvadsaťminútovka, ktorá síce tiež nie je výraznejšie kvalitná, ale aspoň sa už konečne dej posunie a pomerne prekvapivým smerom, nie takým, aký by napríklad mohol ovplyvniť žáner, čo sa často stáva, ale je iný, ako by som od takejto situácie čakal. Čo sa týka nejakých drsnejších scén, tak problémom je práve tématika filmu, od vírusu sa predsa len moc čakať nedá a tak tu ide prakticky len o nejaké tie krvavé rany na tele, čo ma vôbec nezaujíma. Herecké obsadenie za moc nestojí, potešia aspoň príjemne pozerateľné ženské postavy a to je všetko. Réžia je veľkým sklamaním, aj s touto tématikou sa toho dalo veľa urobiť, ale tu nefunguje vôbec nič, čo by práve malo byť samozrejmosťou, ale aspoň technická stránka si bežný štandard udrží. Nie som až tak moc sklamaný, od tejto tématiky som žiadny zázrak nečakal, ale napriek tomu to dopadlo ešte o dosť horšie. Nebyť zaujímavej záverečnej dvadsaťminútovky a slušného vizuálu, tak hodnotím ešte horšie. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 42%. ()

Hellblazer

Vynikajúci horor, pri ktorom je vidieť že Eli Roth má horory naozaj rád a vykráda ich jeden za druhým ( jasná inšpirácia Evil Dead, The Texas Chainsaw Massacre, The Blair Witch Project... ) ale čo je dôležité, robí to s citom. Film ktorý vás v jednej minúte rozosmeje a hneď na to zhnusí ( je tu pár naozaj nechutných scén ako napríklad nepríjemná depilácia nôh ), prípadne oboje naraz. Pripomína ako môže byť horor hlúpy, nechutný a zároveň tak nádherný. ()

honajz

Svého času hodně prosazovaný horor, který ale nemá čím zaujmout. Už tehdy party študáků určené k likvidaci v trestném táboře, pardon, nějaké rurální části Ameriky, východu Evropy, byly jen jedním z podžánrů, který solidně živí poličky s céčkovými horory ve videopůjčovnách, ale jinak nemá co dát. Ani zde nenajdeme nic originálního, žádný zajímavý nápad, který by nutil napjatě sledovat děj a aspoň někomu fandit, aby přežil - alespoň do půlky závěrečných titulků. ()

Cappuccino

Aj po tretom zhliadnutí u mňa tento film dokázal vyvolať zimomriavky aj smiech. Áno, scenár je suchý, ale to v žiadnom prípade nekazí atmosféru (hlavne v nočnej domácnosti). Čo by ste čakali od rozpočtu 1.5 mil.$? Pustiť cez noc, zapnúť sluchátka na vysoký stupeň, ponoriť myseľ do deja. And here we go.. ()

• Inšpiráciou Eliho Rotha k natočeniu tohto filmu bola jeho vlastná skúsenosť s vírusom napádajúcim kožu, ktorým sa nakazil pri návšteve Islandu. (Jello Biafra)
  • Eli Roth a producent Evan Astrowsky dali meno šerifovi Fruminovi podľa svojho obľúbeného profesora ruštiny Borisa Frumina. (beso74)
  • Make-up narušené kůže byl inspirován skutečnou, blíže však nespecifikovanou nemocí, kterou v průběhu natáčení dostal zvukař John Neff. (gjjm)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti