Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Bozvav

Nikdy v minulosti jsem film neviděla, takže mi nemohl hrát na strunu nostalgie a přesto se mi líbil. Jistě, postavy jsou ploché, děj klišovitý až běda (to se u dnešních filmů tohoto typu stává také) a triky úsměvné. Nicméně i tak jsem se dobře bavila. Akce byla, násilí nemělo nijak brutální podobu a vizuál a triky sice neohromily svou dokonalostí, ale je nutné je ocenit. V době svého vzniku musely působit víc než dobře. Jako celek slušných 55%, tedy velmi zasloužené tři hvězdy. ()

#47

Viděl jsem to už hodně dávno, ale pamatuji si že jsem z toho byl nadšený ještě hodně dlouhou dobu, zejména proto, že jsem tenkrát fantasy knížky hltal jak rusák vodku po výplatě. ()

Hapretor

Jo, jo. Když jste před pubertou a náhodou vidíte už jen konec tohoto dílka, máte chuť to vidět celé znovu - zaujme a zabaví. Když to ale nešťastnou náhodou vidíte až po deseti letech, jste už někde jinde. Dětský pocit radosti je vystřídán pocitem trapnosti, dětský pocit z napětí je vystřídán nudou. Není ale na škodu vidět toto na pozadí filmů, kde povedené masky (kyklop), hezké kulisy, přirozeně působící herce a pohádkovou atmosféru vytváří suše jen počítačová technika. ()

SkyCaptain

Jako dítě jsem to neviděl takže nostalgie nefunguje. Překvapilo mě, že je to v podstatě klasická pohádka. První polovina moc zábavná nebyla, ale pak se děj rozjede a má to grády. Hudba je vynikající a herci hrají dobře. Rovněž potěší design temné věže a jejích exteriérů/interiérů, to se opravdu povedlo. Celkově dávám za toto dobrodružství čtyři hvězdy, protože přecejenom úroveň některých triků (nemuseli je tam dávat) a mnohdy béčkový feeling toto dílo trochu sráží. ()

Wolvie

Guilty Pleasure a jedna z mých dětských sci-fi lásek.Viděno nesčetněkrát a vzhledem k tomu,že každej má podobnou tajnou slabost,tak se mi nesmějte,nebo tu vaši vypátrám a desetkrát vám to vrátím :-) Protože Krull je vážně super! ()

drankeryth

Je to film starsieho datumu vyroby, ale ja som to videl prvykrat, comu nechapem ako som sa k tomu este nedostal. Film kombinuje take sci-fi prvky podobne v Star Wars spolu s fantasy ovplyvnenim. Cele to na mna vplyvalo dobrym dojmom, ale len takym priemernym. Chybalo mi tam viac takej dobrodruznej tematiky a nie len take nudne preblesknutie filmom do zaverecneho finale s hlavnym zaporakom, ktoreho nejako jednoducho zabili. Vsade, kde sa vyskytli nejake zakerne nastrahy, to plynulo prebehlo takym bleskovym pocitom, kde mi chybalo vacsie rozuzlenie do detailov. Tam sa mi to zdalo take narychlo urobene a pripadalo mi to take menej napinave. ()

Ombak▼Penari

Vcelku dobrý filmík, kombinující sci-fi a fantasy. Ve své době to asi nemuselo být špatné, ale dnes už se na to lze dívat spíš jen z nostalgie. ()

Denny

Docela podařený fantasy příběh se speciálními efekty na vysoké úrovni. Děj sice občas pokulhává, ale jinak je to dosti svižné.Příjemná tvářička Lysette Anthony se opravdu hodí na roli princezny. ()

parabellum

Velmi zajímavý nápad měli tvůrci dnes už klasické fantasy, namíchat fantasy se sci-fi. Náramná výprava, fantastické postavy včetně mého oblíbeného kyklopa. Jednoduchý děj, splácaný ze všemožných klišé, je vedlejší. KRULL je prostě pro mě vynikající podívaná která má místo v mé video sbírce. Dávám 75% ()

RajAthen

Když přijde zmínka o tomhle filmu, vybavím si hudební motiv, když hrdinové vyrážejí na ohnivých koních k stále se teleportující věži zlého, zlotřilého zloducha. Dále je to fantasy, kde se vyskytují lasery a hvězdná loď (ona věž), což je lehce překvapivé. A předně je to film, kde hlavní hrdina neudělá pravdaže vůbec NIC hrdinského. Vše odřou a odumírají vedlejší postavy. Tento fakt mě od poloviny filmu nepřestával fascinovat a oč jsem byl překvapený, když našeho hrdinu nakonec fakticky zachránil svatební rituál. Přidejme místy opravdu blbózní dialogy a zvláštní aý nelogické chování postav (motivace lupičů mě celkem pobavila). Ale otevřeně přiznávám, že jsem se po dobu snímku nenudil a některé vedlejší postavy si docela oblíbil (s výjimkou tvaroměniče!). Hudba přidává téhle taškařici zaslouženě bodík nahoru. ()

DEMON

Ani som povodne nemal v umysle tento film komentovat, ale sok z toho, ze je to v cervenych cislach ma donutil... Vytkol by som tomuto dielku hned niekolko veci: zbytocne prekombinovany a preplacany dej postavami, ktorych osudy su zvacsa totalne plytke, nezdravo dlhu stopaz, ktora prispieva ku konecnemu mdlemu zazitku, zbytocne pouzivanie efektov tam, kde to vobec netreba (napriklad suboje s mecmi a tie iskry), co ma za nasledok, ze zub casu sa na filme odrazil este viac... a v neposlednom rade nesympatickeho herca v hlavnej ulohe. Navyse aj zaverecny "suboj" bol pre mna naprostym sklamanim, ked uz sa snazili autori o nieco "epicke". S prizmurenim jedneho a vypichnutim druheho oka by sa film u mna vysplhal na 2*, kedze mi vsak zrak funguje relativne schopne, davam jednu. ()

SatuPeka

Těšil jsem se, protože mám rád staré fantasy a sci-fi filmy s poctivými analogovými triky. Po půl hodině mi došlo, že tentokrát je to šlápnutí vedle. Planeta Krull je jednoduše velmi, velmi špatná. Děj je neskutečně stupidní, připomíná to nejhorší možné počítačové rpg. Jdeme z A do B, v B nenajdeme to, co hledáme, tak hurá do C, jé, tam to taky není, tak rychle do D, nakonec šťastně dorážíme do P, po cestě nabereme pár kámošů, ti tuctoví jsou na odpis a necháme je dostatečně pateticky umřít, a když mámenakonec dostatek EXP a tu správnou cool zbraň, vyrážíme porazit hlavního padoucha. Herci jsou trapné figurky bez jakékoli autentické motivace, hlavní hrdina nemá žádné charisma, dialogy působí křečovitě, souboje jsou ...ehm. Vůbec nemáte pocit, že jste ve světě se zajímavou historií a mytologií, že to, co vidíte na plátně je součástí nějakého velkého vyprávění. Prostě všechno je naprd. Některé filmy jsou blbé takovým způsobem, že jejich blbost je vlastně poetická a je to ctnost, ale v Planetě Krull tuto sympatickou stránku blbost přes všechnu snahu nenacházím, škoda. Zbytečný film, ztráta času. ()

HarqAlAda

Je mi ľúto, no ešte aj hudba ma sklamala. Ochotníci vo filme, jedine Liam Neeson sa mi javil uveriteľný. Celý scenár bez invencie, fantázia ostala kdesi stratená a nenašiel som nič čo stojí za zapamätanie. Dialógy mierne infantilné. Na druhej strane sa film nehrá na niečo čím nie je, vizuálne efekty sú naozaj poctivé, aj keď podľa mojich chabých znalostí na tú dobu priemerné. Potenciálu tu vidím veľa, postavy by si zaslúžili viac času na rozvoj a určite lepšie obsadenie. Príliš veľa inšpirácie z iných a lepších diel tomuto počinu nepomáha. Sci-fi ani náhodou, to že sa spomenie na začiatku, v strede a na konci "...will rule the galaxy!" vôbec nič neznamená. Tvorcovia sa predsa len vyhli niektorým klišé (aj keď ich mohlo byť menej), takže dávam 2 hviezdy. Pri kyklopovi, vlastne ani neviem za čo :D ()

eagles22

Krásné fantasy dobrodružství, které mi po dlouhá léta utkvělo v paměti. Zub času se na filmu neúprosně podepsal, přesto jsem si to i po letech znovu užil. Objektivně za tři, ale musím jednu * přidat, protože je to pro mě srdcová záležitost. ()