Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Ruut

V celém filmu není skoro žádné násilí (berte mě trošku s nadsázkou). Ano je to tak. Pokud srovnám Strangers s moderní produkcí USA, VB a Francie, tedy zemí co udávají krok současnému mainstreamovému hororu, tak je právě tento film skoro procházka rozkvetlou zahradou v porovnání s nimi. Strangers děsí obrovským psychickým náporem na ústřední dvojici přepadených, kteří neví většinu filmu která bije a když už něco vidí, tak pouze jakési maskované přízraky. A Liv Tyler by mohla být z fleku novou vřískající královnou. Určitě na to má. ---- pozn. není pravda že úvodní scéna odhalí jak vše nakonec dopadne ... ()

S.Quentin QUALE

Jeden z mých nejoblíbenějších hororových kousků, na který jsem se díky Tylerce a traileru hodně těšil. Trošku mě zaskočilo pomalé tempo filmu, ale ono tam toho vlastně ani víc natřískat nešlo, navíc má film příjemnou stopáž, takže jsem se s tím bez problémů smířil. Snímek má gradaci, sic pomalou, kvalitní herecké výkony, fikaný záporáky, co se mně hodně líbílo, bylo ozvučení. Závěr je nepříjemný nicméně ne šokující, tudíž zde šlo možná malinko přidat. I tak 90% a plný počet. Málem bych zapomněl, kdo by sháněl něco podobného, nechť zvolí francouzsko-rumunské Ils. ()

Sysel_CZ

Celou dobu jsem si říkal, jestli to je nebo není remake francouzského Ils a ukázalo se, že není - i když má prakticky stejný průběh. Začíná, pak prostřední část u které jsem se bál, a pak závěr kdy už pro přeplácanost a podivnost toho všeho ztrácím jakékoli pouto a zájem o film. Za co by tohle opravdu zasloužilo 'odpad!' je využití věty 'podle skutečných událostí'. U naprosto smyšleného filmu je to opravdu masakroidní podvod na diváka. No ale tak dávám tři, protože tu atmosféru to mělo, drželo a některé scény byly fakt o nervy. Kdyby tam bylo méně lekaček a méně sebevražedného chování záporáků, mohly být čtyři. ()

Allien.9

Vůbec jsem nečekala, že by se mi mohli "Oni" takhle líbit, ale stalo se. Hlavním důvodem je mrazivá psycho-atmosféra, která funguje naprosto famózně, a to především ve scénách, kdy je Liv v domě sama. K tomu nejde dodat nic jiného než wow, wow a zase wow, protože tady jsem si skutečně pořádnou chvíli říkala "Ty vole, já se fakt bojím!!!". A jelikož se mi to už pěknou dobu nestalo (dnešním horrorům totiž tahle nejdůležitější složka chybí), nezbývá mi nic jiného, než udělit čtyři hvězdy. I když slabé, protože rozuzlení mi ke zbytku filmu spíše nesedlo než sedlo... ()

misterz

Film plný rozporov. Na jednu stranu vyzdvihujem perfektnú napínavú atmosféru, a na druhej strane je tu totálne hlúpy a nelogický scenár. Celý film som si myslel, že ide o nejaké záhadné mysteriózne bytosti s nadľudskými schopnosťami a nakoniec vysvitne, že ide iba o troch pošahancov. Tak ako dokázali to, čo dokázali? Išlo o skupinu kúzelníkov? :) Myslím, že autor scenára to mal v hlave poriadne domotané a nevyužil dobrý námet. Ale Liv Tyler to odorala skvele. Opäť sa mi potvrdilo, že aj totálne podpriemerný scenár a slabučký film dokáže vytiahnuť do priemeru dobrý herec. A pre Liv mám slabosť, pretože všade kde hrá mi pripomína pre mňa jej najobľúbenejšiu filmovú postavu - Arwen, takže rád prižmúrim obe oči a dávam 3* :) 50/100 ()

2-Xtreme

Zatiaľ sklamanie roku. Tak som sa na The Strangers tešil a tak ma sklamal. Áno film staval hlavne na atmosféru, ale i tú sa nejako nedarilo poriadne gradovať a samozrejme v závere vygradovať. Viacej ma film nudil než bavil a to som si myslel, že to bude jeden z najlepších hororov roku. Po tak vydarenom trailery som nečakal to čo som dostal. To, že boli všetky dobré scény v trailery neriešim, ale vo filme proste pôsobili sucho. Vôbec neboli dobre podané, vôbec to nemalo štavu... skrátka rejžo by mal na sebe ešte popracovať. Námet to je fajn, ale treba ho vedieť dobre podať, aby aj z jednoduchého deju bola poriadna hororová pecka(vid film À l'intérieur). Snaha o amtosféru bola, ale samotná atmosféra nemala kedy poriadne gradovať, gore scény skoro žiadne a o konci filmu pomlčím. Pevne verím, že sa ešte dočkám Unratd verzie, pretože takto to je len za 60%. Ani Unreted verzia to nezachránila :( ()

pornogrind

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno a pamatoval jsem si ho jako solidní home invasion s krásnou Liv Tyler. V té době jsem na čsfd nebyl a tak ho aspoň ohodnotím teď po opětovném shlédnutí. Rozdíl zhruba 10 let od prvního shlédnutí dělá divy. Za ty roky jsou už totiž viděl mraky podobných a hlavně lepších home invasion. I tak je to pořád koukatelnej snímek, kterej není o krvi, ale spíš o psychonátlaku. Za mě to jsou slabší 3 hvězdy. V tomhle případě bych radši zvolil snímek Ils ( 2006 ). ()

Javert

Horor obsahující kupu klišé, ale i přesto docela zajímavě podaný. Chvílemi by se ve mně opravdu krve nedořezal. Celkově lepší nadprůměr... ()

mzss1

(55%) ONI – obyčejný, průměrný avšak neškodný horůrek, který díky krátké stopáže nenudil a v rámci jednohubky vcelku zabavil. Opravdu nemá cenu zde něco dlouze rozebírat. Některé scény se vydařily. Chvílemi došlo i na napětí. Krvavých scén zde moc nebylo krom finále, které jsem ocenil. Pro hlavní hrdiny to nedopadlo moc dobře. Maskovaní ONI mě spíš pobavili. Zezačátku mi vůbec nesedlo hlavní herecké duo, ale po čase jsem si na ně zvykl a neřešil je. Toť vše. ()

kingik

Snaha o maximální navození autenticity s minimem střihu daleko lépe vycházela v podobně spřízněných Funny Games. Herecké duo Tylerová-Speedman si nevede vůbec špatně, ale režisér Bryan Bertino sází příliš na dusnou atmosféru, aniž by si uvědomoval, že to začne nudit. Naštěstí Tylerová umí ječet, minutáž je střídmá a dvakrát to chtít vidět nebudete. 60% ()

InJo

Sympatická alternativa k Funny Games USA. Bez pokusů o umělecké experimentování (a tudíž konvenčnější, ale na druhou stranu i filmovější), zato ještě o něco napínavější a chvílemi i poměrně strašidelný horor postavený na klasické zápletce boje o přežití mileneckého páru proti bandě psychopatů. Dějově i formálně nepřekvapující, přesto hodně působivý přírůstek žánru, kterému se v poslední době velmi daří. 70 % ()

IQ Tiqe

Brr, to byl omyl! Říkal jsem si, že když to nebude nic moc, aspoň že Liv je pěkná, ale tenhle scénář by nezachránili ani všichni mí oblíbení herci. Úvod provází krásný hlubokotónový zvuk, který je příslibem slušné dynamiky, která opravdu následuje - šepot je tichý a křik opravdu nahlas, jak to mám rád. A teď k ději - co tím chtěl autor říct, proboha?! Chtěl naznačit, že policie nemá v případu (podle skutečnosti) jasno, a to se snažil předat divákům? Jestli ano, tak mlžil dokonale. Co si z toho mám vzít? Zabijáčtí magoři v maskách (což mimochodem už není zrovna in) mě nenadchnou, jejich chování ve stylu, když si kočka hraje s myší mě moc smysluplné nepřipadalo, jak se dostali do domu není jasné, ani jak do auta - prostě to nesedí, a i kdyby, tak mě to nebavilo (od cca 30. min jsem přeskakoval v ději), protože vše, co jsem viděl, nedávalo smysl - nenašel jsem odpověď na otázku PROČ. ()

Frajer42 odpad!

Jeden z nejubožejších hororů posledních let. Co se muselo prohánět hlavou člověku, který se rozhodl obsadit do ústředních rolí na jedné straně vždy solidní Liv Tyler a na straně druhé vždy naprosto debilního a příšerného Speedmana, který by jistě získal sošku za nesympatii, kdyby se byla bývala udělovala. Úvod byl úplná katastrofa. Jedno odmítnutí ruky způsobilo naprosto tichou a neskutečně otravnou domácnost, ve které byly obě osoby doslova na zabití. Situace se po divácké stránce mírně zlepšila, když se na scéně objevilo trio psychopatů, které se rozhodlo udělat ze světa opět krásné místo a nesympatický pár sprovodit ze světa. Bohužel dvě členky tria byly ženy ve směšných maskách a třetí měl na hlavě přetáhnutí svoje trenky naruby s proprděnými otvory pro oči a dýchání. Hra na kočku a myš to byla krajně nezajímavá a neskutečně stereotypní. Totálně zlý film páchnoucí amatérismem. ()

AppleCore

Největší psycho co sem za tento rok (2008) zatim viděl. Stylem se to hodně podobá dalšímu psychu "Vacancy", ale atmosféra je mnohem lepší zde. Pomalé sekvence doprovázený hudbou z gramofonu podtržený úžasnym ozvučenim (DTS) dělaj z tohohle filmu parádní děsivou záležitost. Ale zase musim zdůraznit příliž krátkou stopáž, ikdyž u tohohle filmu to zas tak moc nevadí. Dokonce i konec je na celkem dobrý úrovni, takže čtyři jsou naprosto zasloužený. ()

AllShallFall

Standardní lekačka. Celý film sedíte upření a čekáte co z toho vypadne za děj. A nakonec se nedozvíte vůbec nic. Kdo jsou ti oni a proč to dělají.Vůbec nic. Nepochopitelné od začátku do konce. Za některé dobré scény si to tu hvězdu navíc zaslouží, ale to je asi tak vše. ()

teutates

Psychopatická hra na"schovávačku"sa podarila...prvotina ako sa patrí.Musím sa priznať,že počas tohto snímku som si musel nachvíľu zasvietiť svetlo...The Strangers ohuruje svojou jednoduchosťou a nápadom,ktorý síce neprekvapí,ale dokonale zastraší.Skvelé prostredie,mrazivá hudba,snaživý hrdinovia a ešte snaživejšie"svine",ktorých nič nezastaví...Film pôsobi temným dojmom plným neistoty a strachu-rýchly spád a taktiež rýchle prevedenie premení snímok na ešte intezívnejší zážitok,ktorý nepovolí ani na konci...8/10 ()

swamp

The Strangers s Liv Tyler v hlavní roli mi přijde jako dosti - a to i přes předvídatelnost - originální horor. Rozhodně není nepodobný podobně laděnému Funny games, což je však jediný názor, který mám stejný na tohle třeba jako POMO. Ve většině dnešních mělkých hororových vodách se rozhodně vyjímá. A hlavně jsem se trochu bál, což se mi tak často nestává. :) Ale spíše tedy 3,5*. ()

Ant

Už jen to, že nějaký film dokáže být děsivý bez použítí všech možných nadpřiprozených serepetiček, stojí za pozornost. Strangers se nesou v duchu Shymalanových filmů, kde nic není vidět, ale vy si stejně rozsvítíte. Výborní herci, a hudba jen podtrhují hutnou atmosféru, která se ale po polovině začně pomaličku vytrácet a z lekaček se stane trochu stereotyp. I tak je to neskutečně creepy podíváná, u které občas hrozí infarkt. ()

silentname

Neviem ako by som bol film vnímal v čase svojho vzniku. Povedzme si totiž popravde, že to bol rok 2008, mal som 19-20 a viac-menej som sa k filmom tohto typu ešte len dostával. Takže pravda môže byť, že by ma to zaujalo dostatočne na to, aby som ohodnotil "The Strangers" ako výborný home invasion slasher. Dnes mám ale pocit, že tneto film moc do danej tématiky toho nepridáva a je viac-menej urobený rovnakým štýlom, ako všetky ostatné home invasion filmy. Každopádne pravda je taká, že po dopozeraní tohto filmu sa moja nenávisť voči "Wolves At The Door" ešte viac prehĺbila. Prečo? Lebo tento film absolútne dokazuje neoriginalitu snímku, ktorá sa na konci len chcela priživiť na skutočnom príbehu. Pretože všetko ostatné je spracované presne tak, ako je to urobené tu. Zväčša. Ale ten film som už nakopal raz do zadku, takže sa vráťme k tomuto. Liv Tyler je tu podľa mňa dobrá a celý čas som jej fandil. A aspoň trošku som dúfal, že to nakoniec nedopadne až tak katastrofálne. Ale máme tu hneď úvodné 2 minúty, ktoré veľa vecí spoilujú. Alebo sa to aspoň tak tvári. Nebudem radšej hovoriť viac. Scott Speedman je tiež schopný a keď sa pustí s brokovnicou von, tak je tam aj nejaké napätie. Vôbec je pravda, že napätie v tomto filme je spracované celkom dobre. Niekedy som nevedel čo sa bude diať ďalej. Takže v tomto dávam filmu nejaký kredit. Ako celok je to okey. Pozerať sa to dá, no mám pocit, že neprináša to už nič nové, čo by sme nevideli dnes. Ako som povedal, možno by som sa na film pozeral inak, keby som ho videl 10 rokov dozadu, no to sa už nikdy nestane. Hodnotenie: C+ ()

Tomco

Našliapnuté to bolo veľmi dobre. Prvých 20 minút som od napätia prakticky nedýchal. Akonáhle však opadne prvé tajomno a na scénu nastúpia občas dosť nelogické a ťažko realizovateľné súvislosti, s kvalitou to ide mierne dolu. Ku koncu som mal pocit, že sa už len dohráva. Škoda, pri šikovnejšej realizácii a inteligentnejšom scenári to mohlo ísť o triedu vyššie. Liv je inak na zožratie! ()