Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

Cortesz

Čekal jsem úplně něco jiného. Ale to co se mi dostalo byla bomba. Film prošpikovanej skvělejma hláškama, celkem originálním dějem, a hlavně Bale je ďábel a kurevskej magor a v mém TOP žebříčku herců stoupá hodně vysoko. Rodriguez je taky dobrej, ale většinu pozornosti na sebe přiláká hlavně Bale. Longoria je příjemné zpestření. Hodně dobrej snímek ()

LuNaj

Řeknu to natvrdo a bez okolků- bez Ch. Balea by to byly max. 2 hvězdičky. Ale ten chlap je naprosto šílený. Jeho herecká škála je snad bezbřehá. Americké psycho, Drsný časy... co přijde příště? ()

Pharlap

Těsně, ale dávám 4*. Připomělo mi to trošičku Training day, ale jen na moment - to bude asi režisérem :-) Spíš jsem se posléze snažil vžít do děje, který se předemnou odehrává. Životní ex-vojáka, kterej "do toho spad". Strašně realisticky podané, spíš jsem si říkal: "Sakra, tohle je Amerika? Celej den vožralej a zhulenej za volantem? A nikdo ani necekne? A prachy se válej jakoby na zemi? To musí bejt pohoda! Pak už se nedivím, že si amíci tak chrání svůj americkej sen!". Hl.hrdina mi samozřejmě po 30ti minutách začal šílěně lízt na nervy, což asi každému, kdo to shlédnul. Jen je škoda, že se všecko k závěru protahuje, zpomaluje.. jakoby se už nic dalšího nemělo stát a my nového dozvědět. Nakonec to celý skončilo bohužel ucajdaný.. a díky bohu za to. ()

Marcus.das

Prvnich 90 minut naprosto o nicem....ani spat se u toho neda jaka to byla blbost. Cele to zachranuje zaver, ktery je aspon trochu koukatelny (cti neni plny kravin). Jediny dobry vykon podala Eva-a to je co rict! Vymyslet tenhle scenar muselo byt fakt tezke, ten clovek nad tim musel stravit aspon celou hodinu!! ()

blacktomas

Pouliční jízda špinavým L.A. V těchto místech není na místě být srab, vůbec nejlepší by bylo se tomuto místu vyhnout. Je pravda, že spousta děcek se z takových sraček dokázala zvednout a místo chlastu, drog a dalších fajnových věcí se dali na univerzity a dneska jsou z nich třeba právníci. Pak jsou tady tací, jako třeba Mike a Jim. První je věčně bez práce, vožralej, zhulenej a nechává se živit od svý holky, která už toho začíná mít opravdu plný zuby, není divu. A ten druhej je bývalej mariňák, nesoucí si v sobě vzpomínky na ne zrovna příjemné časy, na které by radši zapomněl. Je frustrovaný až běda, pak stačí jen málo a ventil povolí, v tu chvíli bych nikomu nepřál být u toho. Je to velmi dobré drama, které ač bez zjevných vrcholů má skvěle vykreslené postavy, hustou atmosféru a výborné herecké výkony. Psychologické drama nesoucí v sobě hrozbu traumat nejen z války, ale i bezútěšného života. ()

Kuzmik

Jediné co mě na filmu zaujalo je opět skvělý Christian Bale a posledních 25 minut filmu. Viděl jsem první film Street Kings od Davida Ayera, u kterého se hodně zlepšil, ale s prvkama z Drsných časů. Některé scény byli slušné, ale zas některé scény uplně o ničem a nudné. Zkrátka ***. ()

The_Peach

Ďalší veľmi vydarený film s Christianom Baleom. Strašne ma prekvapila asi prvá pol hodina až hodina filmu :-D . Nenormálne som sa smial na tých dvoch a hlavne na tom "odrbe" s tým hľadaním práce (keď som pozeral film, bol som bez práce a čerstvý absolvent vysokej školy, čiže niečo podobné s tými životopismi a vykazovaním činnosti som zažil :-D ). Celkovo tam bolo veľa podarených scén. Fakt akože, tento film mi strašne rých ubehol a to je dobré. Christian Bale sa perfektne zhostil svojej role a keď prišli pasáže, v ktorých mu začalo "prepínať" tak já som mu to veril. Tento film možem jedine odporučiť, človek sa určite nudiť pri ňom nebude. ()

WolfIssen

Celý film jsem se výborně bavil, ikdyž mexická část je trochu oddychovější. Děj ale opět nabere spád až do dramatického finále. Christianu Baleovi role sedla jako "prdel na hrnec". ()

Achilleus1

Nezvyčajný film. Na tento spôsob sa točí v poslednej dobe málo filmov, navyše niektoré stoja za prd. Tento sa však vydaril vcelku dobre. Dobrý scenár, celkom slušná réžia a výborný výkon hlavnej dvojice (Bale, Rodriguez). Ne celom filme ma najviac potešilo, že skoro až do úplného konca som nevedel ako sa to skončí, preto som film doslova hltal. Také lepšie 4* ()

AnnaMae

"Akční" film o dvou týpcích - psychicky poznamenaném exmariňákovi, který touží sehnat si práci u policie, a jeho kamarádovi, který zkouší sehnat si alespoň nějakou práci. Tihle dva však nemají příliš předpokladů stát se spořádanými občany a většinou se místo toho, aby vůbec práci sháněli, různě poflakují a připlétají do nebezpečných situací. Moc dobře a přirozeně natočený film, (jen) s nedostatkem vyložených "klaďasů". ()

Richie1

Tak nějak mě jímá hrůza, pokud by skutečně V USA dostávali u federálů pracovní příležitosti podobní psychopati jakého zahrál Bale. Film pro mě byl hodně depresivní a dokoukal jsem ho jen proto, že hlavní představitelé podali velmi dobré výkony. ()

Astinas

Nenápadně poukazuje na to, jak Americká vláda vytváří z mladých lidí stroje na zabíjení, hlavně že mají svoje Rangery a další jednotky... Nicméně film je to velice slušný, skvěle napsaný scénář a Bale opravdu exceluje, z počátku jsem myslel, že se jedná o film tak nějak bez zakončení nebo bez děje, ale posledních 7 minut filmu jsou opravdovým vyvrcholením celého příběhu a pak najednou začne mít člověk pocit, že vše krásně do sebe zapadá. Bohužel nenechte se zmást názvem Drsný časy, protože opravdu drsné věci se začnou dít až od poloviny filmu... chválím však za znázorněné přátelství mezi Balem a Rodríguezem, které je završeno právě zmíněnými 7 minutami příběhu. Zase mě něčím Bale překvapil. ()

gicous

Výborný režiserský debut Davida Ayera. Očekával jsem další policejní thriller, ale opak je pravdou. S Christianem Balem, který tady hraje ukazkového psychopata, jsem se svezl postupně až na úplné dno lidské morálky. Jim v podání Bale je tím, kdo míchá karty. Neustále stahuje svého kamaráda hlouběji do podsvětí. Odcizuje ho jeho přítelkyni, i když si myslím, že to všechno nečiní vědomě, ale přesto ho svou šilenou a psychicky narušenou osobností vede k hořkému konci. Já osobně jsem si myslel, že nakonci ho čeká smrt. Možná, že ta by byla snažší. Každopádně jsem měl neodbytný pocit, že kdykoliv byl Jim na scéně, tak se stane něco neočekávaného nebo zlého. Nemám Bale moc rád, ale herec to je skvělý. ()

Nightmare89

Najväčšie čaro tohto filmu spočíva v silnej podmanivosti, ktorej budete odolávať len veľmi ťažko. Dej filmu ani obsah nie je rozhodne nejak prevratný ani extra napínavý, čo ale v tomto prípade nie je vôbec podstatné, lebo vám stačí obyčajný pohľad na Balea s Rodrígezom flákajúcich sa ulicami L.A. a okamžite dostanete chuť na jedného spoločného jointa, spôsobujúc, že zrak už od obrazovky neodtrhnete. ()

kubilov

Christian Bale si zase jak je jeho zvykem podmanil celý film svým obdivuhodným, místy dokonce až děsivým, hereckým galapředstavením, jaké umí jen málokterý herec. Freddy Rodríguez či Eva Longoria tak vedle něj vypadají jen jako nezajímavé figurky, které se v příběhu vyskytují jen proto, aby nebyl v celém filmu Bale sám. Z prostředí částečně policejního a částečně nelegálního vyprávěný zvláštní příběh mě svou formou a hlavně délkou dost zklamal, čekal jsem totiž o něco dynamičtější podívanou, ale tak to je chyba v připravenosti. Třeba se to na příště vyvede lépe. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)