Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Jack_F.

Ty vole. Pár záběrů na leguány a krokodýla, pár naprosto retardovaných keců a pár knihomolů by snad začalo tvrdit, že se v tom objevují inteligentní dialogy a děsně cool záběry. :D Krom toho, že to bylo psycho magorské dílo projeté fetem to je hrozné inferno. Cage a jeho podělané háro hráli ...no..já nevím...normálně. Za celý film jsem jen zaznamenal zvyšený tlak v rozkroku při pohledu na Evu Mendez..jo a ta biač na parkovišti, od té bych si dal taky říct. No celkově mě to přišlo, jako že si Abel Ferrara dal brko a napsal svoje mokré sny o tom, jak může jebat, fetovat a ještě při tom zachránit svět od vrahů a přitom být za hrdinu. Je jisté, že trochu kokainu si dal i Werner Máma Mi Dala Debilní Jméno Herzog. Můj rozkrok dává dvě hvězdy...ovšem logika tady chcípla..takže je jen otázka, jak to vlastně tvůrci mysleli. ()

Goumen

Slušné policejní drama, kterému dominuje postava shrbeného, fetujícího a zkorumpovaného krminalisty perfektně zahraná Nicolasem Cagem. ()

tomino28

Nicolas Cage je Špatnej polda, aneb je tak trochu blázen závislý na koksu, trávě, a tak vůbec. Taky si říkáte, že v tomto případě se na hlavního hrdinu vůbec nemusel dělat casting, protože Cage je poslední dobou tak trochu šílenec? Jo, sem se jeho ksicht fakt hodí, to je bez debat. Výtky by se našly, ale pozitiva převažují. Onen pohled na svět, který není černobílý a kde se lidi nedělí na čistě dobré a špatné, je totiž ne často k vidění a nutí mě nad všemi negativy přimhouřit oči. ()

PTuranyi

Hlavný hrdina je Dr. House v policajnej uniforme. Má bolesti a rieši to okrem Vikodinu aj drogami. Rieši zapeklitú 5-násobnú vraždu a okrem drog má problémy so stávkovaním, jeho frajerka je prostitútka v problémoch, má otca alkoholika a macocha tiež pije. Skvelé hlavne zábery keď sa sfetovanému Cagovi zjavujú leguáni. Všetko naznačuje, že by to mohla byť slušná dráma, ale žiaľ niečo tu neklape. Nie že by Nicolas Cage preto nerobil čo sa dá, ale zdá sa, že chyba sa stala už v scenári. Takže vďaka pár trikom sa mu nakoniec podarí prípad vyriešiť a všetko sa šťastne skončí. :( ()

gogacs

Film dosť o ničom, keď v štátoch sa tak jednoduchučko fixluje v policajných skladoch a takýmto spôsobom vyšetrujú prípady tak je jasné že sú tam policajti aj junkies po lobotomickom zákroku od profesora Traubnera. Musím ale uznať, že Nicolas Cage zahral bohovsky a Eva Mendes bola "fucking hot"... A aj antihrinovský happy end sa mi celkom pozdával. ()

regin odpad!

Ne. Už ne. Už opravdu ne! Cage už dostal hodně šancí přesvědčit, že umí víc než jednu grimasu... U mě končí. ()

ste

Lituji, že jsem s tímto filmem promarnila dvě drahocenné hodiny mého života. Bylo to ubohé a trapné a jediné co zaujalo byl neustále se objevující mikrofon v záběru. Jinak nevím, na čem jede režisér, ale měl by toho nechat, není to zdravé ani pro něj ani pro ty, kteří se dívají na jeho filmy. ()

kpt.Marťas

Překvapivě dobrý Cage, překvapivě dobrá Mendes. Překvapivě dlouhých a utahaných 120 minut. Překvapivě svižná a napínavá druhá polovina. Překvapivě vtipné a rozpustilé momenty. No a leguáni, ti jsou jednoduše překvapiví. ()

Petro

Pokud byl předlohou komiks, tak byl jistě lepší. Špatnej polda, fajn, ale kolem něho se všechno děje normálně a všichni jsou skoro normální a slušní (až snad na jednoho dalšího poldu, kterého ale ten špatnej v té nejlepší chvíli pro špatnost zastaví :-)). A že je tedy hlavní hrdina pěknej grázl. Jeho milá je milá a vlastně velmi slušná holka. Pěkně jim to funguje až to nejde všechno dohromady. Skoro jsem byl naštvanej, že jsem do kina šel. ()

tomma

Zdařilý mix krimi, dramatu a černé komedie. Nicolas Cage je po většinu filmu na tripu, takže ani tolik nevadí jeho křečovité herectví a přehrávání, chvílemi mi připadalo, jako kdyby si něco šlehl doopravdy, stačí když si vzpomenu na výraz jeho tváře, když sledoval smrtelný tanec duše právě zabitého bodyguarda. Celkově jak se mu drogy vpisovaly do propadlé tváře mi chvíli připomněl kreaci Stellana Skarsgarda ve snímku INSOMNIA, ale Stellane, neboj, na tebe opravdu nemá. K plusu je třeba i vyzvednout pěkný (ne)happyend. ()

0linA

Nezřízený život jednoho poručíka na pozadí průměrné krimi zápletky, ale díky N. Cageovi je to za 4*. ()

SONYAGENT

Velmi neobvyklá role v podání Nicolase Cage! Kde je ten akční hrdina z desítek filmů?? Ale neohrožený bojovník v něm stále tak trošku dřímá. Přál jsem si, aby ho picli. Doufal jsem, že to odnese, tak moc mě film vtáhl do děje.. ()

kondomxxl

Zcela zaujímavá podívaná, slušnej scenár a hereckej výkon Caga. Taky je to hezky natočený a nakonec z toho vyšlo slušné krimi. Oddychovka ;-) ()

Big Daddy

Nic neříkající film bez jasného žánrového zařazení. Nicolas Cage už není co býval, ale jeho výkon je jedním z mála světlých míst filmu. Ani to ovšem nezabrání zapadnutí filmu v zapomnění ihned po jeho shlédnutí. ()

RoyBatty444

Neviem kam to mám zaradiť drogy, policajti, dealeri, gangstri, kriminálka, všetko zlátane v jednom filme ako lečo bez receptu. Čo si zaslúžilo dve hviezdičky z milosti je Cage, aj keď to nebol jeho najlepší výkon. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)