Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Andre3000

Bylo to hodně strašidelné, ale potom už trochu stereotypní a jako obvykle s nepochopitelným chováním obětí. Dívali jsme se na to s partou kamarádů na projektoru a každou minutu se nám něco nezdálo. prostě ten strach byl jediným pozitivem, mimo dobrých herců, kteří za scénář nemohli :-) ()

zette

Horor, ktery neprinasi vubec nic noveho. Trosku napeti tady ale je ( hlavne klepani na dvere, kdyz je hlavni hrdinka sama v dome ) a herecke vykony take nejsou spatne. Kamera, rezie, originalita a pointa se nekde vytratila. Ve svem zanru se zase nejedna o uplne spatny snimek, prumer. ()

Juto

Nie je to zvlášť originálne, ale bol som celý film v napätí. Tyler a Speedman dôveryhodne registrujú každý odtieň paniky. 6/10 ()

c.tucker

Znamenitý horor umocněný výbornou a stresující atmosférou. Dost věcí bylo odhadnutelných, ale konec mě mile překvapil. Padouši jejichž tváře nespatříme ani se sundanou maskou jsou opravdu zajímaví, ale nechtěl bych, aby se někdy stavili ke mě domů na návštěvu. ()

Maty85

Oceňuji, že i přes nemluvnost a omezený počet postav ve filmu dosáhl u mě tento psycho/ thriller velice pozitivního hodnocení. Atmosféra, zvuky atd... vynikající, sympatický pár, celkově podařilý. Jasnej průměr po všech stránkách, takže dobrý tři hvězdy. ()

SeanLSD

Oni - sú cudzí, mlčanliví, nepomenovaní a bezcitní. Zabijú vás . . ale predtým vás budú smrteľne desiť . . Hodiny . . Len tak . . Iba preto, že ste boli doma . . . Je to znepokojivé a plné toho najhoršieho napätia. Originálne nijako, ale precízne režírované. Videl som už ale podobných filmov toľko, že keďže hlavní hrdinovia zostali len vyplašenými priemernými ľuďmi a na nič viac sa počas celého filmu nezmohli, v tej chvíli ako som sa prestal báť, nezostalo z toho filmu nič okrem hnusnej, neurčitej a znepokojivej bezmocnosti, zhnusenia a ľútosti. Svoj účel teda splnil, ale tvrdenie o "skutočných udalostiach" mi napriek tomu prišlo samoúčelné a navyše neveľmi etické voči ľuďom, ktorí zomreli takýmto spôsobom, resp. ich blízkym. Jasné, mŕtvym je to jedno, ale o čo potom vlastne ide ? Máme sa ešte aj vo svojich domovoch triasť strachom len preto, že ľudia dokážu byť až takí beštiálni a takéto veci sa skutočne dejú ? To vieme aj bez toho. Alebo sa teraz bude kdekto prehrabávať v starých novinách a vyťahovať všemožné prípady krutých, bizarných a najlepšie nevyriešených vrážd a točiť podľa nich filmy pre peniaze ? Lebo v prípade, že boli ONI aspoň trochu úspešní, s tým môžeme počítať takmer stopercentne. Neviem, mne sa to nejako nevidí s kostolným poriadkom . . . - Ale ako brutálne naťahovaná ľakačka boli ONI vďaka dlhým sekvenciám, v ktorých len pracovala fantázia a očakávanie v zlých predtuchách, rovnako ako vďaka odosobnenosti a pritom pôžitku z teroru zo strany psychopatov, mimoriadne hustí. Znovu ich však nemusím - zo všetkých dôvodov . . A ak ide skutočne o nepriznaný remake, moje hodnotenie ešte klesne . . ()

Radiq

Dobře budovaná atmosféra je skvěle podtrhovaná různými zvuky, které tu hrají velkou roli. Co se z počátku zdá jako duchařina se ukáže jako thriller, v kterém motivace vrahů zůstane úplně neznámá. Chaloupka v lesích připomíná zvětšenou verzi té ze Smrtelnýho zla, které si ale na rozdíl od tohohle můžu pouštět pořád a pořád dokola. Jednání postav nebylo z těch nejchytřejších a furt jsem si říkal, co bych na jejich místě dělal já - a já bych to asi přežil :). ()

Nivenx

Oni jsou velice dobrým hororem pro všechny, kdo mají rádi skvělou hutnou a "bubáckou" atmosféru. Režie velice dobrá, herci příjemní. Škoda jen, že jsem se nedověděl kdo byl za těmi maskami a odkud se vlatně vzali. 70% ()

HorrFi

V rámci home invasion a na to, že to bylo skutečný údalosti se jedná o mírný zklamání.. ikdyž nechci tak to musim zas napsat - chvilkama to pokulhávalo a to by se nemělo stát u filmu s takhle krátkou stopáží.. nicméně další ucházející film do sbírky home invasion.. ()

Cedr

Uvěřitelný horor s překvapivě slušnou atmosférou. Zaujalo i lehce netradiční nastínění vztahu mezi hlavními hrdiny v úvodu. Rozhodně jeden z těch lepších hororů poslední doby. ()

Doudis19

Pokud se chcete strachy bát o vlastní nohy přečnívající z postele, The Strangers jsou ti pravý. Sice o motivaci psychopatů se můžeme jen dohadovat, tu a tam nějaká ta nelogičnost praští do očí, ale lekačky společně s nervydrásajícími zvuky, všude kolem se ozívajícími, jsou opravdu na špičkově, děsivé urovni. Atmosféra je navíc pořádně zklíčená, čímž podněcuje strach z neznáma, že při prostorovém zvuku si připadáte, jako by jste byli sami obětí, toho promakanýho "strašení".. ()

Mr.Ripley

Atmosférická pecka, která nenechá diváka vydechnout. Napětí je mistrně stupňováno, do chvíle než se na scéně objeví tajemní Strangers. Poté začne psychický i fyzický teror jak pro herce tak pro diváka. Režisér jako utržený ze řetězu do vás začne hustit jednu šokující scénu za druhou. Musím se přiznat že tohle je první horor za hodně dlouhou dobu u kterého, jsem drkotal zuby a nehnul se z místa (ani když volala matka příroda). Samotný závěr je třešničkou na dortu a ti co si libují v naturalisticky nasnímaných scénách si přijdou na své. Přidejme překrásnou Liv Tyler, která snad ten strach nehrála a charismatického Scotta - máte vymalováno. Upřímně, na jeho místě, zachovali byste se jako "tvrďák" nebo byste byli stejně podělaný až za ušima jako on? Jediný mínus bych viděl v poněkud zmateném začátku, ale nu což, nic není dokonalé. Závěrečná scéna se mi bude ještě hodně dlouho přehrávat v hlavě. Více takových prosím!__________Po druhém a třetím shlédnutí musím konstatovat, že si Strangers zaslouží být v mé topce. Mé obavy z nefunkčnosti lekaček a šokujících odhalení při druhém, třetím shlédnutí naopak působily ještě silnějším dojmem než na poprvé. Takové pocity mám jedině u Kruhu. Na to že se jedná o debut nováčka klobouk dolů. Návrat ke kořenům samotného žánru potěší. Pokud hledáte brutalitu - hledejte dál a raději se podívejte na slaboduché Saw. Tohle je totiž atmosférická škola pro otrlé! Račte vstoupit. ()

Copacabana

To, že je príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou, vzbudzuje v človeku pohnútku viac sa vžívať do situácie alebo si ju reálnejšie predstaviť. Aj keď som sa snažila vžívať, nezdalo sa mi teda nič brutálne, bol to slabý odvar oproti kvalitnejšej produkcii. Absolútne nepochopiteľné mi prišlo taktiež aj asi SPOILER to, že človek predsa cíti pohľady, napríklad keď niekto stojí kúsok za mnou, tak to viem..no a to shiningovské velkolepé vlámanie sa sekerou cez dvere bolo tiež utiahnuté za vlasy, keďže ako som pochopila balkón bol otvorený. END Okrem toho mi to prišlo celé nadmieru uhladené, jednoducho povedané, mnoho dôležitých vecí, ktoré by mali fungovať, ako napätie, strach, lakačky, tu nefungovali. Ku koncu mi to už bolo fakt jedno ako skončí, a nabudúce by som poprosila viac fantázie do toho umierania :) ()

Sfinkter

Krátká psychologická nálož, která je sice naplněná obligátními hororovými prvky a určitě nepřináší vůbec nic nového, ale na mě působila poměrně přesvědčivě. Zhlédnutí po 15 letech mě nenadchlo, tři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

st.jim

Oni je "horor" typu: "ťuky-ťuk, přišli jsme Vás zabít". Klasické klišé, předvídatelné, bez špetky nápadu. Venku spadne špedlík a chudinka Liv Tyler musí řvát, jako kdyby rodila paterčata. Je pravdou, že kdyby mi tohle pustil kamarád před 17 roky, tak bych asi s čistýma plénkama domů nedošel. Bohužel Bryanova dobrá kamera a před ní Liv Tyler, která mimochodem zahrála neskutečně bravůrně, je na dnešní dobu opravdu málo. ()

ecceHOMMO

Atmosféra filmu je presne taká aká byť mala, na čom má podieľ aj že to vychádza zo skutočnej udalosti. Príbeh je pomerne jednoduchý s jasnou líniou a s dôrazom na napätú atmosféru. Jediné čo mi vadilo bol samotný posledný záber....hold mňa neuspokojil.... ()

Mrkvič

Oni jsou přesně ten typ hororu, jaký mám rád. Žádný zbytečný krvák, žádný zběsilý střih a jedna lekačka za druhou, ale pracné budování atmosféry. Divák s bujnou fantazií trpí po pár minutách, protože mu není nic vnucováno, ale sám si ten horor pro sebe přizpůsobí. Tím víc zamrzí konec, který ztratí absolutně všechnu duchařinu. Sice jsou tu slabá místa a někdy je těch nelogičností až až, ale stejně Bryan Bertino ukazuje, že atmosféru navodit umí. ()

karlik4801

Bavilo mě to do poslední sekundy. Napětí ze začátku filmu, se přehouplo do celého filmu a rázem z toho byl až po uši napěchovaný thriller. Když už film zaváněl koncem, začínal z toho být i dobrý horor s nápadem. Postavy po celou dobu trvání přemýšlí jako lidé, i když hrdinství se objeví snad v každém hororu. Opravdu kvalitní film, který si podle mě zaslouží mnohem lepší hodnocení. ()