Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

becki_tu

Po lahůdkovém traileru bylo zaděláno na horor roku a kdo ví co ještě. Ještě i samotný začátek filmu se nás snaží nalákat na "příběh podle skutečných událostí" a na "brutalitu, která nebyla nikdy zcela objasněna". Jenže po tom všem přichází jen samoúčelné strašení nevinných lidí partou maskovaných podivínů, jejichž dětinské strašící praktiky vás omrzí po třetím zaklepání na dveře a když už jste smířeni i s tím, že v rámci žánru zkrátka nic nového neuvidíte, přijde podivný závěr a s tím i poněkud zváštní konec téhle rozporuplné hry na schovávanou. 50% ()

luka4615

Skvělý psycho thriller hraničící s hororem. Skvělé postavy, soundtrack který Vás vtáhne do děje, a skvěle budovaná tíživá atmosféra. ()

JASON_X

Další film totálně domrvený ruční kamerou. Už mě to unavuje. No ale ani s lepší kamerou by to nebyl žádný trhák, protože Speedman se celou dobu chová jako naprostý idiot. Nejenom že si nevysonduje předem, jestli je namístě žádat jeho milou o packu, ale ve stresové situaci se změní v chaotického, nemyslícího a neschopného troubu. Chlap s brokárnou a plnou kapsou patron proti dvěma Mansonovic holčinám a jednomu klaunovi se sekyrkou - jak se dá tohle podělat? Takže děj je sice chvilkami jakž takž napínavý, ale kvůli divnému chování Speedmanovy postavy nevěrohodný, což mu ubírá na působivosti. A Liv Tyler to jen svou hezkou vyděšenou tvářičkou nezachrání. ()

oLí

3/10 Tak zas nic. Chlápek se slipkama na hlavě straší uhulákanou Liv Tyler a já s postupujícím zíváním usínám a čekám, až přestane křičet a nechá mě spát. To je u hororu docela na pendrek. Zdejší 4 a 5 hvězdiček fakt nechápu. I kdybych nespal tejden, tak např Carpenterova Věc a Halloween mě usnout nenechají a pokaždé ve mě vyvolají pocity, které od hororu očekávám. A s "inspirováno skutečnými událostmi" ať už jdou do řitě. To fakt už nikdo nemá myšlenku a neumí natočit něco originálního ? ()

Khalesi

Myslím, že prednosťou tohoto filmu sú ľakačky, ktorých bolo dosť a boli podarené. Obsadenie tiež nie najhoršie, žiaľ scenár a konanie postáv dosť nedotiahnuté a nelogické. Veľká škoda aj tak jednoduchého záveru... Ak ste veľa hororov nevideli,tým pádom nie ste tak zhýčkaný a náročný, mohlo by to byť pre vás to pravé, ako nenáročný film na temnú noc :) ()

5150

Takové "mrazivé napětí" jsem v kině už dlouho nezažil.. Na kvalitě filmu má velkou zásluhu vynikající zvuk, kamera, hudba a představitelka titulní role, Liv Tyler. ()

maseer2

velmi povedený, atmosféricky dobře zvládnutý a hodně znepokojující horor.. děj je sice dost jednoduchý a neoriginální, ale bál jsem se a o to přece jde, ne? ()

BoPo

Od začiatku do konca tam nie je zbytočný moment. Veľmi dobre zvolená minutáž. Nemám čo by som kritizoval, bol som príjemne prekvapený. Film pracuje s faktom, že obyčajné zvuky ktorých si počas dňa ani nevšimneme sa v noci stávajú strašidelnými. Netreba žiadne predražené zvláštne efekty. Pekne jednoducho. Veď to čoho sme sa báli ako deti, je v nás dodnes. ()

6thSun

Největším kiksem je nereálné odvíjení času, když "The Strangers", neboli psychopatičtí magoři, poprvé zabuší na dveře ve čtyři ráno, pak se toho strašně moc stane a je naprosto nesmyslné, aby někde hluboko za půlkou filmu bylo na hodinách jenom O PŮL HODINY DÉLE. Je jasný, že za slunečného svítání by to ztratilo potřebný koule, ale takhle to působí hodně mimózně. Jenže to je kiks jediný...zbytek je opravdu nervy drásající a pokud věříte v Boha, po zhlédnutí filmu ve vás moc naděje, že existuje, zřejmě nezůstane. 75% ()

bouncer

Podprůměrný horor, který je kopií Funny Games a podobných filmů. Nepřináší nic nového, naopak je plný otravného nesmyslného násilí, které o ničem nevypovídá. Napětí taky nic moc...a samozřejmě nesmí chybět supermocní a vždybezchybní záporáci. To už je otrava i s hezkým hereckým obsazením. Nudné a mdlé, víc jsem se pobavil při čtení diskuze tady. ()

murakamigirl

Nič originálne, zato fajnovo prevedené. Záverečná scéna, resp. posledný záber, to je teda chuťovka. A divte sa či nedivte celkom nápaditá i je! Atmosféru poriadne prihusťujú efekty zvukové, patričné, civilné výkony predstaviteľov posmutnelých milencov Tylerovej a Speedmana detto, oba chvályhodné. Občas zavládne prehnane extrémna tma- nesedí mi zyvšovanie adrenalínu týmto spôsobom (a zvyšuje to môj adrenalín???), to vytáča, nič iné ma práve neinteresuje. To, že cudzinci Liv Tyler stihli prezliecť alebo že počas "domácej poľovačky", ani keď už ich majú v hrsti, nerozsvietia, to ma netrápi. No taaaak, sledujete predsa horor-to poprvé, súčasný horor- podruhé..... kde na úkor logickosti, nesamoúčelnosti či správnych inštinktov treba s podobnými javmi sem- tam počítať (!) Podľa môjho najskromnejšieho úsudku sa ich Bertino mnohých nedopúšťa. A navyše, plaziaca sa Liv vo večernej toalete je vždy pozoruhodnejšia ako Liv plaziaca sa vo flanelke... že nemôžte nesúhlasiť, aspoň v tomto? Odkazujem k unrated verzii. ()

Terva

To co za chvilku uvidím, je natočeno podle skutečných událostí. Jaké brutality se tam odehrály není do dnes jasné. První špatný dojem na mě udělala kamera ( Peter Sova ) " reálná " docela dost se klepe a pohybuje. Osobně bych ji uklidnil a stabilizoval. Ruší sledování snímku. Jinak zvláštní " hnědé " prostředí a povedená dramatická hudba vás vtáhne pěkně do děje a i obyčejné zaklepání na dveře má v sobě jiskru úleku. Dramatičnosti přidá i obyčejné zaseknutí hrajícího gramofonu. To je asi tak polovina filmu, pak už to jde docela z kopce. Nesmyslné chování Kristen Mc Kay ( Liv Tyler ), klišé a snaha udělat ze tří " teroristů " jakési duchy, byla až moc přehnaná..... Proč nám tohle děláte ? Protože jste doma. Jednoduché prostředí, jen osm herců neherců a " normální " konec = 60 % Hudba byla nahrána za účasti The Bratislava symphony orchestra a ve filmu jsou použity songy " Ariel Ramirez " od Richarda Bucknera " Hopeful " od Jennifer O. Connor nebo " At my Windows, Sad and Lonely " od Wilca a další a další z výběru Tomandandy. ()

Ouwen

Nejkomornější film všech dob. Postav tam je minimum, je to podle skutečné šablony, asi třikrát jsem se lekl, ještě zpočátku napětí. A jak píše právě Slasher, tvůrci napínají člověka do samotného konce, který stojí totálně za hovno a celý film působí při nejmenším zbytečně. Pořád se něco děje, ale je to jen nuda, nic víc, to samé co člověk vidí v podobných filmech. A tolik nelogických děr, wut!? Cápek má roztřískaný sklo u auta, no neslyšel bych že by někdo mrdnul do toho auta, nebo ten alarm, nebo co to bylo, buchta uvidí, že to je na židli, mobil v kamnech, nabíječká uštípnutá, mno já se ptám, jak to ten hlavní záporák mohl stihnout za tu dobu?! Na dvojku se asi podívám, ale kdyby z tohohle byl dokument, bylo by to lepší. 3/10 ()

Chermy

Nabízí se srovnání s Funny Games, ovšem méně se tu mluví, atmosféra je hustší a také je to ještě o něco nudnější. Kdo se rád bojí, možná si tu najde svoje korýtko, ale chcete-li se bát inteligentně pusťte si raději Zodiaca...... Strangers = Ztráta času ()

moviesfan

Tvůrci pojali film velmi dobře. Vytvořili kvalitní snímek, kde by se atmosféra dala krájet (klišé, ale je to tak). Scéna, ve které se objevila záhadná dívka, sama o sobě vzbuzovala znepokojení. U mě to rozhodně fungovalo. Režisér stupňoval atmosféru čím dál víc. Tedy především jen siluetami a obličeji zahalené maskami (viz scéna u dřezu a v pozadí stojící muž v masce). Zaměřil jsem se na pojetí scénáristi a režiséra. Pojetí o třech trýznitelích (napsal bych vulgárnější oslovení), kteří chtějí psychicky zdeptat pár, se jim daří. Nejednou jsem byl jak na trní a s velkým zaujetím jsem sledoval tento počin. Toto zpracování je opravdu skvělé. Tedy nepříjemně skvělé a na závěr kruté. ()

ambron

Z filmu mám rozporuplné pocity. Atmosféra bola miestami strašidelná , ale niektoré pasáže ma vyslovene nudili. Dosť mi vadila Liv, neuveril som jej to. Myslím, že sa z námetu sa dalo vyťažiť viac, nakoľko sa "záporáci" vydarili. ()

JohnCZ

Děsivá home invasion tuctovka, která nemá v sobě pranic originálního a divák se ani pořádně nedozví "kdo a proč," ale v rámci žánru je velice nadprůměrně napínavá, místy vyloženě nervydrásající, což musím jako fanoušek hororů jednoznačně ocenit. ()

corpsy

Iba tmou diváka nevystrašíš! Tvorcovia vsadili na krátku minutáž narvatú rádoby temnou atmosférou prezentujúcou sa ako minimálne nasvietené exteriéry a interiéry. Narušitelia niesu postavy, ktorých by sa divák mal báť a ktoré by mali mraziť, stačí na nich iba lepšie namieriť brokovnicou a je fajront. Obrovsky preceňovaný thriller. ()

Crazer

Nakonec jsem se přiklonil k 40%, protože takové "horory" já neuznávám. Po velkém očekávání (jelikož začátek vypadal slibně) přišla ledová sprcha. Jestli toto bylo natočeno podle skutečnosti, tak to opravdu nechápu. Po půlce trvání se film změnil, troufám si říci v trapnost a hodně laciný film, až jsem se musel nad tím vším trochu pousmát (viz vysvětlení celého filmu - protože jste byli doma, kuch, kuch, kuch). Scottu Speedmanovi přecejenom sluší více role viz. Underworld a Liv Tyler by si měla vzít příklad z Armageddonu. ()