Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

windows

Nudný a levný snímek. 80% filmu strávených v autě. Přenašeči, jenž mají údajně smrtelnou nemoc, řeší zase samé city a hovna... akce nulová, hudba příšerná a děj žádný!!! ()

Nufa

V mé ranní procházce je víc akce, než v celém filmu. Nejen že vzali téma, které je dnes tak trochu klišé, takže už ničím nepřekvapí, ale navíc to nemá ani pořádnou hlavu ani patu. Trochu se divím, že se Chris Pine chtěl takhle ztrapnit. Nenacházím klady, které bych filmu uznal, ale na druhou stranu jsem se aspoň trapností celkem zasmál, takže se uskromnim alespoň na jednu hvězdu. ()

sWONDER

Mám rád posapokalistické scenáre, ale tu sa takmer nič neudeje. Od zaujímavého úvodu som čakal a čakal, no toto je nemastná neslaná jazda, bez poriadnej atmosféry, kde vyčnieva akurát Chris Pine. Má to akúsi myšlienku, ale nuda. 40% ()

Bube1

Nemastný neslaný počin, který drží pohromadě jen díky precizní režii pánů Pastorových. Mít Přenašeče v ruce nějaké režisérské poleno, je to na 'odpad!', takže nějaká ta hvězda jim přistát musí. Jinak scénář je tuctový a nudný, o nějakém tempu nemůže být vůbec řeč, hororové prvky jsem nezaznamenal žádné a hlavní postavy jsou ploché jak přistávací dráha pro letadla. Jedině snad Chris Pine stojí za zmínku, protože jeho postava má alespoň nějaké náznaky hloubky či charizmatu. Víc než 2 hvězdy si Přenašeči bohužel nezaslouží. ()

$tALk3R odpad!

Ani thriller, ani horror, ani dráma. 81 minútová strata času. Film nemal žiadny začiatok, ani žiaden koniec. Skrátka nuda. Chris Pine má určite naviac.. ()

Shitonit

Koronapecka ?! No doprdele... smícháme několikero málo postaviček, neviditelnej hajzl ve vzduchu, a vypadne z toho docela pecková postapokaliptická roudmůví, podávaná-li jest v období dnešní Koronasračky, umí docela slušně kroutit člověku kukadlákama a nervákama. ()

Najt

Zklamání, první půlhodina filmu celkem dobrá, ale zbytek filmu téměř o ničem. Absolutně promarněný potenciál, žádná atmosféra a postapokalyptiku tam poznáte jen tak, že to je v popisku filmu, . Spíš to působí tak, že se partička pitomců ztratila v pustině, do toho jim došel benzín, tak se snažej nějakým způsobem tuto situaci vyřešit, rozhodně to není post apo, kdy lidstvo vymřelo na virus. ()

mikhail

Tento film ma dostal! Mám rád postapo a toto je dosť netypický snímok. Nehrá sa s klišé, ale ukazuje v plnej nahote správanie človeka zatlačeného do kúta bez možnosti klasického morálneho riešenia vzniknutej situácie. A čerešničkou na torte bola moja obľúbená herečka Emily VanCamp. P.S. Inak sa stotožňujem s komentárom Roba Roya ()

intro

Tohle je přesně ten typ filmu co se na něj podívám jen jednou, pak už mě nezajímá. Nějak moc velký dojem na mě neudělal. Průměr s námětem co sem viděl už mockrát. Ničím mě nepřekvapil. ()

Pagliacci

Strach prameni z neznámého. To je fakt stejně tak, jako když řeknu, že pokud divák zná téměř devadesát procent událostí scénu dopředu, moc strachu asi nezažije. Bohužel právě na svou předvídavost Carriers dojíždí a je celkem jedno, jestli se jí na tomhle sešupu podaří navodit jakous takous atmosféru virové apokalypsy (spíš ne). S horko těžkým škrábáním se z průměru nepomáhá ani slušná blbost některých postav, které zastávají staré dobré nahánění stínů po opuštěných, temných a infekcí prolezlých nemocnících. Co je o něco lepší, je herecké obsazení potažmo jejich výkony. Chris je jako bezcitný, všehoschopný hajzl přesvědčivý, Puci září jako jeho přesný opak no a ženská část osazenstva se dá nejlépe shrnout jako pěkný křoví do počtu. I tak jsem ale do konce zastával myšlenku, že film je osobitě drsný a způsob jakým se zbavuje svých protagonistů je dost dobrý na opakované zhlédnutí. Po prapodivném finále, snažícím se o jakýsi citový přesah, který působí jako kopnutí do ksichtu už se tak hrdinný necítím. ()

Romeroo

Tak Carriers mi vyloženě sedl...solidní příběh, realistické chování hlavních hrdinů, prostě příjemné překvapení na které se nechá bezproblémů koukat a bavit se...silné 3*. ()

Pharlap

1/ Proč furt ty vzpomínky z minula..? Hlavně na konci filmu.. to mi k tomu nějak nesedělo.. Chápu, že to mělo skončit depresivně, smutně.. ale proč zrovna typem "rozbite" bratrske lasky a vzpominek na dětství..?? 2/ Ty rukavice a nesednoucí velké rukavice.. opravdu slušněj nesmysl.. Divim se,že to díky té extrémní virulecni, kterou vzpomínali na začátku filmu nedostali okamžitě všichni.. Trapnej prachovej respirátor doopravdy nestačí :-D 3/ Proč si parta zdravejch lidí vyjela na "vejlet" na pláž? Přes celou zemi? Zajímavá idea na postapokalyptické pseudoexploitation.. 4/ Vykreslení postav slušné. Jistě.. Za zákeřná mrcha jim neřekla, že se nakazila.. ač měli pravidla.. Nicméně, že bych si z dějové linky nějak "cvrknul" a hodnotil, jak to bylo skvělé drama.. No tak to doopravdy ne ;-) Doporučuji všem nadšeným "dramatikům" shlédnout film In the bedroom. Ať viděj, co je to drama. 5/ Jinak pro mne díky mnoha invencím - apokalypsa, drama, ... - je tenhle film těžko zařaditelný.. Na podobný si nyní nevzpomenu. ()

Brmbolec

Rozhodne žiadny horor. Atmosféra bola dobrá, baby pekné, výkony štandardné, film sa na nič nehral a teda je celkom solídny. Nenudil som sa čo je asi hlavné. 3* ()

Soubi

Umírněné survivor drama s pandemií za každým rohem. O horor se rozhodně nejedná, spíše se film zaměřil na psychologický moment těžkých rozhodnutí. A jako takový je nutno ho brát. Rozhodně nelituji času, který jsem u něj strávil, nicméně Cesta se točí okolo podobného námětu také a je mnohem lepší. Ve všem. Ale tady zase hraje Emily VanCamp :) ()

blacktomas

Co je to za svět, jakou cenu má život, jakou cenu má tvůj život ,víš to? A co svědomí, má nějakou cenu? Poměrně realistický a (ne)příjemný film, asi od poloviny filmu jsem měl v žaludku plíživý úzkostlivý pocit. Musím říct, že nehodnotím film po technické stránce, která je zmáknuta standardně ani po stránce originality, ale jen a pouze po stránce pocitové. Znáte pocit kdy si u filmu říkáte, jak bych se asi zachoval já v reálu? U tohoto filmu jsem ten pocit měl několikrát a co jsem si z toho odnesl? Když už nic jiného, vážím si zase o trochu víc života a čerstvého vzduchu. ()

Solverino

Jedna hvězdička za blondýnu v plavkách, jinak šílená blbina. Jde prý o život, tak se hádají jak dementi o blbosti a podružnosti, pořád ty samá klišé a plky o prdu, kdyby šlo skutečně o život, takovýhle estéti by nepřežili dýl než 5 minut! Prostě americký teenageři, holota dobrá jen jako materiál do nějaké debilní vyvražďovačky! Zlatý 28 dní poté! ()

Budisovie

Veľa vecí z tohoto filmu už bolo povedaných a veľa ich aj bolo natočených. Aj tak sa to dalo pozerať a malo to atmošku. ()

Aildrin

Drama 30% / Thriller 50% / Horor 20% I přes lákavý plakát, nejde přímo o horror. Snímek je co do obsahu i vizuálna spíš taková minimalistická, posmutnělá, mikro-road movie. Nic dechberoucího nebo hlubokého, ale i tak jde o dobrý film, který hodnotím *** a to především díky výkonu Chris Pinea v samotném závěru filmu. ()