Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

CrazymanM

Celkem slušnej film,Cage je tady trochu jako v Opustit Las Vegas,i když je to hodně jiné.Myslím jen,že to bylo zbytečně dlouhé,jinak jsem spokojen,protože jsem od toho moc nečekal! ()

jefimyc

Uplne divna detektivka, az mam pocit, ze si ten Herzog z amikov usiera :) ... Cage po dlhej dobe pozeratelny a snad po Leaving Las Vegas jeho najlepsi vykon...inak pohodicka - leguany, krokodily, lyzice a tak. :) ()

Stanmi

Poručík Terence McDonagh (Nicolas Cage) rozhodně není žádný idylický policajt, po úrazu zad bere prášky proti bolesti, zadržuje drogy, které pak fetuje, sází tísice dolarů na americký fotbal a chodi s prostitutkou Frankie (Eva Mendes), takže je jen otázka, kdy ho to všechno semele. Celý film je postaven především na herectví a postavě ztvárněné Nicolasem Cagem, který si roli celkem užil a amorální a často sjetý polda mu sedí, ostatní herci už tolik prostoru nedostávaj což jejich výkon omezujeí, snad až na Evu Mendes a v druhé půli taky rappera Xzibita. Příběh má své hluchá a lehce zmatená místa, ale zároveň umí udržet pozornost až do konce, který ovšem působí vzhledem k celému ději poněkud uměle. Celkový dojem z filmu je poté rozporuplný, stejně jako Terence, je to dobrý polda co dělá špatné věci, nebo špatný polda co dělá dobré věci? Nakonec volím lehký nadprůměr, ale přesto se jedná o zajímavý snímek s obstojně hrajícím Nicolasem Cagem. ()

Paladin25

Skvele a konečne hrajúci Cage, ako vždy sexi Eva Mendes. Bohužiaľ slabší scenár, a nezvládnutú réžiu nezachránili ani oni dvaja. Škoda, inak to mohol byť skutočne fantastický film. ()

Aniki

Vlastně to neni dobrý. Snímek byl natočen v době, kdy se Nickova kariéra začala pozvolna otáčet o 180° a to, jak vidno, samozřejmě k horšímu. Příběh mi trošku připomněl dva jeho dřívější snímky, zvláště pak ten chlastací, odehrávající se v Las Vegas. To je ovšem, na rozdíl od Lieutenanta, slavný originál. Mendes byla ve filmu k sežrání, naopak Kilmer zcela zapomenutelný. Zápletka se postupem času stávala poněkud uměle roubovanou a finále taktéž zklamalo, takže na víc než na dvě hvězdy snímek nemá. ()

Tolf

Konečne sme sa po pár rokoch čakania dočkali filmu s Nicholasom Cageom, ktorý už stojí za to povšimnutie. ()

frankiiee

tak pozor!!! Skvely film,skvely pribeh,skvely Cage. Pribeh o tom ako sa krivy policajt,ktory je az po krk v srackach, snupe koks,fajci crack a obraba stetky dokaze zo vsetkeho vymotat a zostat s cistym stitom.Dalej skvele prostredie- New Orleans po Katrine to je presne to co k takemuto filmu pasuje ako detsky zadok na serbel. Ano uznavam ze koniec bol az neuveriny Happy End, ale co ma byt??? Ja tento film vrelo odporucam kazdemu, kto chce vidiet Nicolasa ako falosneho hajzlika a znicenu smazku ()

Filmovie

Cage hrál naprosto skvěle,už dlouho tak dobře nehrál,takříkajíc role ušitá na míru a Xzibit byl pro mě příjemné překvapení,doteď jsem ho měl za ošklivého rapera.Takto se pohybovat na tenkém ledu bylo opravdu bravurní a spád filmu byl velmi slušný.Po celou dobu jsem čekal,že se mu zhroutí svět,kdy vybuchne,ale ustál to,hlavně část,místo kde se vše vyřešilo mávnutím kouzelného proutku -dluh,případ (myslel jsem,že je tak sjetej,že se mu to zdá) ,byla skoro až komediální a přitom tak skutečný......a Ewa Mendes to už je třešnička na dortu ()

Mawete

Nicolas Cage vypadá jako naprostá troska. wtf? No tady si na to tak nějak nemůžu zvyknout. Bohužel jsem neviděl originál, tak nemůžu posoudit a beru tento film tak jak je. Dost mi vadí to přeskakování, kdy přeskočíme ze zajímavé části filmu na něco nepopsatelně nudného. Tři hvězdičky, které se třesou v základech. ()

Patr1k

Asi najlepší herecký výkon Nicolas-a Cage-a aký som videl, čístá brutalita tento film, nič ordinárne nečakajte :) ()

imaginer21

Špatnej polda není tak špatnej... Bolavý záda, vyhulená tráva a po boku kvalitní štětice v podání Evy Mendez. Světlou stránkou Cage je, že se bez potíží porval i s touhle krutě realistickou špinavou postavou. Smůlou je, že podle mě neměl až co hrát. Nemyslím postavu, ale děj. Počáteční přístup rulez, postupně vyprchá nadšení a přichází touha vědět, jak se z toho chlapec vyseká. Jenže to přijde v pěti minutách asi 20 minut před koncem a člověk si říká, co těch dalších dvacet minut chce Herzog ještě nabízet. A ono vpodstatě nic. Dvě hvězdičky pro Cage, jednu pro Mendez a zbytek za děj. Víc temna, víc zvratů... To by neuškodilo. ()

brodži

Film není špatný ale není ani dobrý. Naštěstí jsem ho neviděl v kině. Jeliož po půl hodině jsem to raděi vypnul s tím, že se podívám později. Celkově příběh je o policistovi, který je uspěšný a má čuch ale díky neštastné náhodě má podlomené zdravý. Celou situaci dokresluje to, že je závislý na fetu. Ve filmu je pár scén, které stojí za shlédnutí. Krásná Eva Mendez tomu aspon trochu dodává říz ale tato role pro ni byla hodně mizerná. Více jak 3* dát nemohu jelikož bych lhal. ()

Teonácatl

Velké zklamání. Cage neustále přehrává, Herzoga vůbec nepoznávám. Nelze vůbec srovnat s jeho starší filmografií. Opiáty míchány se stimulanty-nevěrohodné. Násilný happy end, opět nevěrohodně vyvážen další honbou za drogou. ()

Andre.w

Docela vtipná psycho-kriminálka s mírným noir nádechem. Vážně nevim co k tomu víc říct. Jen sem nechápal proč strkali těm varanům a krokodýlovi kameru až do ksichtu. Svý kouzlo mělo v tom filmu i New Orleanské prostředí charakteristické bílé klasicistní barvy francouzské revoluce. Ostatně lekce z historie - Lousiana patřila Frantíkům dokud jí 1815 neprodali amíkům. Od toho New Orleans resp. nové Orleans (franc. město) ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)