Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

BROKEN_

Film na základě podle skutečných událostí. Vždycky když se tohle objeví na začátku filmu, vnímám to dění trochu jinak. Až na to, že se neví jaké brutality se děli ten večer. Z toho důvodu se tvůrci mohli vyblbnout všelijakýma nápady. A já se musím přiznat, film mi sednul. Problém jsem měl s koncem filmu, který podle mě nebyl uspokojivý, dále chování útočníků. Chovali se zvláštně, až jsem si říkal, že by se takhle nechovali. Co se týče režie, kamery, a atmosféře, je film zvládnutý dobře. Bohužel některé pasáže jsou předvídatelné, a pokaždé když jsem se trefil, tak jsem se zasmál tomu, jak je průhledný tenhle film. Největší potlesk dávám za masky útočníků, především tomu chlapovi s tou bílou maskou, ten se povedl jako kráva, a pokaždé když byl na scéně, ta maska mi nedělala dobře. Plus i ty holky byli dobře děsivý. Na večer je to solidní filmeček, který ve vás vyvolá pocit strachu, a budete přemýšlet, jestli jste zamknuli dveře a jestli sousedi neodjeli, aby jste náhodou neměli špatný pocit z toho, že jste v okolí sami. Slabší 4 hvězdy, i když je pravda, že bych měl jít na 3, ale díky mé dobré duši dám ty 4, ale s odřenýma ušima. :) ()

Beky

Jeden z řady filmů, které nejsou ukončeny ničím zajímavým a odkazujou se pouze na to, že se vám to může stát taky!! Bez vysvětlení konec, bez vysvětlení začátek!! Ale je nutné všechno vědět?? Nebo nám naopak houstne atmosféra geometrickou řadou?? Tak nebo tak, někomu vadí, že moc neví, někomu vadí, že moc ví!! Každopádně film je v rámci žánru nadprůměrný, jak po herecké stránce, tak filmařské!! Jednou větou: ...až se mě někdo zeptá, jestli je doma Tamara, tak rozhodně vim, co nebudu dělat:)! ()

Raven0

Uf, jsem rád, že žiji na sídlišti v paneláku a né někde na samotě u lesa... :-) Solidní thriller s atmosférou, že by se dala krájet. První polovina je parádní, příběh má spád, pečlivě budované napětí a ten intenzivní psychický teror? To se jen tak nevidí. Po-té však nastupuje už jen šedošedý standard a filmu pomalu, ale jistě dojde dech. Předvídatelný konec pak zachraňuje poslední scéna, u které jsem se alespoň zasmál (jen si nejsem jist, zda-li je to klad, či zápor) ()

Triny

Já se bála moc, ale více méně jen proto, že jsem po celý film neustále myslela na tu magickoou větu - podle skutečné události.... uu, jinak brrr, atmosféra na začátku moc, ale jako pak už jen - krev, střík, nechoď tam, krev, střík, au, nechte ho být, au, krev, krev, nůž.....fuuuuj moc:/ ()

lennyd

James (Scott Speedman) chce svoji přítelkyni Kristen (Liv Tyler) překvapit, a naplánuje romantický večer v domě svých rodičů. Jenže ten večer se už od začátku vůbec nedaří - nabídku ke sňatku Kristen překvapivě odmítá, a mezi oběma začíná vzrůstat napětí. Jenže ani jeden z nich netuší, po zbytek večera mohou na své osobní problémy s klidem zapomenout, a hlavním úsilím bude přežít útok maskovaných cizinců... Než přišli _Oni_, tak jsem se docela příjemně bál (co bál, klepal jsem se víc než Liv Tyler - jedna malá rada, nepouštějte si tento film, když jste sami doma). Klidně bych na tom strachu z neznámého stavěl i dál - a klidně bych v tom nechal Liv samotnou. Jenže Bryan Bertino měl jiný názor, a tak už v polovině filmu pustil cizince do děje, a tím okamžikem se ze zajímavě vyvíjejícího se filmečku stala obyčejná vyvražďovačka plná hororových klišé. Ale co mne zklamalo nejvíc, byl závěr - čekal jsem nějaké vysvětlení - jakkoliv pitomé (kdo to jsou oni, proč dělají to co dělají) - ale bohužel. Takže z původně zamýšleného pětihvězdičkového hodnocení (za první polovinu filmu) musím hodně slevit... ()

YumiOkami

nudaaaaa! proste vyvrazdovacka, na zacatku slusna psycho atmosfera, pak me to jenom nudilo. fandila jsem vrahum; bastardi si to hezky uzivali😼 ()

Moogwi

Tak tohle vám nežeru pánové.. od kdy mají záporňáci schopnost teleportace ? Horor, který hlavně sází na realističnost, že takhle nějak se to mohlo, je to skutečné, opravdové, je neustále shazován rádoby mysteriozními scénami a nelogičnostmi, nad kterými musíte kroutit hlavou. Začátek byl vcelku povedený, ale každou další minutou šla kvalita dolů, za celý film jsem sebou škubl jednou, a ani má oblíbená Liv Tyler to se svým -Prosím proč nám to děláte- nezachránila. Nejdřív Ils, pak Strangers, všechno jako přes šablonu, a tragédie jedna větší než druhá. Slabá 3 ()

Aven

Poctivě budovaná atmosféra strachu a napětí je bohužel utopena v nic neříkajícím konci bez pointy. Oproti traileru spíše zklamání, ale při současném stavu hororu jako žánru, díky i za takovéto filmy. Pro mě lepší tři hvězdičky. ()

Mihail123

Asi prvý horor v ktorom som sa bál o hlavných, sympatických (!) hrdinov. Klasický bubu horor, ktorý neponúka nič originálneho ale funguje - film, ktorý mi navodil pocit neistoty. Dokonca aj keď som išiel po skončení filmu na wc. ()

Všivák

Americká tuctovina, která se odlišuje jen tím, že místo party teenagerů jde na popravu mladý pár. Kdybych neměl lístky do kina zadarmo, rval bych si vlasy. To v té americe už nedokážou natočit pořádný horor? Jdu si spravit chuť Věcí. ()

Antek

Je známo, že na spoustu filmů se spousta lidí dívá různým pohledem. Pro mě jsou The Strangers extrémní analýzou vztahu, který se ocitl v krizi a nemá se kam hnout. Mladý pár je izolován v opuštěném zátiží, utápějící se v sebelítosti a bezradnosti. Řešení přichází v podobě tří bezdůvodných zel, která pod rouškou zneklidňujících masek nakonec mladému páru napomohou k nalezení dalších možností jejich soužití (i když to bude zneklidňujícím a husí kůži nahánějícím způsobem). Bertino naťukává divákovu skořápku drobnými náznaky, aby pak plátno rozdmíchal v opravdový teror, který se nespoléhá pouze na lekačky, ale především na plíživou hrůzu z neznáma. Tahle noc bude zatraceně dlouhá ... PS: Já vím, je to pouze jen a jen jednoduchý horror -- ale mě zkrátka tyto skryté signály baví. ()

Brandon

To na chalupě musí vždycky vrzat dveře? To si chlápek na odmítnutí musí otevřít kýbl zmrzliny? To se dvojice v krizové situaci musí vždycky rozdělit? Prostě spousta věcí mně vadila, ale atmoféru Oni měli, ne, že ne. ()

Danny F.

Atmosféra by se v tomto filmu dala doslova krájet. Mít za zadkem vrahy a neslyšet jejich hlas nebo je vůbec nevidět a vědět jen, že po Vás jdou, je opravdu nepříjemné. Chování a celkově jednání záporných protagonistů mi přišlo tak trochu úchylné. 60% ()

Narya89

Co je tu pro mě tak děsivé v tomto rádoby průměrném hororu, je ten element každodennosti. Že se to může stát právě vám, že v jeden nevlídný večer zabuší na dveře kdosi cizí, někdo s ne zrovna jasnými přátelskými úmysly, někdo tajuplný...je tu několik společných elementů. V první řadě ta hrozná izolovanost domu a tím pádem i hlavního páru, v druhé řadě pak ta nejasnost celé situace, kdy člověk nechápe důvod, proč by jim měli chtít ublížit a ve třetí i nepředvídatelnost a postupné gradování až do úplného konce. Jeden z hororů se skutečnou atmosférou. ()

zdenny

Co napsat k filmu, který zdejší milovníci horrorového žánru hodnotí tak vysoko? Když přišla na csfd možnost dát si do oblíbených více lidí než dvacet, velice jsem ji přivítal a začal jsem tam pálit hlavně horrorové fanoušky. Jednoduše proto, že ve svých profilech mají velké množství odkazů na horrorové filmy. Beru je jako odborníky na tento žánr. Jenže po hodnocení tohoto filmu už si tím nejsem tak jistý. Začínám si myslet, že jsou to jen nevyspělí horroroví nadšenci, kterým je vlastně celkem jedno, co se na obrazovce odehrává, hlavně, když to má v záhlaví "horror". Začnu nepopulárním úvodním slovem: Nechápu (to je to slovo) zdejší vysoké hodnocení této na první pohled evidentní prvotiny. Opravdu jsem v průběhu filmu říkal (mám na to dva svědky), že toto musí být první nebo druhý film režiséra, který toto natočil. Nemýlil jsem se. Ve filmu se dočkáme tolika logických a proti horrorovému žánru neodpustitelných chyb, že se opravdu divím, jak toto někdo může hodnotit více než dvěma hvězdami. Film začíná celkem slušně, ale to každý takovýto film. Pomalé záběry, které sice příliš nemusím, nejsou zase až tak od věci. I když by to šlo natočit i jinak. Postupně jsem začal nabývat dojmu, že utahané záběry mě začínají nebývale štvát a proto se člověk cítí tak nějak stísněně - ne tak kvůli filmu samotnému. V řadě nelogičností vidím jediné pozitivum a to, když byla Liv sama v chatě a cítila nebezpečí, oblékla se do lepších hader (riflí atd.), které jí umožní lépe se bránit nebo utíkat. Jenže jaké bylo mé překvapení, když se k útěku dostala a byla bosá. To snad není pravda. Kdo z diváků by se neobul, když nebezpečí opravdu hmatatelně klepe na dveře. Pár pitomců lítá po lese a kolem baráku a snaží se o určitý psychoteror, což jsem schvaloval do té doby, kdy jsem si opravdu myslel, že film je remakem (sice nepovedeným) filmu "Ils" (2006). Když jsem ale viděl pitomce v maskách, za které by se nemuseli stydět i céčkové horrory, bylo po náladě. A to hraní si na to, aby byl divák vyděšený víc než oběť, mi taky leze hodně na nervy. Proč se za plazící obětí objeví postava s maskou, aby vzápětí zmizela? Vystrašit se má přece především oběť, divák to má sledovat. Stačilo by, aby se maska postavila jinak a záběr byl brán z jiného úhlu. Amatéřina. Další a opravdu nepochopitelná věc: Když přijede kámoš k chatě a už tam má možnost vidět, že se zde odehrává něco nestandardního, tak jsem přece tak vystrašený a jsem na pozoru, že když procházím budovou, ptám se nahlas: "Jamesi, Kristen, kde jste, co se tu stalo, jste v pořádku?". Ptám se prostě tak dlouho, dokud mi někdo neodpoví a nejdu po baráku potichu jak agent FBI. Těch věcí tam bylo opravdu hodně a klasicky na závěr (a na to mám stejné dva svědky, že jsem to předpověděl) otázka: "Proč nám to děláte?". No a na úplný závěr vrcholná věta, která mě totálně odrovnala: "Příště to půjde hladčeji". Pak už mi chybělo jen podívat se na hodnocení a některé komentáře a to pak byl ten správný horror. PS: Asi se v soukromé poště budu zdejších horrorových fanoušků ptát na jejich věk, vzdělání a inteligenci. Protože si myslím, že do tohoto žánru musí člověk dospět. () (méně) (více)

VanTom

Naprosto o ničem. Neupírám slušné napětí první polovině, ale následná jednotvárnost konfrontace ne zrovna inteligentně se chovajících hrdinů a ve stínech postávajících a teleportací nadaných záporáků mne bez milosti ubila až do směšně rádoby-mrazivého konce. ()

Brain-D

Průměrný vyvražďovací horůrek s občas velmi nadprůměrnými děsivými záběry. Občas velmi nadchlo a občas dost zklamalo, takže zůstávám s hodnocením uprostřed. ()