Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

bourec

Emočně docela vypjatej film,ale jinak jenom průměr.Pomalej začátek,trochu road movie,pak ale přijde zlom a už se to krásně sere.U některejch scén jsem měl dost skličující pocity,a ani vlastně nevim,jak bych se choval já.A vlastně radši ani nechci.60%. ()

cariada

Tohle je takové vcelku dobré, podobný posapokalyptický filmy mám rád. Přesto tomu něco chybí a to , náký vysvětlení, kdy došlo k nákaze a jak. Nák se vůbec nic nedozvíme. Jsme jen svědky putování 4 mladých lidí od nikud nikam (byt teda jedou k moři) , kteří kdykolik někoho potkají tak mu přinejmenším seberou vše co má, či ho zabijou. Mezi sebou je to parta naprosto nesourodých lidí zvláště jakýsi samozvaný vůdce Brian, který se chová jak cholerik. Co mě zarazilo, že když projíždí prázdným městem, tak nikde žádný auta, který by tam zákonitě museli být někde postavený či nabouraný zvláště v panice jakou musela ona nákaza vyvolat. Stejně tak kde jsou mrtvý? Kdo by je uklidil, sem tam někoho najdou , ale někde v baráku. Lidi co přežíjou se stejně mezi sebou jen vraždí místo ,aby se snažili společně něco dělat. ()

Mefistofelle

Tak především - o horor se nejedná. Víc by tomu slušelo přirovnání k post-apo dramatu, protože lekací scény tam jsou slovy dvě a kdovíjaké napětí se tam také moc nebuduje. Spíš je to příběh o lidech, kteří řeší běžné problémy světa, kde lidi houfně vymírají na záhadnou nemoc. Většinu času sledujete vývoj jejich vztahů, na akci dojde málokdy. Přesto to nutně nemusí znamenat, že je to tak špatně. Psychologie postav je vcelku uvěřitelná a i když se děj někdy dost vleče, nenudila jsem se. Je to zkrátka obvyklé téma, které je sice bohužel zpracováno bez větších ambicí, ale zajímavě. ()

Rodriguez

Kategorie post-apokalyptického dramatu, kdy zemi postihne nevyléčitelný virus, je zde na místě. Skupinka přeživších přátel se snaží dostat z města na pláž, kde jako malí vyrůstali. Přátelství je jediné co je spojuje, protože nákaza teprve ukazuje co je každý zač... 50% ()

MA.KI

Děj z dystopické budoucnosti absolutně NIC neřeší; sledujeme pouze uměle vytvořené nebezpečné situace, do nichž se postavy dostanou a nějak z nich (ne)vyváznou a jde se dál, film skončí a vy si na něj zítra nevzpomenete… Nelíbí se mi způsob, jakým jsou emoce a napětí vytvářeny, nelíbí se mi nesympatické a neinteligentní postavy (funkčnost primitivních až směšných thrillerových postupů na úkor racionálního jednání postav)… ~ Carriers jsou pouze plytkým a nezáživným pseudohororem / špatným thrillerem / laciným dramatem, který USPOKOJÍ POUZE MÉNĚ NÁROČNÉ DIVÁKY, jelikož ti se lépe ztotožní s chováním i jednáním postav v hlavních rolích… ()

Flaxik

Čím se to liší od Cesty nebo Stake Landu, opravdu dobrých, podobně laděných filmů? Opravdu špatnými herci a šeredně nesympatickými postavami? Nebo snad hloupým scénářem a trapným koncem? Případně nereálnými dialogy a přihlouplým chováním? Nebo jenom tím, že je to jeden film z mnoha bez jakéhokoliv nápadu? Nebo že to celé vypadalo jaksi nedodělaně? Ano, vážení, je to tohle všechno dohromady a jediné, co stojí za zmínku, je poměrně povedená atmosféra, ale ta se v postapokalyptickém světě bez života dá vyrobit celkem rutinně. Zklamané dvě hvězdy. P.S. Kdo pochopí, proč je v podobných filmech série Cabin Fever a Evil Dead, nechť mi napíše, já to moc nepobírám. ()

TomikZlesa

Opět sem ne nechal zlákat polepkou horor a řádně si naběhl, film dokonce ani není tak o zákeřném viru, vlstně je ale nejlepší zařazení je postapokalyptické drama a podle mýho názoru výborné. Hlavně několik scém je skvělých a výborně vykresluje dané charaktery, film neurazí, ani nenadchne, nenudí ale ani moc nezabaví přesto mi dokonale sedl. S přirovnámim že se jedná o další "takovej" film příliš nesouhlasím... ()

cubajz

povedená post-apokalyptická vize, která se nesnaží být až tak filmová (nic moc akční scény, žádné zběsilé střihy nebo výrazná hudba), ale maximálně realistická a nevýrazná - a právě v tom je síla tohoto filmu. ()

dubinak

Já vim, že tomu asi hodně křivdím, ale Pastorovic apo počin mi teda zdaleka nic neřekl. Celou dobu jsem čekala aspoň na takový ten epic zvrat a žádného jsem se nedočkala. Po dlouhé době film, který mě opravdu se zárukou unudil. Ono jde asi hlavně o to, vžít se do situace postav, ale ty taky nebyly kdovíjak sympatické. Sice byl scénář skloubený spíše do dramatu, ale já za celou stopáž neprojevila větší zájem o dění. Prostě mě to nevtáhlo. Carriers je takový nudný postapo drama road movie, který vám prostě k chuti nepříjde, když máte náladu na nějakou zombie naháněčku. ()

Fallen_One

Výborná záležitost. Žádné zombie (díky bohu!), prostě vir co zabíjí (nesplést s Resident Evil, tam se díky viru lidi mění v zombie, tady prostě jen umíraj). Docela psychologická sonda do duší čtyř hlavních, dobře charakterizovaných hrdinů, kteří se ocitnou uprostřed boje o život, abych tak řekl. K páté hvězdě schází velmi málo, možná časem přehodnotím. Velké plus i v pěkné Emily VanCamp ;o) ()

destroy83

Naprosto vynikající post apokalyptický kousek pojatý jako, pro hrdiny bezvýchodná, road movie s několika málo krvavými scénami. Tvůrci snímku divákovi překládají cestu dvou bratrů a dvou dívek americkou pustinou na pobřeží, kde bratři často trávili volno se svými rodiči. Na své cestě potkávají další přeživší jedince, kteří se snaží unikat smrtícímu viru, jenž zdecimoval celé Spojené státy, jak nejdéle to bude možné. Snímek je více než hororem procítěným a realistickým dramatem, při kterém bude divákovi dozajista běhat mráz po zádech. Kritika společnosti ze snímku přímo srší a čtveřice hrdinů musí čelit nejen smrtícími viru, ale i několika životně důležitým rozhodnutím, při kterých musí často základní lidské hodnoty jít stranou vlastnímu přežití. Jednotlivé postavy jsou dobře obsazené i zahrané a jejich chování působí naprosto přirozeně. Divák se nemá šanci dočkat žádné nelogičnosti, stejně jako nudy, která se při kratší stopáži a dobře vystavěné atmosféře nedostavuje. Vše se řití do nevyhnutelného finále, které z hlavy dozajista jen tak nedostanete. U mě jasný plný počet. ()

Martrix

Horor? V žádném případě. Drama? Jistě. Vždyť svět jak ho znali skončil a lidi se teď dělí jen na nakažené, kterým už není pomoci a na ty kteří nakažení nejsou. Zatím. Snažit se přežít je v pořádku, ale není to smyslem života. V Carriers sledujeme přežívání čtyř lidí, kteří cestou na Turtle beach, onen smysl života musí znovu najít. Cestování je parádní způsob, jak poznat sám sebe a navíc se roadmovie k postapokalyptickému příběhu náramně hodí. Protože nic nedokáže lidi rozpohybovat tak, jako útěk před nějakou hrozbou. První polovina filmu byla rozhodně minimálně čtyřhvězdičková, ale jakmile se vše začalo kazit i našim hrdinům...bylo mi vcelku jedno jak to dopadne, protože pravidla byla jasná. Nicméně těch pár opravdu dobrých momentů si s přehledem vystačí na 3*. Ale je to škoda, protože to mohlo být mnohem lepší. ()

Juto

Napínavý film o záhadnej epidémii šíriacej sa po celej planéte. Film je pútavo zrealizovaný. Režiséri Pastorovci nám ponúkajú inteligentný film z apokalyptického sveta, intímny a angažovaný. 6/10 ()

bartias

Poměrně povedená žánrovka na pomezí zombie hororu a Smrtící epidemie je zábavně napínavá. Kamera bere efektně jak přírodu odlehlých končin Spojených států, kterými si hrdinové razí cestu k polozapomenutému přímořskému letovisku, tak mladé herce. Chris Pine je skvělý, rozkošné Piper Perabo a Emily VanCamp mu ale nenechají nic zadarmo. Podívaná, jež se záměrně nepouští do žádných velkých konfrontací a odehrává se jakoby mimochodem na okraji nepředstavitelné katastrofy během očividného konce civilizace, je na debut dost dobrá. 7/10 ()

TomStall

V podstatě celkem zbytečný film, který člověka doslova unudí svojí průměrností. Scénář, charaktery, herci, režie, kamera - nic z toho není vyloženě špatné, ale stokrát viděné. Navíc jsem se u filmu nezasmál, na vteřinu nebál, nedojal se, nestrachoval se o osudy hrdinů.. Vlastně mi bylo uplně jedno jak to dopadne. Prostě zoufale neoriginální film, který těží ze současné popularity žánru. Viděl jsem, neurazil jsem se a během pár dnů zapomenu.. ()

Script

Co se týče příběhu, tak nejde o žádný zázrak. Parta pitomců se snaží přežít hrůzostrašnou nákazu. Cestu jim zkříží pár lidí, který bojují o život stejně jako oni. Průběh filmu není nijak obzvlášť chytrý, ale není nudný a samotný závěr filmu ve vás zanechá zvláštní depresivní dojem, který silně zvedá průměr celého filmu. 4 hvězdy. ()

st.jim

Spíše než nějaký horor, je to drama, zato ale celkem povedené. I přes ohraný námět, který je snad už všude, tak není celý příběh nijak roztahaný a 84 minut uteče jako voda. Je docela zajímavé vidět partu lidí, jak zvládají situace, když jim jde o to hlavní-o pět písmen. Ale přece jenom mi tam něco chybělo, šlo to moc hladce, chyběla tam nějaká akce, tak dávám 3,5* ()

st.verka

Tak z tohoto filmu mi bylo hodně smutno... Děj se odvíjel pozvolna, jako by nám po každé akci ponechával prostor k zamyšlení a po každém tom zamyšlení to bylo ještě horší. Pravidlo pro přežití za každou cenu. Největší tvrďák ve chvíli, kdy sám onemocní křičí: "Kašlu na pravidla!" A odpovědí mu je: "Sám jsi je vymyslel." Tvrdá realita. ()