Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

LabySo69

Když to spatřilo světlo světa, tak jsem si říkal, že to bude po všech těch sračkách, co Cage natočil, konečně zase lepší film. Omyl... Je to celkem podprůměrnej filmek. Po celou dobu projekce mě to nechalo totálně chladným a spíš jsem se nudil. Bude to zázrak, jestli Cage natočí ještě něco dobrýho. ()

degster

Že je slizký a nafetovaný policajt pre Cagea ako uliaty, to vedel každý aj bez castingu. Inak je to však len odvarený Herzog a New Orleans bez New Orleansu, akoby ho tam iba dopasovali producenti kvôli marketingu. ()

ZnalecH

Fajn, Nicolas Cage hrál drsňáka, docela mu to šlo. Fajn, na Eva Mendes bych mohl mohl koukat i déle než 2 hodiny. Ale co mi sakra řeknete k náplni filmu? Jediné, co jsem tam viděl bylo z 30% šnupání drog, z 30% pletichařiny policajta, který dostal medaili a to ani nemluvím o tom zbytku. První půl hodina je fajn. Pak už nevím, jak bych to komentoval. 30% ()

gemi

Film může být sebelepší, ale co naplat, když se člověk musí dvě hodiny dívat na nesympatického kreténa? ()

bearmeedek

Hodnocení vidím v rozmezí 65 - 69%. A v této kategorii byl film dobrý a příjemný. Podání filmu laškuje s "old school" a Cage tu funguje. Chybělo tomu už jen malinko - a to temnější podání. ()

Alojs

Nic nového pod sluncem. Po plátně se prošlo už tolik zkorumpovaných poldů... Špatný poručík se vymyká jediným - pravděpodobně koncem. Jinak poměrně standardní servis. Šňupáníčko, ku*vování, souložení na ulici, nějaká ta přestřelká, donášení a neustále obcházení systému. Špatný poručík mi v lecčems připomněl Drsný časy. Ačkoliv nejde z Nica takový strach jako z Balea (ten svou postavu pravděpodobně) nehrál), jeho výkon je po letech soudržný a bez jakýchkoli excesů. Ulítával jsem na jeho nahnuté chůzi a věčně netrpělivém ksichtě. Režijně standard, příběhově kontinuální. Trochu mě zaráží některé zdejší odpady. Co naslibovaly ukázky, to se vyplnilo. Ale komedie? To opravdu ne. ()

Lichty

Vynikající Cage ve filmu bez děje. Je velká škoda, že Bad Lieutenant tak strašně rychle vyšumí, protože Herzog velmi kvalitně kopíruje staré kriminálky a scény, ve kterých nechá Cage řádit po scéně s balíčkem trávy v ruce, mají doopravdy pořádné koule. Škoda mnou trochu s nelibostí přijatého konce, protože tento film měl velmi dobře našlápnuto na vyšší hodnocení. PS: Scéna v domově důchodců BYLA super! ()

bednyo

Po nemastnom, neslanom Rescue Dawn, som sa chytal za hlavu, keď som videl prvý trailer na Bad Lieutenant a po posledných "hereckých" experimetoch Nicolasa...Herzoga som mal v krabici s označením "vystrielaný pušný prach" a pritom sa z toho vykľula zábavná jednohubka. 4* za zkazene správneho Mikuláša Klietku, výbornú hudbu, Valove cameo a nepoužitý revolver ()

crjules

Vahal jsem jestli dam 4*, nebo 3*. Nazvat film pri propagaci ,,remakem Bad Lieutenant " mi prijde trochu ,,levá". Reziser si vypujcil namet a natocil neco uplne jineho. K tomu, kdyz porovnam atmosferu ,syrovost a Keitelova Lieutenanta, tak Herzoga nepotesim.*** /Cage me potesil, hral... / ()

recor

Nicholas Cage měl i lepší role, v tomot filmu se bohužel ani zdaleka nesrovnává s těmi co kdysi zahrál (obchodník se smrtí, Next,...). Jeho role drogově závislého policajta mi prostě nesedla :-( ()

stiewe

Role lidí který jsou na něčem závislý seděj Nicolasovi jako ušitý. Jeho krásné stavy kdy byl v rauši jsem si dokonale užíval. To bylo, ale všechno co se dalo na tomto filmu ocenit, vyjma Evy Mendes na kterou je opravdu radost pohledět. Děj se jinak odehráva v nudném tempu a nenabízí nic ohromujícího, což je veliká škoda už kvůli skvělému hereckému obsazení. ()

Looka

80% Nebýt debilních posledních dvaceti minut, tak to bylo za plný počet. Cage asi umí zahrát opravdu jenom vyšinutý magory... ()

john.h

Nicolas Cage je v tomhle filmu ďábel a určitě by zasloužil nějaké ocenění za svůj výkon. Je to o dost lepší, než jeho standard. Pomáhá mu také scénář. Když už to vypadá, že je jeho postava v nenávratných sračkách, tak z toho nakonec neuvěřitelně vybruslí. Jenom jsem nepochopil ty wtf momenty s leguánama a krokodýlama a ten prapodivnej konec, kdy jsem si říkal, že ta Cageova postava je úplně pitomá, když takhle hloupě riskuje potom, co se jí povede dát vše zázrakem dokupy. ()

Baru.89

Tak přesně tohle je to, co můžu. Krimi po dlouhé době které mě vážně bavilo a to hlavně díky mému oblíbenci Cageovi, kterému role špatného poldy sedla jak ušitá. Celkově by u mě Špatnej polda dostal 4* ale díky Cageovi nemůžu jinak než 5*. ()

Ronee

Nicolas Cage ako potácajúci sa nafetovaný policajt - to znie celkom vtipne. Ale to je akurát tak všetko. Film ma nezaujal viac, do hĺbky, ako som očakávala, dokonca ani neo noirová atmosféra tam veľmi nebola cítiť. Veď tam ani nepršalo. Cage však predviedol určite skvelý výkon, na ktorom stojí celý film, lebo nič iné tam zaujímavé nebolo. Celý čas sme sa pozerali, ako šňupe herák, oberá náhodných ľudí o herák a zháňa herák. A minutáž bola pekelne dlhá. Nedá sa povedať, že celé zle, ale nemá to od toho ďaleko. Chcelo by to trošku viac zaujímavých postáv a menej rozkúskovaný dej.Nepáčila sa mi skladba. Podľa mňa to bolo neplynulé a nelogické a nebavilo ma to. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)